Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Rock!Nem tudom a rap-ben nem látom az igazi zenét...Én azt szeretem amikor emberek írják meg és emberek is adják elő :P Mer ugye a rap-ben az alap dallam nem az ember keze ügyességének köszönhető :P De a rap-nek legalább értelmes szövege van.Nem úgy mint az R&B-nek...Na az amit végképp nem szeretek.

Link to comment
Share on other sites

az utolsó mondatrészt egy képzeletbeli "egyértelműző" tagra gondoltad? Csak azért, hogy ne értsem félre :D;)

 

nyugi, nem rád értettem ;) csak így kiabáltam a levegőbe, de úgyis jönnek 2 nap múlva az "egyértelműen-természetesen"-okostojások.

Link to comment
Share on other sites

nekem annyi a véleményem erről hogy nem tudom mi a jó a rap ben...annak mi az értelme hogy egy emberke 10kiló fuxal a nyakába mindenki előtt sziggya a saját muterját? (yo-yo-yo madafaka yo-yo-yo) másrészt zeneileg se látok benne fantáziát mert mindennek szinte ugyan az a ritmusa és még túl nagy tehettség se kell ahhoz hogy 2 gombott (nah jó max 6ot) nyomogass egy számítógépen és add a ritmust. a rocban azért ott van minden! mert ugye nem mindenki tud eljátszani egy dragonforce gitár szólót vagy nem tud elénekelni egy all that remains művet....

 

ROCK 4EVER

 

 

-Denny

Link to comment
Share on other sites

Denny, hallottál már magyar reppet? ha nem akkor hallgass bele 1-2be...

 

Ez nem ostoba fekazene, ahol viszont tényleg ez a kilófux meg a madafaka az értelem csúcspontja....Hallgass bele magyarokba! nálam a repp az a magyar kategóriára vonatkozik :) ezért is útálom, hogyha valaki szidja...

 

hallgass bele:

http://youtube.com/watch?v=gRyS7ctl7aA

 

és hallgatás közben értelmezd a szövegét! csukd be a szemed, és figyelj a szövegre! :)

 

Link to comment
Share on other sites

jó...az tény hogy a magyar rep más. de lényeg ugyan az. semmi dallama és rímeket bárki tud írni ha nekiül. de teis hallgass bele ezekbe:

Dragonforce:  http://youtube.com/watch?v=0jgrCKhxE1s
All That Remains: http://youtube.com/watch?v=UcfLkrDXdn8

 

ha ezekből csak 20 másodpercet is eltud egy átlag ember énekelni/játszani akkor le a kalappal :D

 

másrészt én nem szidtam csak elmondtam a véleményem :)

Link to comment
Share on other sites

Nagyon el vagytok tévedve a rap zenével kapcsolatban... Mi az, hogy csak a csajokról meg pénzről szólnak, meg hogy gengszterek. Nem hallottatok még szeretnivaló, igazi rapzenét. Sok rocker itt remeg hogy milyen jó, meg hogy nem igénytelenek, de könyörgöm hasonlítsunk már össze egy rockert meg egy rappert. Rocker - hosszú haj, (IGEN TUDOM, HOGY VANNAK KOPASZOK IS) fekete cucc, zsíros haj, sőt az esetek többségében mocskosul büdösek stb. (IGEN, TUDOM, HOGY VANNAK KIVÉTELEK . ) Rapper - bő nadrág, sapi, "cseppnyivel" több igényesség (IGEN, TUDOM, HOGY ITT IS VANNAK KIVÉTELEK . ) Olvastam itt olyat is, hogy jellemző a rapperekre, hogy nem tudnak írni meg fogalmazni. ÚRISTEN? Azért mert valaki rap zenét hallgat az magával hozza azt is, hogy egy suta f*sz? Szerintem sokkal több buta rocker van, akik elisszák az agyukat és habzószájú majmok lesznek. Meg mi az, hogy nem tudnak fogalmazni? Hallottál már igazi rapzenét, vagy itt a Dopeman meg 50 centre gondoltok? Gondolkodjatok már kicsit mielőtt mindenféle hülyeséget írtok. Nem lehet eldönteni, hogy melyik a jobb, ha rapet hallgatsz nyilván bárhogy remeghet egy rocker neked a rap lesz a favorit... Más kultúra, más emberek, más életérzés. Vannak rocker(!), discos, technos, és rapper barátaim is, és mindegyikkel ugyanúgy tudok kommunikálni függetlenül attól, hogy ő szívesebben megy el egy koncertre, mint hogy velünk jöjjön egy party-ba. Rock - töménytelen pia | Rap - töménytelen fű (IGEN ITT IS VAN KIVÉTEL . ) Most nyilván ezen is lehetne veszekedni, hogy melyik butít jobban, de ha kíváncsiak vagytok azt is szívesen leírom ;) Szóval csak okosan, maradjon meg a béke. Minek ölni egymást ez miatt, sosem értettem. Ha ő azt szereti, hogy rázza a haját egy hörgő és monoton (számomra) szarra, az tegye azt, aki meg szeretné a kezét az égbe dobni, az tegye azt. Rap zenének is van alja, ilyen ogli g meg dopeman meg 50 cent, de a rocknál is megvan ugyanez. Mielőtt valaki azt mondaná, hogy nem hallottam még igazi rock zenét, DE igen hallottam, igazi rockzene : Ossian, Pokolgép, Iron maiden, 2 inches of blood, Akela de még tok mondani egy párat amit bizony szívesen hallgatok meg mert jó ritmusa, dallama, valamint szövege van. Pár rocker meghallgathatna egy pár magyar underground zenét, bizony ott is vannak jófélék. Kezdve a wacuum-tól egészen a criminal beats-ig. Az egyetlen probléma, ami miatt nem szeretem ezt az egészet, hogy a rock stílus magával hozza a fekete színt, és a depresszióra való hajlamot. Ebből alakult ki ez a szánalmas érfelvágda is (Ld. wikipédia EMO) valamint ebből alakult ki a számomra teljesen undorítónak tűnő punk stílus is. (de ha tévednék, hát kövezzetek, nem néztem utána, de nyilván köze van egyiknek a másikhoz gondolom ééén)

Pacsi.

Link to comment
Share on other sites

nekem annyi a véleményem erről hogy nem tudom mi a jó a rap ben...annak mi az értelme hogy egy emberke 10kiló fuxal a nyakába mindenki előtt sziggya a saját muterját?

az nem rap, hanem szemét, amit a média felkapott, ennyi...

 

quick nagyrészt egyetértek veled, de azért pár részben nem :)

ahogy te is írtad, rap-pet rock-kal nem lehet és nem is szabad összehasonlítani. 2 teljesen különböző életérzés, de néhány pontban nagyon megcáfoltad magadat :)

 

Rocker - hosszú haj, (IGEN TUDOM, HOGY VANNAK KOPASZOK IS) fekete cucc, zsíros haj, sőt az esetek többségében mocskosul büdösek stb.

ezek alaptalan előítéletek, egy rocker nem ettől lesz rocker. az, hogy valamilyen zenét hallgat valaki, attól még külsőleg nem kell feltétlenül az adott stílus képviselőire hasonlítani (vagy majmolni a többi okoskát)

 

Rapper - bő nadrág, sapi, "cseppnyivel" több igényesség

ez megint nem a stílustól függ. vannak igényes és igénytelen előadók, semmivel sem térnek el az igényes és igénytelen rockerektől (igényességben :P), csak ugye az ember hajlamos elhinni azt, amit a tévében lát <_<

bő nadrágról ugyanazt írhatnám, amit a rocker külsőségekhez...

 

Olvastam itt olyat is, hogy jellemző a rapperekre, hogy nem tudnak írni meg fogalmazni.

Az igényetelenek tényleg nem tudnak, de ez ugyanúgy igaz a rock zenénél is. Ilyesmin nem kell felkapni a vízet, ha igényes zenét halgatsz, akkor úgyis neked van igazad.

 

a rock stílus magával hozza a fekete színt, és a depresszióra való hajlamot. Ebből alakult ki ez a szánalmas érfelvágda is (Ld. wikipédia EMO) valamint ebből alakult ki a számomra teljesen undorítónak tűnő punk stílus is

emiatt még nem kell a rock zenét hibáztatni, főleg mivel az említett két stílusban legalább ennyire játszik szerepet a pop zene és a média (főleg az emonál)

 

Összességében el lehet mondani, hogy azoknak az előítéletek, amiket az ember a másik zenei stílusáról állít, általában nincs alapja, mivel az ember mindenhol csak a rossz oldalt látja. Az utcákon ott a sok 14-15 éves okoska, akik csak külsőleg rockerek/rapperek (tisztelet a kívételnek), illetve a médiából is csak azt látjuk, amiket itt annyian leírtak már (fekete cucc, madafaka stb.)

Link to comment
Share on other sites

Rocker - hosszú haj, (IGEN TUDOM, HOGY VANNAK KOPASZOK IS) fekete cucc, zsíros haj, sőt az esetek többségében mocskosul büdösek stb. (IGEN, TUDOM, HOGY VANNAK KIVÉTELEK . )

 

hát igen sajnos vannak ilyenek is. de szerintem ezt egy kicsit elírtad. mert ezek a szakadt csöves 'rockerek' a kivételek...ezek az emberek csak azért 'rockerek' mert tetszik nekik a koponyás pulóver de az iron maidennél nem terjed túl az ismerettségük.

 

 

rázza a haját egy hörgő és monoton (számomra) szarra

 

a hajrázás ugyanúgy hozzátartozik a rockhoz mint a rap hez a jellegzetes kézmozgás :lol: másrészt ez baj az emberekbe hogy a keményebb rockba csak azt látják hogy hörögnek meg ordibálnak. közben igenis nehéz olyan hangot 'kiadni'. ahhozis ugyan annyi gyakorlás kell mint egy elsimert pop énekesnek kiénekelni a magas C-t. (ha nem hiszed próbáld ki :lol: ) és miért lenne monoton? szerintem a rocknál a világon nem létezik dallamosabb zene....

 

 

Pár rocker meghallgathatna egy pár magyar underground zenét

 

volt barátnőmnek hála nekem ez is megvolt :lol: abban igazad van hogy vannak jó szövegű számok is de akármit mutatott a zene alatta egy 0 volt.

 

a rock stílus magával hozza a fekete színt, és a depresszióra való hajlamot.

 

a fekete szín ismét ugyanúgy hozzátartozik a rockhoz mint a rap hez a bő gatya. igen vannak olyan számok amik érzelmileg megváltoztatnak vagy elgondolkoztatnak. de azt igen erősen kétlem hogy egy zene miatt leszel elvont vagy depresziós. én magam is szoktam hallgatni goth rockot. nah abba ez egy az egybe benne van de valahogy még nem érzem magam betegnek pedig már lassan 2 éve hallgatom.

 

-Denny

Link to comment
Share on other sites

Ahogy előző hozzászóló sbxslade kolléga tette, én is kiemelnék pár fontosabb dolgot, amire reagálnék. ;)

 

 

Rocker - hosszú haj, (IGEN TUDOM, HOGY VANNAK KOPASZOK IS) fekete cucc, zsíros haj, sőt az esetek többségében mocskosul büdösek stb. (IGEN, TUDOM, HOGY VANNAK KIVÉTELEK . )

 

ez az aljanépére vonatkozik, érdekes módon én sok olyannal találkoztam, akire egyik jellemző sem stimmel, mégis rock zenét hallgat és szereti, simeri.

 

Szerintem sokkal több buta rocker van, akik elisszák az agyukat és habzószájú majmok lesznek.

 

úgyszint az aljanép ;) Erre lehetne mondani, hogy a rap-erek, meg felszívják magukat rendesen, szinte hullára...

 

És ebből a mondatból kiderül, hogy tényleg nem ismered a rock zenét és kevered is a metal-lal...

Ha ő azt szereti, hogy rázza a haját egy hörgő és monoton (számomra) szarra, az tegye azt

mindenki ebbe a hibába esik, aki valamilyen jellemzőt akar mondani az általa nem nagyon kedvelt és nem is ismert műfajról. Ja, azért mert egy számban van hörgés, nem jelenti, hogy alja zene, meg csak aljanépe hallgatja, de erről már írtam, vagy ebben a topic-ban, vagy a ROck vs. Disco, de valamelyikben megtalálható ;)

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=22521&st=900

a 31. oldalon vannak az irományok, érdemes elolvasni és aztán átértékelni a gondolatokat ;)

 

Az egyetlen probléma, ami miatt nem szeretem ezt az egészet, hogy a rock stílus magával hozza a fekete színt, és a depresszióra való hajlamot.

 

csak a divatmajmok számára, például én rám egyik sem jellemző, vszínű a kocsmarock-ra gondolsz, ahol sárgaföldig isszák magukat, stb, de azok akkor is innának, ha nem rock zenét hallgatnának, a depresszióról is csak annyit, hogy ez is csak egy bizonyos rétegre vonatkozik. Ha egyszer a fekete áll ehhez a zenéhez, de a rock-nak csak néhány fajtájához, pl. a progresszív rock-nál ahogy a zene is úgy a külsőségek is "színesek". A disco-sok meg fehérbe és halvány színekben, rózsaszín, babakék... cuccban járnak, ez miért nem baj? Ez még gázabb sztem...

 

Még a depresszióról annyit, hogy csak az lesz az, esetleg zene hatására, aki hajlamos rá, de az zene nélkül is az lehet ;) Más kérdés, hogy nekem a rock zene többnyire erőt ad és nagyon sok nyugalmat is áraszt, hihetetlennek hangzik, de így van, hiszen sok olyan rock együttes van, akiről sokan nem is hallottak, de ha ismernék, főleg olyanok, akik utálják a rock zenét, mert nem ismerik, akkor lehet megváltozna a véleményük.

Link to comment
Share on other sites

nekem annyi a véleményem erről hogy nem tudom mi a jó a rap ben...annak mi az értelme hogy egy emberke 10kiló fuxal a nyakába mindenki előtt sziggya a saját muterját? (yo-yo-yo madafaka yo-yo-yo) másrészt zeneileg se látok benne fantáziát mert mindennek szinte ugyan az a ritmusa és még túl nagy tehettség se kell ahhoz hogy 2 gombott (nah jó max 6ot) nyomogass egy számítógépen és add a ritmust. a rocban azért ott van minden! mert ugye nem mindenki tud eljátszani egy dragonforce gitár szólót vagy nem tud elénekelni egy all that remains művet....

 

ROCK 4EVER

 

 

-Denny

 

 

Szerintem te a divatreppre gondoltál ahol fifty meg a többi ÉNEKEL annak semmi értelme minden számukban elmondják hogy mennyi csajt ..... meg szétlövi a fejedet meg annyi pénze van hogy az egész világot megveszi

 

de nálunk nem egészen így van :D

 

Ui: látom quick leírta hosszaban

 

de ennek nem lesz vége mindenki tud olyat mondani ami rossz a rap-re vagy a rock-ra hiába oltjátok egymást jobb úgyse lesz

 

Tisztelet a kivételnek

 

Béke

Link to comment
Share on other sites

a rock stílus magával hozza a fekete színt, és a depresszióra való hajlamot.

 

Ezt te se gondoltad komolyan?

Mindjár meghallgatom az AC/DC-től a Back in black című számot, aztán sírok egyet. :P

 

Kevered a Rockot az emoval.

Az emo nem a rockból alakult ki, hanem az elkényeztetett nyugat-európai gazdag taknyosokból.

 

No offense, de most hiába mutatnék neked egy jó Rock számot, úgyse bírnád.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja, nem hiába a rock kifejezés, hiszen a rock-erek kemények ;), ők nem lesznek depressziósok :D

 

gazsiladahoz pedig annyit szólnék, hogy biztos mindig van vmi új dolog, amit a másik ellen fel lehet hozni, de olyan is, amit a kedvelt műfaj mellett. Én többnyire a második megoldást szoktam választani, és nem csak az elcsépelt, unalmas dolgokat, olyanokat, amik újak az "ellentábor" részére, de sokszor süket szemekre :D találnak a hsz-eim, nem csak az enyém, hanem vagyunk itt többen is, akik próbálkoznak-próbálkoznak, de majdnem hogy hiába... Mind2 odlalon van ilyen, és asszem vagyunk itt néhány annyira befogadóak, hogy felfogjuk a dolgokat. Lehet, hogy mi többet írunk a rock zenéről, de csak azért, mert sztem tágabb fogalom a rock annál, hogy csak egyszerűen le "hangzavarozzuk".

Link to comment
Share on other sites

tyú mennyien írtatok vissza, ennek örülök, nem fölöslegesen írtam le ;P Igen, igazatok van sok dologban, néhol túloztam azonban úgy éreztem, hogy talán belefér. Nem is kaptam agresszív visszaszólásokat, szóval valamilyen szinten azt hiszem jó hangnemet ütöttem meg. (Ha tévednék, megint csak kövezzetek ;O) Kedves HULK15, azt szeretném elmondani, hogy ha ogli g-t meg majkát hozod fel az olyan, mintha én rock zene alatt Linkin parkra vagy No thanxre gondoltam volna ;P Egy a lényeg, ez a két műfaj nem hiszem, hogy arról szólna, hogy megöljük a másik műfaj képviselőit, szóval szeressük egymást. Mint írtam, én ugyanúgy meghallgatom a rock zenét, mononon hörgős szar alatt pedig ilyen hipocrisy-re meg Immortalra gondoltam. Van jó rock zene, az előző kommentben azt is leírtam, de számomra ez az érthetetlen, hogy ezt hogy lehet szeretni. Aki szereti ne haragudjon, inkább magyarázza el :D

 

pacsi

Link to comment
Share on other sites

de számomra ez az érthetetlen, hogy ezt hogy lehet szeretni. Aki szereti ne haragudjon, inkább magyarázza el

 

én szívesen megteszem :)

egyszerü: emberek csinálják a zenét! (persze nem csak ezért de ez a leglényegesebb)

Link to comment
Share on other sites

szóval valamilyen szinten azt hiszem jó hangnemet ütöttem meg

 

had kössek bele :P, akár milyen hangnemben szóltál volna, mi akkor is ilyen választ adunk, legfeljebb ha paraszt módon írsz vagy ír vki, akkor azt max lehülyézzük, de csak ennyi ;):D :D

 

Nem akarok senkit megbántani, de aki nem tud semmi értéket felismerni az igazi rock számokból, azt csak sajnálni tudom. Ezt nem igazán lehet elmagyarázni. Legjobban sztem egy koncerten lehetne értékelni a dolgot.

Link to comment
Share on other sites

Mint írtam, én ugyanúgy meghallgatom a rock zenét, mononon hörgős szar alatt pedig ilyen hipocrisy-re meg Immortalra gondoltam. Van jó rock zene, az előző kommentben azt is leírtam, de számomra ez az érthetetlen, hogy ezt hogy lehet szeretni. Aki szereti ne haragudjon, inkább magyarázza el :D

 

Én pöl nem vagyok azért a stílusért odáig, de van egy gondolatom erre, hogy miért "eladható". Első számú célközönség: tinédzserek, 13-tól 17-18 éves korig, nekik a legkönnyebb bármilyen sz.rt eladni, hiszen sokszor lázadásukat akarják kifejezni, ezért hallgatják, nem mellesleg ezért öltöznek be, ami nekem még 14 éves koromban is egy álarcosbálnak, nem mellesleg nagyon röhejesnek tűnt, hogy nincs valódi egyéniségem és akkor beöltözök Eminem-nek vagy Kurt Cobain-nak vagy megrendezgetem a hajam és mától metroszexuális... Hurrá!

 

Link to comment
Share on other sites

^

pontosan. erre a legjobb példa amit a humor részlegbe mutattál TH s videó....sok ember már akkor kemény rockernek képzeli magát ha ismeri azokat az eéőadókat amiket a TV be nyomatnak, de halvány fingjuk sincs arról h mi is az igazi rock/metal

Link to comment
Share on other sites

Nincs olyan hogy "jobb zene" ez egyénfüggő. Minden stílusban megtalálhatja mindenki a maga ízlését, legyen az klasszikus, rock, rap, metál, techno, blues...

Életfogytig vitatkozhattok(és meg is teszitek) arról hogy ez, vagy az miért jobb, de az embernek az fog tetszeni amilyen a hangulata/stílusa és ezt a zenén keresztül mondja el. Pl.: valószínűleg egy 6 éves gyereket nem fog szórakoztatni trash metal, hanem valami egyszerű ritmusú és szövegű dal tetszik neki.

Az a gond hogy nem a saját élvezetedre hallgatsz zenét, hanem az érdekel az menő-e, akinek számít a véleménye neked elfogadja-e. Tisztelet a kivételnek

Fel lehet hozni hogy ez büdös zsíros hajú rocker, ez 10kilus fuxxal járkál, ez rózsaszín pólóba járkál férfi létére, de ezzel nem a zenét minősíted te is tudod. Ezek csak a végletek amit a külső szemlélő lát, mindenhol vannak szélsőségek.

Hallgass minél több stílust és ne ítéld meg azt fél perc után. Biztos vagyok benne hogy találsz valami neked tetszőt.

Tudom hogy ez az n+1-edik na majd én megmondom mi a jó, hozzászólás szóval valami értelmeset felvetést is írok.

 

Linkeljetek zenés youtube videókat és írd alá, hogy ez szerinted miért jó. Ha azt írod hogy rossz, írd le miért és mutass ellenpéldát.

Link to comment
Share on other sites

Az utolsó mondat jó ötlet ;)

Szoktak ide olyan arcok jöni, akik egy műfajt hallgatnak, de nem is ismerik, azt meg még úgy nem ismerik, amit szídnak, sztem ezek a viták nagy részt az ő értetlenségükből fakad, ugyanis én nem szoktam vitázni, csak valaki nem érti meg mit akarok mondani, tehát őt nem érdekli mit mondok, csak az, hogy övé legyen az utolsó szó. És nem hajlandó tanulni.

Link to comment
Share on other sites

Fel lehet hozni hogy ez büdös zsíros hajú rocker, ez 10kilus fuxxal járkál, ez rózsaszín pólóba járkál férfi létére, de ezzel nem a zenét minősíted te is tudod. Ezek csak a végletek amit a külső szemlélő lát, mindenhol vannak szélsőségek.

Hallgass minél több stílust és ne ítéld meg azt fél perc után. Biztos vagyok benne hogy találsz valami neked tetszőt.

Teljesen egyetértek.

 

horty0911: Te ugyanazt írtad le, ami egy ideje bennem is megfogalmazódott :) Mindig jön valaki, aki azt hiszi tud valamit. Kár, hogy nem tud <_< Emiatt alakulnak ki sajnos a félreértések és a a nagyobb viták.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Leírom a véleményem,remélem,hogy nem haragszotok meg érte!A rockerek és a rapperek között állandó ellentétek vannak.Nincsenek egyforma emberek,mindenki más és más zenét kedvel.Egyformán mindkét műfajban vannak manapság megjelenő ratyi együttesek,sajnos ez a mai világ.Mindkét műfaj zenéiben találni olyan számokat aminek nincsen semmi értelme(szövegvilág szempontjából),mert csak magára a zenére összpontosul a szám.De viszont vannak olyan számok amiknek van mondanivalója,aminek van értelme,nemcsak kijabálás és nem lá-lá-lá.Én személy szerint tiszteletben tartom a többi műfajt is,csak hallgatnom ne kelljen őket:)Tiszteletben tartom azokat az embereket akik nem szidják a másikat csupán a zenei stílusa miatt!Én magam is a rockot kedvelem jobban,mindenféle más zenét nemszívesen hallgatok!

(de van kivétel:van egy;két olyan zeneszám a rap műfajból ami megfogott.Egyszerűen,tisztán van normális mondanivalója;van értelme.Azokat a számokat meghallgatom.Persze hasonló szövegvilágú számokat tudnék sorolni a rock hatalmas palettájáról. . . )

Nemvagyunk egyformák;nem vagyunk különbek semmivel sem a másiktól.Tartsuk egymást tiszteletben,ne szóljuk le amiért nem olyan zenét hallgat amilyet mi!De ha leszól,akkor viszonozzuk kedvességét!

Röviden leírtam hamar bevillant gondolataimat,ha tettszett akkor köszi,ha nem akkor olvass más fórumot!

További szép napot!

Helló!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...