Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

én a rap-re teszem a voksom jó a szavazás eredménye nem ezt mutatja, de nem tudom inkább megyek el egy tiszta arénába vagy egy kulturáltabb klubba minthogy egy szabadtéri színpadon ahol fetrengenek az emberek mert be vannak b.szva meg büdösek és igénytelelenek. Sajnos egyszer muszáj volt elmennem a Kárpátia koncertre... és hát a végére mindenki aludt a füvön meg mit tom én meg kiabálták ezeket a trianoni dolgokat... hát ott mindenki retkes volt, a kopasz csávesz meg a zenekarból a szúnyogokkal foglalkozott. Szerintem a higiénia fontosabb lenne a rock koncerteken is... meg hát vannak azok a metálosok kiabálnak majd kiszakad a torkuk azt szerintem bárki meg tudja csinálni... rap jobb nem csak ebből a szempontból hanem egyszerűen átérzed a zenét.. már aki tud más nyelveken is..

 

Üdv Lovetta!

Nem akarlak bántani, de te sem hoztál fel sok érvet a rap mellet, hogy azt miért is szereted jobban. Azt láttuk, hogy a rock-ot tudod kritizálni, legalábbis azt a változatát, amit aze mebrek minden nap látnak, mert sokan azt hiszik ez a kemény, közben nem is tudnak semmiről. Nem akarok példálózni, de rengeteg tiszta arénás koncertet, sőt szabadtérit tudnék mondani, ahol egyik negatív jellemző sem található meg, amiket írtál, ebből is látszik, hogy a rock-hoz nem értessz, nem ismered, stb, ha fordítva lenne, nem írtál volna hülyeséget. Minek mentél el Kárpátia koncertre? Ha fizetnének nekem, akkor se tenném be a lábam egy ilyen koncertre, mert tudom, hogy oda az aljanépe jár, kn 90%-ban, a nromálisabbja úgyis hátul áll vhol a tömegben, és a koncert után békésen, nyugodtan hazamennek, vagy akárhova, de nem alszanak ott. Miért nem mentél el egy Bikini koncertre vagy a magyar dal napjára a Szigeten? Ott talán még kultúrát is találsz, zeészeket, zenét, akiknek a zenéjét, szövegét át lehet élni, mert van tartalma, jelentése, előremutató dolgokról szólnak...

Igen, van olyan rock és metal banda, ahol hangosan énekelnek, ordítanak, hörögnek, képzett hangon, bármennyire is hihetetlen, és? Van belőle rossz is rengeteg, de azokat nem kell hallgatni. Én meg akkor felhozhatnám, hogy azért nem hallgatok rap-et, mert nem bírom a monoton szövegelést, amit éneknek nem lehet nevezni, mert ahhoz nem kell képzett hang, stb, stb... Jó ez így?

Vannak olyan előadók, zenészek, akik egy elhagyott pusztán felállított színpadon, 1500 fős faluban, stb, fellépnek, nem a pénzért, hanem azért, hogy kieléégítség az őket támogató közönséget, azért, mert imádják a közönséget, azt amit csinálnak, imádnak zenélni, az értékeket átadni, itt nem a Rózsaszín pittbullra kell gondolni :S :D Ők nem kényesgetnek, nem nézik meg, hogy hányan vannak a nézőtéren, ha kell maroknyi seregnek is előadják a koncertet. Ugyanakkor ezek a bandák arénában, sportcsarnokban is fellépnek. Ezen a véleményen is kéne változtatni.

 

Ha kicsit visszaolvastál volna, akkor ezt a hsz-t nem kellett volna leírjam, de úgy látszik nem minden ember jut el odáig, hogy "előbb kérdezzen, aztán lőjjön"... Ha nem tudsz ilyen dolgokról, akkor ne is írj inkább semmit. Tőled még azt is elfogadtuk volna, hogyha csak annyit írsz, a rap-et szeretem, mert az a jó...

De majd megtanulod.

Link to comment
Share on other sites

Mellesleg mi köze a Kárpátiának a metálhoz? :D

 

Nos Horty már mindent elmondott amit akkor akartam amikor Lovetta hsz-ét olvastam.

A hangos éneklős dologról meg csak annyit, hogy megnézném hogy azok az emberek, akik azt mondják arra hogy egyszerű kiabálás, vagy ordítás, azok meg tudnák e ugyanolyan jól csinálni.Már egy jó ideje gyakorolgatom de még mindig nem megy, báár nem vagyok egy ének tehetség :lol:

Pl próbálja már vki az Aerosmith - Dream on -t ... ebből is a tetőpontjára gondolok a leginkább, azt ha valaki szépen elénekli akkor minden tiszteletem az övé, mert biztos nem kezdő az illető.

De amúgy rengeteg számot tudtam volna még példaként említeni, csak valahogy mindig ez jut eszembe elsőként, mert szinte ráz a hideg, amikor ezt hallom.

Link to comment
Share on other sites

Én tudok egyet, Ronnie James Dio :D:P Van egy cover, amiben ő énekel,meg talán Yngwie Malmsteen gitározik mellett, na az aztán enm semmi, akár csak egy saját Dio szám is lehetne, nagyon odab@sz ;)

Háááá, meg is találtam :D

 

Ronnie James Dio & Yngwie Malmsteen - Dream On:

 

http://www.youtube.com/watch?v=z1cXkOsBzSQ

 

És itt egy eredeti Aerosmith - Dream On:

 

http://www.youtube.com/watch?v=sNzEQ8hG1zA&feature=related

 

Na ezen el lehet rágódni ;)

Link to comment
Share on other sites

...szabadtéri színpadon ahol fetrengenek az emberek mert be vannak b.szva meg büdösek és igénytelelenek. Sajnos egyszer muszáj volt elmennem a Kárpátia koncertre... és hát a végére mindenki aludt a füvön meg mit tom én meg kiabálták ezeket a trianoni dolgokat... hát ott mindenki retkes volt, a kopasz csávesz meg a zenekarból a szúnyogokkal foglalkozott. Szerintem a higiénia fontosabb lenne a rock koncerteken is... meg hát vannak azok a metálosok kiabálnak majd kiszakad a torkuk azt szerintem bárki meg tudja csinálni...

Egy másodosztályú szabadtéri színpadtól ne is várj sokat. Az igényes koncertek minimum egy normálisabb koncertteremben vannak, mint pl. A38 vagy PeCsa. Csak ezek ugye sokkal drágábbak is, de jobbak az előadók, és nem lesznek részegek, akik a földön fetrengenek. Egy Kárpátia koncert közönségétől meg ne várj sokat.

 

A kiabálás alatt pedig mit értesz? Mert vannak olyan énekesek (Hansi Kürsch, Johnny Gioeli), akik képesek olyan szinten kiabálva énekelni, ami elviselhető, sőt még élvezhető is hallgatni, de azt egyáltalán nem könnyű csinálni.

Ha a hörgésre gondolsz, akkor egyetértek, bár azt se könnyű csinálni, mert ahhoz is kell gyakorlás.

 

 

Edit: Na szép, nem olvastam el a következő oldalt, ezt már páran gondolom leírták akkor Oo

Link to comment
Share on other sites

meg hát vannak azok a metálosok kiabálnak majd kiszakad a torkuk

Ember az ilyen zenéknél nem az ének az elsőszámú hanem a zene(szerintem)

 

szabadtéri színpadon ahol fetrengenek az emberek mert be vannak b.szva meg büdösek és igénytelelenek

Erre csak annyi tudok mondani hogy ott legalább nincs az hogy a "nagy niggák" beszólnak,kötözködnek,kirabolnak <_<

Link to comment
Share on other sites

A ROCK a múlté,lejárt a Rock ideje.

Ezt már a 70-es években elkezdték szajkózni, amikor kezdtek megjelenni az elektronikus zenék, meg ugyanezt még elsütötték a rap populárissá válásakor is, de ez még azóta se valósult meg. Sőt, azóta egyre nagyobb reneszánszait éli a Rockzene ;)

 

Lovetta: A rapperek is fellépnek sz@r helyeken, nehogy azt hidd. De még a rockerek is fellépnek tiszta arénákban (és erre több példát is látok). A kárpátiáról és közönségéről meg ne is beszéljünk...

Link to comment
Share on other sites

Én tudok egyet, Ronnie James Dio :D:P Van egy cover, amiben ő énekel,meg talán Yngwie Malmsteen gitározik mellett, na az aztán enm semmi, akár csak egy saját Dio szám is lehetne, nagyon odab@sz ;)

Háááá, meg is találtam :D

 

Ronnie James Dio & Yngwie Malmsteen - Dream On:

 

http://www.youtube.com/watch?v=z1cXkOsBzSQ

 

És itt egy eredeti Aerosmith - Dream On:

 

http://www.youtube.com/watch?v=sNzEQ8hG1zA&feature=related

 

Na ezen el lehet rágódni ;)

jó ezt már én is hallottam, de Dio profi énekes, én meg olyanra gondoltam, hogy aki azt mondja erre hogy egyszerű üvöltés. :D

 

a "nagy niggák" beszólnak,kötözködnek,kirabolnak

igen... nevetséges és szánalmas egyben, amikor néhány arc beképzeli magának hogy mekkora gengszter, és akkor a filmekből meg 50cent klippekből ellesik a nagy mozgásokat :lol: :lol:

erről eszembe jut egy szám (már azis elég ha a klippet nézitek :D ):

http://www.youtube.com/watch?v=f7-E1qTVJgE

Link to comment
Share on other sites

(acélbetétes, szimatszatyor, akela póló, katona nadrág esetleg fekete, "mindenzeneigénytelenkannásboroshányáspowa")

Már ne haragudj,de az akelás pólót leszámítva rám is illik a leírás,és nem 2 éve hallgatok azért rockzenét...

 

Még valami:ha nagyon kötözködni akarnék(amit te csinálsz csak úgy halkan megjegyzem...) sok érvet fel tudnék hozni a disco,techon stb zenék ellen is ;)

Link to comment
Share on other sites

ha te ezt kötözködésnek vetted, akkor nem láttál még kötözködni.. :) messze nem volt az ;)

arról meg nem én tehetek, hogy elvegyülsz a divatemberek közé, te bajod :)

 

"sok érvet fel tudnék hozni a disco,techon stb zenék ellen is"

te valami nagy tehetség lehetsz! kár, hogy itt közel sem erről van szó, hanem a divatraperek mellé felsoroltam a divatrockerek jellemzőit.. üljlefiamkettes.

lehet utálni.

Link to comment
Share on other sites

elvegyülsz a divatemberek közé, te bajod

Miért lennék divatember?Ha a bakancs,fekete cucc,szimat divat,akkor hogy öltözködjön egy rocker mond már meg...

 

kár, hogy itt közel sem erről van szó, hanem a divatraperek mellé felsoroltam a divatrockerek jellemzőit.. üljlefiamkettes.

Sajna nem jutott el feléd sugallatom... :(

Link to comment
Share on other sites

Nem, nem jobbak a divatrockerek csak most én a divatrapperek jellemzőit mondtam el mert ezt a stílust ismerem.

Ne hidd azt hogy én most rocker vagyok és a hip-hop-ot fikázom. Azt a műfajt amit hallgatokés szeretek azt azért nem ócsárlom de két külön dolog az amerikai divat rap meg a magyar underground.

Link to comment
Share on other sites

Miért lennék divatember?Ha a bakancs,fekete cucc,szimat divat,akkor hogy öltözködjön egy rocker mond már meg...

elég erős kisebbségi komplexus érződik ki a szavaidból.. egy szóval nem mondtam, hogy divatrocker vagy.. ne forgasd ki a szavam légy oly kedves, én sem teszem ezt. azt sem említettem, hogy hogyan öltözzön egy rocker.. (miért? kell egyáltalán akárhogy öltöznie? akkor lehet csak igazi rocker?) abszolút rábízom az illetőre, mert nem az én dolgom meg igazából nem is érdekel.

még egyszer elmondom, hátha most elér a céljáig: nem kötöttem bele senkibe, nem szidtam senkit. annyit mondtam el, hogy az alapján amit az utcán látok mit vélek rocker divatnak, azaz mit hordanak a divatrockerek. szintén nem említettem, hogy mindegyikük az lenne, de bevallom gaz galád módon általánosítottam. nem végzek felmérést köztük, mert 1. úgyis tagadná az összes 2. egy idő után 5v1-be szétkapnának a kemény csávók

 

Sajna nem jutott el feléd sugallatom... :(

te se sokat értettél meg belőlem.. 1-1

 

 

phZ, dehogy fikázom a stílust, teljesen felesleges.. egyszerűen beszámoltam a divatemberekről :)

rólad vágtam, hogy hiphop vonalon mozogsz, mert láttalak underground topicban.. nem azért válaszoltam :)

Link to comment
Share on other sites

Kisebbségi komplexus...?Fogalomzavar...?

az alapján amit az utcán látok

Ha én az alapján ítélném meg az adott zenei stílust,amit az utcán látok az elég szomorú lenne...

 

egy szóval nem mondtam, hogy divatrocker vagy

arról meg nem én tehetek, hogy elvegyülsz a divatemberek közé, te bajod

...no comment...

Link to comment
Share on other sites

Fogalomzavar...?

 

pontosan! ezért nézz utána, hogy mit jelent :)

 

Ha én az alapján ítélném meg az adott zenei stílust,amit az utcán látok az elég szomorú lenne...

 

zenei stílusról beszélünk? nem. akkor meg?

 

szőrnyű nagy hibáid/hiányosságaid vannak a szövegértelmezésben, tudnék ajánlani pár olvasókönyvet, hogy gyakorold. felnőtt korodban még bajod lehet belőle. (munkahelyi szerződések stb.)

 

szerinted az pl. az elvegyül a tömegben azt jelenti, hogy egy és ugyanazzá válik a tömeg úgymond résztvevőivel, vagy szimplán annyit, hogy nem feltűnő köztük? azaz jelen esetben nem egyéniség például.. hatalmas a különbség!

Link to comment
Share on other sites

Abba ne menjünk bele hogy kinek milyen hiányosságai vannak...nem én lennék rosszabb helyzetben elhiheted.(alapműveltség hogy nagybetűvel kezdjük a mondatot).

zenei stílusról beszélünk? nem. akkor meg?

Akkor kiegészítem egy szóval:az adott zenei stílus képviselőiről.

 

szőrnyű nagy hibáid/hiányosságaid vannak a szövegértelmezésben, tudnék ajánlani pár olvasókönyvet, hogy gyakorold. felnőtt korodban még bajod lehet belőle. (munkahelyi szerződések stb.)

Szerintem PM-ben közöld ilyesfajta véleményedet.Tudnék én neked egyet s mást ajánlani.Sajnos nagyon leírtad magad nálam srác...

Link to comment
Share on other sites

Abba ne menjünk bele hogy kinek milyen hiányosságai vannak...nem én lennék rosszabb helyzetben elhiheted.(alapműveltség hogy nagybetűvel kezdjük a mondatot).

Abba ne menjünk bele, hogy kinek milyen hiányosságai vannak... Nem én lennék rosszabb helyzetben, elhiheted. (Alapműveltség, hogy nagybetűvel kezdjük a mondatot.)

 

te sem gondoltad komolyan, hogy fő érvként ezt hozod fel, ugye? :) hogy előtt vesszők, mondatvégi írásjel után szóköz stb.

Link to comment
Share on other sites

ezen nem veszünk össze, de ha már idáig süllyedtünk.. ha a pontpontpont-tal a mondatod zárod (mint meg is tetted), akkor ugyanúgy nagybetű a következő mondat.. :) abban az esetben, ha nem mondatot zártál (bár így érdekes), akkor is hiányzik a szóköz (ha már szőrszálhasogatunk) és inkább a vesszőt javasolnám.. :) a másik: az hogy van, hogy nem kezdjük a zárójeles mondatot nagybetűvel, de a végére mégis teszünk egy pontot, ráadásul a zárójelen kívül? ja és, hogy egy konkrét példát említsek a zárójelben nagybetű végén írásjel témára: felcsaptam gyorsan A Magyar Helyesírás Szabályai-t és tele van ilyen mondattal..

ez bizony kőkeményen technikai KO barátom..

 

igazán beláthatnád végre, hogy félreértetted már az első post-om és teljesen felesleges volt ez a vita mindkettőnk részéről :)

Link to comment
Share on other sites

Ez nem nyelvtan topic, és most szerintem ezt hagyjátok abba, vagy folytassátok chaten. Nem erről szól ez a topic.

 

Nem akarok moderátorkodni, de ahogy látom a modi se túl aktív...

Link to comment
Share on other sites

Ha már a divat rock-nál tartunk, akkor azt azért észre kéne venni, hogy az igazi rock-erek, annak idején acélbetkós, fekete, bőrcipő, farmer, bőrcucc cucc, stb. viseltek, de aztán jöttek a divatrock-erek és ők is próbáltak úgy öltözködni, mint az igazinak mondható rock-erek, tehát aki ezeket a ruhaneműket ölti magára, az első sorban nem feltétlenül a divatrock-erek közé vegyül, hiszen a divatrock-erek vegyültek be az igaziak közé :D

Nem biztos, hogy elsőre érthető, de még az lehet :D

Link to comment
Share on other sites

pff, divatrocker... én általában inget hordok, kék kockás, fekete, vagy zöld kockás, meg hozzá fekete vagy kék farmer, és egy fekete-fehér sportcipő, és mégis rocker vagyok... :D Persze azért megtalálható nálam egy 14 soros acélbetétes, meg pár pulcsi/póló, kutyalánc... jah az nem, azt elhagytam rockmaratonon anno... nah mindenesetre ez a divatrocker dolog, iszonyatosan szánalmas... mert nem attól lesz valaki rocker, hogy úgy öltözködik, és nem is attól hogy már 15 éve hallgat rockzenét... rockernek igazán szerintem csak az mondhatja magát, akit megindít az a zene... ha valaki meghall egy gitárszóló, és úgy érzi hogy az teljesen belebújik a lelkébe, vagy ha valaki meghallgat egy számot, legyen az akár powermetal, vagy akár ac/dc, és úgy érez hogy az a zene teljesen szétárad benne, teljesen elragadja, és tiszta szívéből évezi, az rocker...

Én pl 7-8 éve hallgatok rockzenét, és mégis csak kb 4 éve vallom magam rockernek... 7-8 éve még nem ragadt el teljesen, mást is hallgattam, de az első rockkoncertemen teljesen megváltoztak a rockzene iránti érzelmeim... mint ahogy egy pokolgép számban énekelnek róla, "csak bámultam lestem, majd hanyatt estem, nem tudtam mi van... a rock&roll szólt, és tudtam jól, hogy ez örökre fogva taaart..."

 

hallgathatsz akár már 40 éve rockzenét, vagy öltözködhetsz úgy mint egy rocker, attól még nem leszel az, csak ha tényleg elragad ez a zene... és olyan érzéssel tölt el, amit nem lehet leírni... én is csak próálkozom :)

Próbáltam most leírni a gondolataim, ha hülyén sikerült, bocs, lehet kicsit sok volt a wisky...

amúgy a témára visszatérve, ezért nem szeretem a reppereket, mert nincs meg bennük az a "zeneszeretet" ami egy rockerben... és ahelyett hogy utánanéznének a rockzene múltjának, fajtáinak, leragadnak annál, hogy büdös, koszos, ordibálós, üvöltős, hörgős nagyszájú állatok a rockerek... ez gyerekes felfogás...

(nem akartam általánosítani, de a repperekre főleg ez jellemző, de tisztelet a kívételeknek...)

Link to comment
Share on other sites

ha valaki meghall egy gitárszóló, és úgy érzi hogy az teljesen belebújik a lelkébe, vagy ha valaki meghallgat egy számot, legyen az akár powermetal, vagy akár ac/dc, és úgy érez hogy az a zene teljesen szétárad benne, teljesen elragadja, és tiszta szívéből évezi, az rocker...

Ezt nem tudtam megfogalmazni,kimondtad amit gondoltam :)

Link to comment
Share on other sites

ejó, "kkor én is Rocker va'yok :D

 

Komolyra fordítva a szót, nagyjából egyetértek Jay-jel, de szerintem a rapperekben is megvan az a zeneszeretet, mint a rockerekben, csak másképp mutatkozik meg bennük :)

Link to comment
Share on other sites

Ha már a divat rock-nál tartunk, akkor azt azért észre kéne venni, hogy az igazi rock-erek, annak idején acélbetkós, fekete, bőrcipő, farmer, bőrcucc cucc, stb. viseltek, de aztán jöttek a divatrock-erek és ők is próbáltak úgy öltözködni, mint az igazinak mondható rock-erek, tehát aki ezeket a ruhaneműket ölti magára, az első sorban nem feltétlenül a divatrock-erek közé vegyül, hiszen a divatrock-erek vegyültek be az igaziak közé :D

Nem biztos, hogy elsőre érthető, de még az lehet :D

de mivel mára a divatrockerek vannak sajnos többen, ezért már nem lehet eldönteni ki vegyül ki közé :) mára sajnos az igazi rock zenét "értők" kerültek kisebbségbe.. bár azt továbbra sem értem, hogy miért kell úgy öltözködni ahogy, ahhoz, hogy az ember rocker legyen vagy akárki..

 

viszont a mostanában oly divatos szimatszatyor jelentését nem értem.. el tudná valaki magyarázni? van egyáltalán jelentése vagy csak egy sima költségkímélő táska megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem van vmi "rejtett mondanivalója" vagy miaszösz.Szvsz vmi köze lehet a háborúkhoz.Mivel katonai boltban lehet kapni, meg a kinézete is.És sok háborúellenes rockzene van, ebből a tekintetből valami köze lehet szerintem a két dolognak egymáshoz.De lehet hogy túl komplikáltan tekintek erre a dologra :D (előfordul)

 

jay.the.gk nagyon szépen leírta a rockfilinget :D tegnap amikor gityóztam haverommal és kajak belemerültem, akkor észrevettem hogy majdnem olyan idióta pofákat vágok közben mint Steve Vai XD bár őt nehéz überelni.

Szóval amikor elkapja az embert ez az érzés az tiszta extázis.Egyetlen tudatbefolyásoló cucc sem ér fel ezzel.

 

Az öltözködésről: a divatemberkék állandóan tönkreteszik az eredeti filinget.Sztem király lehetett amikor sokan olyan rockeresen öltöztek és nem jöttek a divatmajmok.Azt mutatta hogy ezek az emberek hasonlóan gondolkodnak, hasonló véleményük van a világról, meg összetartanak... nos elvileg.

Ma már csak azt látom hogy semminek nincs értelme, csak úgy van és kész.Mindent a külső határoz meg, mindenki csak a felszínnel foglalkozik.Így jönnek az előítéletek.

Kb mint amikor régen punk zenéket hallgattam, és anyám mindig szörnyülködött, mert az egészből csak ilyeneket hallott hogy k**** meg sz**, szóval a csúnya szavakat, de arra nem figyelt hogy miről énekel a csákó, pedig elég értelmes dolgok voltak.Aztán meguntam és leültettem a gép elé, benyomtam a zenét és elolvastattam vele a zeneszöveget :D azóta nem szól semmit.

Link to comment
Share on other sites

amúgy a témára visszatérve, ezért nem szeretem a reppereket, mert nincs meg bennük az a "zeneszeretet" ami egy rockerben... és ahelyett hogy utánanéznének a rockzene múltjának, fajtáinak, leragadnak annál, hogy büdös, koszos, ordibálós, üvöltős, hörgős nagyszájú állatok a rockerek... ez gyerekes felfogás...

(nem akartam általánosítani, de a repperekre főleg ez jellemző, de tisztelet a kívételeknek...)

ez csak a divatrapperekre jellemző, a normális rapperek, (vagy diszkósok, akárkik) képesek tolerálni a más zenei ízlését, és nem csak fikázni tudják azt alaptalan hülyeségekkel :) minden oldalon vannak zenészek, hozzáértő emberek, és persze azok, akik csak követik a tömeget, mint a birkák...

 

bár azt továbbra sem értem, hogy miért kell úgy öltözködni ahogy, ahhoz, hogy az ember rocker legyen vagy akárki..

ezen én is sokat gondolkodtam, nem hiszem, hogy valaki attól lesz rocker (vagy rapper, diszkós), mert úgy öltözködik...

épp ma láttam egy 15-16 éves forma lányt, fekete pólóban, szoknyában és fekete bakancsban...most oké, ha valaki szereti az X együttest, vagy egyetért a nézeteivel és ezért hordja a banda képével díszített pólót, ez még simán érthető...de a bakancs minek? kétlem, hogy ilyen dög melegben pont erre lenne szükség, mikor az emberek 3/4-e papucsban járkál...

 

Szerintem van vmi "rejtett mondanivalója" vagy miaszösz.Szvsz vmi köze lehet a háborúkhoz.Mivel katonai boltban lehet kapni, meg a kinézete is.És sok háborúellenes rockzene van, ebből a tekintetből valami köze lehet szerintem a két dolognak egymáshoz.De lehet hogy túl komplikáltan tekintek erre a dologra :D (előfordul)

én csak néhány embert ismerek, akik szimatszatyrot hordanak, és nekik aztán halvány lilájuk nincs arról, hogy mi az a háború

esetleg annyi, hogy dejó, hogy meghalt a sok zs**ó, de ez már tényleg nagyon morbid, elnézést

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...