Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Üdv skacok nemrég vettem egy elektro gityót és én mint kezdő azt szeretném kérdezni h az alapokat internetről honnan tudnám megtanulni?találtam már én nem 1 linket de a ti véleményeteket is szeretném "látni" erről a dologról.

 

JA és a gitár amit vettem:

Baltimore BT-2

BT-2-BK.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kösz szépen a segítséget a Guitar prot használom is ^^elkezdtem tanulgatni rajta a rage against the machine- bulls on parade c. számát az eleje már megy :D.

 

Kösz a gitár dicsérését...gondolkozok msotazon h ezt a három rétegű koptatót lecserélem plexire...szerintetek milyen vastagságú 1 3rétegű koptató? mert nincs olyan szerszám az albiban amivel megtudnám mérni..vonalzóval meg nem fogok , tudok nekiesni :D

Link to comment
Share on other sites

Milyen hangolásban van a Toxicity? Drop C?

Amúgy kár, hogy kihagytad azt a király átvezető részt a számból.Az a "tá titititi ti ti tá" :D szóval vágod melyik :D Szóval ettől eltekintve szépen eljátszottad.

Link to comment
Share on other sites

helló b4m igen drop c-be vagyok a vidin....

a "tá titititi ti ti tá"-t meg direkt hagytam ki de tudom azt is :D

Igazából nem ezeket szoktam játszani csak volt egy hetem amikor systemes kedvemben voltam :D

De majd rakok fel pár új videót ha lesz időm, mint pl:

-Metallica-one

-AC/DC Thunderstruck

-Jimmy Hendrix Purple haze

 

Dragonforceot meg most tanulom a héten szal jövhéten lesz az is fennt :D

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jó, nagyon jó :D Vennék fel én is videot, csak jelenleg nincs mivel, mert a vindóz és a webcamom vmin összeveszett aztán a kamera folyton befagy, és csak a restart segít :mellow:

Meg a minőség sem túl jó vele.

DE!ha minden igaz, akkor holnap fel fogunk venni pár számot, csak le kell cuccolni a gépet a próbaterembe.

Link to comment
Share on other sites

na rég jártam már itt ... látom azóta becsaklakozott még néhány metal face :D aminek örülök.

 

GuitaristFromTh3Hell: nemrossz a SOAD cover ,de azért van még mit csiszolni rajta :)

A saját számotokat is meghallgattam ,de igazából néhány érdekes témán kívül nem volt annyira jó... a témák elmennek benne ,de ahogy össze van rakva maga a szám ,az döcögős ,és több helyen megtöri a dalt ,és ezáltal a hangulatát. Ha kis jammelésnek szántátok és ezt a számot ott imprózzátok ,akkor viszont elismerésem :)

 

Chryss Voller : Örülök ,hogy van végre egy másik OPETH fanatikus is a fórumon :D ... Én a Deliverance ,Blackwater Park , Fair Judgement , Clousure számaikat tanultam meg eddig .

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Tabulatúra híján egy kéréssel szeretnék hozzátok fordulni. Kellenének nekem Brownie McGhee-s számok tabulatúrái főleg olyanok, amikor még Sonny Terryvel zenélt. Ha esetleg még előfordul nálatok Muddy Waters, James Cotton, Sonny Boy Williamson, Willie Dixon vagy Howlin Wolf tabulatúra, és feltöltenétek nagyon megköszönném-az utóbbiakból igaz találtam néhány tabulatúrát, de nekem más tabulatúrák kellenek tőlük, tehát nem árt ha minél több van :D-. De jöhet bármilyen tabulatúra, amiben gitár és szájharmonika is van. Előre is köszönök mindent.

Link to comment
Share on other sites

Chryss őszintén megmondva fogalmam sincs :D

 

Freetank ezt nem teljesen értem. A bontásos dologban igazad van de ha ismered a számot akkor szerintem a ritmika adja magát :)

 

de várj.

próbáld meg úgy hogy google-be beírod az előadó-számcímet, és mellé hogy guitar pro tab.

911 tabson elvileg fog találni valamit ;)

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

A véleményeteket szeretném kikérni erről a gitárról: post-37459-1224855818_thumb.jpg

 

 

Test: szilfa és minőségi jávor, Nyak: jávorfa, Fogólap: rózsafa, 24 bund

Hardware: Tune-O-Matic híd

Elektronika: 2db VR20 humbucker pick-up, 1db VR12 single-coil pick-up

1db hangerő potméter, 1db hangszín potméter, 5 állású pick-up kapcsoló

 

 

Második gitár gyanánt. Egy haladó gitárnak megfelelne szerintetek? (metal zenéhez, 13-as húr stb. ... :D )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...