Jump to content
PirateClub.hu

5 legtehetségesebb színész és miért


citromy
 Share


Recommended Posts

Számodra kik a legtehetségesebb színészek és miért? ( pl melyik filmekben volt a legjobb )

 

1- Marlon Brando ( Rakparton, Keresztapa és Apokalipszis most )

2- Robert De Niro ( Taxisofőr, Szarvasvadász és Dühöngő bika )

3- Jack Nicholson ( Ragyogás, Száll a kakukk fészkére és Kínai negyed )

4- Daniel Day Lewis ( Vérző olaj )

5- Denzel Washington ( Kiképzés, Hurrikán és Malcolm X )

 

szerk.: 4 és 5 lecseréltem.

 

szerk 2.: 1 lecserélve

Link to comment
Share on other sites

Sorrend az konkrétan nincs, csak 5 kedvenc:

Heath Ledger: Elsősorban a TDK miatt, de a Lovagregényt is láttam már vagy ezerszer, most meg a The Imaginarium Of Doctor Parnassus-t imádom.

Marion Cotillard: Bor, mámor, Provance abszolút favorit, meg a Piafban is óriási volt.

Johnny Depp: Karib-tenger kalózai, Félelem és Reszketés Las Vegas-ban, Sweeney Todd és Ed Wood.

Brad Pitt: Harcosok Klubja, Jesse James meggyilkolása, Becstelen Brigantyk (ez nem elsősorban miatta), 12 majom

Russell Crowe: Egy csodálatos elme, Gladiátor, Bor, mámor, Provance

Link to comment
Share on other sites

Van nekem két kategóriám, fiatalok és idősebbek (milyen jól megkerültem az 5-ös szabályt :D )

Johnny Depp - Ollókezű Edward, Karib tenger kalózai, Sweeney Todd, Charlie és a csokigyár

Brad Pitt - Blöff, Burn after reading, Se7en, Inglourious Basterds, 12 majom, Babel.

Jim Carrey - A balszerencse áradása, Egy csodálatos elme örök ragyogása, The Truman Show, The Mask.

Christian Bale - The Prestige, 3:10 to Yuma, American Psycho, El maquinista.

George Clooney - The Men Who Stare at Goats, Up in the air, Good night and good luck, Burn After Reading, O Brother, Where Art Thou?

 

Kevin Spacey - The Usual Suspects, The Men Who Stare at Goats, Se7en.

Morgan Freeman - The Bucket List, Lucky Number Slevin, The Shawshank Redemption etc.

Jack Nicholson - Száll a kakukk fészkére, Ragyogás, The Bucket List, Batman etc.

Anthony Hopkins - Fracture, Hannibál filmek, The Edge etc.

Clint Eastwood - nagyon sok.

bónusz: Jeff Bridges - Gondolom ezt sem kell fírtatni, a Nagy Lebowski-ban "szerette bele".

Link to comment
Share on other sites

Még a listám előtt elmondanám, hogy ez köcsögség! :D 5?! Olyan sok zseniális színész van, lehetetlen közülük 5-öt kiválasztani. Ezért nézzétek el nekem, hogy a top5 lista után még felsorolok néhány színészt, persze csak említés erejéig.

 

1. James Stewart

Elképesztő pali volt, minden idők egyik legnagyobb színésze.

Filmek: Az élet csodaszépben (1946), Anatomy of a murder (1959), Vertigo (1958) és Hátsó ablak (1954).

 

2. Marlon Brando

Én is a Keresztapa, On the Waterfront (!) és az Apokalipszis most miatt tartom a legnagyobbak között.

Edit: meg az Utolsó tangóban is nagyszerű volt.

 

3. Anthony Hopkins

Egy tucat nagyszerű szerepléssel bizonyította már tehetségét, de elsősorban a Bárányok hallgatnak miatt tettem a top5-be. Amit ott művelt az a 90-es évek legnagyobb alakítása volt.

 

4. Humphrey Bogart

A klasszikus színészek közül mindenképpen akartam még egyet említeni, és Bogartra esett a választás.

Hollywood hőskorának legnagyobb alakja.

Filmek: Casablanca, Sierra Leone kincse, A máltai sólyom, Szahara, Zendülés a Caine hadihajón és Afrika királynője - mindegyikben zseniális volt.

 

5. Daniel Day-Lewis

A "method acting" egyik legjelentősebb képviselője. Egyszerre mindig csak egy filmben vállal szerepet és elképesztő, ahogyan felkészül:

-Az utolsó Mohikán forgatása előtt fél évig a vadonban élt, hogy hitelesen tudja alakítani karakterét.

-A bunyós forgatása előtt másfél évig (!) edzett egy világbajnok boxolóval...

Néhány szerep után pedig 1-2 év pihenőt tartott, hogy "levesse" magáról karakterét.

Egyébként eddig csakis nagyszerű alakításokat produkált, de amikben a legjobb volt: a Bal lábam és a Vérző olaj.

 

Még említés erejéig: George C. Scott, Jack Nicholson, Kevin Spacey, Laurence Olivier, Robert De Niro, James Dean, Henry Fonda és Spencer Tracy.

Link to comment
Share on other sites

Shyllard: tudom ez szubjektív meg minden, de számomra furcsa , hogy Heath Ledgert is választottad. A Batmanben baromi jó volt a srác, de ettől már minden idők 5 legtehetségesebb színésze közt a helye? Szerinted tehetségesebb mint Nicholson vagy Brando? :o

 

hopdinZ: Bogartnak 2 filmjét láttam ( casablanca és Key largo ) de egyiktől sem esett le az állam, se a színésztől, se a filmtől (habár utóbbiban a gyatra szinkron is közrejátszott).

Szerintem eléggé túl értékelt színész, legtöbbször csak fapofával elmondta a szöveget.

Link to comment
Share on other sites

1. Kevin Spacey - K-Pax, Szigorúan bizalmas, Amerikai szépség, stb

2. Jack Nicholson - Száll a kakukk fészkére, Ragyogás, Batman, Ki nevel a végén

3. Bruce Willis - Armageddon, Sebezhetetlen, Hatodik érzék, stb

4. Tom Hanks - Apollo 13, Számkivetett, Forrest Gump, stb

5. Jim Carrey - Egy csodálatos elme örök ragyogása, The Truman Show, Kábelbarát, stb

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem eléggé túl értékelt színész
Ezzel arról teszel tanúbizonyságot, hogy kicsit se konyítasz a színészethez.

 

legtöbbször csak fapofával elmondta a szöveget.
Az Steven Seagal. :)

 

Bogart mindig nagyszerűen kifejezte karaktereinek lelkiállapotát, legfeljebb nem vetted észre. Ne felejtsd el, hogy a mimikán kívül rengeteg kifejezőeszköz van: például a hang, testtartás, gesztusok, a tekintet - pl a Key Largoban volt egy jelenet, amikor Rocco kikezdett Noraval... Bogart csak állt és nézte, de a szemében ott volt az elfojtott düh és a Rocco iránti gyűlölet. :)

Link to comment
Share on other sites

Shyllard: tudom ez szubjektív meg minden, de számomra furcsa , hogy Heath Ledgert is választottad. A Batmanben baromi jó volt a srác, de ettől már minden idők 5 legtehetségesebb színésze közt a helye? Szerinted tehetségesebb mint Nicholson vagy Brando? :o

 

Számomra ő az egyik legtehetségesebb. A Lovagregényt ezerszer jobban tudom élvezni 100-adik újranézésre, mint egy Brando, vagy Nicholson filmet első pillantásra. Meg az összes többi filmét. Nem csak a TDK-ban volt jó (bár ott volt a legzseniálisabb), de mindig kihozta a maximumot a karaktereiből. Szerintem nagyon tehetséges volt és igazán sajnálom, hogy elhunyt :(

Link to comment
Share on other sites

A Lovagregényt ezerszer jobban tudom élvezni 100-adik újranézésre, mint egy Brando, vagy Nicholson filmet első pillantásra.

 

Ez egy kicsit... na. Lovagregény Heath átlagosnak sem mondható filmje szerintem. Brokeback Mountain, Lord of Dogtown voltak azok, ahol már rügyet bontott, a TDK-ban meg kivirágzott. Ha valaki megállít az úton, és azt kérdi, hogy mondjak 5 másodperc alatt 2 olyan színészt, akinek zseniális volt a játéka, akkor biztosan az ő is benne lenne (mint Joker), de ITT kezdett igazán jó színész lenni. Ha nem halt volna meg ( :( ), és ez a topic mondjuk 10 év múlva nyílna, akkor szerintem biztos őt is bárki megemlítené, de így, hogy egy szerepben alkotott igazán maradandót, és utána eltávozott így már egészen más.

Link to comment
Share on other sites

öhhm, azért Heath Ledger-t ne hasonlítsuk már egy Jack Nickolson-hoz vagy egy Marlon Brando-hoz :)

amúgy nálam a top 5: Anthony Hopkins, Daniel Auteuil, Jim Carrey, Jean Reno, Gérard Depardieu, de nem feltétlenül ebben a sorrendben.

konkrét filmeket azért nem említek tőlük, mert majdnem mindegyikben kiváló alakítást láthatunk tőlük.

Link to comment
Share on other sites

ne legyél már ennyire csökönyös, egyetlen jó alakítástól még nem lesz valaki nagy színész.

de ha már mindenképp a Batman-en akarsz csámcsogni.. szerintem Nicholson Joker-e felveszi vele a versenyt :)

és egy utolsó dolog: akiket én nagy színésznek tartok, azoknak több évtizedes munka áll a háta mögött.

ha Ledger nem halt volna meg, akkor 10-15 év múlva én is tartanám valakinek.

Link to comment
Share on other sites

A Ledger vitával kapcsolatban lenne néhány hozzáfűznivalóm.

 

Szerintem a Joker-je miatt nyugodtan lehet Nicholson-hoz, vagy Brando-hoz hasonlítani.

Akkor elmondom a véleményemet erről az egész Joker dologgal kapcsolatban, amin lehet egyesek felháborodnak, de nem érdekel.

 

Nagyon jó munkát végzett (talán ő volt a legjobb Joker), de amiért elhunyt az emberek túlértékelték ezt a szerepét. Nagy port kavart a tragikus halála, és a nagyon jó alakítását sokan egyből zseniálisnak titulálták, Ledgert pedig piedesztálra emelték. Furcsamód amíg élt nem sokan istenítették, csak egy volt a több száz tehetséges színész közül.

 

Brandora visszatérve: az OtW egy 56 (!) éve készült film. És Brando olyan zseniális volt benne, hogy még ma is a legnagyobb alakítások közt tartjuk számon.

Vagy ott van a 68 éves Casablanca... Az óriási siker ellenére még meg sem próbálták remake-elni: még a leghülyébb producerek sem finanszíroznák a forgatást, mert tudják, hogy Bogartot senki sem überelhetné Rick szerepében...

Szerinted Ledger Jokerére emlékezni fog bárki is 60-70 év múlva?

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jó munkát végzett (talán ő volt a legjobb Joker), de amiért elhunyt az emberek túlértékelték ezt a szerepét. Nagy port kavart a tragikus halála, és a nagyon jó alakítását sokan egyből zseniálisnak titulálták, Ledgert pedig piedesztálra emelték.

nem szoktam ilyen szempontból elfogult lenni, hogy ha valaki halott, akkor az már zseniális, de nekem Ledger akkor is zseinális volt a filmben. Főleg miután megnéztem a TDK dvd extráit.

 

Szerinted Ledger Jokerére emlékezni fog bárki is 60-70 év múlva?

ahogy fenntebb írtad, hogy talán a legjobb Joker volt, úgy szerintem fognak. Úgy, ahogy Nicholsont is emlegetik a húsz éves Joker alakításáért, és emlegetni is fogják, úgy Ledgerre is emlékezni fognak, főleg ha Nolan új filmjében visszahozza Jokert (és visszahozza), és az őt játszó színész nem alakít akkorát mint Ledger (és nagyok az elvárások, ugye). Mondjuk szerintem Jim Carrey megbírkozna ezzel az akadállyal (de ez már más téma).

Link to comment
Share on other sites

Szerinted én nem szórakoztam jobban a Lovagregényen vagy a TDK-n, mint mondjuk a Cuckoo's Nesten vagy az On the Waterfronton? Dehogynem! Előbbi 2 szórakoztató mozi, utóbbiak lassú folyású drámák, mély tartalommal. Színészi játék szempontjából viszont Nicholson és Brando a filmtörténelem legnagyobb alakításait produkálták (na jó nem, de a Top10-ben ott vannak).

 

Nem szó szerint gondoltam, hogy szórakoztat. Arra gondoltam, hogy ugyanúgy tudom élvezni, akárhanyadjára nézem újra. És ezzel így vagyok a Candy-vel, (A TDK után a második legjobb alakítása. Aki nem látta még, nézze meg.) A Dogtown Urai-val, a I'm Not There-vel (bár ott nem ő a legkiemelkedőbb, ez tagadhatatlan), a Lovagregénnyel, Grimm-mel és a Casanova-val is. A bűn rendjét is miatta tudtam egyedül végignézni és a Szörnyek keringőjében is egészen a film végéig rányomja a bélyeget a tettével, hiába szerepel mindössze 15 percet benne. A The Imaginarium Of Doctor Parnmassus-t is láttam már nem egyszer, és azt is szeretem. Nomeg ne feledjük a TDK-t se, merthát mégis ott a legnagyobb.

 

Szóval arra akartam kilyukadni, hogy én az ő stílusát tudom a legjobban élvezni az összes színész közül, és láttam már nem egy filmet. Nem divatból kedvelem, hanem mert szerintem tényleg volt tehetsége már a TDK előtt is. Nem kell itt beszólogatni, egy szóval sem mondtam, hogy Brando és a többiek tehetségesebbek, csak annyit állítok, hogy én Ledger-t bírom a legjobban. Nem tehetek róla, sztem mindig is jól játszott és kész. Mondthat aki amit akar.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is nagyon jó volt Heath Joker-e, és szerintem is emlékezni fognak rá 60-70 év múlva is. Ebben persze az is benne van, hogy meghalt, ez tagadhatatlan. De ilyen alapon James Dean-t is említhetnénk, ő is fiatalon halt meg, és még most is emlékszünk rá. :)

 

És ha már a gonoszoknál tartunk: kinek mi a véleménye a Nem Vénnek való vidék főgonoszáról, Chigurh-ről, és az őt megformáló Javier Bardem-ről? Szerintem benne van a top20 gonosz szereplőben. :)

Link to comment
Share on other sites

2008 legjobb mellékszereplése Ledger nevéhez fűződik - ezt senki sem vitatja (én sem)!

Csak azzal nem értek egyet, hogy a Joker-je miatt nyugodtan lehet Nicholson-hoz, vagy Brando-hoz hasonlítani. Ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy Waltz Hans karaktere miatt már egy Brando-féle színészisten. Ami ugyebár szintén nevetséges. ;)

2009-ben Waltz, 2008-ban Ledger és 2007-ben Bardem - mindegyikük azonos kaliberű (azaz nagyon jó) alakítást produkált, de egyik sem volt filmtörténelmi nagyságú. :)

Link to comment
Share on other sites

2009-ben Waltz, 2008-ban Ledger és 2007-ben Bardem - mindegyikük azonos kaliberű (azaz nagyon jó) alakítást produkált, de egyik sem volt filmtörténelmi nagyságú. :)

 

Az hogy a Jokere mennyire volt jó már szubjektív dolog. Félreértés ne essék, szerintem sem volt egy zseniális alakítás, és ha valaki megkérdezne, hogy 2000-től 2009-ig kit tartok a legjobb mellékszereplőnek akkor Waltz-ot említeném. De másoknak meg lehet Ledger jött be a legjobban. Viszont valóban nem volt egyik sem egy "filmtörténelmi alakítás".

De egy biztos:

Egy jó szerepléstől nem lesz valaki nagyobb színész Marlon Brando és Jack Nicholsonnál. Ez vicc!

 

Mondjuk szerintem Jim Carrey megbírkozna ezzel az akadállyal (de ez már más téma).

Persze nem pótolhatatlan. Nem csak Carry, de Johnny Depp, Javier Bardem, Gary Oldman (többször is játszott már pszichopatát és jól állt neki) vagy akár Willem Dafoe, aki a Veszett a világban lényegében Jokert alakította :D.

 

szerk.: ja meg ezzel a x év múlva emlékezni fognak-e rá dologgal:

1.- tekintve, hogy a Batman egy franchise amit folyton megújítanak és újabb darabjai születnek, valószínűleg nem merül feledésbe Ledger sem.

Mert majd az újabb generáció is kíváncsi lesz a régebbi Batmanekre.

De ha a Dark Knight egy önálló film lett volna ( tehát az egyetlen batman film) akkor szép lassan feledésbe merülne, mert azért annyira nem volt zseniális az alakítása, hogy hosszú távon életben tartsa.

Erre jó példa a James Bond filmek: Sean Connery szerintem a legjobb volt az összes közül, de azért nem volt egy megközelíthetetlen alakítás. Mégis emlékszünk rá ma is, mert még mindig vannak újabb Bond filmek...

2.- ha tegyük fel lesz újabb Joker-es Batman és valaki aki jobb lesz Ledgernél, akkor már könnyen megeshet, hogy őt is elfelejtik.

Megint egy James Bondos példa: Sean Connery-n (a legjobb) és a legutóbbiakon (Craig és Brosnan) kívül tudjátok fejből a többi Bond színészt? Nem, csak a Bond fanatikusok. Mert a köztudatban csak a legjobb maradt meg az emberekben és a legújabbak (akik majd szintén feledésbe merülnek ahogy megint újabbak jönnek...) Szóval ha vki jobb lesz Ledgernél akkor nem biztos, hogy a köztudatban megmarad. Csak a Batman és Ledger fanok fognak rá emlékezni.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Clooney nem nagy szám. Népszerű lett a Vészhelyzettel, utána még pár filmben szerepelt, pl magára húzta a Batman ruhát is egyszer, de ahogy mondtam is, szerintem nem egy nagy színész.

 

Ledger viszont nagy lehetett volna, ha nem öngyilkolja meg magát a Batman után, vagy inkább a Batman igazi sikere előtt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ledger viszont nagy lehetett volna, ha nem öngyilkolja meg magát a Batman után, vagy inkább a Batman igazi sikere előtt.

Ledger nem öngyilkos lett, hanem bizonyos nyugtatók keveréke végzett vele. Minden nap a világ egyik másik pontján volt, és mindenhol elment orvoshoz, mert álmatlanságtól szenvedett. És azok külön-külön írtak fel neki szereket. És ezeknek a szereknek a keveréke végzett vele.

 

Egy jó szerepléstől nem lesz valaki nagyobb színész Marlon Brando és Jack Nicholsonnál. Ez vicc!

Szerinted. Szerintem, ha egy színész képes elvinni a hátán egy egész filmet és még 20. újranézésre is ugyanúgy tudom élvezni az adott alkotást, mint elsőre, akkor szerintem össze lehet hasonlítani Marlon Brando-val.

 

De ebből kár vitát csinálni, mert mindenkinek másféle alakítások tetszenek. Én pl Nicholson-t sosem szerettem filmekben látni, ahogy Hopkins-t sem kedvelem túlságosan. Ez is csak attól függ, hogy ki kivel hajlamos szimpatizálni. Olyan, mintha azon vitáznánk, hogy valakinek a kedvenc filmje nem is olyan jó. De olyan jó, mert neki tetszett annyira, hogy kedvence legyen. Vagy valaki kedvenc énekesén. Szóval értitek.

Link to comment
Share on other sites

nekem ebből csak az jön le, hogy elfogultan ítélsz.

és ne mondd, hogy de ez szubjektív dolog.. egy tehetséges színészt többé-kevésbé meg lehet ítélni objektíven 30-50 éves pályafutása alapján, de egy zseniális alakítás még nem tesz valakit hatalmas színésszé.

persze, ettől még Ledger igenis tehetséges volt, elismerem, de közel sem ért el annyit, mint a már említett művészek.

ezért mondjuk, hogy 10-20 éven belül együtt lehetne őket említeni.

na, részemről a vitának vége.

Link to comment
Share on other sites

még 20. újranézésre is ugyanúgy tudom élvezni az adott alkotást, mint elsőre, akkor szerintem össze lehet hasonlítani Marlon Brando-val.

De könyörgöm, ne keverjük már megint a dolgokat: én 20. újranézésre is tudom élvezni a Rockyt vagy 1-2 Van Damme filmet, de ettől még eszem ágában sincs Stallonet vagy Van Damme-ot a legtehetségesebb színészek közé sorolni!

Én is azzal zárnám hozzászólásomat, mint sbxslade: részemről a vitának vége.

Link to comment
Share on other sites

Persze nem pótolhatatlan. Nem csak Carry, de Johnny Depp, Javier Bardem, Gary Oldman (többször is játszott már pszichopatát és jól állt neki) vagy akár Willem Dafoe, aki a Veszett a világban lényegében Jokert alakította :D.

Imádom Deppet, de meg merem kockáztatni, hogy Ledgert nem überelné. Bardem a Nem vénnek való vidékben jó volt, de korántsem nagy színész. Nem kellett valami kurvanagyot mimikázzon, hogy eljátsza a fapofás, szemrebbenés nélkül gyilkoló személyt, bár tény, hogy a légkört megjelenésével megteremtette, de ez nagyon nem elég. Gary Oldman vicces lenne Joer szerepben, főleg, hogy ő James Gordon, és abban nagyon jó. Dafoe, hmmm... el kell ismerni az arcberendezése alkalmassá tenné Jokernek, de közel sem alakított akkorát a Veszet a világban sem.

 

 

Hát, külömbözik az ízlésünk. :)

Rajtam kívül más is túlértékelt színésznek tarja Clooneyt? :/

A kérdés, hogy szerinted ki az 5 legtehetségesebb színész, és miért. Bár nem 5-öt írtam (abban biztos nem lenne benne), de én szeretem Clooney-t. Nagyban befolyásol, hogy szerintem kurvára jól rendez is, és ez a művészi munkáját csak pozitívan befolyásolja. És ha valaki azt mondja, hogy azokban a filmekben amiket felsoroltam nem játszott Clooney bitangjól, akkor divatember.

Link to comment
Share on other sites

Azért Bardem mondjuk a Belső tengerben sem volt "gyenge".

Clooney-val kapcsolatban meg lzprince-el értek egyet.

Link to comment
Share on other sites

1. Steve McQueen

Steve.jpg

A nagy szökés, A Thomas Crown ügy, A hét mesterlövész

 

 

2. Charles Bronson

bronson-charles2.jpg

A hét mesterlövész, Volt egyszer egy Vadnyugat, Mestergyilkos

 

 

3. Sean Connery

sean_connery_older12263537431256416154.jpg

A nagy vonatrablás

 

4. Anthony Hopkins

anthonyhopkins.jpg

Törés, A bárányok hallgatnak

 

 

5. Marlon Brando

Marlon-Brando---A-Streetcar-Named-Desire-Photograph-C12149227.jpeg

Keresztapa filmek, A vágy villamosa.

Link to comment
Share on other sites

És ha valaki azt mondja, hogy azokban a filmekben amiket felsoroltam nem játszott Clooney bitangjól, akkor divatember.

Én sem mondtam azt, hogy Clooney rossz színész, csak, hogy a mai középkorú férfiszínészek között jóval tehetségesebbek is vannak nála... Vagy 10et tudnék mondani kapásból.

Link to comment
Share on other sites

lehet, és ha mondasz tízet, akkor mondok én is kapásból tízet, akik szerintem jobbak, és röpködnek a nagy nevek, és a nagy alakítások, és végül csak ott maradunk, hogy neked is lesz a mondandódban igazad, meg nekem is. Azt nem fogom fel, hogy hogyan lehet azt mondani egy személyre, hogy túlértékelt? Egy filmnél ez elmegy (nézzük ugye az Avatart), de egy embernél? Úgy ismerjük a világ filmszakértőit, mint akik aszerint döntenek, hogy ki van többet szajkózva (szakértőkről beszélek)? A szakértők nem értékelnek túl, legalábbis nem kéne, teljesítmény alapján döntenek. És Clooney, azonkívül, hogy pl. van már szobrocskája, rendezett egy nagyon komoly, és történethű alkotást, és még meg is írta a scriptjét.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...