Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Köszi! Így már akkor megvan. Csak most elbizonytalanodtam abban, hogy biztos jól értjük-e egymást. Mert én úgy hallottam, hogy az alaplapon lévő két IDE csatlakozóra lehet 4 eszközt kötni, az meg nekem bőven elég lenne. Tehát nem kellene ilyen kártyát venni külön. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy te is úgy értetted ahogy én.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Én is most tervezek fejlesztést és érdekelne, hogy mit javasoltok.

Nekem alaplap+proci+VGA kellene 110.000-120.000Huf-ot szánok rá. Memória megvan(2*1Gb ddr2 kit 800Mhz)A többi marad a régi cucc. Minden megoldás érdekel, de egy későbbi fejlesztés esetén nem szeretnék újra alaplapot cserélni.

Köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

Sajnos úgy állunk, hogy mind az AMD-nél, mind az Intelnél a következő generációs procik már új foglalatot kapnak. És akkor mindenképpen cserélni kell majd alaplapot. De ezzel a géppel sokáig ki fogsz tartani.

Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3 (22k)

Processzor: Intel Core 2 Duo E8200 2,66GHz Box (40k)

VGA: Inno3D GeForce 8800GT 512MB (53k)

Link to comment
Share on other sites

Sajnos úgy állunk, hogy mind az AMD-nél, mind az Intelnél a következő generációs procik már új foglalatot kapnak. És akkor mindenképpen cserélni kell majd alaplapot. De ezzel a géppel sokáig ki fogsz tartani.

Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3 (22k)

Processzor: Intel Core 2 Duo E8200 2,66GHz Box (40k)

VGA: Inno3D GeForce 8800GT 512MB (53k)

 

Végül is ez ellen nem tudunk tenni, de már nagyon megérett a fejlesztésre a gépem.

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

hát akkor inkább már mérnem veszel ennyiből "következő generációsat"?

AMD Phenom X4 9500 (sAM2/AM2+) BOX 42 000 Ft

Gigabyte M56S-S3 (AM2+) alaplap 14 000 Ft

ASUS 8800GT 512-es REV2-es hűtővel 55 000 Ft

 

 

Hát minden újdonságtól félek, mert még nem bizonyított. Autót sem szabad egyből venni(szerintem), előbb a balekok teszteljék, járjanak vissza szervízbe, hívják őket vissza garis cserékre, Én majd veszek 2-3 év múlva, arra ezeket kijavítják. Szerintem ez így megy itt is. Szal most a következőket néztem ki: ASUS P5KC s775 ddr2-ddr3; INTEL CORE DUO 2,66 Ghz E6750 box; ASUS EN 8600 GT silent 512Mb PCI-E; Ez kb. 100-ból kijön. Ezekről mik a vélemények, tapasztalatok? Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Én csak a VGA kártyába kötnék bele. Szerintem felesleges 512MB-os 8600GT kártyát venned, továbbá a passzív hűtést sem javaslom. Jó neve van az Asus-nak, de én inkább Gainward-t javasolnék, pl. a Gainward 8600 GT GS GLH, ami még vélhetőleg olcsóbb is lenne /kb. 28000Ft/ .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello Mindenki!

A segítségeteket kérném gépvásárlás előtt állok...

Nagyából összeállítottam MAX 100.000 forint van rá szánva, már ezt is épphogy ki tudtam csikarni :D

 

alaplap: ASUS P5B Deluxe ez bisztos 25028FT

processzor:

Intel Core 2 Duo E4300 1,8 GHZ tálcás,gyári hűtővel 19794FT

vagy

Intel Core 2 Duo E4400 2 GHZ dobozos,gyári hűtővel 25670FT

vagy

Intel Core 2 Duo E4500 2,2GHZ dobozos,gyári hűtővel 24580FT

Memória:

Kingmax Mars DDRII 800Mhz, 1GB, PC6400 4490FT

vagy

Kingmax DDR2 800 MHz,1Gb PC2-6400 4600FT

Winchester:

Western Digital WD Caviar SE (WD1600JD) 160 GB Sata 7200RPM 8MB 11800FT

Floppy:

Sony 1,44" fekete 1584FT

DVD-író: Csakis LG

LG GSAH62N 6300FT

vagy

LG GSAH54L 6204FT

Ház:

Nem tudom ajánljatok vmit. (táppal együtt kellene) Codegonban gondolkodtam max 10.000FT

Videókártya:

Max 16.000FT

Néztem egyet de azt hallottam róla hogy nagyon nem jó: MSI GeForce 8400GS

 

A gép otthoni használatra lenne 3d-s tervezés, azért játszani is szeretnék vele úgy hogy élvezhető is legyen a játék (a 2008as kiadású játékok is ha lehet fussanak el rajta)

A segítséget előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Alaplap helyett jobban járnál egy P5K-val.

Prociból elég lenne egy E2180.

Memóriából 2 GB jobb lenne.

LG a legszarabb. Pioneer-t vagy NEC-et vegyél.

Házat vegyél táp nélkül és vegyél bele valami normális tápot. Pl. FSP

Az a videókártya nem ér semmit. Minimum Ati HD 2600XT-t vagy Nvidia 8600 GT-t vegyél.

A 2008-as játékok 8400GS-en szvsz még low-on is szaggatnának.

Link to comment
Share on other sites

Alaplap ne legyen biztos (és az LG se).

Így jó lenne:

Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3L (21k)

Processzor: Intel Pentium Dual Core E2180 2GHz Box (17k)

Memória: 2x1GB Kingmax 800MHz DDR2 (2x5k)

Videokártya: Galaxy GeForce 8600GT 256MB DDR3 PCI-e (21k)

Winchester: Samsung 160GB 7200rpm 8MB SATA2 (11k)

Floppy felesleges (1500 körül már vehetsz egy 1 gigás pendrive-ot)

DVD-író: NEC AD-7173S SATA (6,5k)

Ház (táp nélkül!): Speeze EE-2009B (5k)

Táp: FSP ATX-400PNF (9k)

Link to comment
Share on other sites

A gép otthoni használatra lenne 3d-s tervezés, azért játszani is szeretnék vele úgy hogy élvezhető is legyen a játék (a 2008as kiadású játékok is ha lehet fussanak el rajta)

A segítséget előre is köszönöm

Prociból elég lenne egy E2180.

Hát pont nem lenne elég a 3D-s tervezéshez.Pont nem a procit kéne butítani a gépben.(persze majd felhúzza mi?!)

 

100ezerből úgyse tudsz olyan gépet összerakni amin a 2008-as játékok élvezhetőnen jáchatóak lennének :huh: OMG.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Akkor +1k-ért sima DS3-at :)

 

Én pont haverom gépét raktam össze, és az alaplappal voltam meglőve! Kérdezgettem itt-ott és mindenki égen-földön dícsérte a Gigabyte Ds3-at. Hát mondom akkor lesz ez, nem kell + 4k-t költeni az Asus P4k-ra.

Erre összeszereltetésnél kiderül hogy nem bír a memóriákkal, fél napot szívott vele a srác, mire a 3. bios frissítés megoldotta a problémát! Utánanéztem bővebben (főleg külföldi oldalakon) ennek a lapnak és kiderült hogy nagyon sokan küzdöttek memória és egyéb problémákkal is!

 

Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy mindenki aki új gépet vesz járjon utána rendesen és ne csak azokra halgasson, akik csak így csípőből tapasztalat nélkül ajánlgatnak mindenfélét, hanem nézzen utána az adott terméket használóknak és az ő tapasztalataikra hagyatkozzon inkább!

 

Link to comment
Share on other sites

8600GT elég játékhoz de ne a Crysis-t akard rajta futtatni meg ne a 2008 második feláben megjelenő játékokat.Elmennek majd azon is de nem high grafikán.Proci igenis kell a 3D-hez,ahogy torok is mondta.Szóval döntsd el melyik a fontosabb a 3D vagy a játék mertha a 3D akkor erős proci "kicsit" gyengébb VGA ha meg game amit nem ajánlok mert akkor nem 100ezret kellene gépre költeni ha mai játékokkal élvezhetően szép grafikán akarsz játszani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...