Jump to content
PirateClub.hu

5 legtehetségesebb színész és miért


citromy
 Share


Recommended Posts

Túlértékelt személy? Valóban elég nehézkes, maximum túlsztárolt személyek vannak és azokat sem a szakértők , hanem a média és a közvélemény ajnározza.

Link to comment
Share on other sites

És Clooney, azonkívül, hogy pl. van már szobrocskája, rendezett egy nagyon komoly, és történethű alkotást, és még meg is írta a scriptjét.

 

Én kettőről tudok :) Ott van még az Egy veszedelmes elme vallomásai is, aminek lenyűgöző a hangulata. Plusz Sam Rockwell ott is rendesen odateszi magát. Most jut eszembe, Rockwell-t még senki sem említette. Neki ott van a Moon, Jesse James meggyilkolása, Egy veszedelmes elme vallomásai, Galaxis útikalauz stopposoknak és a Frost/Nixon (csakhogy a legjobbakat említsem) Na azt ne mondjátok nekem, hogy ezek közül egyikben sem alakít óriásit!

Link to comment
Share on other sites

Ha valakinek a színészi tehetségéről beszélünk, akkor nem releváns felhozni, hogy rendező vagy forgatókönyvíró is.

 

Felőlem használhatjuk a túlsztároltat is, ha ez a szó nektek jobban megfelel...

Egyébként meg nem tudok mást mondani, mint ismételni magam: jó színész (legjobb alakítása szvsz a Syriana), de vannak nála tehetségesebbek. Pl DDL sokkal erőteljesebb alakításokat produkál. Ő valóban a karakterévé válik.

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem:

Tom Cruise-Sokan szidják, de én imádom!A született július 4.-én egyik kedvenc.A magnóliában meg zseniális!

DiCaprio-(véres gyémánt;Titanic;Tégla)

Depp-(Én, Pán Péter;Sweeney Todd)

Russel Crowe-(Gladiátor;Egy csodálatos elme;Szigorúan bizalmas)

Kevin Spacey-(Amerikai Szépség;K-PAX;Szigorúan bizalmas;Közönséges bűnözők)

 

Még sok van csak ennyi jutott eszembe.

 

Link to comment
Share on other sites

Ha valakinek a színészi tehetségéről beszélünk, akkor nem releváns felhozni, hogy rendező vagy forgatókönyvíró is.

ezt már vártam, kétségtelen, hogy nem releváns a színészettel, de már régen nem a színészetről beszélünk, hanem "túlértékeltségről".

Link to comment
Share on other sites

citromy ezt nem tudni azért elég nagy bűn :)

 

Jól van na, biztos vannak olyan kultfilmek amiket meg te nem láttál :). De már töltöm is le.

Amúgy tudod mi a fura? Én még nem is hallottam erről az emberről! Pedig nézem imdb-n, 2 oscar, 3 bafta... nem kispályás és valahogy mégis elkerülte a figyelmemet. :o

Link to comment
Share on other sites

Ledger nem öngyilkos lett, hanem bizonyos nyugtatók keveréke végzett vele. Minden nap a világ egyik másik pontján volt, és mindenhol elment orvoshoz, mert álmatlanságtól szenvedett. És azok külön-külön írtak fel neki szereket. És ezeknek a szereknek a keveréke végzett vele.

Tudom hogy halt meg, én is hallottam és olvastam is róla. Attól még nem biztos, hogy úgy is volt, ahogy mondták. ;) Szerintem nem normális ha valaki lapát számra tolja magába az altatót, vagy nyugtatót.

 

Én az egész filmet a padlórol néztem!:D

Én is, de csak azért mert már nem bírtam nézni annyira nem tetszett. :D

Link to comment
Share on other sites

Nem hallottál Daniel Day Lewis-ról? Azért ez így erős! Nézd meg mikben szerepelt, biztos hogy láttad már filmjét. Amúgy generációnk egyik legmarkánsabb, legelhivatottabb színésze. Megválogatja mihez adja nevét, de ahol feltűnik az nem lehet rossz. Szvsz az emlegetett Vérző olajban a legjobb! Igaz ott Paul Dano sem piti. Nem lehet őket egy lapon emlegetni, de Dano is nagyon tehetséges.

Link to comment
Share on other sites

Hugh Jackman (X-men, Ausztrália, Kate és Leopold)

Sean Connery (James Bond filmek, meg hát a filmes múlja, figyelemre méltó)

Tom Hanks (Forrest Gump)

Leonardo DiCaprio (Kapj el ha tudsz, Titanic)

Johnny Depp ( Karib-tenger kalózai (1-3) Csokoládé)

+ Roger Moore (Angyal :D )

Link to comment
Share on other sites

Emberek, lehet szavazni! :D

 

2 kategóriát csináltam: régebbi és fiatalabb/középkorű színészek.

 

Én Marlon Brando-ra voksoltam: sokat bizonyított már, gondolom nem kell magyarázni.

Másik Daniel Day Lewis: Tegnap néztem a Vérző olaj$, hát eddig Rus{el Crowe és Den:el Washington v/lt a favorit, de ilyet még egyikőjük sem alakított.

Link to comment
Share on other sites

Idősebbek közül Jack Nicholson,

Fiatalabbak közül Kevin Spacey.

 

Egyébként még mindig tartom magam a kiinduló témához, vagyis a szerintem öt legjobb színészhez. :D

1. Kevin Spacey - K-Pax, Szigorúan bizalmas, Amerikai szépség, stb

2. Jack Nicholson - Száll a kakukk fészkére, Ragyogás, Batman, Ki nevel a végén

3. Bruce Willis - Armageddon, Sebezhetetlen, Hatodik érzék, stb

4. Tom Hanks - Apollo 13, Számkivetett, Forrest Gump, stb

5. Jim Carrey - Egy csodálatos elme örök ragyogása, The Truman Show, Kábelbarát, stb

Ja, én is láttam a Vérző olaj című filmet, engem különösebben nem fogott meg, mit ne mondjak, végig unatkoztam az egész filmet. Tipikusan az a film, amit soha többet nem fogok megnézni. ;)

 

(Nem kötekedésből írom, de ha már átírtad a szavazást, a témát is át lehetne nevezni vagy rosszul gondolom? :unsure: )

Link to comment
Share on other sites

Elég hiányosan válogattad össze a színészeket, több nagy név is kimaradt. :angry:

Amúgy én is Brando (mivel Jimmyt kihagytad) és DDL.

 

 

EDIT: Szerintem James Deant vedd ki a régi nagyok közül. Imádom a srácot meg minden (nem véletlenül van az avataromon), de 24 évesen elhunyt és mindössze 3 filmnek volt a főszereplője...

Ugyanez vonatkozik Heath Ledgerre is, 28 évesen hunyt el és még nem bizonyított eleget.

Link to comment
Share on other sites

Clint Eastwood (főleg a western filmjei miatt, de a Gran Torinoban is tetszett amit művelt.)

Samuel L. Jackson (Ponyvaregény, Az ösztönember, Ki a faszagyerek?, A lánc, Kínzó közelség stb)

Johnny Depp (A karib-tenger kalózai 1-3, A titkos ablak, Gilbert Grape)

Leonardo DiCaprio (A tégla, Aviátor, Titanic, A part, Gilbert Grape)

Brad Pitt (Inkább nem sorolom fel :))

 

 

És akiket kihagytam...és eszembe jutottak :)

 

Jason Statham (Káosz, Blöff, A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső, Crank 1-2 stb.)

Jim Carrey (Rengetg sok vígjáték miatt)

Morgan Freeman ( A remény rabjai, A minden6ó stb)

Sir Anthony Hopkins (Hannibal, A vadon foglyai, Ösztön)

Link to comment
Share on other sites

Fiatalabbaknál alap, h Heath Ledger (ha már annyira védtem :) ) Idősebbeknél vaciláltam nagyon, hogy De Niro-ra, vagy Pacino-ra tegyem-e a voksom, mert mindkettőt nagyon szeretem, de végül az utóbbi mellett döntöttem. Nem tudom miért, de igaziból mindkettő nagy ász.

 

Amúgy sztem három kategóriát kéne csinálni: a "nagy öregek" igazságos, de a fiatalabbaknál van egy kis gond. Pl DiCaprio és Crowe között mérföldes különbségek vannak. Úgy kéne, hogy a nagy öregek mellett legyen még egy középkorúakból és fiatalokbál álló brigád.

 

Ja és nők miért nincsenek benne? Bár a TOP 5-höz is csak én írtam nőt, de akkor is....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Akkor nőket nem lehet említeni vagy mi? Mert a szavazás között csak férfiak szerepelnek, :blink: lzprince ötletét kölcsönveszem, és két kategóriára osztom.

 

A.) klasszikus színészek

1. Alec Guinness

2. James Stewart

3. Marlon Brando

4. Paul Newman

5. Sir Laurence Oliver

 

B.) modern színészek

1. Sean Penn

2. Daniel Day-Lewis

3. Tom Hanks

4. Kevin Spacey

5. Edward Norton

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Emberek, ugye tisztában vagytok vele, hogy a method acting az nem igazi színészet?

 

Robert De Niro a taxisofőrben nem azért nézett ki úgy, mert eljátszotta, hogy fáradt, hanem mert lehúzott egy hosszú műszakot (beállt valóban taxisofőrnek a film kedvéért). De ez nem igazi színészet, ettől hogyan lenne már a legtehetségesebb? Szóval nem értem, hogy sokak listáján hogyan szerepelhetnek ilyen nevek, mint De Niro, Daniel Day Lewis, Christian Bale.

Link to comment
Share on other sites

Az egy dolog, hogy a klasszikus színészetet kedveled jobban (mondjuk én is), de ettől még nem kéne leszólni a másik irányt. Főleg nem De Niro-t és DDL-t, akik a method acting legfőbb képviselői. :blink:

 

És még valami: akik ezt a technikát csinálják, azoknak ugyanúgy kell színészkedniük, ez nem olyan valami ami kiváltja a tehetséget.

De Niro beállt taxisnak néhány hónapig a forgatás előtt, hogy realisztikusabban alakíthassa majd a karakterét, de tehetség ugyanúgy kellett neki is.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ez szimplán elhivatottság kérdése. Ezért leszólni valakit...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ez épphogy azt tükrözi, hogy mennyire komolyan vették a szerepüket, mennyire rákészültek és hogy mennyi időt öltek bele. Valóban borzalmas, hogy ezek a szörnyű emberek képesek szívüket-lelküket beleadni egy-egy munkájukba. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, ez az irány azt is megköveteli a színésztől, hogy mindent beleadjon és csak arra koncentráljon. Nem véletlen, hogy legtöbben a hagyományos utat választják. Én ezért is tartok többre egy DDL-t, mint egy Brad Pittet, akinek ha megnézitek az IMDB lapját, jelenleg van 5 készülő filmje és még 21 van előkészületi állapotban. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Persze ez jogos, plusz DDL szépen meg is válogatja, hogy mihez adja a nevét, bár a legutóbbi filmje kicsit mellélövés volt szvsz. Pitt pedig az egyik legfoglalkoztatottabb ma élő színész, és azt hiszem ez sem véletlen!

Link to comment
Share on other sites

Azok a legfoglalkoztatottabb színészek, akikkel a legjobban el lehet adni egy filmet. Ez így működik. Egy átlagos mozinézőnek az a film a vonzóbb, amiben ismert nevek szerepelnek. Ez tény.

Pitt-re én inkább úgy tekintek, mint filmcsillag, sztár, de nem mint igazi színész.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy tehetségtelen -ahhoz képest hogy egyszerre mennyi karakterre készül fel, egész jó szerepléseket nyújt-, de azért mindegyik alakítása megsínyli ezt a fajta hozzáállást. Látszik, hogy eléggé felszínesen játszik, nem mélyed el egyik szerepében sem annyira, mint egy olyan, hasonlóan tehetséges színész, aki csak 1 szerepre koncentrál egy időben.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...