Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia.

Én ilyet ajánlanék:

 

Gigabyte EP45-DS3 lap ~23k

Intel E8400@3 GHz ~30k

2x1 GB DDR2 800 MHz (ezzel a procival alapon 667-en fog menni, tuninghoz kell 800 vagy 1066) ~8-10k márkától függően (1066-os drágább)

ATi Radeon HD4850 512MB (Sapphiret ajánlanám) ~35k (vagy jobb hűtésel, gyári tuninggal pl Sapphire Toxic 4850 ~40k)

FSP ATX-400PNF táp ~6k

 

Ez nagyjából 100k-ra jön ki, az árak az iPon-tól származnak.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Szvsz ne csak akkor vegyen 800-as RAM-ot ha tuningolni akar, 800MHz-es memória már szinte alap. És ajánlom a CSX memóriát. 2x1GB elég lesz. "CSX CSXO-CEC-800-2GB-KIT" - valamivel 9k alatt van(depo.hu).

400-as FSP talán karcsú lesz neki(főleg ha későbbi fejlesztés is lesz) - "450W recommended for 4850", nem tudom pontosan, de ha tippelnem kéne kb. 200W-ot eszik egy single 4850 at full load, szóval inkább 500-as FSP BS II 500W - 14k(depo.hu).

Link to comment
Share on other sites

A 400as FSP bőven elég, nekem is az van. Tuningot és 2 kártyát is elvinne. Egy 4850 max 110W-t fogyaszt egyedül, de a gyakorlatban annyira lehetetlen terhelni sztem. Azért írnak hivatalosan 450W-t, hogy ha valaki gagyi tápot venne, akkor az is talán elbírja. A konfig amit írtam maxra terhelve is olyan 60% körül járatja a tápot.

Link to comment
Share on other sites

Szvsz ne csak akkor vegyen 800-as RAM-ot ha tuningolni akar, 800MHz-es memória már szinte alap. És ajánlom a CSX memóriát. 2x1GB elég lesz. "CSX CSXO-CEC-800-2GB-KIT" - valamivel 9k alatt van(depo.hu).

400-as FSP talán karcsú lesz neki(főleg ha későbbi fejlesztés is lesz) - "450W recommended for 4850", nem tudom pontosan, de ha tippelnem kéne kb. 200W-ot eszik egy single 4850 at full load, szóval inkább 500-as FSP BS II 500W - 14k(depo.hu).

 

Egy 4850-es konfig fogyaszt teljes terhelésen 250W körül. Tehát úgy, hogy minden 100%-on megy. 400W bőven elég lenne.

CSX nagyon jó, nekem is az van.

Link to comment
Share on other sites

Hali

 

van ez a gépem jelenleg:

 

Alaplap neve MSI 945PL Neo

CPU típusa DualCore Intel Pentium D 945, 3400 MHz

Videokártya NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB

Rendszermemória 2048 MB (DDR2-533MHz)

 

nagyjából ennyi ezt szeretném elkezdeni újítani

 

gondoltam arra h először az alaplapot és a ramot kellene újítani

 

erre az alaplapra gondoltam:

 

ASUS P5Q kb 24 ezer

 

a ram még nem dőlt el de azt majd 10-20 ezer körül szeretném vásárolni

 

ha ez a 2 dolog új lesz benne és a régi cuccokat vissaarakom(proci ...) akkor működni fogy rendesen a PC?? avgy mit ajánlatok ennyi pénzért jobbat?:)

Link to comment
Share on other sites

Működni fog a gép a P5Q-val is.

"avgy mit ajánlatok ennyi pénzért jobbat?" nem írtad le mennyi pénzért :rolleyes: Ha a 24k és 10-20k-ra gondolsz, akkor a lapon kívül csak a ram jön ki ennyiből.

Egyébként a procid és a vga-d kb passzol egymáshoz sebességben, ha azokat is cseréled valamikor, akkor mindenképp célszerű egyszerre, hogy ne fogják vissza egymást.

Link to comment
Share on other sites

:) Csak tippeltem, úgy látszik nem jól. :) Majd memorizálom a fogyasztásértékeket. ;)

 

Gigabyte GA-EP45-DS3 - 22k

Intel Core2 Duo E8200 28k

2x1GB CSX DDR2 800MHz RAM - 9k

Sapphire ATI Radeon HD 4850 512MB GDDR3 - 35k

FSP BS II 400W - 12k

Ház - gondolom nem plexis modding házat szeretnél, ízlésed szerint válassz amennyi a keret.

 

Ez 100k felett lesz valamivel, de megéri azt a plusz pénzt, nagyon jó cfg lesz, hidd el.

 

Az árak a depo.hu internetes oldalról származnak.

Link to comment
Share on other sites

Gainward 4850-et kaphatsz 32 körül is néha, ha sikerül jókor rendelni és épp van raktáron. De ha csak pár hónap múlva veszed, addigra sztem bemegy 30 alá és elég időtálló kártyának néz ki jelenleg. (leírásod alapján nem azonnal akarsz újítani)

Link to comment
Share on other sites

Én most adtam el a régi számítógépemet,és valószínűleg egy fél évig a tesóm gépét használom,addig lejjebb mennek az árak és akkor veszek egy jó kis konfigurációt 50-60ért.. ;)

Leírom hogy kb mire gondoltam,hátha valakinek tudok vele segíteni,és véleményeket szeretnék kérni,hogy mi az ami helyett másikat kéne vennem,vagy hogy egyáltalán ez a konfig összeállítható-e.

Valami olyan konfigot szeretnék egyébként ami jól bírja évekig,és egy-két újabb játék is elindul rajta..

 

Asus M2N alaplap

 

Merevlemez vezérlő : Socket AM2

Belső I/O csatlakozók : NForce 430 MCP

Hátsó panel I/O csatlakozók : DDR2 533/667/800 MHz

1x PCIex16, 2x PCIex1, 3x PCI

1xATA, 4xSATA

Game, CD hang,1x Com

2xPS2,1xLan,4xUSB,1xLPT

 

 

Ár.: 12000 körül

 

 

 

Asus TA-891 táp nélküli ház Midi ATX torony

 

 

Ár.: 7500 körül

 

AMD Athlon 64 X2 5600+

Socket AM2

 

Ár.:20.000 körül

 

1GB 800 MHz DDR-II RAM Kingmax

 

Ár.:4.000 körül

 

250GB Samsung SATAII 16MB cache vinyó

 

Ár.:10.000 körül

 

Asus 450W tápegység A-45 GA

 

Ár.:11.000 körül

Gigabyte Geforce 8500 GT 512 MB DDR3

 

termek3820.jpg

 

Ár.:11.000 körül

 

+ Asus SATA DVD-író, NEC floppy meghajtó, egy proci hűtő és egy házhűtő

 

Ez összesen kb 90ezerre jön ki most,hát remélem hogy egy fél év,max 1 év múlva már belekerül az 50ezres keretbe :lol:

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

pvonnak:

 

Inkább Gigabyte lapot vegyél.

 

"1GB 800 MHz DDR-II RAM Kingmax"

 

Már most is kevés.

 

"250GB Samsung SATAII 16MB cache vinyó"

 

11 ezer Ft a 320GB-os ami gyorsabb/újabb.

 

"Asus 450W tápegység A-45 GA

 

Ár.:11.000 körül"

 

FSP 350-400W elég lenne ami csak 6 ezer Ft.

 

"Gigabyte Geforce 8500 GT 512 MB DDR3"

 

Játékra teljesen alkalmatlan.

HD 3850 alatt nem érdemes venni.

 

"Asus SATA DVD-író, NEC floppy meghajtó, egy proci hűtő és egy házhűtő"

 

Inkább Pioneer/Samsung/NEC írót vegyél.

Link to comment
Share on other sites

Köszi szépen a válaszokat,sokat segítettetek. :) :)

Pioneer írón én is gondolkoztam,végülis nekem nem is az a célom,hogy elinduljanak rajta a legeslegjobb mostani játékok,hanem hogy mondjuk fusson rajt pár game,amivel el lehet hülyülni.. Meg persze az hogy ne kelljen fél évente kicserélni a dolgokat (itt arra gondolok hogy tönkremegy a táp,utána már a proci sem szuperál stb..)

Akkor átgondolom a dolgokat és utána megint megpróbálok összeállítani valami fasza kis konfigot..

Még egy-két kérdés.. akinek már van ilyenben tapasztalata,az AMD X2 vagy a Core2 a jobb választás?

Érdemesebb egy jobb minőségű 256-os videókarit venni,mint egy kevésbé jó 512-est?

Szerintetek megéri Raidmax Sagitta házat venni?

Raidmax_Sagitta.jpg

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Az Intel processzorok jobbak az AMD prociknál. Árban is. Tuningban pláne.

A VGA-ra csak azt mondom hogy érdemesebb mindenképp 512-es kártyát venni. :) ATI esetén legyen Sapphire. nVIDIA kártyát meg ne vegyél, nem jó az ár/érték/teljesítmény aránya. Ja és érdemes 45nm-t támogató Gigabyte alaplapot venni, bele E8xxx-es Intel processzort. /Látván hogy túl sok pénzed nincsen rá, így a Nehalem rendszert nem ajánlom./

A ház tökéletes, anno Én is ezt néztem ki magamnak, de hűtés miatt inkább a CM RC690 mellett döntöttem. :) (Ne értsd félre, nem high-end alkatrészeknél nem lesz gondod a hűtéssel ennél a háznál sem, sőt high-end alkatrészekhez sem kifejezetten muszáj 8 ventihelyes CM-et venni.)

 

Megjegyzésként mondom hogy ezekkel a hardverekkel 50k-ból nem jössz ki, 100-110k-ból egy nagyon jó gépet össze lehetne rakni.

Amit fentebb zsolti15-nek írtam gépet az neked is jó lenne.

 

zsolti15: kár hogy nincs elég pénzed, talán próbálj meg spórolni gépházra, de ha nem megy akkor Sapphire ATI Radeon HD 3870-et(512MB GDDR3) kapsz 23k-ért. :)

Link to comment
Share on other sites

THX!:lol: :lol:

Nagyon köszönöm a válaszokat,mindezt figyelembe véve spórolgatok még egy kicsit és megpróbálok összeszedni még egy kevés plusz pénzt a gépre. ;)

Ház mindenképp Sagita lesz,bár én is nézegettem a SagittaII-t is. Videókártyából lehet megveszek egy strapabíró 256-os kártyát (mostani 20ezres kategóriából),mivel nekem aztán elég ha elfut rajt az AvP2 (az meg már elfutott a régi 128-as karimmal is.. :lol::P Processzort nem akarok tuningolni,viszont az Intellel kapcsolatban van rossz tapasztalatom.. Gigabyte alaplap jó ötlet,mint ahogy a 320-as vinyó és a 2 GB RAM is. :) Csak győzzek összeszedni annyi zsét.. :rolleyes:

Köszi mindent! További minden jót!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...