Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mivel élőben is tudnak olyat csinálni zenekarok, hogy egymásbaágyazva játszanak dalokat, ezért inkább ezt részesítem előnyben. Konkrét példa erre a medley megnevezés, lehet, hogy saját szerzeményeket soroltatnak fel az előadók, de akkor is úgy oldják meg a váltásokat, hogy senki észre sem veszi, hiszen mintha ott se lenne. Én még mindig azt tartom zenének, amit élőben játszanak (a stúdiómunkát nem kell idevenni, na jó, egy kicsit azért mégis :D, ott születnek a nagy dolgok, meg néha a színpadon is, amikor impovizálnak, vagy akár elnyomnak egy közönség által kívánt számot, fejből...), hangszereken, az nem zenélés, hogyha 2 cd-ről, 2 vagy több számból egy harmadikat csinálok, valakinek elég ennyi is, hogy meg legyen elégedve azzal, amit hall. Ez majdnem olyan dolog, hogy mindenki rendőrnek születik, csak van aki továbbtanul ;):D:P

 

Mondjuk a fábaszórult féreg és Brian Johnson között azért van különbség, bár nem ez a természetes hangja az énekesnek, de nélküle nem lenne AC/DC az AC/DC, ha fába szorult férget keresünk, akkor az a már említett metalcore, meg néha az LP is tud elég sz@r éneket produkálni, nagy szám, hogy az énekes tud 25 másodpercig üvölteni, és? Elég idétlen... na az a fábaszorult féreg ;):D

 

Nem csak a DJ-knél van, hogy saját maguk a producerek pl: Joe Satriani is ellátja a produceri feladatokat amellett, hogy a gitáros is és még a többi hangszert is ő játsza fel (nem hiába ő napjaink egyik legnagyobb neve a gitár témában), aztán majd koncertre összeröffent egy bandát, akik mind a szakmájuk nagyjai.

 

Érdekesség:

 

Hogy csak egyet mutassak, Satriani mi mindenre képes a gitárjával, olyan mintha "szkreccselne" az új számában, de nem ;) Valaki simán rávágná pedig, de had ne taglaljam kik... :D

 

Joe Satriani - Musterion (elég gáz minőség, de a youtube-os studióverzón elég halk az a rész)

 

http://youtube.com/watch?v=e2zEEJfVPSE&feature=related

 

Biztos van olyan is, hogy a keverőpulton tudnak gitárszólót nyomni, de még nem láttam, és hallottam olyanról, persze lemez nélkül ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát, én nem nézem le a disco zenét, ha valaki ezt kedveli egye fene.

De felénk az igazi zenét hangszerrel játszák, nem valami előre beállitott alap "dallammal" amire rákeverik mások értékes hangját. Persze, elhiszem milyen nehéz dolog lehet, nézzétek meg Tiestot, neki még ideje is van háttal urgrálni a közönségének. Mekkora ego kell ahhoz már. Az igazi hangszeres zenében, meg bennevan az ember élete, annak a hangszernek szenteli. Dehát mindigis kellett a tömegbutitás, 'szal. :D

 

Köszönöm hogy megoszthattam a véleményem.

 

~Tanki papi

Link to comment
Share on other sites

horty0911, a fába szorult férget egy poénnak szántam (szmájli..), de úgy tűnik mindenki ezen ragadt le :)

viszont szerintem igenis kell ahhoz tudás, hogy élőben mondjuk 2 vagy 3 szám felhasználásával egy új keletkezzen.. otthon, stúdióban azért annyira nem nehéz.. pl. Ableton terén van már annyi tapasztalatom, hogy egy mash-up-ot meg tudnék csinálni.. na de, hogy ezt élőben csinálják meg.. az nem két gomb ide-oda..

persze le lehet nézni az elektronikus zenét, lehet engem is fikázni.. :) nem nagyon érdekel :) én szeretem és kész. (itt most nem rád gondolok kedves horty. Te eddig mindig ész érvekkel jöttél :) )

 

Link to comment
Share on other sites

Ezek után már túl sokat nem fűzhetek hozzá :) Annyi, hogy azért van különbség a szinkronos 300 és az angol nyelvű között... a magyar szinkronban elég nyámnyila hangot kapott pár szereplő akik mellesleg izomhegyek, ugyanígy egy viking metal számot ami pl egy csatáról szól, ha igazán át akarják adni az érzést akkor azt a torzítással pont meg lehet oldani.... de ez már művészet, van aki nem érti meg.Az sem teljesen érthetetlen, legalábbis amikor jobban odafigyelek az Ensiferum számokra akkor még értem is nagyjából.De ők sem minden számot hörögnek, mert nem csak olyan harcos számaik vannak... persze van most eza metalcore... az vmitől már nem ilyen szerintem... eléggé erőltetett, vagy nemtom vmi nem stimmel vele.Sztem a viking metalban "tisztábban hörögnek" ... érdekesen hangzik :D

 

Ensiferum:

http://www.youtube.com/watch?v=lfrYkpa3770

 

És ez itt egy metalcore ha jól tom, nem ismerem, nem is szeretem, de sztem ez közel nincs a zenéhez:

http://www.youtube.com/watch?v=utT0lLC6d5Q

 

 

 

Szóval hörgés és hörgés között van különbség... mondjuk az utóbbi inkább vmi elb****tt varjú károgásához hasonlít.

Én rájöttem hogy mi a második .

Ott nem énekelnek hanem egy kutya ugat az énekes meg csak tátog és ugrál

Szerk.: Ha a gyürükuránál tartunk

Link to comment
Share on other sites

Hát na, az AC/DC egy érzékeny pont :D

Mondjuk én nem úgy vettem le hogy asbi brájenre célzott.Na mind1

 

Satrianiban sem csalódtunk szokás szerint, és a gitárok képességeiben sem :D Bennem már az a gyanú is felmerült, hogy R2D2 hangját gitárral csinálták :D ugyanis a gitárból egy kis trükkel meglepően hasonló hangokat csalogathatunk ki, akit érdekel leírom.

Link to comment
Share on other sites

Hát ez kb olyan érzést nyújt, mintha a Sziget fesztiválon egymás mellett állna két színpad, egyiken egy zenekar ZENÉLNE, másikon pedig mikrofonra kapcsoltak volna 2 mosógépet, de a régebbi fajtából, ami bejárta az egész fürdőszobát, ha nem volt kikötözve...

Aki ilyet mer csinálni, azt 2 mosógépbe kéne berakni, de egyszerre ;)

 

Írtam is egy kommentet a youtube-on ehhez a videóhoz ;)

Link to comment
Share on other sites

Ezt a témát át lehetne nevezni rock vs. hard technóra.

A hands up most diszkónak számít? Mert diszkóban annyira már nem játszák, pedig a legszebb popstílus volt. Én nem jártam diszkóba sose, de a hands upot a zeneisége miatt imádtam/imádom. Csak mára már nagyon elkorcsult, kezdve Spigiboyék hányadék dance remixeitől (Tudjátok, a Máté Péteres és a többi 200..). Szóval bye-bye euro-trance (1997-2006) : (

Link to comment
Share on other sites

nyammiii, ma találtam youtube-on. Olyat @nyáztam ezen, pedig nem szoktam mérgeskedni és szidni akárkit amiatt, amit kedvel, de aki így elrontotta ezt a számot... :

http://www.youtube.com/watch?v=TqfOZhPAd0Q

na most aki egy ilyet összemixel, annak szívből gratulálok. számítógépen az ilyet összeállítani max 20perc <_< asszem ezt hívják úgy, hogy szemét <_<

Link to comment
Share on other sites

Hát mert attól érzi jól magát :P

 

Amúgy Rock vagy inkább Metál felé hajlik az igényed?

 

Engem speciel mindig érdekelt hogy melyiket miért.Azt tudom hogy a valódi Rockban a szomorúság vagy a bánat legcsekélyebb darabját sem lehet felfedezni.Erőt ad, és felvidít :D ( legalábbis aki fogékony erre )

 

A Metálnak szerinted mi a legjelentősebb tulajdonsága?

Link to comment
Share on other sites

Hát mert attól érzi jól magát :P

 

Amúgy Rock vagy inkább Metál felé hajlik az igényed?

 

Engem speciel mindig érdekelt hogy melyiket miért.Azt tudom hogy a valódi Rockban a szomorúság vagy a bánat legcsekélyebb darabját sem lehet felfedezni.Erőt ad, és felvidít :D ( legalábbis aki fogékony erre )

 

A Metálnak szerinted mi a legjelentősebb tulajdonsága?

 

A Metál, kéremszépen a Hard Rock keményített verziója, tehét fogjuk fel úgy hogy "nagyon kemény rock".

 

Ahogy a beceneve ("nagyon kemény rock") mondja, jellemzőek rá az erőteljes gitár riffek és a gyors dobolás.

 

Ebben a múfajban az uralkodó páros az Elektromos Gitár és a Dob, a basszusgitár szerepe elhanyagolható.

 

 

Kb. ennyi. :P

 

Engem inkább a Metál vonz.

Link to comment
Share on other sites

Ja, ennyi erővel más is lesz@rozhatja a rock-ot, de az meg neked Angel of Death nem tetszene, és te is számonkérnéd a dolgot, vagy egyszerűen le anyáznád az illetőt, amit viszont nem szeretnék tőled látni, ha már egyszer rock és metal párti vagy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...