Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Szivesen, máskor is.

Egyébként úgy kezdik a hörgős énekesek, legalább is vannak olyanok, hogy hangszállal képzik a hangot...

Nincsenek, értsd már meg, hangszállal nem lehet hörögni, vagy az nem hörgés csak harsány ének. Maár egy ideje foglalkozom ilyesmivel, enged meg már hogy jobban tudjam.

Mellesleg nem elsőre szóltam be, mert már pár hsz.-en keresztül ezt a hülyeséget nyomjátok, annak ellenére hogy már elmagyaráztam párszor hogy nem így van. És igen, okosabb vagyok mint egy ötödikes, de legaláb nem mászok bele olyan valamibe amihez nem értek. Mert nem értesz hozzá, és ez nyilvánvaló. :P

 

varmil: Engem nem érdekel hogy téged mi izgat vagy mi nem, vagy hogy szereted-e a stilust vagy nem. Soha nem is akartalak meggyőzni arról hogy ezt halgasd vagy mást, de azt hogy hülyeségeket állítasz engedd már meg hogy megcáfoljam. :P

Link to comment
Share on other sites

De van olyan, hogy hangszálait használja, hogy tudjon hörögve énekelni ;):P

Tegnap olvastam egyik együttesnek az interjújában, hogy az énekes eleinte még a hangszálait használta (nem én találom ki), de aztán alig tudott beszélni, majd kitanulta, hogy is kell igazán csinálni. Tehát nem azt állítom, hogy csak hangszállal lehet hörögve énekelni, hanem hozzáfűztem, hogy azzal is lehet, ellenben nem túl egészséges. De ezt neked magyarázom? Nem kéne lehet... Mindegy, hihi :D

Link to comment
Share on other sites

Jólvan horty, mindenki hülye csak te vagy repülő...

 

És ha használta? Egyrészt nem jól csinálta, tehát nem hörgött, max utánozni próbálta, masrészt megtörtén amit mondtam, és megis meg kelett tanulnia a helyes módját.

 

Ez nagyából olyan érveles, hogy kézzel is lehet ásni, megis mindenki az ásót használja...

Hülye példa, de azthiszem érthető hogy mire gondolok.

Link to comment
Share on other sites

Nem, nem vagyok repülő, miből gondolod?

Ellenben mégis úgy csinálta és vszínű hörögve énekelni, csak aztán váltott és nem használta hozzá a hangszálait. Ezt miért nem tudod elfogadni, én csak ennyit akartam írni, semmi többet, mert úgy se értek hozzá.

 

Legelején úgy kellett volna kezdd az oktatást, hogy majdnem jó felé jártok, de ez nem így van, hadd mondjam el normálisan és érthetően. Mert én is mondhatom, hogy jól most már befejezhetnéd az okoskodást, kit érdekel mit mondasz, hörögjél ahogy akarsz én úgy is jobban tudom az egészet... De nem mondtam, mert vissza fogom magam és egyébként sem állítom azt, hogy mindent tudok az éneklésről, mert nem is tudok mindent ;)

 

Ja, legalább annyit tegyél még meg, hogyha leírod vki nevét, esetleg meg is szólítod, akkor azt próbáld már úgy leírni, ahogy látod vagy legalább nagy kezdőbetűvel ;) Nem magamra gondoltam, csak úgy általánosságban...

Link to comment
Share on other sites

Mondhatnád...csak mégsem tudod jobban. Legalábbis ezt.

Mióta kell a hülyeséget elfogani? Én mondtam, hörögni torokból kell. Lehet hogy az a valaki, akiről te olvastál az az elején nem így csinálta, de akkor nem is hörgött. Ezt meg te miért nem tudod elfogadni?

 

Hörögni egy féle képpen lehet (már ugyértem egyféle technikával, módszer van sok), kész, ennyi, punktum.

 

Ami a neveket illeti, ez nálam tisztelet kérdése, mellesleg mindenki tudta eddig ha épp neki beszéltem. Nemdebár?

Én nem várom el hogy úgy irják a nickem, ahogy szeretném, vagy ahogy ki van írva. Aki meg tőlem igen, hát az a privát problémája. És most nem rólad beszélek. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ha választani kell akkor rock, rappet sosem bírtam.

 

Indoklás: A rock zene nem csak az anyázásról, a világ fájdalomról, az oltásról szól, nem csak a szöveg a lényeg benne, hanem maga a zene összetétele is.

Lásd pl. egy gitárszóló. Magam nem hallgatok rockot, de akkor is voltam már koncerten, és tudom milyen érzés egy zsenális gitárszólót élőben hallani.

Rap: Underground: A mainstream zenék fikázása, oltások, minden rossz, csak ők a királyok, mindenki hülye, ne csak nézz láss is ... stb.

Majka és társai: Ilyen gengszter vagyok, megölök mindenkit, dopeman a főnök a 8ker gádzsó ...

Számomra ezek semmitmondóak.

 

Link to comment
Share on other sites

Senki sincs ellened, ez nem háború, de igazad van mindenkinek megvan a maga véleménye.

 

Mondjuk hogy a rap vedelmében is felszólaljak, azért vannak egészen mélyenszántó témakról szóló rap számok is.

 

Link to comment
Share on other sites

Mindenkinek meg van a véleménye, de lehet tévesen látja meg a dolgokat, vagy azért mert nem érdekli, vagy mert félretájékoztatták, esetleg nem hajlandó észrevenni vmit, netán nem ismeri azt, amiről véleményt mond, és attól még nincs ellened valaki, hogyha megpróbál egy dologról felvilágosítani, de ha nem képes befogadni az illető azt, amit magyaráznak neki, akkor nem csoda, hogy azt érzi, ellenségeskednek vele ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát nemtom, nekem ezek az "új generációs" hörgések meg disznóvisítások meg kakas kukorékolások nem jönnek be :D Nekem még mindig csak az Ensiferumos hörgés tetszik :lol: bár szerintem ahhoz az énekes használja a hangszálait, és a kutyát nem érdekli hogy "szabályosan" csinálja e, jól hangzik azt' kész :D főleg amikor a többi gitáros tisztán énekel mellette.... atom.

Link to comment
Share on other sites

Nincs igaza abban, hogy lenéz másokat... Nem sok indokkal, és még kevesebb joggal. Az ilyen maradjon meg inkább magának.

Link to comment
Share on other sites

Úúúú hogy itt milyen cirkusz megy már oldalakon keresztül :ph34r:

Én a Rock-ra szavaztam. Nem is tudom, talán a rap az egyetlen zenei műfaj amit nem tudok élvezni. Hogy mi abban a jó, hogy valaki gyorsan elhadarja a szöveget egy ismétlődő dallamra (bár nem tudom, régen hallgattam rapet, azóta lehet változott) Rocknak van már egy millió műfaja, de akármelyik jobban tetszik mint a rap. Ezzel nem akartam senkit megsérteni, de nekem ez a véleményem.

Link to comment
Share on other sites

Slimo ennyi hülyeséget összehordani... nézz már meg egy istenverte videoklipet a youtube-on, rohadtul nem az összes "rocker" (bár ezen a fogalmon belül rengeteg stílus van) néz ki és viselkedik úgy, ahogyan azt te leírod... Egy csomó "rocker" zenész vagy rajongója hord olyan ruhákat, amiket nagyon sokan megirigyelnének... és itt most nem az acélbetétes bakancsra meg a bőrkabátra gondolok... De tételezzük fel, hogy így áll a helyzet, ahogyan leírtad: kérdezem én, az változtat valamit a zene értékén??? Mivel ez a topic a zenéről, és nem a megjelenésről szól... De mondom, aki szereti a rockzenét, nem feltétlen így néz ki. (Nagyon sok esetben nem.) Ennyi erővel írhatnám azt, hogy a repp azér nem jó, mert a "repperek" mindig 3 számmal nagyobb ruhát hordanak, állandóan füveznek, és gengszteréletről meg bűnözésről, meg utcán való lógásról beszélnek (bocs: reppelnek :D), és ízléstelen fukszokat hordanak... De nem lenne igaz, mert láttam igényesen kinééző rappert vagy hip-hop rajongót is. Amit te leírtál a rockerekről, az vmi sztereotípia lehet, semmi más.

Link to comment
Share on other sites

Az, aki nyári forróságban is acélbetétessel rohangál, az megőrült. Olyan lábbetegséget lehet kapni... lábgomba stb. De itt nem az öltözet a fontos.

 

A rock az embernek mindig a hangulatához igazítható. Ha valaki fel van pörögve, akkor egy keményebb metálra ki lehet tombolni magát. Ha valaki szomorú, akkor arra is megtalálja.

Hip-hopban van ilyen?

Link to comment
Share on other sites

A Belga engem kifejezetten felvidít (bár ők lehet, hogy gumihiphopot képviselik), bár ez ízlés kérdése, van akit még egy szomorú szám is fel tud vidítani. Ahogyan én megfigyeltem a legtöbb "ándörgránd" hiphop előadó csak a nááágyon komoly témákról tud csak szövegelni.

Link to comment
Share on other sites

Uh, ez most "szivenszúrt". Azthiszem soha nem voltam elsőre paraszt, de amikor már huszadszorra olvasom ugyanazt a baromságot, csak más csomagolásban, az azért egy icipicit kihoz a sodromból.

 

Félreértés ne essen, nem az a bajom hogy nem egyeztek velem, hanem az hogy a saját állításotoknak semmi alapja nincs (és ugrálhattok az égig is...akkor sincs). Mint pl. újfajta hörgés meg régifajta...ensiferum meg stb. Ha már meg vagytok győződve valamiről, akkor bizonyítsátok, de ne úgy hogy ezt olvastam meg azt halottam meg igy probáltam, meg szerintem...

 

Visszatérve, úgy közlöm a dolgokat ahogy tetszik, és nem kifejezetten érdekel a népszerűségi indexem, ha nem tetszik a stílus ahogy írok, nem olvassátok el. Ti ne sülyedjetek le az én szintemre, és örüljetek annak hogy ti mennyire toleránsak vagytok. Ja, és ha már paraszt vagyok, akkor majd megprobálok hozzá hű lenni. Ennyi. Mindig lesz, akit majd érdekel a véleményem.

Link to comment
Share on other sites

Mi már túllendültünk a hörgős témán, utóbbi pár hsz-ben nem is arról volt szó, hanem arról, hogyan közölsz dolgokat és tényleg borzalmas... Sztem lehet megfontolom a tanácsod és tényleg nem fogom elolvasni az írásod, de akkor meg az lesz a baj, hogy nem válaszol senki a felvetéseidre...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...