Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na csövi!

összeállt a gép: :D

alaplap:Gigabyte P35-DS4

Proci:Intel Core 2 Duo E 8200@2.67ghz

VGA:BFG 9600GT 512MB OC

Ram:2*1GB kingston hyperx 800mhz

HDD:400GB samsung SataII

Táp:400W codegen

optikai meghajtó:valami LG mindent ír/olvas

Ház:Codegen

mondjatok véleményt!

 

400W codegen: Lehet, hogy kis ideig bírni fogja, de valszeg egy idő után szétégeti a gépet.

valami LG mindent ír/olvas: Nem ajánlott. Ez a legrosszabb márka. Pioneert vagy Samsungot vegyél.

2*1GB kingston hyperx 800mhz: Ez sem ajánlott. Aránytalanul drága. Inkább Corsair, Adata vagy Geil.

Link to comment
Share on other sites

Már megvettem.Miden faszán megy.DVD/DL nagyon ritkán írok szal nekem tök8 hogy mivel írom.E8200 és E8400 csak az órajelben van különbség.3.00-ig fog menni a húzás szal elég a 800mhz-s ram amúgy meg júniusban kap majd 2 1066-osat :D

Davidka004 hogy érted hogy szétégeti?Kigyullad, füstölni fog?És kb mennyi idő múlva következik be?

Amúgy én nagykerben szerzem be a cuccokat olyan áron amin behozzák szal ennél kedvezőbben sztem nem lehet vásárolni :D

Link to comment
Share on other sites

Davidka004 hogy érted hogy szétégeti?Kigyullad, füstölni fog?És kb mennyi idő múlva következik be?

 

Egy Codegen táp nem bír ekkora terhelést. A Codegen füsttel működik, ha ez kijön belőle, akkor az nem működik tovább. :P

Van akinél 2 hónap van akinél pár hét alatt tönkremegy. Viszi magával a többi alkatrészt is.

 

Link to comment
Share on other sites

Elég komoly tévhitek keringenek itt a tápokkal kapcsolatban.

Persze, hogy elindul egy 400W-os táppal, gondot hosszút távon, az alkatrészek pillanatnyi teljesítményfelvétele jelent. A több millió tranzisztor a gép bekapcsolásakor, illetve egy komolyabb 3D-s alkalmazás elindításakor, rengeteg naftát vesz fel (peak power). Majd normalizálódik az érték, ahogy az alkatrészekben már csak a szükséges részegységek működnek.

Ez a hirtelen terhelés készíti ki ezeket a gyengébb minőségű tápokat.

kita100 konfigurációja messze nem az a "Watt temető", ahol ez a folyamat gyorsan végbemenne.

Persze ettől függetlenül nagyon ajánlott lecserélni a tápot egy megbízhatóbb típusra.

Link to comment
Share on other sites

Hellotok!most szeretnek venni szamitogepet ami kb igy nezne ki:

 

alaplap: Gigabyte p35 ds3

CPU: Intel E8200

RAM: 2x1GB DDR2 800MHz - azt h milyen markat vegyek azt nemdontottem el tehat ratok bizom h milyet ajanlotok

Graf kartya: geforce 9600GT - markat itt se tudom,tobb fajta is van...talan MSIt valasztanam ezt is ratok bizom

FORTRON BlueStorm II 500W

Western digital 320Gb

 

arbelileg meg kb ugyanennyi maradjon,nemszeretnek nagyon tobbet kolteni ra...elore is koszonom a komikat :)

Link to comment
Share on other sites

Én nem sorolok fel konfigokat mert én is gépvásárlás előtt állok.Neten rendelem mert erre felénk elég drága minden stb.

Nézegettem az Alien Computers lapját és a Game pro konfiguráció már elég jónak néz ki.Van Intel meg AMD.

http://www.aliencomputers.hu/

Csak vinyó,dvd meghajtó,bill,egér ami nem kell.És ezeknek az árát a többi alkatrészre forditanám.Ja és 200-220 ezer-

ből ami kijön.Az lenne a kérdés hogy szerintetek mit cseréljek le nagyobbra?Vagy az egész gép így jó ahogy van?Vagy

egy jobbat tudtok ajánlani? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

hello!

szerintem ez az osszeallitas jo csak picit draga.en hasonlo gepet raktam ossze(lasd par sorral feljebb) es kb 160ezerbol jottem ki...szerintem ha egy oldalon vasarolsz egy osszeallitott konfigot akkor az dragabb lesz mintha sajat magad osszeraknad,de persze ez csak az en velemenyem amit eszrevettem :) es amin meglehetne esetleg sporolni az mondjuk a memoria...pl marka lehetne mas,olcsobb...A-DATA,Kingston stb. es esetleg meg alaplapot is mast valasztanek P35C-DS3 kb ennyi ami ugy hirtelen eszembe jutott :)

Link to comment
Share on other sites

hello

kössz a segítséget!

 

még ezt nézegettem:

 

http://depo.hu/msi/p35_neo2-fr

 

ez is jo lenne csak a ram-nál ott van a 1066mhz-nél h OC gondolom overlocked de én meg nem nagyon szeretném huzni..

 

legyen inkább a gigabyte ds3? szerintetek?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

megnéztem a tesztet,ha valóban bírja az 1000mhz-t akkor tényleg csodákra képes ez a ram.(ilyenek vannak nekem).a jövőben készülök venni egy c2d E8400-as procit amit megszeretnék húzni minimum 4000-ig.vagyis ha jól számolom akkor 450-ig kell majd húznom az fsb-t 9-szeres szorzóval.ami azt jelenti hogy ezeket a GEIL ramokat még így is csak 900mhz-n hajtaná,vagyis ha bírná a kiképzést akkor a procit 4500-ig lehetne húzni 1000-mhz-vel.csak kérdés hogy olyan procit fognák ki ami jól hajtható.de nekem elég lenne a 4 kiló is bőven.egyszóval maradnak ezek a ramok és még inkább veszek hozzá.szerintem jórészük eléggé jól tuningolhatók.

kösz a segítséget tkrisz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...