Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Na eldöntöttem mit veszek, igaz még v.mennyit spórolni kell rá, de ilyen lesz : post-37459-1225056513_thumb.jpg

post-37459-1225056592_thumb.jpg

60.000 Ft

 

* Konstrukció: csavarozott nyak

* Menzúra: 25.5" (648 mm)

* Test: mahagóni

* Nyak: 3 db SA

* Fogólap: rózsafa

* Berakás: pont poziciójelölők

* Hangszedő: AH5(H) (nyak), AH6(H) (híd)

* Elektronika: hangerő, hangszín, 5-állású pickup kapcsoló

* Hardver szin: króm (CH)

* Híd: SAT ProII

* Kulcs: L6 DIE-CAST*C

* Bund: 22 Medium

 

 

MAHAGÓNI!!!! :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szép darab :) Bár csak 22 bundos... na nem mintha ez akkora hátrány lenne, csak engem gyakran zavart hogy a gityómon 22 bund van csak, így a következő tuti 24es lesz.Persze nem mindenki használja az olyan magas részeket.

 

Na a mahagóni az már tényleg jó :) Meg a rózsafa.Persze akár mahagóni, akár nem, ha peched van az is előfordulhat, hogy vmi gagyi félét sóznak rád, szóval a fa neve még nem minden.

Link to comment
Share on other sites

pedig el kell h keseritselek, az én ibimet 113-ért vettem anno, és a tremoloját a legszarabb floydos tremolonak tartják ;)

valamint a mai ibanezek vmi hihetetlen minőségromláson mentek keresztül. azonkivül mahagoni és mahagoni közt is van különbség. van olyan is aminek csak a neve az, valojában köze sincs például egy hondurasi mahagonihoz( amit ha jol tudom már nem lehet kivágni mert olyan kevés van belőle), persze szigoruan hangzás tekintetében beszélhetünk erről a különbségről( mert lehet h másban jobb mint a hondurasi). uh 60e ft-ért ne várj csodát az ibaneztől. inkább nézegesd a gitarshop-ot, ennyi pénzért márt jo kis használt japán ibit is találsz!! vagy jacksont, ami metálabb :D mint az ibi. multkor láttam 63-ért gyönyörü jackson pro szériás gityót.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, pedig a tremolo jó dolog :) Ha jól használod gyönyörűen "kiszínezheted" vele a játékodat.Szerintem stílustól függettlenül, minden gitáros zenében hasznát lehet venni.

 

Én is kinéztem egy Ibanezt, csak keret nincs még rá :D Majd keresek róla képet.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, pedig a tremolo jó dolog :) Ha jól használod gyönyörűen "kiszínezheted" vele a játékodat.Szerintem stílustól függettlenül, minden gitáros zenében hasznát lehet venni.

 

Én is kinéztem egy Ibanezt, csak keret nincs még rá :D Majd keresek róla képet.

 

 

Jó persze azér próbálgatni biztos fogom a tremolt mer ez lesz az első amin van. :) Hát igen mindig csak a pénz kevés, a lelkesedés annál nagyobb :D . De ezzel szerintem mindenki (majdnem mindekni) így van :D

Link to comment
Share on other sites

ez a baj, látjátok a szterotipiák.. ami használt az már rossz..

faterom is azzal jön állandoan, h mindenki azért adja el a dolgait mert azok már rosszak...

pedig ez nagyon nem igy van..

mikor az ibit vettem én is igy voltam vele.. aztán rájöttem, h mégse igy van( használtan vettem az erősitőmet, a ládámat, és lásd: tökéletesen müködnek)

csak tudni kell h meik a jo, és meik az átverés...

Link to comment
Share on other sites

Hát nemtudom.. használtan nem nagyon szeretnék. Szerintem második gitárnak kitűnő lesz. A tremolo meg nálam ugyse fontos mert nem használom. azért kösz a tippeket :)

bocs h külön irok... szal hiába nem használod, jobban lesz károdra mint hasznodra. az csak egy dolog h kevésbé hangolodik. ha nincs jol beállitva,akkor ugyanugy hangolodik, mint akármien fixhidas, avgy vintage tremolos.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is nagyon fel tudod tunigolni a hangzást a termolóval fölég a solo-kat :D. Mondjuk ez lehet hogy csak nálam van de ha a húr "bekopik" akkor már nagyon kicsi az esély rá hogy elhangolódik, ezért utálok húrt cserélni a me megint be kell koptatni. :lol:

 

A ZOOM G1X effektről tudtok nekem valamit mondani. Tudom hogy az analóg a király de arra most nincs pénzem hogy össze rakjak egy égész táblát.

Link to comment
Share on other sites

ez a baj, látjátok a szterotipiák.. ami használt az már rossz..

faterom is azzal jön állandoan, h mindenki azért adja el a dolgait mert azok már rosszak...

pedig ez nagyon nem igy van..

mikor az ibit vettem én is igy voltam vele.. aztán rájöttem, h mégse igy van( használtan vettem az erősitőmet, a ládámat, és lásd: tökéletesen müködnek)

csak tudni kell h meik a jo, és meik az átverés...

 

 

Nem azért nem akarok használtan venni mert rossz. Én ezt egy szóval se mondtam. Csak ha esetleg úgy adódik hogy v.mi gebasz van a gitárral, akkor ott van még nekem a garancia. Mert ugyanúgy lehet baja egy új gitárnak is rövid időn belül mint egy használtnak. Szóval én csak ezért nem vennék szívesen használtan gitárt.

 

 

bocs h külön irok... szal hiába nem használod, jobban lesz károdra mint hasznodra. az csak egy dolog h kevésbé hangolodik. ha nincs jol beállitva,akkor ugyanugy hangolodik, mint akármien fixhidas, avgy vintage tremolos.

 

 

Csak azért mondom hogy nem nagyon használnám mert nem abban a zenei irányzatban gitározok amihez nélkülözhetetlen lenne a tremolo. Szóval ezért nem olyan fontos nekem. Persze nem azt mondom én se hogy hátrány ha van rajta ..:D

Link to comment
Share on other sites

Én is rátaláltam egy régi pengetőmre, azt hittem még jónéhány évvel ezelőtt elveszett egy osztálykiránduláson :lol: egy Header light, piros átlátszó pengető.Nem igazán használom a lightokat, de mintha arpeggiozni könnyebb lenne vele :o

Link to comment
Share on other sites

Nem azért nem akarok használtan venni mert rossz. Én ezt egy szóval se mondtam. Csak ha esetleg úgy adódik hogy v.mi gebasz van a gitárral, akkor ott van még nekem a garancia. Mert ugyanúgy lehet baja egy új gitárnak is rövid időn belül mint egy használtnak. Szóval én csak ezért nem vennék szívesen használtan gitárt.

 

épp ezért irtam, h tudni kell h meik a joo

 

 

 

Csak azért mondom hogy nem nagyon használnám mert nem abban a zenei irányzatban gitározok amihez nélkülözhetetlen lenne a tremolo. Szóval ezért nem olyan fontos nekem. Persze nem azt mondom én se hogy hátrány ha van rajta ..:D

 

az oké h nem haszmálod, deha mondjuk egy oktávot akarsz belőni, akkor sokkal tovább tart, pláne igy h első floydos gityod. ha épp le akarsz hangolni egy félhangot, mert meg teccett egy szám, ami olyan hangolásban van, akkor nem csak simán letekered a hangolokulcsokat és kész, hanem a tőcsavart is engedni meghuzni kell, és folyamatosan nézni h az alaplemez párhuzamos legyen a testtel. hidd el sok a meló vele. persze ha van időd és kitartásod akkor mért ne :)

Link to comment
Share on other sites

Én pár napja találtam egy szürke Pine Waves pengetőt a GÉPEMBEN. Nincs rajta a teteje, valahogy beleesett és rárakódott a por. Most baja volt a gépnek, szedem ki a vinyót erre megtalálom, vagy fél centi por volt rajta :D (amúgy múltkor meg 1 forintost találtam benne :lol: )

Link to comment
Share on other sites

az oké h nem haszmálod, deha mondjuk egy oktávot akarsz belőni, akkor sokkal tovább tart, pláne igy h első floydos gityod. ha épp le akarsz hangolni egy félhangot, mert meg teccett egy szám, ami olyan hangolásban van, akkor nem csak simán letekered a hangolokulcsokat és kész, hanem a tőcsavart is engedni meghuzni kell, és folyamatosan nézni h az alaplemez párhuzamos legyen a testtel. hidd el sok a meló vele. persze ha van időd és kitartásod akkor mért ne :)

 

 

Az biztos, hogy sok lesz vele a "nyüg", meg rá is kell jönnöm majd hogyan meg mit kell. :)

 

 

Én pár napja találtam egy szürke Pine Waves pengetőt a GÉPEMBEN. Nincs rajta a teteje, valahogy beleesett és rárakódott a por. Most baja volt a gépnek, szedem ki a vinyót erre megtalálom, vagy fél centi por volt rajta biggrin.gif (amúgy múltkor meg 1 forintost találtam benne laugh.gif )

 

Na az szép teljesítmény :D :D

Link to comment
Share on other sites

Hát előszöris a code taget használni kell, ha nem akarod hogy a moderátorok csúnyán nézzenek rád :D

Ami a riffet illeti: nekem a Metallica - Battery jutott eszembe róla :D Esetleg jobb hangminőséget nem tudnál vhogy elérni?Mert ilyen mély hangoknál zavaró, nem lehet mindent jól kivenni.Gondolom webkamerával vetted fel, ha van külön mikrofonod akkor azt javaslom, hogy a hangot azzal vedd fel.

Link to comment
Share on other sites

Hát előszöris a code taget használni kell, ha nem akarod hogy a moderátorok csúnyán nézzenek rád :D

Ami a riffet illeti: nekem a Metallica - Battery jutott eszembe róla :D Esetleg jobb hangminőséget nem tudnál vhogy elérni?Mert ilyen mély hangoknál zavaró, nem lehet mindent jól kivenni.Gondolom webkamerával vetted fel, ha van külön mikrofonod akkor azt javaslom, hogy a hangot azzal vedd fel.

 

code taget?? :blink::D gondolom a linkeléshez van köze :D (ha van időd fejtsd ki pls XD )

 

amugy igen webcammal vettem fel. nemtom hogy lehetne jobb minőségben... :mellow: majd szerintem egy kamera vásárlás lesz belőle :D

 

 

Battery jó szám :D :D

Link to comment
Share on other sites

Na most gondolkodóba estem. segítsetek dönteni. van egy másik ibi, ami kinézetre jobban tetszik mer metálabb, és csak 6000-el drágább. itt vannak az adatok mind a 2 gitárnak. szerintetek melyik legyen??? melyik miért jobb?

 

grg 270b bkn

* Konstrukció: csavarozott nyak

* Menzúra: 25.5" (648 mm)

* Test: hárs

* Nyak: GRG2 (jávor)

* Fogólap: rózsafa

* Berakás: gyöngy pontok

* Hangszedő: PSND1(H) / PSNDS(S) / PSND2(H)

* Elektronika: hangerő, hangszín, 5-állású pickup kapcsoló

* Hardver szin: fekete

* Híd: ILT1 dupla záras tremoló

* Kulcs: L6 DIE-CAST, Black Nut

* Bund: 24 Medium

* Szin: "éjfekete" (BKN: Black Night)

 

post-37459-1225396143_thumb.jpg

 

sa120ex bkn

* Konstrukció: csavarozott nyak

* Menzúra: 25.5" (648 mm)

* Test: mahagóni

* Nyak: 3 db SA

* Fogólap: rózsafa

* Berakás: pont poziciójelölők

* Hangszedő: AH5(H) (nyak), AH6(H) (híd)

* Elektronika: hangerő, hangszín, 5-állású pickup kapcsoló

* Hardver szin: króm (CH)

* Híd: SAT ProII

* Kulcs: L6 DIE-CAST*C

* Bund: 22 Medium

 

post-37459-1225396008_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Én személy szerint a GRG 270B -t választanám.

 

Azt mondod hogy metálabbul néz ki, hát... én azt mondom hogy ne a külseje alapján dönts :D Ha van lehetőséged próbáld ki mind2-t vásárlás előtt.

Link to comment
Share on other sites

Én személy szerint a GRG 270B -t választanám.

 

Azt mondod hogy metálabbul néz ki, hát... én azt mondom hogy ne a külseje alapján dönts :D Ha van lehetőséged próbáld ki mind2-t vásárlás előtt.

 

 

Igen, épp azért kérdeztem mert nem akarok a külseje alapján :D . Esetleg majd felmegyek Győrbe aztán ott esetleg kitom próbálni valahol.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...