Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Az hülyeség hogy rappelni mindenki tud... Főleg az nem mindegy hogy miről tud. Akinek nincs érzéke hozzá az azt csinálja mint 50 Cent 2005től! 2003-ig tök jó zenéi voltak... Onnantól jöttek a divatmuzsikák. Nekünk haverokkal nem sokára kijön uj lemezünk! Egyik haveromnak lassan kijön a 3. lemeze... Az se mindegy hogy hol nősz fel. Haveromnak volt miről rapelnie, tekintve hogy buszmegállóban (dunaújvárosban) megszurták... nagy gáz nem volt belőle, "kicsi" heg maradt, de még mindig látszik. És hogy rapper legyél nem kell sittesnek lenned! nézd meg: Anonim MC, Akkezdet Phiai, Siska, stb... Nem sittesek. A fekáknál ez tök általános hogy valaki sittes :D De ott a gettóban van miről rappelniük... Ez eddig rendben van. Csak az, hogy 1-2t felfuttat a média (pl: Fifty, Tónyó JéJÓ!, Bankos Lajos (Lloyd Banks)) és csak a csajokról a verdákról meg a pénzről "rappelnek" az más dolog megint. Young Buck tud rappelni, azért nem irtam oda, mert nem csak divat zenéi vannak, az egy dolog, hogy kicsit Fifty fennhatósága alatt van. De már nem sokáig. Nézd meg Game-t ő is G-Unitos volt, de mégis jó zenéket csinált, mert nem engedett Fiftynek. Azért lett kidobva G-Unitból mert egy másik feka rapper beszólt Fifty-nek, erre Fifty azt mondta hogy mindenki a G-Unitból irjon egy "XY Diss"-t, Game azt mondta hogy vele nem csinált semmit az az ember, ezért kidobta Fifty, mondván "nem akart rappelni". Asszem Young Buck sem engedett neki, voltak viszályok de őt nem dobta ki Fifty... Lloyd Banks és társai persze becsicskultak. Az tény hogy vannak jó bulizós számai Fiftynek, Bankos Lajosnak... Még Game-nek is van egy pár. Szerintem a legjobb számok úgy (ami feat): This is How We Do feat. 50 Cent ; Hate it Or Love It (nem a G-Unitos remix, hanem amiben csak 50 meg Game van) Szóval 50 és Game nagyon jó zenéket tud összedobni. És kezd a magyar rap is feltörni mert mi is kezdünk elgettósodni ezek a "dakoták" miatt. Aki érti a dakota jelentését az érteni fogja a mondatot, aki nem az irjon PM-et és leirom, mert warnt kapnék ha beirnám azt a szót :) Ugy mondom hogy Európa Négerei... Szerencsére nekem nem volt még velük semmi bajom, kivéve hogy egyszer le akartak rólam húzni ilyen "lógót" de nem engedtem. Nem volt semmi, elengedtek, de azt mondták másnap elkapnak. Azóta sem találkoztam velük... (ez volt 5éve)

Link to comment
Share on other sites

Teljesen hülyeség, hogy azért tört fel a hazai underground, mert elgettósodunk. Menjémá <_<

Szerintem meg azért mert teljesen új ízt adnak az amcsi repphez szokott füleknek. Meg szerintem nem kell az embert megszúrni ahoz, hogy jó szöveget írjon. Nekem a jó szövegek nem a gettóéletről, a fegyverekről, szúrásokról szólnak. Ott a te példád Anonim. Neki nem kell szúrás, hogy legyen miről rappelnie. Ehez csak szív kell, aztán ami nyomja azt kiírni.

 

Meg teljesen ellentmondasz magadnak. Szar zenéket csinál a G-unit már, túl divat ... de a legjobb számuk azért a This is how we do, ami a fullos verdákról szól <_< Előtte meg az ilyen bulis, csajos, partys, verdás meg a többi divat számot szennyezted. Mondjuk tényleg szar zenéket csinál, de itt az ellentmondásodon van a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

én kihangsúlyoztam hogy BULIRA JÓ !!! én nem hallgatom, csak néha amikor rossz kedvem van, valahogy jó kedvet ad... Egyébként részben igaz az elgettósodás... Az a baj hogy már egyre inkább nyugatot utánozzuk már rapben is. Akinek tetszik a szempontom annak tetszik akinek nem annak nem

 

Tudod mit. Igazad van szivből jön az egész... De nézz rá FankaDeli-re ilyen emo-s magába fordulós zenéket csinál... ez se normális

 

részemről "vita" lezárva, én nem akarok veszekedni. én igy látom a dolgokat te igy. Ez van, részemről béke tesó :)

Link to comment
Share on other sites

Teljesen hülyeség, hogy azért tört fel a hazai underground, mert elgettósodunk. Menjémá <_<

Szerintem meg azért mert teljesen új ízt adnak az amcsi repphez szokott füleknek. Meg szerintem nem kell az embert megszúrni ahoz, hogy jó szöveget írjon. Nekem a jó szövegek nem a gettóéletről, a fegyverekről, szúrásokról szólnak. Ott a te példád Anonim. Neki nem kell szúrás, hogy legyen miről rappelnie. Ehez csak szív kell, aztán ami nyomja azt kiírni.

 

Jaja, én is így vettem észre.Ami tetszik nekem, az teljesen eltér az amcsi raptől.

 

De nézz rá FankaDeli-re ilyen emo-s magába fordulós zenéket csinál... ez se normális

 

Bocs, de nehogymár a felkapott imó divat miatt ne lehessen már szomorú számokat írni... megáll az ész, hogy ami kicsit letörtebb az már emo.Akkor Kölcsey emo volt, mert a Himnusz tök lehangoló?Vagy József Attila is emo volt, mert van jónéhány befordult verse.

Nem értem miért csinálnak úgy az emberek, mintha minden negatív az emo stílusból származna...

Link to comment
Share on other sites

Sztem ő úgy gondolta, hogy emo-s, (vessző) magábafordulós, tehát ilyet is olyat is vagy egyben mind2 fajtát. Bár sztem még nem hallott magábafordulós zenét az, aki rap zenére mondja, hogy magábafordulós. Biztos van ott is, meg a szöveg teljesen odavág, de én biztos nem rap-et ajánlankék annak, aki magába akar fordulni. :D

Link to comment
Share on other sites

én kihangsúlyoztam hogy BULIRA JÓ !!! én nem hallgatom, csak néha amikor rossz kedvem van, valahogy jó kedvet ad... Egyébként részben igaz az elgettósodás... Az a baj hogy már egyre inkább nyugatot utánozzuk már rapben is. Akinek tetszik a szempontom annak tetszik akinek nem annak nem

 

Tudod mit. Igazad van szivből jön az egész... De nézz rá FankaDeli-re ilyen emo-s magába fordulós zenéket csinál... ez se normális

 

részemről "vita" lezárva, én nem akarok veszekedni. én igy látom a dolgokat te igy. Ez van, részemről béke tesó :)

Sajnos elég bunkón tudom használni a szavakat. Bocs, ha támadónak hatott az írásom. Fankának azért jópár száma van, és egy-kettőben nagyon megmondja. Lehet kicsit depressziós a srác, de emósnak nem nevezném azért, még ha nem is ő a kedvencem.

 

Ez az elnyugatiasodás szerintem nincs, én nem vettem észre. De ne is legyen, azok a szövegek nem egy magyar szájára lettek szabva. Maradjunk meg a sajátunknál.

 

písz

Link to comment
Share on other sites

Jaja, én is így vettem észre.Ami tetszik nekem, az teljesen eltér az amcsi raptől.

Nem a mi világunk. Mások az életkörülmények, mások az érzések. Azokat sajnálom akik nagy gengszterek, mert 50 Centet hallgatnak.

 

Sry, hogy nem egybe postoltam. Előző fórumon egybefűzi a közvetlen utána jövő postodhoz, ha addig nem írtak. Megszokás ... Elnézést Gospel.

Link to comment
Share on other sites

Ez az egész majmolás hülyeség.A magyar tanárom is megjegyezte, hogy rengeteg ember úgy öltözködik, meg úgy viselkedik mintha amerikában élne, csakhogy az életkörülmények teljesen mások.Erről ennyit.

Link to comment
Share on other sites

Milyen jó már, hogy te ilyen alaposan ismersz minden rockert XD általánosítás izomból.

Mellesleg sztem még koncerten sem voltál, honnan tudod hogy mi folyik ott.

 

Pénteken is csak annyit láttam hogy két szórakozóhely előtt csak úgy tolonganak a részeg állatok, meg hogy egy csajt már fél órája hányatnak :D ... érdekes egyiksem volt rocker.

Link to comment
Share on other sites

Pont ma figyeltem fel arra a dologra, hogy diszkóbaleset, olyat hallott már vki, hogy rockbaleset???? Ez mindent elárul.

Én meg azt mondanám, hogy, jó persze mindenhol vannak kivételek, de sokat tapasztaltam már, hogyha mondjuk chat-eltem, akkor egyből rámszálltak, csak azért mert az infómban van pár rock együttes, a kedvencekhez felsorolva, és ezek az emberek valami idétlen techno műzenét hallgat orrba-szájba, de az a baj, hogy ezek az emberek nem csak rock zenét kedvelőkbe kötnek bele. Tehát lényeg a lényeg, hogy rocker még nem kötött belém, se itt, sehol. Én se senkibe, ha elkezdenek velem gcizni pl chat-en, akkor otthagyom, nem állok le vele vitázni.

Link to comment
Share on other sites

nem a Rock zenével van a baj hanem a Rock-erekkel akik minden koncerten csont részegre isszák magukat, utcán mész belédkötnek, jah meg ritkán fürdenek :D szal RAP 4ever :D

Legutóbbi 2 nagyobb koncert amin voltam: Dream Theater és Black Sabbath...se részeg, se kötekedő ember nem volt. Miről is beszélünk?!

Link to comment
Share on other sites

A Punk és a Kopasz zene is a rock műfajába tartozik és igenis ők szoktak verekedni és kötekedni és nem fürdeni, nem egy ilyen ismerősöm van és tényleg igénytelenek, igaz ők nem is hasonló koncertekre járnak, de amit hallgatnak az is a rock része!

Link to comment
Share on other sites

Pont ma figyeltem fel arra a dologra, hogy diszkóbaleset, olyat hallott már vki, hogy rockbaleset???? Ez mindent elárul.

hát annyit biztosan elárul, hogy hülyeségeket beszélsz.. :)

más dolog az, ha egy koncert után éjfélkor hulla részegen mászik haza az adott abszolút nagyon igényes egyén, vagy reggel hatkor 0 perc alvás után teljesen józanul elalszik a volán mögött az ember..

nem összehasonlitható..

Link to comment
Share on other sites

Máá nem azért de sztem egyértelműen a RAP a jobbb !!!!

Sok rocker mehet a szakadt ruhába szar zenét csinálni ennyi !!!!

 

Egyérteltelmű hogya rock jobb!!!!

Sok rapper mehet az trikókbam a gettóba szótagolni ennyi!!!!

 

(a sok !!!!-vel csak őt utánoztam nekem magasabb azért az értelmi szintem;) )

 

Link to comment
Share on other sites

@Báthory: ugyanez van a másik oldalon is :)

saját tapasztalat.. bármikor mentünk valahova, sosem az ittas srác vezetett haza, hanem a szinjózan. azt hiszem ez alap dolog, mert eleve nem veszélyeztetem magamat, de főleg a közlekedés többi résztvevőjét.. (manapság elég drága egy temetés..)

Link to comment
Share on other sites

Én ritkán nézek tévét, de ha ép diszkóbalesetről vna szó akkor mindig részeg votl a sofőr. Meg reggel 6kor 0 perc alvással összehasonlitva egy éjfélig tartó koncert. Hát sokszor koncert után ülni nem bírok a kocsiban, szal nem úgy van az hogy vége és bepattanunk és megyünk haza

Link to comment
Share on other sites

Hát srácok, mi gyalogolni szoktunk :D Vagy ha még van pénzünk és nem sajnáljuk, akkor taxi, dehát ez nem sűrű, én inkább gyaloglok a város egyik végéből a másikba.

Az a helyzet hogy ahol a koncertek szoktak itt lenni, az nekem pont a város másik széle. :D ez van.

Link to comment
Share on other sites

Én pl soha nem iszok, ha koncertre megyek. 1. olyan koncertre megyek, ahol nincs szükség ilyen plusz adalékokra, legalábbis nekem nem, de egyébként a közönség nagy részének sem ez kb 85-90%. 2. nem vezetek, ha esetleg ittam vmit. 3. nem is szoktam inni egyáltalán...tehát akkor miről is beszélek :D

De miért diszkóbaleset a neve? Ezt még mindig nem tudom :S

Link to comment
Share on other sites

Rap-re tettem a voksom (mily' meglepő :) ).

Hozzátenném azoknak, akik a rock-ot pártolják: rapperek valóban vesznek át rock alapokat, rappelnek rockra, ami miatt szidhatjátok is őket, de

(és most azoknak, akik a rap éltetői) az Aerosmith-t a Run DMC hozta vissza a feledés homályából (Rock this way), az Anthrax és a Public Enemy közös munkája (Bring the noize) pedig átütő sikert hozott mindkét bandának, különösen az Anthrax-nak, hogy megjelent egy újszerű stílus a zenéjükben. Osztatlan sikert arattak vele. Ugyanígy a Biohazard és az Onyx közös munkái is ott vannak.

 

Továbbá nem kell megfeledkezni Ice-T bandájáról sem, a Body Count-ról, mely metal zeneként is épp annyira megállja a helyét, mint rap zeneként. A Cypress Hill rock-os próbálkozásai se mondhatók rossznak, bár tőlük jobban hangzik a rap zene.

Link to comment
Share on other sites

Nem néztem le őket, viszont eléggé lecsengtek akkorra, mikor a Walk this way kijött. Nem kritizálnám őket amúgy, mivel nem igazán ismerem a zenéjüket, de ez a Run DMC-s dolog akkor is így volt. Még egyszer mondom, nem lenézésből. Nem a rock ellen, hanem a rap mellett akartam szólni. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...