Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Hm, elég necces... a rock, mert jóval instrumentálisabb mint a rap, viszont a rapzenében is lehet találni olyan elemeket pl. rímek, mondanivaló, hangzásvilág (amin sokat dob az afrikai kultúrából átvett ritmusok beépítése a zenébe-bár ez már inkább hip-hop), amiért megszereti az ember. A két műfaj ugyanazokkal a gyökerekkel rendelkezik, tehát nem olyan egyszerű kategorizálni, de a hagszerjáték miatt a rockot jobban csípem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja, általában igyekszek értelmes kommenteket írni :D

Link to comment
Share on other sites

De ha egyszer az, nem tudsz mit csinálni vele...

Én rapper vagyok, így főleg rappet hallgatok.Igaz a mai rap zenék mind egyremennek,így a régi klasszikusokat (pl. Wu-Tang Clan) jobban meghallgatom.Egyébként a rock zenével nincs bajom, de a metalt nem sokra tartom.Egyébként ha egy rockzenében rappelnek, az szerintem nagyon jó összhatást kelt.(pl. Limp Bizkit, P.O.D., Linkin Park)

Link to comment
Share on other sites

Bocs, de ezt muszáj megkérdeznem: Miért nem tartod sokra a metált? Mert hallottál egy Cannibal Corpse számot (ami nekem nagyon tetszik ^^ kövezzetek meg :D ) és azt hiszed, mind ilyen?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a metált és a rockot külön kéne választani, inkább rokon műfajoknak tekinteném őket. Habár ezt nálam okosabb emberek is meg tudják mondani :)

 

Egyébként ha egy rockzenében rappelnek, az szerintem nagyon jó összhatást kelt.(pl. Limp Bizkit, P.O.D., Linkin Park)

Tényleg egyébként, annyira egyedi zenék ezek, és olyan jó hangulatuk van, hogy az valami utánozhatatlan, én nagyon szeretem ezt a stílust. Még az előadók sorát kiegészíteném a Rage Against The Machine-nal :)

Link to comment
Share on other sites

A metal igazából a rock után következett, keményebb, zúzósabb hangzás, szövegvilág, de eleinte egyszerűbb számok, viszont miután bejöttek a kül metal stílusok, power, goth, prog, symphonic, neo-class, folk, stb... azóta a metal-ra sem lehetne azt mondani, hogy egszerű, még talán nehezebb dolgok akadnak benne, mintha a rock ezen stílusait nézzük, persze power rock nincs, de szimfónikus van :D Mind2 helyen kell a hangszeres tudás, virtuozitás, de mivel a metal gyorsabb olykor, ezért nem célszerű egy gitárszólóba, ami pörög mint állat, belegabajodni, nagyon nagy odafigyelés kell, de ugyanígy a dobnál (sokan egyszerűnek gondolják...) és a billentyűsöknél, a basszusról nem is beszélve, manapság metal zenékben is alkalmaznak különleges hangszereket, bár ez leginkább a folk metal-ra jellemző, de olyan bandáknál is előfordul, akiket nem könnyű besorolni egyik kategóriába sem, én ezeket nagyon szeretem, hiszen nagyon sokat tudnak a zenéről, a hangszereket is ismerik és ezek nem csak ún egynyári sz@rokat csinálnak, hanem minőségi munkát adnak ki a kezükből, de ugyangíy a rock-nál is fellelhetőek ezek a dolgok, csak kicsit talán lágyabb formában.

 

bölcs90 számára pedig azt írom, hogy ha nem tartja sokra a metal bandákat (gondolom mert nem is ismeri őket), akkor miért tetszik neki az LP, POD és a Limp Bizkit? Ezek milyen bandák?

 

Valamilyen szinten még a RHCP is befigyelhetne a rap-et alkalmazó rock bandák közé, imádom őket, de nem azért, mert rap-et is bevetnek NÉHA.

Link to comment
Share on other sites

bölcs90 számára pedig azt írom, hogy ha nem tartja sokra a metal bandákat (gondolom mert nem is ismeri őket), akkor miért tetszik neki az LP, POD és a Limp Bizkit? Ezek milyen bandák?

LP és P.O.D. metál lenne? Aligha. Limp Bizkit-nek már valamivel több köze van ahhoz :)

Link to comment
Share on other sites

Egyik sem és mégis mindkettő, utálom és szeretem, van számomra és nincs számomra, semmit nem jelent és mindent jelent egyszerre.

Ha külömbség van akkor külömbség van, ha nincs külömbség akkor nincs.

De vajon mi az igazság? Számomra ez az igazság, és ez a hazugság.

De akkor mi a hazugság? Az hogy ez hazugságés igazság is.

Az eredetükben nincs külömbség zene mindkettő, hangok ,zajok mi a külömbség?

Nyögés és hörgés mi a külömbség?

Van külömbség ha számodra van külömbség, nincs külömbség ha neked sincs külömbség.

 

 

Link to comment
Share on other sites

És hörögnek, de igénytelenek... ;)

Eléggé értelmetlen hozzászólás volt, amit xelag ideírt, hiszen ez egy olyan egyenlethaz hasonló, ahol az egyenlőség jel mind2 oldalán ugyan az az érték van, hiába osztogatod, szorozgatok, viszed át egyiket a másik oldalra, mindig 0 jön ki. Kb, mintha fehér betűűkel írtál volna ide, információ tartalma nincs.

Én látom rosszul, de ha nem ismered a rock-ot, akkor minek kell hülyeséget írni?

Link to comment
Share on other sites

Igen néha az üres lap is többet jelent az írásnál, és hiszed vagy sem a rocknál a rapnél a disco zenénél, mindennél.

Az én válaszom 0ra jött ki, teljesen igazad van, de ne felejtsd el hogy a 0ban azt látod amit te szeretnél. hülyeséget, vagy értelmes hozzászólást, rockot vagy rappet, tüzet vagy vizet, én csak azért írtam ide mert ez egy topic és mindenkit szeretettel várnak.

Senki nem mond hülyeséget, de mindenki hüyleséget mond, legyen az rapper vagy rocker.

Csak is rajtatok áll hogy van e értelme annak hogy próbáltok külömbözni egymástól, az én szavaim semmit nem jelentenek és mégis mindent jelenthet. Ezt is döntsétek el ti.

Link to comment
Share on other sites

xelag, habár én a hsz-aid alapján egy nagyon értelmes embernek tartalak, de el kell ismerned, hogy nem húzhatjuk rá mindenre ezt a filozófiai dumát, hogy a 0ban azt látod amit te szeretnél, pláne nem a zenére...

tény, hogy a zenét nem lehet objektíven megítélni, de az "üres lap" a zenénél csak egy üres lap, hiába döntesz úgy, hogy az más, mert a józan ész azt diktálja, hogy semmi értelme ;)

 

és igenis, vannak rapperek és rockerek is, akik hülyeséget beszélnek, és nem azért, mert te vagy én úgy ítéljük meg, hanem mert vannak mindenki által elfogadott értékek és normák, aminek meg kell felelnünk...és bizony sokan nem tudnak vagy nem akarnak az elvárásoknak megfelelni, mert elvakultan meg vannak győződve a saját kis elveikről... ezzel még önmagában nem is lenne baj, de ha egy egész közösség sem bírja meggyőzni arról, hogy ő bizony nem helyesen gondolkodik, akkor az a valaki buta :)

Link to comment
Share on other sites

Régen voltam itt, pótlok :)

1. A rap-rock/metál keverékből nekem csak a Clawfinger jött be egyedül. A Limp Bizkit nem tudom miért, de irritál; A Linkin Park egy száma se fogott meg; A POD-t meg nem nagyon hallgatok, de pár klippjét láttam, az se nagyon begyere...

 

2. Xelag teljesen úgy ír, mint egy Zen-Buddhista haverom. :) Remélem ez nem volt sértés. :) Ehhez annyit, hogyha mindenben a nullát látjuk, amibe a saját valóságunkat helyettesítjük be, akkor szerintem túlságosan önzőek vagyunk. Ezzel csak még jobban elszigetelődnénk egymástól (a szemben lévő csoportok, és a csoporton belül más véleményen lévők), mintsem összetartanánk egy ilyen "univerzális igazság" keretében. Ettől csak még nagyobb lenne a sovinizmus (eleve gyakori), ami persze nem vinne előbbre semmiben se. Én legalább is így látom. De az én hozzászólásom is egy felesleges zagyvaléknak sikerült :D.

Link to comment
Share on other sites

A Rockban a szöveg a lényeg, megkérdezel bárkit az öregrockerek közül ezt fogja mondani.

Tduom, mert a faterom és nagybátyám is rocker és ők mondták.

de az mi már, hogy ők mondták? kit érdekel más mit mond? legyen saját véleményed.. ne azért hallgass rock zenét, mert más azt mondja, hogy ez jó, hanem mert neked tetszik..

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ez a xelag srác eggyé vált az erővel :lol: mit szívtál öreg?

 

Limp Bizkitről csak annyit hogy nem sokra tartom őket.Főleg amióta láttam azt ahogy a Metallica Sanitarium-ját elcsúfították.

A RATM kenterbe veri, mind zenei tudásban, mind szövegileg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...