Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

örökös vita: Rock vs. Rap... de mind1

 

egyépként

1. A Rocknak nem látom értelmét a szöveget nem is lehet érteni... :)

2. Aki jár bulizni az alapból Disco

3. Én meg Technós vok :)

4. Ahány ember annyi fajta zenestílus

 

üdv.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. A Rocknak nem látom értelmét a szöveget nem is lehet érteni... :)

Hát pedig a rockzene szövegének még mondanivalója is van megsúgom (persze a discoban is van nem egy ilyen). Az hogy rosszul hallasz (vagy süket vagy) arról mi nem tehetünk...

 

2. Aki jár bulizni az alapból Disco

Mégis rengeteg ember érzi jól magát a rockzenétől, de te biztos jobban tudod, hiszen jó sok rock koncertre járhatsz...

Link to comment
Share on other sites

Talán azért nem érti a rock zenék szövegét, mert vagy nem nőtt még fel hozzájuk eléggé vagy be van dugva a füléba a cetrifuga zúgása és az zavarja meg ;)

De tényleg, aki azt mondja, hogy nem lehet érteni a rock zenék szövegeit, vagy nem lehet hallani, akkor az tényleg nem hallgatott még rock zenét. Te sztem rock alatt a Linkin Park-ot és a Tokio Hotel-t érted, nahát ez már egy nagy tévedés, hsiezn ez egyik sem rock... És aki koncertre jár, az is bulizik.

 

De te mindent jobban tudsz, ilyen emberek kellenek a világnak, mint te Pokerman, bár az avatarod mindent elárul ;):P

 

Csak azért nem szóltunk le jobban téged, mert láttuk, hogy mosolyogsz a hsz-edben és ezzel mint egy elismered azt, hogy milyen banális dolgokat állítassz ;) Szeretünk, csak inkább ne indokolj, mert ez elég gáz indok volt...

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk azokból elég sokat nem nagyon lehet érteni, de közülük igen soknak van mondanivalója, vagy értelme. Az ilyen zenék egy részét úgy kell felfogni hogy érzelmeket akarnak közvetíteni, ez először idétlennek és igénytelennek tűnik, de ha a szöveget megnézi vki, akkor igenis elfér az a torzított hang, ugyanolyan mint pl a Gyűrűk Urában valamelyik uruk hai hangja, egy gonosz, akihez nem lehet egy barátok köztökből kölcsönzött hanggal előadni. Vagy a viking zenéknél a skandináv történelmi személyiségeket személyesítik meg vannak jók és gonosz szereplők, a gonosz mellé sem fognak nyálas hangot adni. Vagy nézzük az egyik legjobb példát, az Ayreon - The Human Equation lemezén több énekes részt vett, ugyanis egy történetet mesélt el az album 2 lemezen keresztül, ahol minden érzéshez tartozik egy hang, többek között a félelem és a fájdalom, pl a félelem úgy jelenik meg, mint egy rossz álom, tehát a hangot is úgy kell beállítani hozzá, hogy hiteles legyen. A lényeg, hogy az igényesebb ún hörgős, kiabálós zenéknél mindig van egy szerep vagy egy történet, amihez kapcsolódik ez a hangszín, a zene minden esetben igényesen kidolgozott, lehet egyszerűbb, lehet bonyolultabb, komplikáltabb, de nem rossz. Ha így nézi az ember, akkor lehet hogy könnyebben befogadja, vagy felimseri benne a szépséget, mert bármilyen hihetetlen ilyen is akad ezekben a zenékben, érzelem gazdag számok. Ha megnézitek a 300 c. filmet, akkor a főhős spártai hangja valami félelmetes, a történethez passzol, a karakterhez is, mégis mindenki elfogadja és jónak tartja, képzeljétek, hogy vmi nyápic hang hallható amellett a kemény harcos karaktere mellett, ugye hogy nem megy? :D

 

Ez megint elütött a témától, de úgy gondoltam megpróbálok tisztítani egy kicsit az ilyen hörgős zenékről alkotott képen. (azért merem leírni, mert saját tapasztalatom van a dologban, én is felfedeztem ezeket a dolgokat és megtetszett néhány ilyen típusú zene)

Link to comment
Share on other sites

Ezek után már túl sokat nem fűzhetek hozzá :) Annyi, hogy azért van különbség a szinkronos 300 és az angol nyelvű között... a magyar szinkronban elég nyámnyila hangot kapott pár szereplő akik mellesleg izomhegyek, ugyanígy egy viking metal számot ami pl egy csatáról szól, ha igazán át akarják adni az érzést akkor azt a torzítással pont meg lehet oldani.... de ez már művészet, van aki nem érti meg.Az sem teljesen érthetetlen, legalábbis amikor jobban odafigyelek az Ensiferum számokra akkor még értem is nagyjából.De ők sem minden számot hörögnek, mert nem csak olyan harcos számaik vannak... persze van most eza metalcore... az vmitől már nem ilyen szerintem... eléggé erőltetett, vagy nemtom vmi nem stimmel vele.Sztem a viking metalban "tisztábban hörögnek" ... érdekesen hangzik :D

 

Ensiferum:

http://www.youtube.com/watch?v=lfrYkpa3770

 

És ez itt egy metalcore ha jól tom, nem ismerem, nem is szeretem, de sztem ez közel nincs a zenéhez:

http://www.youtube.com/watch?v=utT0lLC6d5Q

 

 

Szóval hörgés és hörgés között van különbség... mondjuk az utóbbi inkább vmi elb****tt varjú károgásához hasonlít.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=scs7R4S6nhY

hörgös ez is és qrva jó

http://www.youtube.com/watch?v=DhptP8j-t-M

detto

http://www.youtube.com/watch?v=26jWk-5R-UU

no még 1 (lehetne több milliót belinkelni :D )

persze vannak olyanok amit már csak divatból hallgatnak meg az emberek pl szerintem a cannibal corpse is ilyen elnem hiszem hogy néhány aberálton kivül (bocs :D )valaki is tudja komolyabban hallgatni.

Módosította spdeluxe
Használd a code tag-et,direkt-link kihelyezése TILOS!!!
Link to comment
Share on other sites

A második klipből 3 másodperc elég volt, sok fajta metal és rock zenét ismerek, szeretek, de ez sok lesz nekem. Mondom én, aki Opeth-et imádom, Amon Amarth is elmegy, meg akad még Kiuas, Between The Buried And Me (Dream Theater-rel közös turnén a 3 banda (Opeth, Between...) + még a THREE (3) is, ebből is látszik, hogy jó csapatok, a DT nem enged bárkit magamellé).

 

Amon Amarth - Valhalla Awaits Me

 

http://www.youtube.com/watch?v=MiQYxFt2ZWY&feature=related

 

(kis képzavar, ugyanis egy viking metal zenekar zenéje furcsán függ össze a 300 filmből vett csatajelenetekel, de pont erre illett a zene :D)

 

 

Opeth - Reveries/Harlequin Forest

 

http://www.youtube.com/watch?v=cvFu6eTVNfo

 

(olyan számot választottam, amiben az Opeth mind3 erénye meglátszik, a progresszívitás, ugye jól bánnak a hangszerrel, a lírikus megjelenés és maga az elmaradhatatlan death hangzás) Érdekes módon a hangszerek tisztán szólnak, a dallamok igényesek, akár több dallam előfordul a számokban, az ének is érthető, még ha üvölt is :D. Én erre azt mondom, hogy elsőosztályú együttes, látszik rajtuk, hogy nem az a lényeg, hogy jól leüvöltsék a fejed és ezzel minél több pénzt bezsebeljenek. Nagyon szeretem őket.

 

És igaz, hogy hörgős és hörgős zene közt van különbség, akinek nem tetszik az a metal core, az még sztem istenenek mondhatja ezt az együttest, sőt, még az előtte lévőt is, mert az is :D

Link to comment
Share on other sites

hát azért én megnézném hogy ha olyan egyszerü hogy hozol össze két számot ugy hogy ne hlljuk meg hogy két különböző szám. Meg sok elektronikus zenét "készitő" maguk csinálják télleg a számukat. sokáig sorolhatnám akik ijenek.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem egy elektronikus zene,amit nem nagy cucc előadni élőben,sosem fog megverni pl egy rockbandát,akik a szívüket lelküket beleadják a koncertbe! :)

szerintem meg térjünk vissza erre a mondatodra, miután utánanéztél kicsit a témának.. :)

 

thundertibor-alexei, te meg vegyél vissza az arcodból :)

Link to comment
Share on other sites

Figyelj haver benyomod playbackre aztán kész :) Nem mondom hogy meg tudnám csinálni.De at elektronikus zenében nem lehet érezni hogy mi az élő és mi a playback.Ha egy rockkoncerten playbacket nyomnak be...hát azt a közönség egyből meghallja...

UI:Mielőtt azt mondanád,hogy biztos nem hallottam még élőben elektronikus zenét,el kell mondanom hogy hallottam :)

Link to comment
Share on other sites

[off]a 300ban bírom hogy össze vissza fröcsög a vér, a földön meg egy csepp sincs :D [/off]

 

Jók voltak a vikingmetalos videok, de valamiért nálam még mindig az Ensiferum az első ebben a műfajban.

 

Ami az elektro zenét illeti, sztem maradjunk annyiban hogy ott nem ugyanazok az értékek mint az élőzenében.Mondjuk az élőzenében is egybe lehet olvasztani ügyesen a számokat, volt már rá példa.

Meg ahhoz, hogy vki egymás után kevergesse a számokat, nem zenei tudás hanem mittomén mi kell.Fantázia, vagy nemtom, nem próbáltam még, annyira nem is vonz, én inkább zenélni szeretek.De az értelmesebb emberek nem is zenészként tartják számon a DJ-ket.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...