Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

Sziasztok

Egyik barátom új gépet szeretne venni és hozzátok fordulunk segítségért.

Kb 160E szánna rá, de ebből lejön a ház, winyó, egér, billentyűzet amiket ő választ magának.

 

Így a lényeges alkatrészekre kb 140E maradna. (alaplap, proci, vga, ram, táp).

Játékra használná a gépet. Kérlek írjatok pár ajánlatot.

Azt hogy, amd, intel, vagy nvidia azt rátok bízom.

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia.

Alaplap: Gigabyte EP45-DS3 ~22k

Proci: Intel E8400@3 GHz ~30k

VGA: ATi Radeon HD4870 ~60k

RAM: 2x1GB DDR2 800 MHz ~8k vagy 64 bites Vistához 2x2 GB ~15k

Táp: FSP BluestormII 400W ~12k vagy ha sok tápcsati kell akkor Corsair VX450 ~15k

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Alaplap: GigaByte GA-EP45-DS3 22440Ft

Proci: Intel Core 2 Duo E8400 BOX 3.00 GHz 31020Ft

VGA: Gainward Radeon HD4870 512MB 52800Ft

Memória: Corsair 4096MB 1066MHz Dominator /2x2048MB Kit/ 24300Ft

Táp: OCZ StealthXStream (OCZ500SXS) 500W 13500Ft

 

Ezek az Aliencomputers.hu-n vannak ennyiért,máshol lehet, hogy olcsóbban is be tudod szerezni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

 

Összeállítottam egy konfigot magamnak

 

Alaplap: MSI K9A2VM (15024Ft)

Processzor: AMD Athlon 64 X2 6000+ (23196Ft)

Memória: Kingston HyperX 2Gb 1066MHz Kit (13082Ft)

Videókártya: MSI NX9600GT Zilent 1Gb GDDr3(42048Ft)

Táp: FSP 400W (9276Ft)

 

összesen: 102626Ft

 

a véleményeteket szeretném kérni h ebben az árban esetleg van valami jobb választás

 

de max 105000Ft-ot tudok rákölteni

 

előre is köszi a válszokat

Link to comment
Share on other sites

Én ezt ajánlom neked blackoutcrew:

 

Alaplap: Gigabyte GA-EP45-DS3 (22960 Ft)

Processzor: Intel Core2Duo E8400 Box (30770 Ft)

Memória: Geil DDR2 2048MB 1066MHz KIT Ultra CL5 (11010 Ft)

vagy 2*1GB 1066MHz DDR2 Kingmax (8460 Ft)

Videókártya: Sapphire Radeon HD4850 512MB SAPPHIRE EDITION (34350 Ft)

Táp: FSP 400PNF 400W 12cm (7350 Ft)

 

Összesen: 106440 Ft

vagy 103890 Ft

 

Árak innen vannak

http://www.woxcomputer.hu/

Link to comment
Share on other sites

Én azért még mindig fenntartom azt a kijelentésemet, hogy a Kingmax se éppen hulladék. A régi konfigomban stabilan ment 960 Mhz-en kb egy éven át, és abszolút nem melegedett. Mondjuk azért mert telibekapta egy 12 centis hűtő, ami 2000 RPM-mel ment :P

Link to comment
Share on other sites

Jó éjszakát mindenkinek lenne egy pár kérdésem, remélem tudtok segíteni. Nem konkrétan új gép vásárlásáról van szó, de hasonló.

 

Szeretném fokozatosan kicserélni a gépem alkatrészeit jobbakra, mert nem akarok megint egyben gépet venni mivel úgy kicsit húzósabb(nak tűnik) a pénztárcám számára (meg anyám számára), persze csak akkor ha ennek nincs valami súlyos akadálya.

 

Nos a lényegre térve és a problémáimra.

 

A jelenlegi gépem:

Alaplap: ASUS P5B

Processzor: Intel Core 2 Duo E6400

Memória: 1GB DDR2 800MHz

Videokártya: Inno3D 7900GS 256MB

 

0. Most tervezem, hogy veszek még 1 GB ramot ez tiszta sor ezzel nincs gond, de ha a további terveim rossznak bizonyulnak ezt a lépést is lehet kihagyom.

 

1. November-Október-December tájékában szeretnék venni egy új videokártyát egy HD 4850-re vagy 4870-re gondoltam.

a) A probléma az, hogy nem tudom, hogy az alaplapomba bele lehet-e egyáltalán tenni, mert a videokártya PCIE 2.0-ás az alaplapom lehet/valószínű, hogy csak 1.0-ás (amivel nem kompatibilis a 2.0) vagy 1.1-es (amivel igen).

B) Továbbá, ha 1.1-es és beleteszek egy 2.0-ás kártyát akkor az mennyiben befolyásolja a teljesítményt?

c) A jelenlegi processzorom nem katasztrofálisan gyenge-e ehez a videokártyához?

 

2. Második lépésben jövő év elején szeretném kicserélni a procimat, de ezen a téren teljesen elvagyok veszve, szeretnék az Intelnél maradni, de nem feltétlenül. (~30-40k MAX)

 

3. Tápot valószínűleg minden képpen cserélnem kell majd a kérdésem, hogy a változások után mekkora tápra lesz szükségem? (1 HDD, 1 DVD író, +1 hálókártya, +2 rendszerhűtő ventilátor)

 

Tudom, hogy jövő év eleje még messze van és addig még sok minden változhat, de most derül ki, hogy sikerülhet-e részenként kicserélnem a gépem.

 

Ha alaplapot kell cserélnem az eléggé megbolygatja a terveimet így azt a végén vagy a videokártyával vagy a processzorral együtt szeretném kicserélni. Ha videokártyát bele lehet tenni és nem is fogja vissza katasztrofálisan akkor

gondolom, ki tudom várni, hogy a processzorral vagy a processzor után cseréljem ki.

 

Előre is köszönöm a segítséget, kérlek javítsatok ki, ha bárhol hülyeséget írtam.

 

U.I.: Kicsit hosszúra sikeredett ez a komment. Remélem átjön, hogy min gondolkozok.

 

U.U.I.: A tervem nagyon képlékeny hosszútávúságából adódóan.

Link to comment
Share on other sites

Memóriát mindenképpen vegyél, mert az most kevés. A videokártyát is cseréld le az általad írtak valamelyikére.

A processzort nem is kell kicserélni, ha tuningolnád. 3-3,2-n igen szép teljesítményt érne el az ATi-val.

Egy ilyen géphez elég egy 450-es Corsair táp, de mivel tuningolsz és gondolom nem pár hónapra akarod ezt a gépet venni, ezért az 500-as vagy 600-as FSP-t ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Jövő héten akarok ujítani, és eddig ugy volt hogy Giga EP35-DS3 lesz a lap, de nekem kellene 4 ATA (2xwinyó, DVD, Cd író) csatlakozás kellene.

Tudnátok nekem ajánlani 20k körül olyan alaplapot ami bírja a 4 ATA-t, és ami van olyan jó mint az EP35-ds3!!

Link to comment
Share on other sites

akkor ezt most úgy van hogy a PCIE 2.0-ás alaplapba bele lehet rakni a PCIE 1.0 és PCIE 2.0-ás kártyákat

de PCIE 1.0-ás alaplapba csak a PCIE 1.0-ás kártyát????????????

 

 

Ha ez így van akkor nekem is lap csere :o

Nem. 1.0-ásba is mehet 2.0-ás (hiszen az EP35-DS3 még nem 2.0-ás, mégis egy 2.0-ás 8800GT van a gépembe), csak nem tudja azt a sávszélet kihasználni amit a 2.0-ás busz már ki tud, valamint 150 W helyett csak 75 W az a max teljesítmény amit le tud adni, ezért kell a hattűs tápcsati még a VGA-ba. Megjegyzem, akkor se lenne gyorsabb semmilyen játék sem, ha a 2.0-ás sávszélet használná, Prohardveren bizonyították...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...