Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Jaja, reggae-t én is hallgatok :D Jól lehet rá lazulni, egy rohadt meleg nyári napon :lol: De akármikor jó az.Kivéve amikor vmi pörgősebb kell.

 

Ami Jackson illeti, én is hallgatom néhány számát :D A Beat it c. számában van egy fincsi gitárszóló, na meg az intrója is jó, meg úgy az egész szám.Tehetséges csákó, nem értem miért kellett úgy tönkrevágnia magát.

Link to comment
Share on other sites

"A funk zene a hetvenes-nyolcvanas évek disco-világát hozza vissza, fő témája a tánc, a party-k, na meg a szerelem. Egyszerűen csodálatos!"

 

Hűha jó érzelemdús fiatalember lehetsz te.

 

 

Erre meg csak annyit tudok mondani, hogy sztem ezerszer jobb, mintha fegyverekről, nőkről, pénzről, mádáfákör-ről szólna ;) Inkább vagyok érzelemdús, mint az ellenkezője. (tudom, hogy nem nekem szólt ez a hsz-ed, de most ezt úgy általánosságba mondam, de azért magamra is értem) ;)

 

Itt a Pirateclubon mellőzd az ilyen rosszindulatú megjegyzéseidet ,mint amilyen a törölt rész ebből a hozzászólásból!!

Módosította spdeluxe
Link to comment
Share on other sites

Ne érts félre, bennem sem dőlt össze a világ :D csak elismertem hogy van pár fülbemászó száma.. meg nem értem hogy minek kellett neki a "hipózás" amikor sikeres volt anélkül is.

Link to comment
Share on other sites

Az offolást be kéne fejezni,mert az egymás szapulása kezdi más mederbe terelni a témát.
Link to comment
Share on other sites

Én csak arra lennék kiváncsi, honnan jött szkreccs barátunkból ez a "minden zene ami nem rap" gyűlölet.

 

Asbi kimondta azt amit én akartam volna kimondani :P

Link to comment
Share on other sites

Így van , egyszerűen kezd undorító lenni az,hogy már állandósul lassan a faji kérdések feszegetése a fórumon,- itt a Zene szférában is.Az olyan tipusú hozzászólások törlésre kerülnek,és a szerzőnek megy a warn.Ennyi.Egyrészt mert a Szabályzattal ellentétes magatartás,másrészt inkább az intelligens és építő jellegű hozzászólások színesítik ki a fórumot semmint az ilyen lekicsinylő, a rassziszmus és fikázás határmesgyéjén lavírozó köpködések.Azért megkérdezem kedves horty0911 hogy igaziból neked Jackson és családja ugyan mit ártott,vagy lehúzott esetleg pénzzel??Nem hiszem,úgyhogy a jövőben tartózkodj az ilyen és hasonló típusú megjegyzéseidtől itt a fórumon.

Link to comment
Share on other sites

Az a helyzet, hogy én nem szoktam a négereket ócsárolni, sőt más nemzeteket sem, akik nem fehérek. Ha visszaolvastok bármelyik hsz-mbe, nem fogtok még csak célzást sem találni ilyen dolgokra. Ez csak egy vicc volt, nyugodtan fel lehet háborodni... Semmi bajom Stevie Wonder-rel, jó zenész, sajnos nem tehet vakságáról, de így is sokra vitte, engem rohadt módon nem érdeke a bőrszíne, színészek között is sok néger kedvencem van, nélkülük néha nem is lenne jó az a film, esetleg zene, amit előadnak.

 

Ha Andrea Bocelli-vel írtam volna a viccet, akkor az jobb lett volna?

 

Jako egyedül azzal ártott nekem, hogy zenélésre irényította életét, ez nekem bőven sok, mind1 hogy fehér vagy nem... Arra próbáltam választ adni, hogy vajon miért fehérítette ki magát, és erre azt írtam, hogy érezte a feszkót a négergyűlöletben és inkább jobb szeretett volna fehér lenni, de nem kell érteni, amit írok, nyugodtan tartsatok rasszistának. Engem kell leszólni, ezaz ;) Nem azt, aki égbe világba osztja a másikat, hogy milyen sz@r ember és milyen sz@r amit hallgat...

 

De én nemvettem magamra, úgyhogy nem vagyok megsértve, mert én tudom, mit és miért írtam ;)

 

 

Szerk: azt még hozzáteszem, hogyha tényleg rasszista beállítottságú lennék, akkor vszínű minden rap-er-nek beszóltam volna ezzel kapcsolatban... De mivel nem vagyok ilyen, így nem is írok/írtam senkinek.

Link to comment
Share on other sites

Alapban, ha külföldi zene, akkor négerek, kivétel Cypress Hill...fehér MC ( B-Real, fehér DJ:Muggs), szóval nem a bőrszín a lényeg, hanem a zenéje és az, hogy még itt, kis hazánkban is átérezzem és szeressem, amit csinál...megtörtént! :D

Link to comment
Share on other sites

Én már nagyon unom, hogy mindenki mindenre azt mondja hogy emo... mennyenek már a.... khm.Szóval nagyon zavaró ez az emo mánia... az antik már kezdenek jobban zavarni mint a fanok.Felejtsétek már ez az imókat emberek! <_<

 

 

 

Amúgy tudja vki pontosan, hogy a Rage Against The Machine milyen műfajú zenét játszik? :D rap, rock, reprokk? :lol: Vagy ezt hogy a bánatba hívják?

Link to comment
Share on other sites

ha már úgyis a rage agains the machine-nél tartunk, akkor mit gondoltok a gitárosról, Tom Morello-ról? sztem nagyon pengén nyomja, és elég érdekes szólókat tud nyomatni... nem tom valaki látta-e azt a videót (youtube-on) ahol kihúzta a jack-kábelt a gitárjából (élő, egy RATM szám közepén) és a kábel hegyével játszott valami szólót :blink:

Link to comment
Share on other sites

Jól küldi a srác, olyan hangokat csal ki a gityóból, amiket még életemben nem hallottam :D Tehetséges.Bár sokan összekeverik a tehetséget a tapasztalattal.

 

Nekem tetszik a RATM zenéje.Nem zavar hogy rappel benne a csákesz, sőt tetszik is, az is tetszik hogy egyedi benne a gitár, meg az egész zenének olyan dühítő hatása van, hogy eszméletlen.Végülis nem hiába Rage against the machine :D Olyanokat és olyan hangnemben mond benne a frontember hogy még én is dühös leszek nem csak ők :D és én úgy gondolom, hogy az a jó zene, ami a zenészek érzését át tudja adni a hallgatónak.

Link to comment
Share on other sites

Különös, miért van az, hogy a rapperekből jön ki ekkora gyűlölet, mint cherrynél vagy szkráccs "barátunknál"?

Hát én, mint rap-et hallgató három dolgra tudok gondolni.

 

1, Megismerkednek tizenakárhány évesen a zenével és a trágár szavakon kívül más nem is jön le nekik. Azt hiszik, hogy az egész erről szól, ez a menő. Nem is tudják értelmezni, hogy miről szól egy szám. Fankadeli - Békét 2 számában is van egyetlen egy trágár szó. Azt rögtön megjegyzik például, de hogy mit akar ezzel a számmal Fanka mondani azt nem. Pedig már a cím is mesél.

 

2, Nyomatják a sok mainstream "gazdag néger strici vagyok, szarok a szátokba" dolgot. Azt meg, hogy másféle szöveg is található a műfajban, arról meg nem is tudnak.

 

3, Fogalmuk sincs, hány rapper dolgozott együtt rocker-el. Például Ice Cube, Cypress Hill, Eminem. Csak, hogy a populáris, sokak álltal ismert neveket hozzam fel. Most beírnák ide a kedvenc előadóikat azok, akik mindenféle tisztelet nélkül anyázzák a rockereket, elég nagyot néznének. Tuti legalább 1 rapper a kedvenceik közül dolgozott együtt rock zene illetőségű emberrel. Fogadni mernék.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg mindenki hallgassa azt amelyik neki tetszik. Mindkét zenei irányzatnak megvannak a maga értékei. Márcsak azért is mert nagyon sok embernek adnak valamit. Szerintem pont ez a zene lényege. De mivel semlegesnek maradni képmutatás lenne ezért én is beszállok: részemről a Rock :)

 

Egyszerűen mert nekem kellenek a fülbemászó dallamok, a színpadi show, a gitárok, a dobok, az egész pozítív életérzés amit az olyan együttesek mint a Bon Jovi, Europe, Mötley Crüe, Danger Danger, Whitesnake, Tyketto, s egyébb hasonszőrű bandák zenéje megad nekem. Elég ha csak meghallom mondjuk a Final Countdown-t, egyből jobb kedvem lesz. Ezek nélkül a zenék nélkül biztos sokkal szomorúbb, szürkébb lenne az életem. Ezt adja nekem a rock, s a rap ezt nem lenne képes elérni.

 

Igazából már a kérdésfeltevés is sántít. A rock egy rendkívűl szerteágazó műfaj. Rengeteg irányzata van. S az azonos alműfajba sorolt zenekarok esetén is minden egyes banda zenéje kicsit más. A rap-ben egyáltalán nem vagyok otthon, de hát ott se lehet ez másképp. Én például ugyanúgy nem bírnák például Nirvanat, Slipknotot, Linkin Parkot, vagy urambocsá Tokio Hotelt hallgatni, ahogy nem bírok rapet, tucc-tuccot, vagy mulatóst. Ezért talán kerülni kéne az olyan álltalánosításokat, hogy aki rockzenét hallgat az szakadt, büdös, hosszúhajú lúzer, aki rap-et az pedig bőgatyás, félrebillentett baseballsapkás, tökkelütött sittes.

Link to comment
Share on other sites

Mostantól minden hozzászólást, ami a sértegetésnek akár csiráját is magába foglalja (és ez nem pusztán trágár beszédtől füg! ) Azonnali figyelmeztetéssel vagy felfüggesztéssel jutalmazok/Jutalmazunk (jómagam és spdeluxe). Tanuljuk már meg egymást és egymás zenei ízlését tiszteletben tartani és nem leragadni a tömény sértegetésnél! Ennek nincs értelme, s aki ilyen szintre 'vetemedik' az számoljon a jutalommal! Elfajult a téma, ennek megfelelő lesz a bírálása is, aki nem tud kultúráltan hozzászólni, az ne tegye!

 

Nietzsche, Moderátor

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg mindenki hallgassa azt amelyik neki tetszik. Mindkét zenei irányzatnak megvannak a maga értékei. Márcsak azért is mert nagyon sok embernek adnak valamit. Szerintem pont ez a zene lényege. De mivel semlegesnek maradni képmutatás lenne ezért én is beszállok: részemről a Rock :)

 

Egyszerűen mert nekem kellenek a fülbemászó dallamok, a színpadi show, a gitárok, a dobok, az egész pozítív életérzés amit az olyan együttesek mint a Bon Jovi, Europe, Mötley Crüe, Danger Danger, Whitesnake, Tyketto, s egyébb hasonszőrű bandák zenéje megad nekem. Elég ha csak meghallom mondjuk a Final Countdown-t, egyből jobb kedvem lesz. Ezek nélkül a zenék nélkül biztos sokkal szomorúbb, szürkébb lenne az életem. Ezt adja nekem a rock, s a rap ezt nem lenne képes elérni.

 

Igazából már a kérdésfeltevés is sántít. A rock egy rendkívűl szerteágazó műfaj. Rengeteg irányzata van. S az azonos alműfajba sorolt zenekarok esetén is minden egyes banda zenéje kicsit más. A rap-ben egyáltalán nem vagyok otthon, de hát ott se lehet ez másképp. Én például ugyanúgy nem bírnák például Nirvanat, Slipknotot, Linkin Parkot, vagy urambocsá Tokio Hotelt hallgatni, ahogy nem bírok rapet, tucc-tuccot, vagy mulatóst. Ezért talán kerülni kéne az olyan álltalánosításokat, hogy aki rockzenét hallgat az szakadt, büdös, hosszúhajú lúzer, aki rap-et az pedig bőgatyás, félrebillentett baseballsapkás, tökkelütött sittes.

Ez egy nagyon szép hozzászólás...de ezzel nem tudok kibékülni: "Különben sem minden rockernek hosszú a haja. Bár én ezt egy rockzenésztől azért elvárom" - miért is?

Link to comment
Share on other sites

A Punk és a Kopasz zene is a rock műfajába tartozik és igenis ők szoktak verekedni és kötekedni és nem fürdeni, nem egy ilyen ismerősöm van és tényleg igénytelenek, igaz ők nem is hasonló koncertekre járnak, de amit hallgatnak az is a rock része!

 

 

Na ne.... azért ez a kijelentés abszurd és valótlan... Teljesen más rétegeket céloz meg, a 'taréj-taréj imbuszkúcs' (ez amolyan szófordulat, amiért elnézést kérek) egy fajta zenei egyszerűséget foglal magába, ami elsősorban a szövegközpontúság miatt van... (a 'humor értéket' értékelik benne nagyra sokan... főleg sok közkedevelt magyar előadónál (HétköznaPI Csalódások, Skafanderz, stb)) A 'kopasz zenét' meg azt hiszem nem kell magyaráznom, hogy miért is más réteg :D

 

S mindezek mellett egy 'elit' rock és metál zenei körről is beszélhetünk, ami a finomabb tecnikai tökéletességet, illetve az arra való törekvést helyezi előtérbe. Azért tegyünk már különbséget ezek között! (én már azt se értem, hogy hogy lehet egy kategória, egy kalap alá venni ezeket....)

 

Példaként hoznám fel a theriont, ami komolyzenei hatásokkal, komoly kórusokkal és iszonyatos zenei intelligenciával rendelkezik (wagner pl. komoly hatást gyakorolt rájuk)

 

Vagy szintén példaként hoznám fel a Slayert, az iszonyatos gitárszólók, finom tecnikai érzék és mégis elementáris átütő erő és a lendület miatt .... (nehéz nem inakat megfeszülő önfeledt, de mégis kultúrált őrjöngésbe kezdeni ezt a zenét hallva :P)

 

Vagy akár a death metal kategóriából a Cannibal Corpse - Gallery of Suicide albumát, ami 98-ban talán (szerintem részben) hatalamasat alkotott. Ez utóbbihoz hozzátenném, hogy én nem szeretem ezt a zenei kategóriát, de az értékét elismerem.

 

Vagy felhozhatnám többek között a Korpiklaani zenekart, amiben a folk zeneisége, szinte táncszerű rítusokat szül metál zenei egyveleggel... Mi ez, ha nem egy kiforrott tökéletesség a maga nemében? És az önfeledt őrjöngés is inkább az érzékek játéka a maga kategóriájában, ami inkább kívülről csak őrjöngő és döbbenetes, belülről kultúrált odafigyelés a technikai tökéletesség minden bugyrára :P

 

A rap zene ehhez képest szerintem túl van értékelve. Hogy hú' milyen nagyokat mond, hogy milyen bölcseket stb... de ennek tényleges bölcselethez sok köze nincs! Mondom ezt úgy, hogy a tényleges bölcseletre, filozófiára, esztétikára komolyabb rálátásom van. A rap szerepe inkább a nagy 'most én megmondok mindent az egész rohadt világnak' szerepre emlékeztett, ami szerintem nem tényleges tartalom és közlendő, hanem tagadás és értelmetlen 'hööö, na te kis....' 'az egész rohadt világ '

 

Ahogy mondani szoktuk egy szabadságharc, egyetlen egy tüntetés se eredményezethet nagy dologokat, ha csak valami ellen szól..... Maxmimum akkor van értelme, ha valamiért :D Nos, a rap zene inkább az örök elégedetlenkedő, értelmetlenül nagy megmondó és a mindenbe belekötő, "me' az a jó, és az igazán nagy arc" :D

 

Akik lexikálisabb műveltséggel rendelkeznek ezen a téren, azok minden bizonnyal elfogják mondani, h. mely előadók nem tartoznak ebbe az általam leírt kategóriába (pl. talán Flóri, Gospel), hogy mely előadóknak van tényleg ilyen kontextusban is igazi mélytartalma, s én ezt várom is, hogy megtegyék :) hogy tudjak - ha még így névlegesen is - egy minőségi szelekciót tenni, hogy melyik melyik kategóriába tartozik :D Mert biztos van 'elitebb' köre is ennek az egésznek, csak én nem látom :D Nekem úgy tűnik, hogy "a silány nagymegmondokmostmindentavilágnakhöööö' -ből" jóvalta több van :D (és szerintem ebből fakad, hogy az ilyen zenei irányzatokat kedvelők többször mennek sértegetésbe, s nem tisztelik a beszédpartnert sem :( )

 

szerk: ejha, megint elszabadultam mennyiségi terjedelemben :D

Link to comment
Share on other sites

Szép hosszú hozzászólás. A rap része viszont érdekes.

Pörgetem itt a rap számokat a lejátszóban, amióta olvastam az írásod ...

 

... és rájöttem, hogy te ezt leginkább a tv-ben, rádióban, meg egyéb helyeken látottak/hallottak alapján írod.

"Nos, a rap zene inkább az örök elégedetlenkedő, értelmetlenül nagy megmondó és a mindenbe belekötő, "me' az a jó, és az igazán nagy arc"

Leginkább ez a sor utal a rap komolyabb belső tartalmi rálátásának hiányára.

 

Nekem eddig még 1 szám se került lejátszásra az általad leírt tartalmú rap számokból.

 

"Nekem úgy tűnik, hogy "a silány nagymegmondokmostmindentavilágnakhöööö' -ből" jóvalta több van"

Inkább csak többet nyomja őket a média. Hiszen azt könnyű eladni. Nézd meg kik folynak a média csapján: Kiszel Tündike, Paris Hilton. Mégis mennyien rajonganak Parisért is.

 

Az meg, hogy milyen komoly és valódi tartalom van egy szövegben ... hát ... azt nem műfaj válogatja. Azt inkább az előadó. Ezért nem lehet azon vitatkozni, hogy most melyik műfajban vannak az értékesebb szövegek.

 

Szemét meg van mindenhol, csak sajnos ez alapján ítéljük meg legtöbbször a másik műfajt.

Link to comment
Share on other sites

Igen, ez így sok mindent megmagyaráz.... én ezt a képet kaptam és csak sejtésem volt arra vontkozólag, h. a kép így nem teljes :):P innentől már inkább ízlés kérdése.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...