Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

nos nem vagyok egy nagy tremolo szakértő, de sztem minél több a rugó, annál kevesebb az esély rá, hogy a gityó a tremolo használata miatt elhangolódik.Thát jobban tartja az eredeti állapotot.

 

Köszönöm a választ, én is ilyesmire gyanakodtam csak jobb a profiktól hallani.:D

 

killer_queen: Az utolsó 2 problémára is van megoldás. Jártál szolfézs-ra vagy volt ének órád?:D Elöször szeitem tanult meg az ABC-s hangokat meg hogy melyik húr melyik bund-nál milyen hangot ad ki. Aztán G-kulccsal(violinkulcs ) könyü be helyettesíteni. Az hogy az újaid nem tudnak "táncolni" az érintőkön, könnyen orvosolható Kromatikus gyakolrlatokal.

Link to comment
Share on other sites

Kottát olvasni meg kell tanulni, az akkordváltásokat pedig csakis sok sok gyakorlással tudod gyorsítani.Türelem.Most így hírtelen nem nagyon tudok olyan oldalt mondani, ahol leírják a kottaolvasást, de a guglival biztos találsz.

Ami a húrokat illeti: cseréld ki őket, egy húr 200-300 forint.Ha ez megvan akkor szerezz egy hangológépet, vagy ha van mikrofonod akkor tölts le egy hangolóprogit PC-re.

Link to comment
Share on other sites

Hát ajánlom hogy áldozz egy kis pénzt új húrokra, nagyon nagy hatással vannak a hangzásra. Ami pedig a hangolást illeti, azt egyszerü kijavítani. Ha van más hangszer a közelben, akkor annak segítségével könnyen behangolható (a gitár hangolása, a legvastagabb húrtól a legvékonyabbig: E-A-D-G-H-E). Ha meg nincs, akkor is megoldható: a vastagabb húrnak az 5. bundnál ugyanúgy kéne hangzania, mint a következönek üresen. Kivétel a G húr, mely a negyediknél adja ki a H hangot.

Link to comment
Share on other sites

na pl énse tudok kottát olvasni csak tabot =D de nem is érdekel mert klasszikus zenét úgysem játszok :P de szerencsére tudok gyorsan akkordot váltani, tudok fül alapján hangolni, stbstb és már az arpeggiok is úgy-ahogy mennek :P jah igen és drop D hangolás forever ^^

Link to comment
Share on other sites

Azért kottában nem csak egy klasszikus zene lehet :D Úgy gondolom, hogy ha vki nem hobbyzenész, vagy nem tervezi, hogy komolyabban zenéljen akkor annak érdemes megtanulni kottát olvasni.De a hobbyzenészeknek sem árthat, új lehetőségek nyílnak meg, hogy úgy mondjam :D Meg mit csinálsz, ha egy számnak nincs fent az interneten a tabulatúrája, a kottája viszont igen?

Link to comment
Share on other sites

"A húrok nem szabályosak, az alsó 3 húr egy damilhúros fűnyíróból van kivéve..."

Szól is egyáltalán? :D fűnyíróhúr valahogy nem gitározáshoz való

 

Szólnak rendesen :D

Csak a kellettnél mélyebb a hangjuk? :P DE úgyis most fogok venni új húrokat :P

 

Az utolsó 2 problémára is van megoldás. Jártál szolfézs-ra vagy volt ének órád?:D Elöször szeitem tanult meg az ABC-s hangokat meg hogy melyik húr melyik bund-nál milyen hangot ad ki. Aztán G-kulccsal(violinkulcs ) könyü be helyettesíteni. Az hogy az újaid nem tudnak "táncolni" az érintőkön, könnyen orvosolható Kromatikus gyakolrlatokal.

 

Aha, köszi :P Szólfézsra nem jártam, de énekórára igen, csakhát akkoriban nem nagyon érdekelt a zene, csak most érdekel annyira a zene... ezért hamar elfelejtettem...

Oké, a Kromatikus gyakorlás meglesz, köszi a tanácsot :D

 

na pl énse tudok kottát olvasni csak tabot =D

 

Úgy tűnik hogy nem vagyok egyedül :D

Amúgy én a neten találok klasszikus zenei tabokat, vagy egy havert megkérek hogy írja át tabokba...

Link to comment
Share on other sites

figyi én Mozartot meg Beethovent is láttam már tabba szóval.... :D én se vagyok perfekt kottaolvasó, általában megtalálom a tabot, ha meg nem, akkor az nem egy virtuóz szám és megfejtem, több kevesebb sikerrel :lol: klasszikust nemigen játszok :)

igazából a tab annyi ideig kell hogy egyszer átfuttatom gp-n hallgatva, aztán lejátszom és iqba benn van, utána nem kell már :D viszont megtartom mert kitudja mikor kellhet valakinek ;)

 

egyébként a kottaolvasást úgy érted hogy pl a boci-boci tarka hangjai levannak kottázva, vagy pedig úgy hogy van pl a smoke on the water és ott van a dallam meg felette az akkord? :)

Link to comment
Share on other sites

nos nem vagyok egy nagy tremolo szakértő, de sztem minél több a rugó, annál kevesebb az esély rá, hogy a gityó a tremolo használata miatt elhangolódik.Thát jobban tartja az eredeti állapotot.

az a lényeg, h akkor szokás több rugot berakni, ha nagy a hurok feszitőereje(mondjuk 13-as hurok nem tul mély hangoláson)

ha tul vékonyak a hurok, akor kivenni szoktak a rugobol. egyébként meg több rugoval keményebb tremolozni, tehát nagyobb erő kell a tremolokar mozgatásához.

 

ígyvan, ezért van a floyd rose-osokon a fejrészen is egy "vas" :D ami szintén tartja még a húrokat, mivel a floyd rose sokkal durvábban tépi a húrokat mint a sima vintage tremoló

az a vas a nyaki satu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na mivel szégyennek éreztem, hogy már több mint egy hete nem irtak ide ( :( ), ezért gondoltam kérdezek vmit. ti gitárosok szoktatok néha basszerozni? vagy forditva? mert én most hétvégén azt fogom tenni, ugyanis koncert lesz, de nincs itthon a basszerosunk :D . és már gyakoroltam többször is a héten vele, meg ujjal is, pengetővel is. tök jó dolog :blush:

Link to comment
Share on other sites

Hú szeretek basszuson játszani :D Csak először az nagyon szokatlan hogy a húrok rohadt messze vannak egymástól.Szóval ha pengetővel nyomod akkor nagyokat kell ugrálni... utána meg amikor visszaveszem a gitáromat a nyakamba, akkor kicsinek érzem, és szokatlan rajta játszani :D

Link to comment
Share on other sites

Ujjal is lehet éles hangja , ha a micsodához... bridge... közel játszol. És ha még olyan szögben találod el a húrokat, hogy a körmöd hegyével is eltalálod, úgymond "megvakarod".

Link to comment
Share on other sites

nagyon jol sikerült a tegnapi koncert, nem voltak sokan, de tomboltak :)

és meg is lettem dicsérve h jol nyomtam mint basszer(az illető kb 15 éve zenél, gitározott is, most ő is basszer)

2 képet berakok,itt nagyon elkapták a hangulatot :D

http://kepfeltoltes.hu/view/080928/K_p_134_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080928/K_p_158_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

nagyon jol sikerült a tegnapi koncert, nem voltak sokan, de tomboltak :)

és meg is lettem dicsérve h jol nyomtam mint basszer(az illető kb 15 éve zenél, gitározott is, most ő is basszer)

2 képet berakok,itt nagyon elkapták a hangulatot :D

http://kepfeltoltes.hu/view/080928/K_p_134_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080928/K_p_158_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

szép hosszú hajad van :) amúgy mit játszottatok?

 

Ja igen, lenne valami. Az eltöltött két év után úgy döntöttem, hogy ,,lefokozom" másodgitárrá a csúnya, törtfehér strato/bullet/mianevémet, és helyette egy havertól megveszem ezt

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/electric_guitars/ibanez/grg170dx/

tokkal-vonóval 37 ezer ropogós HUF-ért. Mit szóltok hozzá? Lehetőleg ne zenész szemmel nézzétek, akiknek 160 ezres gitárjuk van :lol: , hanem olyan közép/hobbi-kategóriás gitárosoknak a szemszögéből, mint amilyen mondjuk én vagyok. Sokan hozzák fel hiányosságnak ezt a Floyd Rose-tremoló hiányt, valaki tud felvilágosítást adni, hogy ez miért olyan nagy gáz? Kb. életemben nem használtam tremolókart, szóval nem igazán tudom, mit is jelent ez, annyiról tudok, hogy kevésbé hangolja el a húrokat, ha tremolózik vele az illető, de javítsatok ki, ha tévedek. Örülök most ennek nagyon, mert ez szerintem nagyon vadul és valahogy közben mégis elegánsan néz ki, meg a hangjáról is hallottam, hogy jó. Havernak is kéne a pénz, nekem is a gitár, vigyázott rá mindig is, szóval semmi akadályát nem látom egy előnyös üzlet megkötésének :) Hát, én is írtam, már jó ideje nem fordult elő.

Link to comment
Share on other sites

Csak az bökött szemen hogy a tremolo "non-locking" (mi az magyarul? Nem-zárható?), ami eléggé zavarhatja a hangolást, de ha nem használod a kart, akkor nem gáz. Amúgy jó kis gitárnk néz ki. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja, valamit a srác is magyarázott a hangolással kapcsolatban, de szerintem nem fog túl nagy gondot okozni. Amúgy tisztában vagyok vele, hogy Ibanezt venni 100-150 ezer fölött érdemes, mert onnan kezdődnek az igazi minőségi gitárjai, de a kommentek alapján egy jól használható, "fiatalos" kis szerkentyű :lol:.

Link to comment
Share on other sites

szép hosszú hajad van :) amúgy mit játszottatok?

 

Ja igen, lenne valami. Az eltöltött két év után úgy döntöttem, hogy ,,lefokozom" másodgitárrá a csúnya, törtfehér strato/bullet/mianevémet, és helyette egy havertól megveszem ezt

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/electric_guitars/ibanez/grg170dx/

tokkal-vonóval 37 ezer ropogós HUF-ért. Mit szóltok hozzá? Lehetőleg ne zenész szemmel nézzétek, akiknek 160 ezres gitárjuk van :lol: , hanem olyan közép/hobbi-kategóriás gitárosoknak a szemszögéből, mint amilyen mondjuk én vagyok. Sokan hozzák fel hiányosságnak ezt a Floyd Rose-tremoló hiányt, valaki tud felvilágosítást adni, hogy ez miért olyan nagy gáz? Kb. életemben nem használtam tremolókart, szóval nem igazán tudom, mit is jelent ez, annyiról tudok, hogy kevésbé hangolja el a húrokat, ha tremolózik vele az illető, de javítsatok ki, ha tévedek. Örülök most ennek nagyon, mert ez szerintem nagyon vadul és valahogy közben mégis elegánsan néz ki, meg a hangjáról is hallottam, hogy jó. Havernak is kéne a pénz, nekem is a gitár, vigyázott rá mindig is, szóval semmi akadályát nem látom egy előnyös üzlet megkötésének :) Hát, én is írtam, már jó ideje nem fordult elő.

köszi szépen :) hát amiket szoktunk, meg egy uj saját, amit előtte nap fejeztünk be :lol: (de jo lett)

 

más: nem tom voltatok-e ma(vagy tegnap) hangfoglaláson, de vmi eszméletlen joo :)

sok drága gitár, erősitő, és gitár és erősitő, és még gitárok is. ja meg erősitők :lol:

meg hires gitárosok, meg hires zenészek, meg minden. megéri ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...