Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

"A rapzene biznisz, a hip-hop a kultúra" hangzik egy Bankos trekken. A megmondom a nagy dolgot téma csak azoknál mutatkozik akik erőltetik és minőségtelen előadók. Megint csak azt a példát kell mondanom hogy Akkezdet Phiai, akik teljesen elrejtik a mondanivalót és a lényegét a szövegnek, és bizonyos esetekben nem is egyértelmű hogy akkor mire gondoltak. Mindenkinek más jön le belőle, akinek meg csak az hogy néhány jól csengő sor értelmetlen sorrendje az nem lát bele. Irodalmi példával élve talán a szürrealizmushoz tudnám hasonlítani, ott sem egyértelmű a mondanivaló és nem elég hozzá néhányszor elolvasni (meghallgatni) hogy érteni lehessen.

De hogy a nagy dolog megmondására visszatérjek, az igazán jófajta underground előadók nem fognak az MTV-n vagy a Viván pörögni, mert túl összetett és elmélyült a szöveg ahhoz hogy a rádiót és a fent említett tv-ket bambuló robotokhoz eljusson a mondanivaló. Eladni csak azt tudják ami lassú, egyszerű témáról szól, mindenki érti. Megint irodalmi példa, Petőfi szövegeit is mindenki érti és mindenki ismeri, de az irodalmárok többségének mégsem a kedvence.

 

szerk: persze Petőfi nem pénzért csinálta mielőtt félreértene engem bárki is, csupán arra akartam rávilágítani, hogy az egszerű dolgokat sokkal könnyebben befogadják az emberek, míg amin gondolkodni kell és elmélyülni a tartalmában azt kizárják inkább, az agytorna nem divat manapság.

Link to comment
Share on other sites

Nietzsche: húú szinte a szívemből szólt az első fele a HSZ-ednek :D Csak talán más példákat mondtam volna, mert másokat hallgatok.

A rappes rész... hát nemtom.. most nem kezdem el megint mondani hogy van olyan rap szám amit meghallgatok mert bla bla bla... tetszik amit mondanak benne, és ha ez hat az emberekre akkor legyen.Nekem tetszene, ha egy rock/metál banda összeállna vmék normális rapperrel és írnának egy jólmegmondós számot.Lenne benne ének, rap, és alatta jó zene, tartalmas szöveggel.Talán ez lenne hatással a legtöbb emberre.... mondjuk nem hiszem hogy bármit is változtatna a világon.De azért a rock-kal már sok jótékony dolgot elértek, pl amikor kiderült hogy milyen kaka a helyzet etiópiában, és minden kormány megvonta a támogatást, az ENSZ meg azt mondta hogy van elég tartalékuk, ezért nem segítenek közben naponta százak haltak meg.És akkor összeállt egy csomó rock és pop zenész és gyűjtöttek rengeteg zsetont, az emberek milliókat adományoztak.Igaz sokkal nem javult a helyzet, de legalább valamennyire segítettek.

Na szóval rengeteg embert meg tud mozgatni egy jól összehozott zene, de ma már nem sok ilyen zenész van, vagy az emberek nem ismerik, és nem is akarják ismerni, a régi jó zenészek meg már kezdenek kiöregedni.Pedig rengeteg dolog lenne ami ellen érdemes lenne küzdeni... az emberek meg maguktól valamiért nem képesek küzdeni, pedig jól tudják, hogy milyen rossz a helyzet, mégis beletörődnek mindenbe.

 

 

Néha az egyszerű dolgokra is rá kell világítani, mert az emberek nem képesek cselekedni.Petőfi jól csinálta amit csinált.A Nemzeti dal is adott egy kis plusz erőt az embereknek.Mégis olyan dolgok voltak benne, ami minden ember számára egyértelmű volt.

Link to comment
Share on other sites

Paris-t én is szeretem. Csak nem a Hilton-t. :D Hanem a hard truth soldier-t a west coast-ról. :)

 

Egyébként igazat adok abban, hogy a média mennyire sokat ferdít ezen a stíluson. Csak nem ez alapján kell megítélni a stílust. Meg nem az alapján a réteg alapján, aki csak hallgatja, nem érti, nem érzi, de szövegel arról, hogy ez milyen "istencsászárüberk*rvajó". Nem akarok nick-eket írni, inkább ujjal mutogatok, mert azt a moderátor nem látja. :D

Link to comment
Share on other sites

szerk: persze Petőfi nem pénzért csinálta mielőtt félreértene engem bárki is, csupán arra akartam rávilágítani, hogy az egszerű dolgokat sokkal könnyebben befogadják az emberek, míg amin gondolkodni kell és elmélyülni a tartalmában azt kizárják inkább, az agytorna nem divat manapság.

 

Ha ennyit talán offolhatok, akkor hozzátenném, hogy Petőfi egy remek üzletember volt és javarészt a pénz is dominált nála, Pesti divatlap (vagy vmi ilyesmi volt a címe) leszerződött szerzője, az első aki rendszeres írással jelentkezik hétről-hétre... a nevét gyakorlatilag levédte (a szerzőség problematikájában akkor ez még nem igazán volt jellemző), s azt is támadta, akinek pusztán hasonló neve volt :D A popularitás, és közvetlen érthetőség egy zseniális emberről tanúskodott azonban, aki tény felismerte az igényeket és tökéletesen tudta azt kezelni is, s ennek megfelelően születtek az írásai is... Petőfi 'csúcskorszaka' nem egy komplex életpálya felől megközelíthető, hanem egy érdekes rétegzettség szempontjából inkább... egy olyan világ, amiben megtalálhatja a saját hangját....

 

De a lényeg: tévedés, hogy a pénz nem játszott mindebben központi szerepet :) (mondom ezt egyetemi tanulmányokkal párhuzamban...)

 

Viszont arra kíváncsi lettem volna, hogy ha tovább él akkor mire jutott volna végül..... valószínűleg (mert tény, hogy egy újfajta, hang is megjelent nála) egy Teljesen más Petőfit is ismernénk ma!

 

bár mindez, amit leírtam még nagyon új... valószínűleg ha a középsuliban elsütnétek, akkor a népírók félreértelmezett képén és marxista elméleteken edződött tanárok meg is skalpolnának benneteket :D

 

De hogy a nagy dolog megmondására visszatérjek, az igazán jófajta underground előadók nem fognak az MTV-n vagy a Viván pörögni, mert túl összetett és elmélyült a szöveg ahhoz hogy a rádiót és a fent említett tv-ket bambuló robotokhoz eljusson a mondanivaló. Eladni csak azt tudják ami lassú, egyszerű témáról szól, mindenki érti.

 

 

 

Hát igen... ez a metál zenére is igaz általában :D

Link to comment
Share on other sites

Na igen, megvan mind a két stílusnak a maga szépsége, de mindkettőben az a bizonyos szépség az undergroundban van. A külvilág meg szinte csak a mainstreamet látja, mert nem elég jól néz ki, felületesen lát. Vagy egyszerűen nem hajlandó tájékozódni. (ezt nem sértegetésnek írtam)

 

Igazat kell hogy adjak Gospelnek: eddig még nem találkoztam főműsoridőben ezeken a csatornákon olyan előadókkal, akik olyan szöveget írtak, amin tényleg el lehetne gondolkozni, mert esetleg valami filozófiai-bölcseleti dolgokkal foglalkozni. Azt a keveset, amikre tényleg igaz az összetett és elgondolkodtató szöveg, azt este 10 után láttam csak.

 

Persze nem árt egy kis tájékozódás.

Link to comment
Share on other sites

Ronnie James:

Biztos túl sok glam "hair" metalt hallgatok :D

Nem csak a hosszú hajról van szó. Egyszerűen én úgy vagyok vele, hogy egy "rockisten" ne úgy nézzen ki mint egy kispista. Ne mackónadrágban rohangáljon a színpadon, vagy susogós melegítőben :D

Persze a hosszú haj, meg a kiló festék nem tesz valakit jó zenésszé, s nem is kell mindenkinek úgy kinéznie mint Michael Monroe-nak. :happy:

 

Hanoi Rocks - Fashion

http://youtube.com/watch?v=DLryoqNF_7o

 

HanoiRocks_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Van egy bizonyos integető beszédmodor egyébként a rapban, ez is az én hipotézisemet erősíti meg szerintem ... :)

 

Arra gondolok, amikor a zenész fejmagasság felé, vagy fejmagasságig emeli a kezét, kézfeje kifordítva és úgy integet lefele, ha megnézzük ezt a testbeszéd pszichológiájának szempontjából, akkor ez is azt fejezi ki, hogy 'öcsém, én feletted állok jóval' és úgy mondom az igazat, és levan - khm - ejtve mindaz, ami te vagy.... ez is a nagymegmondó, véleményerőltetető és a 'beszélgetőpartnert' a kommunikációs actusban semmibe néző magatartás.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Akkor inkább ne :D ha pisztolyt formáz akkor meg méginkább igaz az elméletem, mert mindezt egy fenyegetés formájában teszi azon befogadó féllel szemben, aki nem fogadja el a nagymegmondomot :P:lol::P mert ugyebár aki elfogadja, az már tesóóóó :D (mivel a tesó már érti, hogy miért is jaóó ez nekünk :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Amerikában a 80as évek végén se volt még nyugalom a rasszista megjegyzésektől, rendőri brutalitás stb. Ebből alakult ki aztán az hogy "én gengszter vagyok" vagyis fegyverrel jár és rappeléskor így jelezte ezt. (Onyx - Throw ya gunz)

Magyarországra már a műfaj részeként érkezett ez át, megszokás.

 

Egyébként nem tudom, de a rockvillát ti nem szoktátok az égnek tartani? Mert nekem mintha úgy rémlene :D Meg az ökölbe szorított kéz amivel az égboltot mutatom (kitartás), lényegében a legtöbben amikor zenére mozdulnak akkor a fejük fölé is viszik a kezüket, úgyhogy az elméletedet alaptalannak érzem :D

Link to comment
Share on other sites

szkraccs, pm-ben megmutatod azt a bizonyos dalszöveget? Mert én nem láttam, és érdekelne, miért tört ki ekkora vita.

 

b4m barátom: én úgy hallottam, az az ördög jele :P

Link to comment
Share on other sites

Passz :D lehet hogy a szarvak száma mutatja, hogy mekkora zúzda megy :D Ha csak úgy elmegy a zene akkor csak a hüvelykujj van kinyitva, ha már egész jó akkor mutató+kisujj, és ha már iszonyatosan nagy a buli akkor hüvelyk+mutató+kisujj :D

 

Amúgy pénteken voltam rocksuli koncerten... nem szeretem a nirvanat de a smells like teen spirit nél akkora pogó volt hogy hihetetlen :D Szóval kellenek ilyen számok is :lol:

Link to comment
Share on other sites

pogót viszont még nem sikerült megértenem :( anno egy házibuliban ecsetelte nekem egy rockos arc, hogy mennyire jó mert felszabadulttá tesz. nem vágom nekem valahogy nem jön be :\

mondjuk a másik oldalon levő non-stop karlengetés se az én stílusom :D

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom láttátok-e a Decline Of The Western Civilization: The Metal Years című dok. filmet. Abban egy "néni" (már nem emlékszem, hogy ki volt :happy: ) azt ecseteli hogy a két kinyújtott új az ördög szarvait jelképezi, sőt még a három 6-ost is fel véli benne fedezni. Ami ugyebár a fenevad száma. :D

 

ShoutAtTheDevil_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tökéletesen egyetértek Báthory :)

 

Egyébként az is hülyeség, hogy agyatlanul zúzzák egymást és kész... Nem erről szól, egy kultúrált pogóban pl nem ütések vannak, hanem pl. gyak válfogás és úgy lökés.. :) Remek feszültséglevezetés a test kikapcsol, a zene élvezete a közösség megmarad... ha egy ember esik 3-an nyúlnak azonnal érte hogy felsegítsék.... bár ebben a kategóriában is a divatrockkerekkel van baj... Pl. Vekeri tón már nem volt ennyi tolerancia, mint egy remekbeszabott metál koncerten a Lovardában :(

Link to comment
Share on other sites

pogót viszont még nem sikerült megértenem :( anno egy házibuliban ecsetelte nekem egy rockos arc, hogy mennyire jó mert felszabadulttá tesz. nem vágom nekem valahogy nem jön be :\

mondjuk a másik oldalon levő non-stop karlengetés se az én stílusom :D

 

 

Hogy nem fáradnak el mi? :P:D

A pogó értelmére még nekem sem sikerült rájönnöm :) Világosítson fel valaki.. :blink::)

 

 

szerk.: Kösz Niet..mostmár úgy ahogy.. :)

Link to comment
Share on other sites

Továbbra is érvényben van, hogy az indokolatlan sértegetés és személyeskedés egyik fél, bármely tag részéről sem elfogadott! Az előbb valaki több hozzászólásával ismét kiérdemelte ezt... ha szabad kérnem ismeretlen emberek felett ne bíráskodjunk már! Ha valaki nem tud kultúráltan hozzászólni akkor ne tegye! ha ez így folytatódik a téma le lesz zárva! :( Módosította Nietzsche
Link to comment
Share on other sites

Na végre, kicsit beindult a topik :D

 

Előszöris a pogó ami péntek este volt, az nem ütős-vágós pogó volt, hanem a lökdösődős pogó.És baromira lehet élvezni, higyjétek el, de aki még nem próbálta az ne mondjon véleményt róla.Igenis élveztem, mintha egy hurrikánban lettem volna :D Amikor elfáradtam hagytam hogy vigyen magával a tömeg és csak pörögtem-forogtam és közben dübörgött a zene :D Mindenki nevetett, és egy ember sem esett el.Mármint egy asszem elesett, de olyan hirtelen talpra állt, hogy azt sem tudtam mi van :blink::D :D Olyan Neo stílusban.. valószínűleg vkik felsegítették, csak nem láttam jól mert közben mentem ide oda.Még szerencse hogy a "pogós csukámban" mentem, mert igencsak összetapostak :D Szóval ha vki pogózni akar egy koncin akkor olyan csukába menjen amit nem sajnál.

 

Tesa0901 te a kopaszokat összekevered a rockerekkel.Mellesleg azon ne akadjunk már fel, hogy ki a rocker és ki nem az, mindannyian egy dologról beszélünk, és azok nem a rock zenészek, hanem a rockot hallgató egyének.

 

 

Az meg, hogy a rapp a gettóból jött a rock meg nem nem azt jelenti hogy a rap jobb.Persze hogy melyik a jobb, az attól függ hogy melyik ember szempontjait vesszük figyelembe.

Link to comment
Share on other sites

Ronnie James:

Biztos túl sok glam "hair" metalt hallgatok :D

Nem csak a hosszú hajról van szó. Egyszerűen én úgy vagyok vele, hogy egy "rockisten" ne úgy nézzen ki mint egy kispista. Ne mackónadrágban rohangáljon a színpadon, vagy susogós melegítőben :D

Persze a hosszú haj, meg a kiló festék nem tesz valakit jó zenésszé, s nem is kell mindenkinek úgy kinéznie mint Michael Monroe-nak. :happy:

 

Satriani nem rocker? Rudess nem rocker? Petrucci nem rocker? Dickinson nem rocker? - és még bőven tudnám sorolni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...