Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hát ezt nem tudom mennyi lenne :D

viszont ha CF-et akar akkor kell a P45 chipset. nem tudom akarsz-e majd két kártyát CrossFire-ben összekötni később valamikor vagy maradsz az egy kártyás megoldásnál!? ha végképp minél kevesebbet akarsz rákölteni és alig játszol akkor legyen P35 chipset és HD3870 teljesen mindegy viszont nem nagy az árkülönbség a 800-as és az 1066-os között. ha nagyobb gépigényű játékkal játszik biztos hasznát veszi az 1066-os ramnak. azt meg nem hinném hogy a 800-as jobban teljesít. :)

Link to comment
Share on other sites

Figyelj ezen a konfigon simán megy a cod4 medium-highon.

Alaplap: GIGABYTE P35-DS3(15k)

RAM: Kingston 2*1GB 800mhz PC2-6400 HyperX (9k)

Táp: FSP BlueStorm II 500W - (14k)

VGA: Sapphire ATI RADEON HD4850 FULL (37k)

CPU: Intel Core 2 Duo E4500 (22k)

Ez konfig az EDAdmin által összeírt és általam kicsit átalakított gép.

Ha jól számolom ez így 83000FT szal bőven benne vagy a 100k-ban.

Amúgy CF-et ha nem vagy HC gamer fölösleges epíteni a HD4850 magában is állat kártya .

Link to comment
Share on other sites

A tápból érdemes picit erősebbet venni mert ha az gyenge akkor hazavágja az egész gépet.

 

Ez nem igaz. Ha márkás a táp akkor semmi baja nem lesz a gépnek. Ha kevés a táp akkor a gép újraindul vagy be sem kapcsol.

Gagyi tápnál előfordulhat, hogy szétég minden.

Link to comment
Share on other sites

Szerintetek játékban melyik gép ér el jobb teljesítményt?

1.;Abit NF7-S2G

AMD Sempron 2500+ (10.5*166)

1.3gb ddr 400mhz ram

Inno3d Geforce 7300GT 256mb ddr2

 

2.;

J&W-RS780UVD-AM2+ s-AM2 128MB (128mb integrált ddr2 ram,AMD 7810G chipset)

AMD x2 5000+

2*1gb ddr2 800/1066 mhz ram

 

Szerintetek az integrált videókártyással el tudom érni kb ugyanazt a teljesítményt,mint a régi gépemmel?

Illetve ha 1066os ramokat veszek az x2es géphez,akkor azt felismeri,vagy az csak x4es confighoz jó?Mert alig drágább,és fejlesztésnél még jól jöhet az a +266mhz

Link to comment
Share on other sites

talán el tudod érni, talán nem. integráltban nem vagyok otthon, de a tipp az hogy nem tudod elérni! hiába az X2-es processzor és a 2GB RAM...de cáfoljatok meg! :)

am ha integrált karisat akarsz venni akkor azt mondom hogy NEEEE!!! :)

az alaplaptól függ, ha az alaplapod támogatja a DDR2 1066-os modulokat akkor teljesen mindegy hogy Phenom CPU van-e benne vagy Athlon 64 X2.

 

UPDATE: most néztem meg, az alaplap DDR2 1066/800/667MHz-s modulokat támogatja. MAX 8GB. az 1066-os moduloknak akkor van értelme ha komolyabb gépigényű játékokkal játszol. egyébként sokat nem jelent a +266MHz.

ha nem akarsz költekezni nagyon akkor bőven jó a 800-as is.

Link to comment
Share on other sites

2*400ft lenne 2*1gb ramnál a különbség 800 és 1066 mhz között :D

Tehát nem lényeges.

Most úgy vagyok vele,hogy 5200+ as procit nézem,mert annak kétszer akkora az l2es gyorsítótára.

Ha jól tom,akkor ez az egyik legjobb integrált vga,mármint ami a 780G-s chipekkel van.És van integrált 128mb ramja is,amitől még gyorsabb lesz,persze még 128mbot majd vinne a sima ramból is.

Csak nem tudom,hogy elérném-e vele ugyanazt a teljesítményt,mitn a mostani gépemmel :(

Link to comment
Share on other sites

ha belefér a pénzedbe veheted az 1066-ost. :)

AMD-t meg csak akkor vegyél ha nagyon fan vagy, de ha racionálisan vesszük a dolgokat akkor jobban járnál Intel processzorral. :) Core2 Duo konfig biztosan drágább lenne mind AMD, de teljesítményben a Core odaverne az Athlonnak...persze nem integrált kártyával, hanem mondjuk egy ATI 48xx-es szériával. ;)

legjobb integrált vga vagy sem, a hangsúly az "integrált" szón van, és össze sem hasonlítható például egy 3xxx-es vagy 4xxx-es ATI kártyával. végülis a Te döntésed, de ha nyúznának akkor sem vennék integráltat. :)

Link to comment
Share on other sites

egyenlőre ennyi pénzem van...

A lényeg meg az,hogy ne legyen gyengébb,mint a mostani gépem,viszont tudjam fejleszteni majd késöbb,gondolok itt pcie-s videókarira. :):)

Aztán egy 4850-el,vagy egy 4870el hasítana rendesen ez a gép :D

Link to comment
Share on other sites

A későbbi fejlesztéssel soha sem jön ki jól az ember,rengeteget veszit rajta az ember.Én ezt már sajnos megjártam nem is egyszer!

Mindig azt ajánlom,hogy gyüjteni kell tovább a pénzt.Addig valahogy kibirja az ember.

A te esetedben bizony a processzor lessz a gond,még egy Ati 3000-es szériára sem elegendő.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...