Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Én a helyedben inkább egy Sandy vagy Ivy Bridge platformban gondolkodnék, de ha ragaszkodsz a Bulldozerhez, akkor ez jó lesz, habár játékokban semmivel sem gyorsabbak, mint a Phenom II X4 széria.

 

A Radeon HD 4890 pedig attól függően lesz elegendő, hogy milyen játékok fontosak neked. Azt is érdemes figyelembe venned, hogy a Radeon HD 2000/3000/4000 szériás kártyákhoz már csak legacy driverek fognak készülni.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Annyival pontosítanám, hogy Core i5-2400 felett már pénzkidobás erősebbet venni, legalábbis játék szempontból!

Sandy vagy Ivy között igazából az IGP téren történt lényeges változás, így ha ezt nem fogod használni, akkor Sandy is megteszi, a két család sebességben és fogyasztásban szinte azonos szinten van, nagyon minimális előnye van az Ivy-nek, ahogy mondtam, az Ivy IGP téren lépett nagyot előre.

Alaplapot már 10-12.000 Ft környékén is lehet kapni, melyek támogatják az Ivy szériát, na persze itt csak H61-es chipsetet kapsz, ezen felül csak mATX formátum jöhet szóba. 20.000 Ft-tól már ATX-es lapot is lehet kapni, komolyabb chipsettel. Igazából el kell dönteni, hogy mire van szükséged alaplap téren, majd ennek megfelelően választani. Igazából CPU téren egy Core i5-3450 szerintem bőven elegendő mindenhez.

Ha viszont legalább Full HD felbontásban játszol, bekapcsolt képjavító funkciókkal (AA, AF stb.), akkor egy Core i3 is elegendő lesz az esetek többségében.

Link to comment
Share on other sites

Azt nem értem ha minden be van kapcsolva (AA AF ...) akkor hogy hogy az i3 is elég? Amúgy mindent full hd- ben játszom. Kb 60ezret szánok lapra és procira együtt. Tudnàtok konkrét cuccokat mondani? Nagyon megköszönném. Ja és ramból egyenlőre 4gigàt szeretnék .

 

Link to comment
Share on other sites

Egyszerű. Ha a felbontást és a részletességet egyre feljebb tolod, a VGA-nak egyre többet kell számolnia és it már nem CPU, hanem úgynevezett GPU limit fog fennállni. Na persze létezik olyan játék is (pl. FC2), ahol még FullHD felbontásban is, plusz aktív képjavító funkciókkal is jelentős előnyre tesznek szert a négymagos CPU-k, de az ilyen játékok kisebbségben vannak.

 

Írhatok egy ajánlást, de nem biztos, hogy ez neked megfelelő lesz, hiszen nem tudom mik az igényeid.

 

MB:

http://pcx.hu/termek/msi-h61m-g35-g3-alaplap-110432

 

CPU:

http://pcx.hu/termek/intel-core-i5-3450-processzor-102602

 

Még egyszer mondom, hogy ez csak egy variáció, itt egy belépőszintű alaplapot raktam össze egy erős CPU-val, de lehetne fordítva is (gazdagon felszerelt alaplap + Core i3 Ivy Bridge).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hali!

Szeretnék gépet újítani elsősorban játékra kellene de nincs ötletem :D

alaplap,cpu és ram kellene, videokártyám van (Nvidia GTX 460 1GB) meg hdd-m is.

Vki tudna adni tanácsot? Kizárólag Intel proci köré szeretnék építeni a keret olyan 100k.

Link to comment
Share on other sites

Helló!

Én ilyesmit hoznék össze az említett keretből Intel LGA1155-ben:

 

Alaplap: GIGABYTE GA-Z77-DS3H (25.772 Ft)

Proci: INTEL Core i5-2550K 3.40GHz 1155 BOX (54.665 Ft)

Memória: KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8GX (12.761 Ft)

 

Az árakat az iPon-ról néztem.

Össz.: 93.198 Ft

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Htpc gépet szeretnék összerakni, kíváncsi vagyok a véleményekre. Íme:

 

alaplap: Asrock FM2A75M-itx

proci: A10 5800K 3.8Ghz

ram: Corsair 4Gb xms3 1600Mhz cl9

hdd: samsung 1tb 5400rpm

ház táppal: Gigabyte MIB i3140 160w

Ez a táp amit a házzal adnak elég ehhez a konfighoz?

Vagy válasszam ezt:

Chieftec Fi-01B 200w

 

Az igaszság az hogy a gigabyte ház sokkal jobban tetszik. De ha kevés a táp a konfighoz akkor a chieftec- et választom.

A proci 100w tdp- je mit jelent? Max terhelésen eszik ennyit vagy alapjáraton?

Vagy válasszam a kisebb procit? 5700k-t?

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Most raktam össze új asztali PC a véleményetekre volnék kíváncsi jó vagy valamit cseréljek le

Alaplap: GIGABYTE G1. Sniper M3 (rev 1.0)

Procesor: Intel Core i5 processor, 3,30 GHz, 6 MB, LGA 1155 BOX

HDD: WD5003ABYX, 500GB 7200 RPM Serial ATA II RE4 (2 kus)

RAM: Corsair Vegeance 16 GB (Kit 2x 8 GB) DDR3 1600MHz

Grafikus kártya: GIGABYTR GTX660 2 GB (192) aktiv 2 x D H DP D5

DVD meghajtó: LG DVD +/- RW SuperMultiDualLaer S-ATA,

Ház: COOLERMASTER Elite 310 (RC-310-BKN1-GP)

A feszültség forrás: Corsair zdroj 750W Enthusiast series TX 750 V2, 80 PLUS Bronz

 

dobjatok egy PM-et

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Sziasztok! 

Szeretném a segítségeteket kérni. Nemsokára szeretnék gépet fejleszteni kb. 140.000 Ft.-ból (ez még felfelé változhat), de utoljára 9 éve fejlesztettem, amikor még a Core2Duo volt a sláger, azóta viszont picit lemaradtam. Akkor is Ti segítettetek nekem, és Veletek egy brutálisan jó gépet sikerült létrehoznom! :)

A lényeg, hogy Intel procin gondolkodom (nagyon pozitív ez a jó öreg Core2Duo), de nem tudom, hogy áll most az AMD ilyen téren.. Kellene még videokártya, alaplap és memória. 

Elsősorban játékra kellene. 

Kérlek, segítsetek választani, mert pl. a Videókártya-piacon olyan túlkínálatot tapasztalok, amik közül egy jó ár/értékkel rendelkező VGA kiválasztása jelenleg meghaladja a tudásomat és képességemet.

Segítségeteket előre is hálásan köszönöm, nekem csodás érzés lenne, ha megismétlődne a kilenc évvel ezelőtti sikertörténet és újra egy fantasztikus gépkonfig-ötlettel ajándékoznátok meg! :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem még a jó régi konfigurációm a következő volt:

MSI P7N-SLI PLATINUM-alaplap

Intel Core2 Quad q6600- 3Ghz-en futott stabilan - cpu

Zalman CNPS-9500LED léghűtés

6GB Corsair Dominator DDR2 1066Mhz- memória

Corsair  750W modular táp

ASUS 480GTX videó kártya.

Jó kis konfiguráció volt de azóta újítottam már. Nem tudom milyen árban lehetnek ezek az alkatrészek de ha a videó kártya régebbi a 750W-os táp sem szükséges.

Szerintem biztos elég olcsók már.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Szeretnék gépet újítani elsősorban játékra kellene de nincs ötletem biggrin.png

alaplap,cpu és ram kellene, videokártyám van (Nvidia GTX 460 1GB) meg hdd-m is.

Vki tudna adni tanácsot? Kizárólag Intel proci köré szeretnék építeni a keret olyan 100k.

Én nem régen újítottam a következőre:

Intel i7 3770k- proci

MSI Z77 Mpower alaplap

16 GB Corsair DDR3 Pro 1866Mhz- memória

Cooler master 212 Hyper EVO léghűtés

ezen minden játék megy de a kártyád visszafoghatja a teljesítményt. Én azt is lecserélném.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...