Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

A TP árlistában van EP35C alaplap, sima nincs és a másik boltban amit még néztem Pécsen, ott egyáltalán nincs semmilyen Gigabyte. Mellesleg fogalmam sem volt, hogy az a C mit jelent, csak szeretném, hogy akkor az alaplap támogassa azt az processzorenergiatakarékossági technológiát és ezt az alaplapot találtam a listán.

Köszönöm az eddigig segítséget!

Még azt mondd meg légyszi, hogy a Kingmax-nál milyen jobb márkát vennél? Amúgy erre élettartam garancia van, a többire viszont csak ilyen 3 év. Ezért is gondoltam, hogy ezt veszem, mert valami ócska memóriára csak nem adnak ilyen garanciát.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia lac_a_2 !

 

Bár nem az én posztom lenne, ui. a hsz-ekből "ítélve" nem én lennék a kompetens hozzászóló, de a magam szerény tudásából megpróbálok átadni neked néhány hasznos infót.

GPU kódja: ezen nincs mit magyarázni, így nevezték el / GPU = Graphical Processor Unit = Grafikus feldolgozó egység /

Gyártástech. : Gyártástechnológia, azaz az úgynevezett csíkszélesség nanométerben /10 a mínusz 9-ediken/ , azt mondja meg, hogy az integrált áramkörön belül a "vezetékelést" milyen szélességű vezető szálakkal valósították meg, annál jobb, minél kisebb ez az érték, mivel így csökken az áramfelvétel, ezzel egyűtt az integrált áramkör hőmérséklete, valamint a kapacitív mellékhatások, továbbá a gyártó szempontjából az előállítási költség.

Vertex, Geometry és Pixel Shaderek: a régebbi VGA kártyákon elkülönülten voltak ilyen "shader" / árnyaló / egységek, de az ATI beújítása hatására már nem így van, hanem úgynevezett eggyesített shader-ek vannak, azaz minden egyes shader programozható, azaz azt fogja csinálni, amire épp szükség van. Mivel már régen olvastam ezzel kapcsolatosan, továbbá mindig csak annyit, ami arra elég, hogy a nekem megfelelő VGA kártyát az adott időpontban ki tudjam választani, igen pontos választ itt nem tudok adni. Annyi rémlik, hogy a VGA-ák úgy adják a képet, hogy bizonyos geometriai egységeket képeznek, vélhetőleg matematikailag jól bizonyíthatóan megállapítottan, háromszögeket, és ezt tölti ki pixelekkel, ill rakja egymás mellé, tetézve az egyébb szűrők adta lehetőségekkel /teljes képernyős élsimítás, stb. / , tehát ezért vannak összevonva megjelenítve a 3 shader össz darabszáma. Minél több van, annál jobb.

Shaderek órajele: ezen nincs mit magyarázni, ezen a frekvencián futnak a shaderek, minél magasabb, annál gyorsabb.

ROP egységek: már nem emlékszem, hogy ez a mozaikszó minek a rövidítése, de ez is egy feldolgozó egység, régebben az volt a jó, ha minél több volt belőle.

Memória órajele: szerintem nem szorul magyarázatra, minél nagyobb, annál gyorsabb a VGA kártya.

Memória mérete: LCD monitornál 256, max. 512 MB elég, nagyobb felbontású megjelenítő eszköznél, annak felbontásától, ill. a futtatandó progiktól függően szükséges velősebb kártyát választani.

Memória interfész: 1280 x 1024-es felbontásig, nagyvonalakban elég egy 128bites VGA kártya is, efelett már jobb egy nagyobb bit szélességgel rendelkező VGA. Analógia: bit szélesség = cső átmérő, azaz józan paraszt ésszel magyarázva, nagyobb átmérőjű csövön hamarabb folyik át azonos mennyiségű víz, azonos helyzeti energiával rendelkezve.

Memória sávszélesség = Memória interfész/8x(2xMemória órajele) , azaz a másodpercenként átvihető Megabájtok számát adja meg.

Amennyiben néhol hűlyeséget, vagy nem eléggé pontos, leírást adtam, kérem a jobban hozzáértők kiigazítását. Remélem tudtam segíteni, ill. megmenteni a renomét.

 

Üdv.: Dadus

 

 

Link to comment
Share on other sites

Én úgy tudom, hogy a Vertex, Geometry és Pixel Shadereket elősször a nvidia egyesítette un. skalár stream processzorban, de lehet hogy tévedek.

 

Egyébként ne ezek a nyers mutatók alapján válassz VGA-t, hanem inkább nézz játék teszteket, ott dől el igazán az értéke a kártyának! Hiába van az Atinak magasabb Gpu órajele, majdnem 2x annyi stream processzora, hiába gyártják 55 nm-en, mégsem jobb (nagyon kevés kivételtől eltekintve) az nvidia kártyáinál!

 

Szóval inkább figyeld és számláld szorgosan az FPS-eket!

prohardver, guru3d stb..........

Link to comment
Share on other sites

Quad fölös, semmi se használja ki. Kingmax RAM meg nem a minőség csúcsa.

Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3 (23k)

Processzor: Intel Core 2 Duo E8400 (45k)

Memória: 2x1GB Geil Ultra 800MHz Kit (14k)

Videokártya: GeForce 8800GT 512MB (55k)

Winchester: WD 400GB 16MB 7200rpm SATA2 (22k)

DVD-író: NEC AD-7200S (7,5k)

Táp: FSP Bluestorm II. 500W (16k)

Ház: Ami tetszik (15k)

Link to comment
Share on other sites

Képzeljétek milyen jól jártam! Anyám főnöke megengedte, hogy a cég nevére vegyek gépet, így az áfát visszakapom.

 

Így már elgondolkozom a 8800GTx-en. :)

 

Amúgy milyen különbségek vannak egy ugyanolyan inno3d és egy asus vga között? Csak a megbízhatóság?

Link to comment
Share on other sites

Na végül így fog kinézni a gépem:

 

Alaplap: Gigabyte GA- P35- S3G

 

Proci: Intel Pentium E8200 S775 2core duo 2,66Hz

 

VGA: Geforce Asus EN8800 GTS /HTDP/512Mb

 

Winchester: Samsung 320GB HD321KJ Winch 7200 8MB SATAII (De ezt kicseréltetem 16MB- ra)

 

Natúr NEC Író

 

Táp: Chieftec DT500A2 aktív PFC ATX2

 

Ház: az mindegy.

 

Ez így kb. jó lesz, nem?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Új konfigot szeretnék venni,vagyis kell venni mert a jelenlegi alkalmatlan lenne a feladatra.Elsődleges feladata a videók szerkesztése,vágás stb lenne(nagy,10-20 gigás fájlokkal), másodlagos pedig minden egyéb más(játék stb.)

Kértem árajánlatot több helyen is,segítsetek a döntésben.

 

1. konfig

MSI P35 Neo-F alaplap

Intel Core2Duo 2,6 GHz 4Mb E6750 proc.

Pioneer DVDRW SATA

Gainward 8910 8600GTS 256Mb v. Gainward 8903 8600GT 256Mb

WD 500Gb HDD

 

2. konfig

Asus P5K alaplap

Intel Core2Duo 2,6 Ghz 6Mb E8200 proc.

inno3D 8600GT 256Mb

Samsung 500Gb Hdd

Nec 18x SATA

 

Midegyik konfigban 4 giga ram van.

Ha van saját elképzelésetek akkor nyugodtan írjátok meg!!PL. mi lenne jobb,mit cserélnétek ki benne stb.

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

egy asus p5b alaplappal,egy c2d 4500-as proci,2x1 giga kingmax ram 800mhz-s,és egy asus 8600gt.ez eddig 85 ezer,10 ezer körül meg vehetsz egy szép házat.mediumba eljátszhatsz vígan a crysis-el.a maradék kis pénzből meg valami halk rendszerhűtőt is tehetsz bele.

Link to comment
Share on other sites

végülis igen de nki csak 100 ezres a kerete,más meg nemnagyon fér bele,max csak akkor ha 1 giga ramot vesz és egy celeron procit.de szerintem akkor is csak egy 8800gs kártya jönne ki belőle.később persze vehet új procit is meg ramot is.de énis inkább azt mondom hogy gyűjtsön rá még pénzt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...