Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

igénytelen tömeghouse bömböl, folyton pofázik az összes a mikrofonba és az emberek igazi divatmajmok. kb olyan színvonalú, mint a műsoruk a Rádió1-en.. abból is egyedül a pénteki nap hallgatható, mert akkor nem ők zenélnek :)

Hát nemtom, a rádió1-el nincs bajom, a legtöbb kedvencemet nyomatják egyfolytába (ez mondjuk már kicsit unalmassá kezd válni), a dumálást viszont én sem hiányolnám. Am a legtöbb diszkóban szerintem ilyen divatmajmok vannak, legalábbis a tapasztalataim alapján... Voltam mondjuk olyan helyen is, ahol nem, de olyanon is, ahol igen.

Link to comment
Share on other sites

nem tudom, én még nem voltam Disco's hit-en, viszont én szeretem a house zenét! ;) (is)

a normális house-t én is szeretem.. csak az ilyen tömeghouse-t nem.

 

"Am a legtöbb diszkóban szerintem ilyen divatmajmok vannak, legalábbis a tapasztalataim alapján... Voltam mondjuk olyan helyen is, ahol nem, de olyanon is, ahol igen."

ezért kell előadóspecifikusan menni.. :) ott kevesebb a divatmajom!

Link to comment
Share on other sites

Huh, őket pont nem kedvelem én se :D Bárány még talán, de HPG-t ki nem állhatom. Am voltam már Dancemixen a Sing-Singbe, nemtom ez kinek mit mond, szegeden egy igen elhíresült diszkó, Andro volt a fellépő, de abszolút nem teccett. Aztán egy DJ ismerősöm mondta, hogy csinált promo mixet, vagy mi a jóistent, azt leszedtem, az viszont bejött.. :S Biztos túl részeg voltam :P Jó, mondjuk Andro nem house-t tol, hanem progit, de ez most részletkérdés.

Link to comment
Share on other sites

Jajj ez a Bárány cucc de nagyon felkapott lett mostanában :D kiráz a hideg ha meghallom... manapság minden második embernek van a telóján egy bárány szám.

 

Akkor ezek szerint nem csak engem idegesít amikor végig pofáznak egy számot a dídzsék :D Nem szoktam önszántamból hallgatni ilyen disco zenéket, (max ha itt vki belinkeli, hogy ezt hallgassátok meg "rock pártiak", ez igényes) csak ha vmék haver benyomja, aztán kénytelen vagyok meghallgatni :D

 

Amúgy nincs vmi olyasmi electro (vagy nemtommmár hogy nevezzem) zene ami nem olyan tömény tucc tucc, hanem vmi lágyabb, dallamos?Szal semmiképp nincs benne erős dübörgés... szóóóóval ilyen lazulós... szóval értitek :D egy olyanra kíváncsi lennék.

 

A lemezeladási listák valóban nem mutatják a zene minőségét, inkább csak azt hogy milyen tehetséges a zenekar/előadó/akármi embere aki eladja a lemezt :)

Link to comment
Share on other sites

Amúgy nincs vmi olyasmi electro (vagy nemtommmár hogy nevezzem) zene ami nem olyan tömény tucc tucc, hanem vmi lágyabb, dallamos?Szal semmiképp nincs benne erős dübörgés... szóóóóval ilyen lazulós... szóval értitek :D egy olyanra kíváncsi lennék.

Ez a szám ilyen pl.

 

Wolfsheim - Kein Zurück

http://www.youtube.com/watch?v=icUC32-0WuY

 

Ez az egyetlen szám, amit ismerek ettől a bandától, a többit még nem hallgattam meg, de ha azok is ilyenenek, akkor meg kellene.

Link to comment
Share on other sites

b4m, én nem vagyok jártas ezekben a zenékben, de amit ismerek, azt szívesen megosztom, Mike Oldfield - Light And Shade és mondjuk a Tr3s Lunas lemezek olyanok, ami egyáltalán nem tuc-tuc és nem dübörgés, de köze van az elektronikus zenéhez, itt ezt már más is mondta, aki jobban ért hozzá, mint én. Ezeket nézd meg, bár sztem Mike Oldfield neve garancia, tehát látatlanba is ;)

Link to comment
Share on other sites

Vangelis-t nem említettem, de sztem annyira egyértelmű, hogy ő is ott volt az ún. elektronikus zenében, nem mintha Mike Oldfield-nek nem lenne köze hozzá és ő nem lenne egyértelmű, de csak egy példát akartam mondani, az általam ismertek közül. A jazz, fusion jazz bejön, ének nélki, hangszereken virtuózan játszanak a zenészek és nem kevés az úgymond elektronikus hatás, mivel sokat használják a szintit, csak példaként említhetném a nagy billentyűst, Derek Sherinian és zenekarait, zenekarát a Planet-X-et vagy a német együttest a 7 For 4-t, alapból mind rock, prog-rock-ba sorolható, de emellett a fusion jazz-be is vannak sorolva. Na persze itt nincs tuc-tuc és dübörgés, ez kicsit más műfaj.

A sokszor említett Jean Michel Jarre-t is idesorolhatnánk, rádióból lehet ismerni egy-két nagy számát, de engem konkrétan az Oxygene lemez fogott meg, amit nem rég eljátszott megint és kiadta DVD-n, tehát hallható és nézhető az egész felvétel, valami fantasztikus, itt nem csak hallod a csodát,hanem látod is, hogyan hozzák létre 3 kollégájával több tucat hangszeren ezt az albumot. Sztem érdemes megnézni/hallgatni.

Link to comment
Share on other sites

Meghallgattam a "diszkó nem zene" emberke Ossian-jának egyik számát (Szenvedély), és szerintem rohadt jó :D Most nagyon felvidított, viszont nem nagyon ízlett se a Rolling Stones egyik albuma (egy eltakart p*nájú meztelen nő volt benne :D), se a Pink Floyd nagy Brick in the wall (?) duplalemeze. JMJ-ből nekem az Equinoxe jött be (az album nevét még mindig copyzni kellett..), és nekem inkább félelmetes, hogy a fenébe lehetett egy ilyet összehozni, aztán még ilyen profin elkeverni sztereóba... Te mit szólsz horty, az új "elektronica" zenéihez (fresh news meg a többi) Szerintem pocsék.

Link to comment
Share on other sites

Köszi srácok, a sok pörgés meg zúzás mellett jól esik egy kis laza zene.Meg kb non-stop torzított gitárokat hallgatok, nem jó, mert egy idő után már nagyon "lapos", viszont egy jó kis szünet után, megint lehet érezni benne az energiát :) Thát én olyan vagyok, hogy tényleg nagyon szeretem a torzított gityók hangját, de így egyfolytában nemtom hány év után már nekem is sok :D kellenek kis szünetek.

Link to comment
Share on other sites

Ha JMJ lemezeire gondolsz a kérdésedben, akkor nem tudok semmit mondani, mert egy lemezét ismerem csak...

Viszont a The Wall védelmében fel kell lépjek, ugyanis egyike a valaha megjelent albumok legnagyobbjainak, ugyanis van tröténete, mint az többen tudjuk szól valamiről, zseniális zenészek játszanak rajta, konkrétan a Pink Floyd (:D) és akad rajta sok jó szám. Nem az elsőszámú kedvenc lemezem, ugyanis itt nem ártana mélyen érteni a szöveget és a zenét is, amikből a második már megy, hiszen elsőre nekem is húzós volt a lemez, nem igazán találtam benne azt, amire vágytam annak idején, de aztán tiszta fejjel nekivágtam és tudatosan végighallgattam, aztán felfedeztem benne a nagyságot, amitől Pink Floyd a Pink Floyd és Roger Waters az Roger Waters, ugyanis bár nem látszott a lemezen, már ő és a többiek külön síkon mozogtak, de még jó, hogy kibírták egy pár évig egymást.

Mondjuk az egy dolog, hogy neked nem nagyon jött be a lemez, de kicsit jobban meg kell ismerni, hogy igazán véleményt lehessen mondani róla. Számomra nincs benne a top 5 Pink Floyd albumba, így a top 10 kedvenc lemezek között sincs, de csak azért, mert Roger Waters világa nem egyezik az enyémmel. Jó lemez az azért ;)

A Rolling Stones engem sem fogott meg, kivéve úgy 20-25 számot, de ők alapból nem azt játszák, amit én szeretek.

Mindent összevéve, egy biztos, egyiknek sincs sok köze az elektronikus zenéhez :D

Link to comment
Share on other sites

Hogyha Waters-en múlik, akkor biztos nem ;) Elég furcsa megközelítés :S Sok mindent tud Wright is a billentyűivel, de mivel ez a lemez Waters álma volt, így biztos nem engedett volna ilyen dolgot használni az ő lemezén. Nem az ő asztaluk az elektronizálás, amellett hogy nagyon ott voltak a témában, ugyanis nagyon vonzódtak az űr felé, a jövő felé, már 69-ben egy számot kiadtak, ami egy bizonyos 2005-ös túlnépesedés és élelmiszerhiány témát próbált előrevetíteni, ami azért egy 35 éves előrelátás próbált lenni, persze ez nem jött be 100%-ra, bár sok igazság volt/van benne, de ők már előregondolkodtak. Ha már a technikánál tartunk, akkor az ő nevükhöz tartozik a quadrofon hangzás feltalálása, alkalmazása a 70-es évek elején, ami nem kis elektronikai tudást igényel és itt visszatérek Rick Wright-hoz, aki komoly dolgokat tud művelni a hangszerein és eszközein és művelt is, többek között a Dark Side Of The Moon lemezen is hallható a 3. számban. Tehát itt találhatunk egy kis elektronikus zenére utaló jeleket, de az albumra még így sem lehetne rámondani, hogy elektro :D Viszont ha egy olyan számokból álló lemezt adtak volna ki, akkor már elektrnak is mondhatnánk ;)

Nem biztos, hogy minden tiszta, de én értettem mindent abból, amit ide leírtam :D

Link to comment
Share on other sites

Na, most meghallgattam megint a számot. Nem az elején lévő basszusra gondoltam, mert az tényleg olyan, mint egy basszusgitár, hanem a refrénben amikor az első sor után bejön egy mélyebb löket. :D Olyan, mintha szinti lenne, de legalábbis kicsit különös.

Link to comment
Share on other sites

Nem tom emlékeztek e még mikor valaki beírta hogy: 'amig a föld kerek mindig lesznek rockerek, mivel a föld ovális hard techno a normális" :D

 

De van egy másik, most hallottam! Nagyon jó!!

 

 

\\\"Amig a föld kerek mindig lesznek rockerek de mivel a föld nem kerek nem kellenek rockerek!\\\"

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nem tom emlékeztek e még mikor valaki beírta hogy: 'amig a föld kerek mindig lesznek rockerek, mivel a föld ovális hard techno a normális"

 

De van egy másik, most hallottam! Nagyon jó!!

 

 

\\\"Amig a föld kerek mindig lesznek rockerek de mivel a föld nem kerek nem kellenek rockerek!\\\"

Roland18, elég szépen meghazuttolod a korodat :D

 

 

Elég gyerekes dolog, csak titeket minősít :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Annyira szánalmasak ezek a mondatok, amiket a sok tizenéves hülyegyerek fordít át a klasszikus Pokolgép szövegből, de ez is a XXI. század nagy hulladéka (a többibe ne menjünk bele, mert még warn lesz a dologból). Az úgy jó, ahogy van.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...