Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ha már példát írsz, írd rendesen, nem fog a két BMW 500-al menni, de 1 BMW 5 embert szállít 250-el, 2 BMW pedig 10 embert szállít 250-el. ;):D

 

Félre a tréfával a black edition 6400+ os azért tényleg tuningolható a feloldott szorzózár miatt.

 

Mondjuk ez itt most lényegtelen, mert szerintem a srác nem nagyon fog tuningolni a leírásai alapján.

 

Amúgy meg azt tudom ajánlani, hogy nézd meg melyik intel és amd procit tudod megvenni a rászánt pénzért, utána nézz meg néhány tesztet ezekről a procikról, és utána dönts.

Link to comment
Share on other sites

Azért az alábbi eredmény nem olyan rossz:

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=258455

 

ps.: azért a teszteknél néha több kell, mert az, h. a mediához eljuttatot processzor jól tuningolható. Nem jelenti azt, h. amit a boltban le emelsz a polcról ugyan olyan jól húzható lesz (sőt).

Ezt a sok Core 2 "fannak" írtam.

Link to comment
Share on other sites

az egyik haveromnak ilyen gépe van és azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek milyen mert azt mondja hogy a crysis 1024*768-ban

minden nagyon magas és tökéletesen fut neki

alaplap: valamilyen asus

vga: radeon x800gto 256mb

ram: 1gb kingmax

proci:intel dual core 2,8ghz

Link to comment
Share on other sites

Fenét mar elnezest de ezt nehogy elhidd már neki! Nekem is KB Ilyen a régi gépem és még lowon is szaggat, Crysis Very Highon megnézném én ezt a gépet! :lol: Intel Core 2 Quad Q6700@3.0GHz, 4GB RAM, 8800 Ultra, 600W Táp, Nah kb. egy ilyenen futna el a Crysis Very Highon szaggatásmentesen 30-40 FPS-el kb! Biztos a Max alatt a Lowot értette! :P.

UI.: Jah rosszul értelmeztem bocsánat. "Minden a Maxon Van" Szal 4xAA vagy 8xAA van állítva, akkor az előbbi konfig is kb. 10-20 FPS-t érne el. A haverodnak ezt a konfigot ajánlom a tökéletes futtatásra. Intel Core 2 Quad QX9650@3.6GHz , 4GB DD3 RAM, Nvidia 8800 Ultra Dual SLI, 1010W Tápegység, jah és vízhűtés, a biztos hűtés érdekében! :P Egy Ilyen konfig elbírná 20-30 FPS-en Crysis Very High 4xAA vagy 8xAA-en. De még az is lehet, hogy a haverod Crysis Ultra High 8xAA-ra gondolt, mertugye még extra Ultra Highra is felvitte: Erre is tudok konfigot Ajánlani (Csak még nemmindegyik alkatrész kapható a boltban szal várni kell még vele, magyarul lehetetlen, hogy ilyen gépe legyen még)! Intel Core 2 Quad QX9770@4.0GHz, 8GB DD3 1333MHz RAM,

Nvidia 9800GTX Quad SLI, 2KW-os Tápegység, Vízhűtés! :) Hát igen, ezzel 20-30 FPS körül lehetne, de talán még ennyit sem érne el, nah hasonlítsd ezt össze a haverod konfigjával! :) Bocs az oltásért de ez így van! :)

További Szépnapot!

Módosította Silverr
Kerüld a trágár szavak használatát!
Link to comment
Share on other sites

Én abba az utolsó konfigba 9800GX2-t írtam volna Quadban. Azért ilyen FPS értékeket nem lehet mondani teszt nélkül. Például még azt sem tudjuk hogy milyen gyors lesz a GX2 (bizonyos források szerint 2x-es Ultra teljesítmény), ami azért Quadban már szép eredményt produkál. Épp ezért a 20-30FPS egy kicsit túlzás (még 8xAA-n is).

 

Viszont szerintem a barátod megelégszik az 5FPS-sel, és akkor tényleg tökéletesen fut neki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szal én fejleszteni szeretném a gépemet,és a véleményeteket kérném erről a configról:

alaplap: Asus M2N-E SLI sAM2 alaplap

memória: KingMax 1GB DDR2 (800Mhz PC2-6400) Mars memória

proci: AMD Athlon 64 X2 6000+, 2 x 3000 MHz dobozos (AM2)

Táp: 450wattosra gondoltam

videókari: 2x Gigabyte nVidia GeForce 8600GT SilentPipe II 256MB PCI-E (az 1iket később venném meg)

 

ez így olyan 90 ezer ft nagyjából.

Link to comment
Share on other sites

Két középkategóriás VGA marhaság. Helyette inkább egy HD3850 (42 jobb helyeken, ami azért hohó...).

Intel jobb lenne. Például ilyesmi:

Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3L

Processzor: Intel Core 2 Duo E2160

Memória: Kingmax 1GB 800MHz

VGA: mint mondottam

Táp: Chieftec vagy FSP (450-500W, amennyi belefér a keretbe)

 

Ez lehet hogy így több, de jobb is. Később mehet bele RAM.

Link to comment
Share on other sites

tkirsz véleményén vagyok én is semmire nem mész játékoknál 2x8600GT-vel költesz rá 45ezret és "nem lesz jó" vga-d mig amit krisz ajánlot porig alázza a 2db karit (Nvidia párti vagyok :D)

Intel tényleg jobb lenne de ha AMD mellett döntesz akkor sem jársz rosszul de a Core2 azért jobb mint bármilyen X2-es.Többit elmondta krisz.

Link to comment
Share on other sites

csősztök nem tom mennyire írhatok ebbe a témába de szerintem fölösleges újat nyitni neki

nekem is eggy jó kis konfig kéne elképzeléseim (márka tipus ienekben kéne segítség )256 videókártya

a proci az 4000 felett 1gb ram

alaplap hát nekem is valami olyan kéne amibe 2 procit is lehet rakni (manapság ienek szoktam mondjuk már lenni )

na hát ien dolgok kénének nekem remélem tuttok segíteni

 

 

( ja és dori162 sp-s géped van,volt? )

Link to comment
Share on other sites

csősztök nem tom mennyire írhatok ebbe a témába de szerintem fölösleges újat nyitni neki

nekem is eggy jó kis konfig kéne elképzeléseim (márka tipus ienekben kéne segítség )256 videókártya

a proci az 4000 felett 1gb ram

alaplap hát nekem is valami olyan kéne amibe 2 procit is lehet rakni (manapság ienek szoktam mondjuk már lenni )

na hát ien dolgok kénének nekem remélem tuttok segíteni

 

 

( ja és dori162 sp-s géped van,volt? )

 

Ez így elég felemás, meg nem létező amit írsz. Intel és AMD alá is csak egyetlen alaplap van, amibe két darab processzort lehet rakni, szerintem te a kétmagos megoldásokra gondolsz, ami nem ugyanaz. Ha a proci "4000" felett legyen, feltételezem hogy AMD 4000+ fölé gondoltad, mivel 4000 MHz-es processzor gyárilag megoldva nem létezik. 60e-ből pedig csak egy irodai konfigot lehet összerakni. Vagy ha arra is kell, azt meg olcsóbbé is ki lehet alakítani, mint 60e forint.

 

Szerk.: Bár a 256 MB-os videókártyából ítélve nem arra kell.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Úgy látom AMD-s rendszert szeretnél, de én inkább az alábbi Intel-est ajánlom:

 

Alaplap: Gigabyte GA-P31-DS3L > 17700Ft

Processzor: Intel E2140 BOX > 15200Ft

Memória: KingMax 1Gb DDR2 800 > 4800Ft

Videókártya: Galaxy 8600GT 256Mb > 24900Ft

 

A két proceszor helyett gondolom kétmagos procit értettél, valamint a többi részegység már meg van. Felhívnám a figyelmedet arra, hogy ehhez a konfighoz nem ártana minimum egy 400W-os minőségi táp /ha a régi tápegységed nem ilyen vagy jobb/ . Ezeket az alkatrészeket megkaphatod olcsóbban is talán.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

jah igen, viszont az x800 se az sm3-at se a dx10-et nem kezeli, szóval nyugodtan állíthatjuk, hogy kb. a játék 50%-át tudja kirenderelni, ami enyhén gyengébb minőséget eredményez :)

 

az egyik haveromnak ilyen gépe van és azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek milyen mert azt mondja hogy a crysis 1024*768-ban

minden nagyon magas és tökéletesen fut neki

alaplap: valamilyen asus

vga: radeon x800gto 256mb

ram: 1gb kingmax

proci:intel dual core 2,8ghz

 

Link to comment
Share on other sites

hát nem tom csak 1 másik témaba olvastam hogy 2 magos nincs nem is tom már hogy kiírta na mind1

hát leginkább játékokhoz kéne ( sajna a nővérem simsezik az összes kiegészítővel meg hozzá 1 csomó sz@rral )

és hát az eddigi gépen kb 10 percet kellett várni mindenre mármint a simsbe meg hát a kedvencem az nfs sorozat legújabb tagja nem indul el sajna

na gondoltam itt az ideje hogy legyen 1 kis tuning

hát nem tom hogy mien configot lehetne összehozni pl 150.000 ből ( jött 1 kis támogatás :D )

de hát ebből amit ki lehetne hozni azt kiszeretném

leírom hogy mi az ami adott amit már nem kell beleszámolni

ház,egér,billentyűzet,monitor,dvd író,hát táp az van 1 colorsit de azt olvastam hogy az nem megbízható úgyhogy sztem az is kell,hangfal

hát ennyi ja és a mostani az inteles és nincs vele gond

na akkor ennyi

mondjuk nekem mind1 mert nem tom miben különbözik az intel meg az amd-s rendszer között

Link to comment
Share on other sites

Szia dj bigrod !

 

A Sims-hez elsősorban sok és gyors memóriára van szükséged, de az erős processzor is sokat tud lendíteni. Amennyiben ezeket szemelőtt tartod, a betöltéseknél, illetve sok objektum és Sim esetén jelentős sebességbeli javulást fogsz tapasztalni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Mivel ugye 150 000 forintból gazdálkodunk, nem 60-ból, így tartom magam a leírt konfigomhoz, habár a négymagos processzor valóban nem fér bele, mert nem számoltam a vinyóval, és a tápegységgel. Vinyónak WD-t ajánlok, azt hiszem ő az egyik olyan gyártó aki nem csal a méretekkel (értsd: szorzónak/osztónak az 1024-et használja, nem az 1000-et), tápnak szerintem egy 450-es Corsair megteszi, processzornak meg akkor vmi erősebb C2D, ha belefér még. Bocsi de nem számolom, hogy ez mennyi, meg minden boltban mások az árak.

 

(Köszi Silverr! :))

Link to comment
Share on other sites

semmi baj meg hát mindenféleképpen drágább lessz mivel ezek csak nagykerárak

nem?

vagy pedig neten rendelni még esetleg úgy(de én nem szeretem az iet)

ja és pl hogy 1 gb -s legyen a videókártya ahoz mennyire kell felturbózni ezt a configot? vagy mennyivel?

 

 

ja és eggyik haverom nemrégiben vett 1 olyan gépet hogy kegyetlen

2 gb videókártya

4gb ram

csak ennyit tudok róla de akkor a többi is mien lehet

(nfs ps meg ien játékokat full grafikán nyomatja :D )

és 300.000 ért vette (ház is monitor is completten)

Link to comment
Share on other sites

semmi baj meg hát mindenféleképpen drágább lessz mivel ezek csak nagykerárak

nem?

vagy pedig neten rendelni még esetleg úgy(de én nem szeretem az iet)

ja és pl hogy 1 gb -s legyen a videókártya ahoz mennyire kell felturbózni ezt a configot? vagy mennyivel?

 

 

ja és eggyik haverom nemrégiben vett 1 olyan gépet hogy kegyetlen

2 gb videókártya

4gb ram

csak ennyit tudok róla de akkor a többi is mien lehet

(nfs ps meg ien játékokat full grafikán nyomatja )

és 300.000 ért vette (ház is monitor is completten)

 

az szép :lol: kicsit kamuzik a haverod. 2gb videókártya, ezt hol álmodta?

Amúgy látom hogy nem sokat értesz a videókártyákhoz! most elmondom neked hogy nem leszel az 1 gigás videókártyával menő,hanem attól hogy van benne kraft. amúgyis pont ritkaságszámba megy :lol: 7900as sorozatban néhány szép darab, meg atiba tán. de hiába van 1 giga memória a karidba ha nincs benne normális chipset,kevés a steamprocesszor és nem kezeli a drivereket( nem a 79** ra gondolok azér az szépen össze van rakva :lol: ) tehát neked most egy 512 es 8800gt-re van szükséged.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...