Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

pogót viszont még nem sikerült megértenem :( anno egy házibuliban ecsetelte nekem egy rockos arc, hogy mennyire jó mert felszabadulttá tesz. nem vágom nekem valahogy nem jön be :\

mondjuk a másik oldalon levő non-stop karlengetés se az én stílusom :D

Én elhatárolódom a pogos népektől, nem is megyek olyan koncertre, ahol pogo lehetséges.

Tiszta röhely a rockot egy ilyen marhasággal azonosítani.

Képzeljetek el pogot egy Pink Floyd, vagy egy Deep Purple koncerten - elég hülyén nézne ki...

Link to comment
Share on other sites

Maiden koncerten is volt már pogó, Metallican is :) persze nem minden zenére lehet pogózni.

Persze azon nem múlik semmi, hogy vki szereti e a pogót vagy sem... egyszerűen nem száll be és kész.

Link to comment
Share on other sites

Pl. 2001ben a Maiden koncerten Rioban már csak azért is valószínű, hogy volt, mert a sok ezer ember között biztosan volt pár aki többet ivott a kelleténél és öntudatlanul ugrált. (és ez még mindíg nem egyenlő a pogoval)

 

szerk.: apropo -

http://youtube.com/watch?v=28GaKoCuobU

Link to comment
Share on other sites

Ronnie James:

 

"Satriani nem rocker? Rudess nem rocker? Petrucci nem rocker? Dickinson nem rocker? - és még bőven tudnám sorolni..."

 

:huh: Nem tudom ezt hogy vontad le a hozzászólásomból, de csak ismételni tudom magamat:

"Persze a hosszú haj, meg a kiló festék nem tesz valakit jó zenésszé, s nem is kell mindenkinek úgy kinéznie mint Michael Monroe-nak."

 

Bevallom nem vágok mindenkit akit írtál, úgyhogy Bruce Dickinsonon kívűl a többieknek utánna kellett néznem, de:

 

Joe Satriani: gitár májsztró, oké most nincs túl sok haja, dehát :rolleyes:

Joe_Satriani_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

John Petrucci: a Dream Theater gitárosa és alapító tagja ugyebár,

John_Petrucci_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Jordan Rudess: a Deram Theater billentyűse, most kopasz de azért

Jordan_Rudess_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Bruce Dickinson: az Iron Maiden énekese, na ő sem volt mindig olyen jólfésült mint manapság.

Bruce_Dickinson_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Most akkor mit is akartál pontosan ezzel? :happy: Én még csak véletlenül sem írtam olyat, hogy

akinek nincs hosszú haja, vagy nincs rózsaszínre lakkozva a körme az nem rockzenész. Az meg

hogy nekem tetszik a giccs, meg a csili-vili... hát a fenébe ez van és kész.

 

Jah. Freddie Mercury-t meg kifelejtetted. Pedig őrá is igazán gondolhattál volna :D

 

Freddie_Mercury_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Az én véleményem... A rap nem az én műfajom, régebben hallgattam mondjuk ilyen eminem-et meg sub bass monster-t. Akkoriban tetszett, de most már nem vagyok oda érte. A rock... hát az elég tág fogalom... A fentebb említett "hair metal"-t pl nem szeretem... nem akarok senkit megsérteni, de rosszul vagyok tőle :S Én maradok inkább a punk, alter, hc (nem az elektronikus hc), és egyéb "core" műfajoknál... A pogó meg nagyon is jó dolog, áhh jöjjön már a NOFX vagy a Rancid magyarországra koncertezni :D

Link to comment
Share on other sites

Nem sértődöm meg :)

 

Képzelj el egy olyan világot, ahol mindenki ugyanazt a zenét szeretné, mindenkinek ugyanaz lenne a véleménye, ugyanúgy öltözködne, sőt ugyanúgy nézne ki... (hová lehet ezt még fokozni? :D) Még mindig a kőbaltánál tartanánk, mert az mindenkinek olyan szimpi lenne.

 

Link to comment
Share on other sites

Igen, mi még mindig a világ szerencsésebb részéhez tartozunk. Az ilyen John Rambo féle filmek azért elgondolkoztatják azt embert (egy Rambo film engondolkoztat :D mit fogok ezért még kapni), hogy mennyire nem szeretnék például egy Burmához hasonló országban élni, ahol az emberi élet egy fabatkát sem ér. Bármikor minden ok nélkül agyonlőhetnek, vagy ha nem akkor is valami vályogviskóban tengődhetnék. Ilyen szemszögből nézve egyáltalán nem is rossz hely Magyarország.

Link to comment
Share on other sites

Ámen... :D

 

A divat folyamatosan változik. A nagy haj, s a kirívó öltözködés divatja a 80-as években érte a tetőpontját. 90-es évek elejétől gyorsan veszített a népszerűségéből, s most a rövid haj, meg a fekete cuccok a menők. De senki se higgye, hogy ez örökre így marad. Majd jön egy újabb divathullám, s mindenki hosszú hajat növeszt, meg kartonszám veszi majd a hajlakkot :D

Link to comment
Share on other sites

Hát igen már a pogó sem a régi... :D Végülis régen nem értettem, hogy miért pogonak hívják, amikor a pogóval fel-le kell ugrálni.(Először pogo botot a Rocko ban láttam :D )

 

A hosszú haj meg sztem nem számít.. nekem is hosszú, de most fogom levágatni rövidebbre, mert túl sokat kell vele foglalkoznom, és mostanában sok idő megy el vele.Majd máskor megint megnövesztem :) De zeneileg nem fogok változni, továbbra is rock zenét fogok hallgatni és rock zenét fogok játszani.Csak ennyit fűznék hozzá a hajas témához.

Link to comment
Share on other sites

Nem sértődöm meg :)

 

Képzelj el egy olyan világot, ahol mindenki ugyanazt a zenét szeretné, mindenkinek ugyanaz lenne a véleménye, ugyanúgy öltözködne, sőt ugyanúgy nézne ki... (hová lehet ezt még fokozni? :D ) Még mindig a kőbaltánál tartanánk, mert az mindenkinek olyan szimpi lenne.

Jaja, igazad van. Kár, hogy nem minden ember gondolkodik így... vehetjük példának az osztálytársaimat. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Részemről maradok én is a rock zenénél, nekem az jobban bejön. A hajam meg nekem is rövid, mindig is az volt, szerintem úgy is marad, attól még maradok a rocknál meg a metalnál (csak a dallamos, pörgős fajtánál)

 

Link to comment
Share on other sites

Steve23: Igen, jó kis film az. Pár éve olvastam A. Huxley Szép új világ című regényét. Na az egy olyan jövőről szól, ahol az egész világot egy központi hatalom irányítja, az embereket pedig mesterségesen állítják elő gyárakban, a felső gondolkodó rétegtől a direkt elbutított gyári munkásokig (őket 92-es adagokban: 92 teljesen ugyanolyan férfi vagy nő, mert náluk egyáltalán nem fontos az egyéniség) eleve arra a munkára kondícionálva amit majd végezniük kell, mindezt a hatékonyság nevében. Az olyan szavak mint a család, anya, apa, otthon mind-mind káromkodásnak számítanak, de ezek az előre gyártott emberek már el sem tudják képzelni mik ezek, vagy mesterségesen beléjük nevelt írtózást érzenek ezen dolgok iránt. A legfontosabb dolog a fogyasztás, minnél többet és minnél gyakrabban, hogy fenntartsák a rendszert, na meg persze a beléjük nevelt jelszavak folyamatos ismételgetése, mint a: "Közösség, Azonosság, Állandóság!" És hogy még csak véletlenül se legyenek boldogtalanok rászoktatják őket valami drogra, csak be kell kapniuk egy pirulát, s már színesebb is a világ. Szerintem egy nagyon jó könyv, 1932-ben jelent meg (amikor a világ ugyebár eléggé a diktatúrák felé haladt), de a mondanivalója még ma is aktuális szerintem.

 

A könyv előszava, ami szerintem mindent elmond:

"Úgy tetszik, az utópiák sokkal inkább megvalósíthatók, mint ahogyan azt hiszik. S voltaképpen egy sokkal nyugtalanítóbb kérdés előtt találjuk magunkat: hogyan kerüljük el a megvalósulásukat? ... Az utópiák megvalósíthatóak. Az élet az utópiák felé halad. És talán talán egy új évszázad kezdődik el, egy olyan évszázad, amikor az értelmiségiek és a művelt osztály majd olyan módozatokról álmodozik, amelyekkel el lehet kerülni az utópiákat, és vissza lehet térni egy nem utópista társadalomhoz, amely kevésbé "tökéletes" és szabadabb."

Link to comment
Share on other sites

Amerikában a 80as évek végén se volt még nyugalom a rasszista megjegyzésektől, rendőri brutalitás stb. Ebből alakult ki aztán az hogy "én gengszter vagyok" vagyis fegyverrel jár és rappeléskor így jelezte ezt. (Onyx - Throw ya gunz)

 

 

Az Onyx inkább hardcore rap, mint gangsta.

 

 

Amúgy meg aki erőszakosnak tartja a gangsta rappet, illetve aki azt állítja, hogy minden (néger) rapper ilyen, az hallgassa meg a Public Enemy-től a "So whatcha gone do now?"-t. Az egyik legnagyobb hatású rap banda, amely elítéli a gangsta életszemléletet.

Link to comment
Share on other sites

A fentebb említett "hair metal"-t pl nem szeretem... nem akarok senkit megsérteni, de rosszul vagyok tőle :S

 

a zenéjük miatt,vagy a hajuk miatt vagy rosszul?

 

Szerk:

csak mert amikor hair metal klipeket nézek,

néha engem is elfog a röhögőgörcs,olyan fejük van xD

de ezt a fajta zenét nagyon bírom

 

1984 Autograph-Turn up the radio

http://www.youtube.com/watch?v=yNb8po-ufu8

Link to comment
Share on other sites

Steve23: Igen, jó kis film az. Pár éve olvastam A. Huxley Szép új világ című regényét. Na az egy olyan jövőről szól, ahol az egész világot egy központi hatalom irányítja, az embereket pedig mesterségesen állítják elő gyárakban, a felső gondolkodó rétegtől a direkt elbutított gyári munkásokig (őket 92-es adagokban: 92 teljesen ugyanolyan férfi vagy nő, mert náluk egyáltalán nem fontos az egyéniség) eleve arra a munkára kondícionálva amit majd végezniük kell, mindezt a hatékonyság nevében. Az olyan szavak mint a család, anya, apa, otthon mind-mind káromkodásnak számítanak, de ezek az előre gyártott emberek már el sem tudják képzelni mik ezek, vagy mesterségesen beléjük nevelt írtózást érzenek ezen dolgok iránt. A legfontosabb dolog a fogyasztás, minnél többet és minnél gyakrabban, hogy fenntartsák a rendszert, na meg persze a beléjük nevelt jelszavak folyamatos ismételgetése, mint a: "Közösség, Azonosság, Állandóság!" És hogy még csak véletlenül se legyenek boldogtalanok rászoktatják őket valami drogra, csak be kell kapniuk egy pirulát, s már színesebb is a világ. Szerintem egy nagyon jó könyv, 1932-ben jelent meg (amikor a világ ugyebár eléggé a diktatúrák felé haladt), de a mondanivalója még ma is aktuális szerintem.

 

A könyv előszava, ami szerintem mindent elmond:

"Úgy tetszik, az utópiák sokkal inkább megvalósíthatók, mint ahogyan azt hiszik. S voltaképpen egy sokkal nyugtalanítóbb kérdés előtt találjuk magunkat: hogyan kerüljük el a megvalósulásukat? ... Az utópiák megvalósíthatóak. Az élet az utópiák felé halad. És talán talán egy új évszázad kezdődik el, egy olyan évszázad, amikor az értelmiségiek és a művelt osztály majd olyan módozatokról álmodozik, amelyekkel el lehet kerülni az utópiákat, és vissza lehet térni egy nem utópista társadalomhoz, amely kevésbé "tökéletes" és szabadabb."

 

Jó kis könyv lehet. De remélem hogy ilyen dolgok nem fognak bekövetkezni. Elég csúnya világ lenne.

Link to comment
Share on other sites

Satriani, Rudess, mind2-nek hosszú haja volt, úgy gondolták anno, hogy ez illik a zenéhez, amit alkotnak ám idővel rájöttek, hogy a haj rohadtul nem jelent semmit. Az Avantasia frontembere Tobias Sammet is így van vele, pedig nem Lagzi Lajcsit játszik ő sem, de belátta, hogy a hosszú haj csak nyűggel jár. Axel Rudi Pell énekese is rövid, sportos frizurával megáldott ember, meglepődtem legelőször, amikor megláttam, az ő hangjához tényleg a hosszú haj illene, de ha megszokja az ember... másik példa erre Bruce Dickinson, stb, stb...

Link to comment
Share on other sites

Elmondom mi az én véleményem ha választani kell akkor a rap mert a rock az 1 elég igyénytelen mufaj illetve a stilus a ruházat haj stb... nem mint ha repelnek öltöznék én inkább ezt az olaszos stilust kedvelem és a spanyol zenet de mindekinek meg van a sajat stilusa ez csak az én vélemyénem de van aki pont az elenkezöjét gondoja nekem nicns semmi bajom a rokerekel nekik ez tetszik ez van...

 

csáo

Link to comment
Share on other sites

Rendben van,hogy elviseled a rock-ert is, de szted miért igénytelen műfaj, ez tapasztalat, miből gondolod, esetleg csak hallottad mástól? Miért igénytelen, ha hosszú haja van vkinek? Az is igénytelen dolog, hogy vkinek van hangja, azt tudja használni, vkin tud hangszeren/hangszereken játszani, ezzel keresi kenyerét és az is igénytelen? Ugye? Erre gondolsz? És ha nincs hosszú haja és úgy tud hangszeren játszani és nem csak rock zenét hanem mondjuk klasszikus vagy jazz zenét is játszik, akkor az is igénytelen? Ha igen a válaszod, akkor a Földön nagyon sok igénytelen ember van és örülök, hogy ezek közé tartozhatok és nem az igényesebbik fajtához ;)

Link to comment
Share on other sites

Oké, mindenkinek az tetszik ami, de mond már el hogy amikor azt mondod "a rock az 1 elég igyénytelen mufaj", akkor mégis te mire gondolsz? Milyen zenére? Mondj egy együttest. Csak hogy tudjam te mégis mit értesz "a rock" alatt.

Hallgasd meg például ezeket:

Saxon - Northern Lady
http://youtube.com/watch?v=wJKlfu3IDVU
Winger - Can't Get Enough
http://youtube.com/watch?v=CX-9C4oRhbs

vagy menj át a Klippek topikba és hallgass meg néhány számot amit horty0911 ajánlott. Ha ezzel megvagy írd meg nekünk létszi hogy miért igénytelenek ezek. Nem tud talán az énekes énekelni? Vagy a zene csak valami monoton csörömpölés a háttérben? Vagy mi? Tényleg kiváncsi vagyok a véleményedre. És másokéra is akik annyival elintézik a dolgok, hogy a rock mint műfaj, úgy ahogy van egy igénytelen szar. Vagy ezt talán az alapján vonják le hogy mi megy rock címszó alatt például az olyan "igényes" zenei csatornákon mint a viva? Mert akkor nem sokat tudnak a rock zenéről. Én is, talán 10%-át ha ismerem (de valszeg sokat mondtam) azoknak a rock bandáknak melyeket érdemes lenne ismernem, pedig folyamatosan keresem, kutatom az újabb és újabb zenéket. Szal nem csak az a rock ám amit a viván hallasz mondjuk.

Link to comment
Share on other sites

Az a baj, hogy sokan fel sem fogják, hogy mit beszélnek.Nem is kérdezem tőle, hogy miért mondja a rock zenére, hogy igénytelen, hiszen ha ezt állítja, akkor száz hogy nem ért a zenéhez.Felhozok egy egyszerűbb példát: a haj.Lássuk csak... a hosszú haj, vagy a rövid haj IGÉNYEL több törődést?.. hmm szerintem a hosszú.Akkor miért is mondják az emberek, hogy igénytelen?talán mert nem tudják, hogy mit beszélnek.Tegnap előtt vágattam le a hajam, mert nagyon sok időm ment el vele, annyit kellett vele foglalkozni... mondjuk már megbántam, mert a rövid haj annyira nem áll jól :D

 

Thát egy kicsit rátérek a zenére is ebben a igényes - igénytelen témában.De előtte egy kis tisztázás: ami sok törődést IGÉNYEL az! az IGÉNYES... ami nem, vagy alig IGÉNYEL törődést AZ az IGÉNYTELEN.

Lássuk ezt zenében: valaki 10 perc alatt megír egy zene alapot 4 akkordból.Sokat kellett vele foglalkozni?nem.. ahhoz képest, hogy az ilyen igénytelen szennyel milliárdokat kaszálnak egyesek <_<

És van hogy egy szám hónapokig, vagy még több ideig készül, vajon az mennyi energiát emészt fel az alkotótól?... hát biztos többet mint az előbb említett.Vagyis ez az igényes zene.

De nem minden esetben járnak jól az emberek az igényes dolgokkal.Pl sok cucc vagy élőlény van ami sokkal praktikusabb mert nem kell vele sokat foglalkozni mégis hasznos.De ez már off.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...