Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

erről a multieffektröl mi a véleményetek:

 

http://hangshop.hu/shop_artdet.php?shop_id...5&cikk=ax5g

 

sztem nekem megteszi kezdetnek

 

Sztem jó választás lenne. Én is majdnem ilyet vettem csak nekem ax3g lett belőle. Lényegéban ugyan az csak ugye az ax5g-n van hangerő/wah pedál is. Szerintem jó választás lenne, mert ezt a pedált nagyon sokáig tudnád használni :)

Link to comment
Share on other sites

a hid és a hidpikup között van egy iesmi:

http://guitartechtuition.com/bridge-electric.jpg

na itt a csavart kell tekerni( a két szélsőt, amik merőlegesek a gitár testére). de ha ezeket elállitod, akkor az oktávot is be kell lőni megint, amit a kis pici csavarokkal tucc, amik a gitártesttel párhuzamosak. a hurok alatt vannak.

Link to comment
Share on other sites

Új projektem lesz... veszek alapnak egy öreg Squier Stratocaster-t és feltuningolom. A régi SSS layout helyére HSH kerül, úrjafestem, újralakkozom, a nyakat megcsiszolom (vagy esetleg ha lesz pénzem veszek egy újat), új plexiket szerelek fel stb.

 

Milyen színt ajánlotok? Alapból krémszínü, Violet Burst-ra vagy valami Arctic szürkére gondoltam.

Link to comment
Share on other sites

Aha, alapfokú művészetoktatási iskolában tanulok, és vannak classicus koncertjeim. Sajnos eddig csak Csornán léptem fel, de majd lehet hogy Győrben is fellépek meg Budapesten de azért mert felsőoktatási zeneművészeti-intézményben szeretném a tanulmányaimat fojtatni, és vagy jazz-zenész, vagy pedig classicus-zenész szeretnék lenni

 

Én is nagyon sokat járok koncertre klasszikus gitár zenével ......remélem ebbe az évben is lesznek fellépések;)

 

Link to comment
Share on other sites

ennél kicsit bővebben ha kérhetnénk :D

 

 

régi indonéz Squier P bass Standard, fender pickuppal. NEm a mai kínai darab.. csak a gitár volt 67000 a pickup + 25000, + 5000 ftos straplock + zsírúj rotosound. 75000 ért. na?

Link to comment
Share on other sites

áhh én gitáros vagyok :)

de nem rossz. én jobban birom a bejáratott gitárokat, mint az ujakat. a következő gitárom( ami nem mostanában lesz) az egy használt gitár lesz.

 

nem tudsz olyat akinek kellene? ilyet fogok venni :

http://www.harmony-central.com/ProductImages/Large/000008342.jpg

Link to comment
Share on other sites

Egy kérdésem lenne elekromos gitár húrokkal kapcsolatba, ha egy elektromos gitáron alapból, gyárilag egy 10-46 os D'addario húrkészlet van rajta, akkor ha egy 10-52 eixirt rakok rá, attól nem megy tönkre (alap hangoláson persze)? (Elhajlik egyéb szörnyüségek :D)

hát attol függ mien kemény a nyak, mien minőségü a gitár. ha elhajlik akkor ott a pálca elvileg, amivel tucc állitani rajta.

Link to comment
Share on other sites

Hello

Az lenne a kérdésem, kérésem, hogy én basszusgitározok és ahoz jó lenne valami letölthető bass tanuló video pl. amcsi is jó mert ők rengeteg ilyent gyártanak de ha van akkor magyar lenne a legjobb. A youtube ról probágattam letölteni de annak a video és hang minősége is pocsék. + ha van könyv is az jó lenne

 

Link to comment
Share on other sites

Jó napot mindenkinek

 

Ismét lenne egy kérdésem. Nemrég lett egy Foldy Rose termolos gitárom(persze csak Linced-t a a termolo), láttam már hogy a szokásos 3 helyet több rugót használnak. Arra lenék kíváncsi mivel lesz jobb a termolo ha több rugót használok.

nos nem vagyok egy nagy tremolo szakértő, de sztem minél több a rugó, annál kevesebb az esély rá, hogy a gityó a tremolo használata miatt elhangolódik.Thát jobban tartja az eredeti állapotot.

Link to comment
Share on other sites

Én sajnos későn kezdtem...

nyáron vetem egy Akusztikus Gitárt, van hozzá pengetőm, csak hát van 1-2 gond...

-A húrok nem szabályosak, az alsó 3 húr egy damilhúros fűnyíróból van kivéve...

-Nincs rendesen behangolva

-Nem tudom kottáról olvasni, csak TAB-okat használok

-Az ujjaim nem tudnak "táncolni" az érintőkön, eztért nem tudok gyorsan akkordot váltani...

 

Talán az első 2 probléma nem is akkora gond...

De az utolsó 2 problémára kérek segítséget...

 

És nem értem hogy az "üres hang" (0. bund) miért olyan hangos, a lefogott meg miért olyan halk :P

 

Ja és, Nylon húros Akusztikus Gitárom van :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...