Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Gospel szerintem elég egyértelműen leírt mindent és a valós tényeket közölte velünk respekt neki... Én azért is szeretem jobban a rapet illetve hip-hopot mert ezekhez a műfajokhoz szorosan állnak különböző kultúrális dolgok mint pl. a graffiti a break tánc bmx meg még sok ezer fajta sport ami a hip-hop-ot élteti és a hip-hophoz tartozik. A metál esetlegesen a rock műfajban nem tudom hogy a pogózáson kívül lenne valami más értelmes dolog is de ha igen akkor please írjátok le.Attól függetlenül megfigyeltem hogy most már egyre több rap számban használnak zongorát és hegedűt meg még mittomén milyen hangszereket szóval ebből is látszik hogy a rap kultúrával eléggé nincs itt tisztában valaki :)

 

jah és nekem álltalában metál-ról meg néha rock-ról is ez jut eszembe :

 

http://www.youtube.com/watch?v=utT0lLC6d5Q

 

ebben hol az ének és a kreativitás ? Jólvan most kihoztam egy példát de ez van :)

Közbeszólnék még egyszer békésen és röviden. Ez se nem rock, se nem metal. Ez hardcore, ami pedig már megint más.

Link to comment
Share on other sites

tisztában vagyok vele Aric és le is írtam hogy nekem a rock-ról és metál-ról az ilyen zene jut eszembe álltalában az még nem az jelenti hogy amit belinkeltem az rock vagy metál lenne . Amúgy ha rock-ról van szó akkor inkább az old school-t részesítem előnyben pl. Guns 'N' Roses stb....

Link to comment
Share on other sites

Nagyjából egyetértek Gospellel. Ilyen sz*r hörgős zenét (grind, grindore, brutal-death) én se hallgatok, az csak a pózereknek vagy az elmebetegeknek való. Persze hörgé és hörgés között is van különbség, van artikulált hörgés is, ami azért egy kicsit technikás dolog...

 

De mikor 9 éves koromban elkezdtem Rockot hallgatni, akor már egyszerüen megutáltam a Rap-t... na miért? Mert kifejlődött a zeneui ízlésem. Az ősszes rokonom, barátom és hozzátartozóm utálja a Rap-t.

:D:D:D:D LOL XD :D Most mondjam azt, hogy megint csak leminősíted magadat? Ráadásul a rokonaiddal?

 

Attól, hogy kifejlődött a zenei ízlésed, miért kell utálnod a rapet?

 

Link to comment
Share on other sites

Az már biztos, hogy legyen az magyar vagy nem magyar rap, elsősorban a szövegre kell figyelni, és annak nem nagyon tetszik maga a rap szám, aki nem érti a szöveget, mert ugye akkor hall valami szövegelést, zeneileg nem túlcsicsázott számot és várja, hogy történjen valami. Személy szerint a rock-ot és metal-t azért részesítem előnyben, mert mind2 stílusban megtalálható ugyanaz a mondanivaló, de valahogy én a zenére is kiváncsi vagyok és jobban eltűröm az énekelést, mint a "szövegelést" magyarán a rap-et. Sztem sokan így vagyunk ezzel, akik nem a rap-et részesítik előnyben, hiszen mi a muzsikára vágyunk :D Nekem a szövegelés stílusa túl monoton, dallamtalan, ezért nem hallgatok rap-et, de valakinek ez dallamos és változatos, viszont én nem ezen nőttem fel és én mindig is a dallamos dolgokat szerettem, így van ez most is.

 

Bransi, ha rock-ra gondolsz, akkor miért nem a G'N'R jut eszedbe elsőnek, nem lenne jobb, minthogy ez a borzalom? :D Ez a nagy baj, sokaknak ez jut eszébe egyből, mert ezt látta vhol, és azt hiszi, hogy mind ilyen.

A rock zenéhez a koncert kapcsolható, de azért akadnak sportok is, amik mellett lehet hallani rock vagy metal esetleg punk zenéket. Ez is rossz dolog, hogy sokan egyből a pogót kapcsolják a rock zenéhez, de emberek nézzetek már meg egy Pink Floyd vagy egy Deep Purple koncertet, egyáltalán egymáshoz érnek a nézők a koncert időtartalma alatt? Nem, mert olyat látnak, hallanak, ami ámulatba ejt.

Sztem értitek mire gondoltam, de úgy gondolom nem sértettem meg senkit, hiszen leírtam a 2 műfaj főbb jellemzőit.

Link to comment
Share on other sites

Nagyjából egyetértek Gospellel. Ilyen sz*r hörgős zenét (grind, grindore, brutal-death) én se hallgatok, az csak a pózereknek vagy az elmebetegeknek való. Persze hörgé és hörgés között is van különbség, van artikulált hörgés is, ami azért egy kicsit technikás dolog...

 

 

Ezt kikérem magamnak, én is hallgatok ilyen hörgős zenét, nem vagyok se elmebeteg, se pózer. Úgyhogy előbb talán te is gondold át, hogy mit írsz, kösz szépen.

 

Amúgy, hamár a (magyar) metál szövegeknél tartunk, sztem a Tűzmadárnak nagyon jók a szövegei , pl: Másról szól:

 

Szép, nyugodt hajnal

Szép nyugodt táj

Békés csend honolna

ha nem szólna a hangos diszkó zaj.

 

Tombolj még! Míg tart a szer és az éj

Téged vár a jól ismert fény!

 

Számold, hogy hány órád van még! Vörösre vált az ég!

Tudod jól, ez mit jelent… véget ér az

Érzés, mi átformál, széttép! Mégis oly szép

De az élet másról szól! Máshogy kell nézd!

 

Szép fehér párnák,

sima bevetett ággyal

Egy anya az ablakban várja

aggódva, vajon hazatér-e még a lánya?

 

Szirénák rémálma, fekete zsákokba zárva

Véget ért négy élet, ezek után…

 

Számold, hogy hány órád van még! Vörösre vált az ég!

Tudod jól, ez mit jelent… véget ér az

Érzés, mi átformál, széttép! Mégis oly szép

De az élet másról szól! Máshogy kell nézd!

 

Link to comment
Share on other sites

Személy szerint a rock-ot és metal-t azért részesítem előnyben, mert mind2 stílusban megtalálható ugyanaz a mondanivaló, de valahogy én a zenére is kiváncsi vagyok és jobban eltűröm az énekelést, mint a "szövegelést" magyarán a rap-et. Sztem sokan így vagyunk ezzel, akik nem a rap-et részesítik előnyben, hiszen mi a muzsikára vágyunk :D Nekem a szövegelés stílusa túl monoton, dallamtalan, ezért nem hallgatok rap-et.

 

Teljesen igazad van. Egyetértek mindenben.

Link to comment
Share on other sites

nálam az Igényes Rap, Hiphop vagy akármi ami erre hasonlit,

MC Hammer korszakával véget is ér.

Hát,ami azóta "kijött" a stúdiókból (nekem) minden csak mafla duma...

 

Mondjuk hogy birom az ilyen "tánczenéket" ami többnyire türhető, és ami nem azt sugallja az embernek, hogy egy gangsta-aranyfogú-néger-állat gépfegyvere fog végezni velem.Főleg azt nem birom amiben még utalnak is erre :P

 

 

 

UI: nagygépemen nincs hosszú i és ü

Link to comment
Share on other sites

A rock az isten!Maradjunk ebbe!Én kb.40 rock zene kart ismerek!Szoval a Rocj örök és halhatatlan!

Te meg addig ne isteníts egy stílust, amíg rendesen leírni sem tudod. De te "kb.40 rock zene kart" ismersz, szóval király vagy, nem is szidlak ;) Igaz, ennyit én is ismerek, csak én a zenét is, amit előadnak ;) Maradjunk ebbe!

Link to comment
Share on other sites

De rock legyen és metal nem lehet benne ;) Bár én úgy sorolnám, hogy ilyen, hogy Linkin Park meg Korn nem lenne benne, azoknál jobbakat ismerek... Annak idején a chat-re írtam ki egyszerre jópár együttest, asszem az még mindig ott van, bár azóta sztem 2szeresét ismerem, főleg rock együttesek. Tényleg egyszer kipróbálom, hogy hányat tudok fejből leírni, ez tök jó ötlet :D

 

 

Bevallom, van egy hip-hop szám, amit nagyon szeretek, a szövege elhanyagolható, hiszen instrumentális darab, biztos senkinek nem mond a következő 4 név semmit: Derek Sherinian, Virgil Donati, Tony MacAlpine, Billy Sheenan, ugyanis ők követték el a következő számot. Elsőre, másodikra, még harmadikra is kicsit nehéz lesz azt hiszem sok embernek, de aki hozzá van szokva kicsit a stílushoz, annak könnyen fog menni. Íme a szerzemény, amit szívesen hallgatok ;):D

 

Planet-X - Alien Hip-Hop

 

http://www.youtube.com/watch?v=6PlDiTdhQIU

Link to comment
Share on other sites

Én azért is szeretem jobban a rapet illetve hip-hopot mert ezekhez a műfajokhoz szorosan állnak különböző kultúrális dolgok mint pl. a graffiti a break tánc bmx meg még sok ezer fajta sport ami a hip-hop-ot élteti és a hip-hophoz tartozik.

 

Hát, a punk-rock-hoz tudok mondani pár sportot: Pl. bmx, deszkázás, snowboard, (esetleg) floorball... de mondjuk az nem stílushoz kötött, csak keményebb sport aztán a legtöbb floorballos ismerősöm a rock zenei műfajt képviseli leginkább.

 

Amúgy eddig csak így nézegettem a topicot, meg csodálkoztam is nagyokat, hát anyázások meg fikázások azok mentek, de azért volt pár normális hozzászólás... Most én is próbálok egy olyat kreálni. Felhozom témának a punk rock-ot, mivel úgy látom én vagyok talán az egyetlen punk a fórumon, leírom, hogy ez a stílus valahol a kettő között van lényegben... Mivel ugyebár a rapnek a szövege, mondanivalója a lényege, a zenei alap háttérbe szorul. A rockban meg ugyebár a zene a lényeg, amiben általában van vokál. A punkrocknak szintúgy van mondanivalója, általában politika, de megtalálható benne még rengeteg téma, illetve a zene sem marad el természetesen. Persze nem kell egyből megítélni ezt a stílust egy olyan bandáról mint a hétköznapi csalódások (én szeretem, de tudom, hogy sokan nem, és igazából meg tudom érteni). Ismerem a rap-et, régebben én is rapper voltam, csak aztán valahogy eltávolodtam tőle, mindenesetre nem utálom... Miért lenne rá okom? :)

 

Amúgy meg szerintem ezen a módon, ahogy egyesek teszik, teljesen értelmetlen dolog fikázni mások zenei stílusát... Attól még, hogy te nem szereted, mi közöd van hozzá, hogy ő szereti? :) Na mindegy... Meg lehet ezt beszélni normálisan is. Illetve... Nem az dönti el, hogy egy ember normális-e, vagy nem, hogy milyen zenét hallgat, hogy öltözködik, stb... Ugyanúgy vannak hülyék, és normálisak is a punkok, rapperek, rockerek, discosok, skinheadek között is...

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

cehr2!

Az a gond, hogy utána kellene olvasnod, tanulmányoznod a dolgot... Pár éve még én is így fúj rap, úgy fúj rap...

Azóta benőtt a fejem lágya, meg tudom, mekkora erőfeszítés van egy zene összehozásában.

 

Gospel:

Te viszont tényleg eléggé ismered, amiről beszélsz. Respect :D

Nem tudom, mennyire ismered a rockot, nem is az a lényeg, de te nem ócsároltad a műfajt (főleg alaptalanul), csak Cehr2 állításait cáfoltad :D

Link to comment
Share on other sites

Kimondhatatlanul imádom a rap zenét és főleg akik maradandót alkottak (TUPAC), rajtuk kívül a nagyközönség számára ismeretlen (Three 6 Mafia) és a még ennél is ismeretlenebb előadókra gondolok. Nem Nelly meg ilyen szarságok! Na és most jön a ROCK!!! A kedvencem imádom minden műfaját! Nem sűrűn tudnátok olyan akár hazai, akár külföldi együttest mondani, akiket nem szívesen hallgatnék meg. Télleg akármilyen stílusú banda jöhet! Szóval én a ROCKra tettem a voksom!

Link to comment
Share on other sites

a nagyközönség számára ismeretlen (Three 6 Mafia)

A Three 6 Mafia mára annyi pénzt akaszt, és annyi pénzből gazdálkodik hogy elképzelni nem tudok annyi pénzt ;) Egyáltalán nem ismeretlenek, 7-8 éve talán még azok voltak.

2Pacből meg sajnos túl nagy divatot csinált az anyja meg a kiadók, és olyan előadókat raknak az új albumokra (pl Pac's life) akiknek közük nem volt 2Pachez, sőt, szinte még azt se tudták hogy mi az a rap amikor 2Pac már ott volt a színpadon.

Link to comment
Share on other sites

Egyszer már leírtam, hogy "LP 4EVER" és most szeretném leírni, hogy miért...

 

Ha választanom kellene a rap és a rock között, nem nagyon tudnék. Hallgatok magyar rapet, külföldi rapet, magyar rockot, külföldi rockot. Mindkét stílust szeretem, hallgatom. És a Linkin Parkban ott van pl. Chaz aki a csapatban a rockot képviseli, és Mike, aki pedig a rapet. Mindketten kiváló énekesek akár egymás műfajában is, vagyis Mike-ot hallottam már rapelni és rockot énekelni is... az LP-nek egyedi stílusa van, persze vannak gyenge utánzatok, akiknek már a nevére sem emlékszem, mint pl. egy német tizenéves srácokból álló csapat akik teljesen ugyanolyan felállásban vannak mint az LP, a klippükben is meglátszik, stb.

 

Tehát azért szeretem az LP-t mert:

-rap és rock is van benne

-egyedi stílus

-jók az énekesek (és persze az egész banda)

-a többi megfogalmazhatatlan :)

 

Ui.: Tudom Horty, hogy nem szereted az LP-t, de nem kell mindenbe belekötni... köszi ;) (bocs ha nem is állt szándékodba, csak amennyire itt megismertelek... :D )

 

BB

Link to comment
Share on other sites

Én asszem 15 voltam, amikor ún LP elsőlemeze lázban égtem :D, sőt, akkoriban még Limp Bizkit, SlipKnot és Offspring voltak a meghatározók, de azóta csak az Offspring maradt meg és a többiről nem is nagyon tudok semmit, mondjuk az Offspring-et sem viszem túlzásba, de a punk-rock közül őket tartottam és tartom a legjobbnak, valahogy őket elviselem. Annak idején volt egy SOAD-os időszak, de a banda lemezeit ma is néha előveszem, a Mezmerize különösen tetszik. Viszont annak az időszaknak vége lett, felváltották a fajsúlyosabb előadók, bandák, akiket én komolyabbnak tartok. (nem csak én) Mindegyiknek meg van a maga mondanivalója, a maguk szintjén, egy punk bandától nem lehet elvárni, hogy olyan mély mondanivalója legyen, mint egy befordulósabb, prog rock vagy metal bandának vagy akár elég ha csak az Iron Maiden-t nézzük. Persze lehetne még ide sok együttest említeni.

A jelen zenei ízlésem ismeretében szívesen letagadnám, hogy hallgattam LP-t és és SlipKnot-ot, de mivel ezen nem lehet változtatni, már így marad :D De legelább elmondhatom magamról, hogy hallgattam rap-et tartalmazó zenéket, bár talán a LB-t még ma is meghallgatnám, nem tom mér'. Mondjuk ha már itt tartunk, akkor a red Hot Chili peppers az nagy kedvenc nálam, mindig tudtak vmi újat mutatni, jópofa zenéket csináltak és csinálnak most is, de nagyon jó zenészek közreműködésével.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...