Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Szerintem jó páran le írták már... egyébként fogadni merek hogy akik ide be írják hogy rap a király az egy kis ekkóhuszár divatsenki aki 50fillért hallgat.

 

 

 

Én ezt nem mondanám!!!! Én például csak magyar Rap-ot hallgatok és egyáltalán nem divatból, jah és az egóm se veri az egeket... <_<

Link to comment
Share on other sites

Oké-zsoké, de ez az összes zenének szinte lényege, a szöveg, ami megmutatja az előadó gondolatait, filozófiáját (kivéve instrumentális zene, de ott inkább a hangulatra mennek rá a hangszerekkel, nem a gondolatokra). Meg amit mondtál (neked meg millió embernek tetszik), azt én nem fogadom el érvnek. Valami konkrétabbat. Mondjuk vegyük MC Gőzt. Miért őt, és miért nem mondjuk a Nevergreent?

Link to comment
Share on other sites

Ja, indok ként én is mondhatom, hogy a szöveg és az előadás mód miatt szeretem a rock-ot, de ugyanezt lehet mondani más műfajra is, tehát ezek olyan semleges indokok, olyat kell mondani, ami nincs meg a másikban, vagy nagyon kevés mértékben.

Ebből is látszik, hogy nem is ismered a rock-ot, hiszen nagy többségének szövegeit átéli az ember, mert van mondanivalója, emellé társul a zene és a dallamok, ezért ad többet a rap-nél nekem és többeknek is.

Link to comment
Share on other sites

szerintem arra gondolt, hogy a rap-ben semmi másra nem kell figyelned...a rock zenében nem feltétlenül a szövegre koncentrálsz, legyen az akármilyen jó, inkább ámulsz a basszeros tehetségén :)

Na, épp ezért nem szeretem a rappet. Én még úgy tanultam, hogy a mai zenét öt részre lehet osztani: 1) dallam, 2) harmónia, 3) ritmus, 4) hangszín, és 5) szöveg. Ezek közül a rapp-ben csak szöveg van és ritmus (ami meg elég primitív szokott lenni), meg néha-néha dallam. Egy jó zenében mindezt megtalálod.

Link to comment
Share on other sites

Hát igen. Szerencsére van még ország, ami a zene szeretete mellé áll. Kiitos, Suomi! :) (bocs, ha ez most béna lett, kb. 5 hete tanulok csak finnt.)

Link to comment
Share on other sites

Na, épp ezért nem szeretem a rappet. Én még úgy tanultam, hogy a mai zenét öt részre lehet osztani: 1) dallam, 2) harmónia, 3) ritmus, 4) hangszín, és 5) szöveg. Ezek közül a rapp-ben csak szöveg van és ritmus (ami meg elég primitív szokott lenni), meg néha-néha dallam. Egy jó zenében mindezt megtalálod.

hát az már tényleg ízlés kérdése, hogy ezekből ki mit szeret...akit nem tud lenyűgözni a dallam és a hangszín, az inkább rap-et hallgat, de szerintem ettől még nem lesz semmivel sem igénytelenebb, vagy rosszabb az ízlése :)

Link to comment
Share on other sites

Nem szeretem összehasonlítani a zenei műfajokat mert kinek-mi!Amúgy számomra kedvesebb a rock illetve metal mint a rap.Vannak jó rap számok is de én meg tudok veszni 1-2 jó hangzatos dallamért.Mellesleg egy élőzenés koncert élménye semmihez sem fogható!

Link to comment
Share on other sites

Szerencsére van még ország, ami a zene szeretete mellé áll.

Szerintem ezt nem ország szinten kell nézni. De én is bírom a finneket ;)

Link to comment
Share on other sites

szerintem arra gondolt, hogy a rap-ben semmi másra nem kell figyelned...a rock zenében nem feltétlenül a szövegre koncentrálsz, legyen az akármilyen jó, inkább ámulsz a basszeros tehetségén :)

Épp ez a jó, hogy több dologra is figyelhetsz.Amikor egy számot hallgatok, van amikor csak a dobokat figyelem, van amikor csak az éneket, van amikor csak a basszust és van amikor csak a gitárokat, és van, amikor az egészet együtt, hogy hogyan alkotnak egy egységes dolgot, a zenét.Amikor minden része passzol egymáshoz, akkor igazán jó, és extázisba tud ejteni egy zene.

És így, mivel többféleképpen hallgathatod a zenét, később is unod meg.

A rapben ha a rapre nem figyelsz, akkor mire figyelsz?.. mondjuk ha lenne olyan, hogy progresszív rap, akkor az érdekes lenne :) egy olyat szívesen meghallgatnék.

Link to comment
Share on other sites

Ja, indok ként én is mondhatom, hogy a szöveg és az előadás mód miatt szeretem a rock-ot, de ugyanezt lehet mondani más műfajra is, tehát ezek olyan semleges indokok, olyat kell mondani, ami nincs meg a másikban, vagy nagyon kevés mértékben.

Ebből is látszik, hogy nem is ismered a rock-ot, hiszen nagy többségének szövegeit átéli az ember, mert van mondanivalója, emellé társul a zene és a dallamok, ezért ad többet a rap-nél nekem és többeknek is.

 

 

Azt nem mondhato, hogy ismerem a Rockot! A családban mindenki Rockot hallgat (kivéve én) és egy időben én is hallgattam de nem jött be. Aztán a haverok mutattak 1 Rap számot, és annyira megfogott, hogy azóta mást szinte nem is hallgatok.

 

Peace

Link to comment
Share on other sites

Én ugygondolom h izlések és pofonok. ez a topic sztem nem azért van h veszekedjünk azon, h kinek mi jön be, hanem azért h megbeszéljük.. Én mondjuk rappet hallgatok, de semmi bajom a rockerekkel.. Azokkal, akik elfogadják, h én a rappet szeretem... nekem nem jön be ezaz orditozoos hangos izé, amit rocknak neveznek. mert nem látom értelmét. a rappnek sztem van értelme.. már amelyiknek, mert nem mind1 h valaki csak azért nyomja, mer h ő hires legyen a rimeivel. sztem azt érezni kell.. és legyen értelme a szövegnek.. Nah de már áttértem. peace.

Link to comment
Share on other sites

"orditozoos hangos izé, amit rocknak neveznek"

Ezt de nagyon utálom... Hallgass meg egy rockszámot.

 

"legyen értelme a szövegnek"

A rock számoknak is kidolgozott, értelmes szövegük van.

 

Az elfogadásról szóló részben egyetértek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...