Jump to content
PirateClub.hu

Szellem járás


Spacemarine00
 Share

Recommended Posts

uhh... ma éjjel félbredtem vmire. úgy érztem, mintha vmi erőtér közeledett volna felém, és amikor odaért, úgy begörcsöltek a lábaim, hogy már majdnem üvöltöttem. aztán elmúlt, aztán megismétlődött az egész, és ez még így párszor. a mai napig nem tudom h mi volt ez :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Az egyik még kisebb koromban történt kb 10-12 évesen. Fekszem az ágyban már-már csak elalszok aztán hirtelen úgy érzem, mintha sűlyednék, erre gyors kinyitom a szemem és körbe pislogok. Utána vissza mivel vlaszeg csak álmodtam. Viszont úgy reggel tájt már elégé öntudatomban voltam rendesen gondolkodtam, kezdtem előre megtervezni a napom s mire felakarok kelni egyszerűen nem tudtam mozdítani semmim. Se a karomat se a lábamat még a szememet sem. És hirtelen azt kezdem érezni mintha lebegnék az ágy fölött. Erősebben probáltam az ingereket a végtagjaimba küldeni ennek hatására mintha vissza süpedtem volna az ágyba és sikerült utána nagy nehezen kinyitnom a szemem. Nos ez azért volt durva számomra, mert utána többször is volt olyan, hogy nem tudtam mozgatni felkelés elött a testem és csak késöbb sikerült, pedig ugyan úgy gondolkodtam közbe azaz nem álmodtam.

 

Erről már olvastam. Ez nem különös jelenség, egyszerű alvászavar.

Nem találom a cikket, elmagyarázom.

 

Tehát. Ugye alvás közben az agyunk leblokkolja azokat az izmokat amelyeket nem használ az alvás során. Például karizom. Ez azért jó mert véletlenségböl egy aktív álom során, adnánk egy akkora pofont a melletünk alvónak hogy ottmaradna. De erre egészséges esetben nincs lehetőség.

A lényeg: Főleg fiatalkorban az ember nem szabályos időközönként alszik, ezért az agy kicsit összezavarodik. Ezért van rá lehetőség arra, hogy reggel a REM alvást (ami általában 3 órával az alvás kezdete után kezdődik) az agy hirtelen megszakítja, ezzel felkeltve téged. De ezzel egyidőben az agy még nem készült fel az aktív ébrenlétbe, és némi fáziskéséssel "engedélyezi" csak ujra az izmok mozgását. Ezért érzed ugy mintha megbénultál volna.

 

Ilyen tényleg van, ha valakit érdekel keressen utána.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
az a para a mikor nem látsz be a gépasztal alá.. elég ha csak egy szösz rászáll, vagy megmozdul 1 kábel és akkor már ugrasz is ki.. főleg ha ilyen topicocat olvasol és beparázol :D:D

 

nekem 1x volt egy érdekes szituációm..

5-6 éve lenn bandáztunk az udvaron és olyan 11 körül lehetett..

kb 20-30 méterre tőlünk, a sötétben elteker egy alak, szürke kapucniban.

furcsa volt, hogy semmi nyikorgás vagy kerregés vagy bármi amit a bringa kiad amikor használják. de mindegy.

eddig tök rendbe is volt.

aztán odafordult és üres volt a kapucni.........

akko mondtam h ok akko én most L..

 

meg tudjátok.. az ember nem a sötéttől fél.. hanem attól hogy nem tudja mi van benne.. ^^

jó éjt!

 

 

Láttad a fejnélküli biciklist? :D

Link to comment
Share on other sites

ezek a videók se kispályások:

http://youtube.com/watch?v=Ot4AcNH6tYY
http://youtube.com/watch?v=Ot4AcNH6tYY

amúgy én voltam haverokkal egy régi épültben(kb 80 éve nem lakik senki benne), ahol állítólag szellemek vannak... nah mind 1. egyszer nappal elmentünk és mikor mennénk be, a bejárat melleti ablakon láttunk egy alakot(persze h besz*rtunk és elrohantunk), aztán másnap vettük a bátorságot és kamerával bementünk és lefilmeztük minden részét, és mikor megnéztük, ugyanannál az ablaknál a bejárat mellet belülről a filmen látszik egy arc... mikor észrevettem úgy befostam...

 

Nem kéne minden lakatlan ház fürdőszobályába bemenni kamerával :D

Link to comment
Share on other sites

uhh... ma éjjel félbredtem vmire. úgy érztem, mintha vmi erőtér közeledett volna felém, és amikor odaért, úgy begörcsöltek a lábaim, hogy már majdnem üvöltöttem. aztán elmúlt, aztán megismétlődött az egész, és ez még így párszor. a mai napig nem tudom h mi volt ez :D

 

Hanyagolni kéne a zárlatos termékeket :D

Link to comment
Share on other sites

Hello, nekem is lenne egy jó kis sztorim.

A ilyen dolgokban én sem nagyon hittem amíg velem nem történt egy érdekes dolog. Egyik este elég horrorisztikus idő volt, köd jéghideg meg minden. Beteg voltam és a dokihoz indultam, egy panelház melletti hosszú járdán. Köhögtem mint állat és elég szarul voltam. Senki nem volt ott, de aztán az egyik sarkon bekanyarodott elém egy fickó, sötét kabátban, kalapban, egyszóval tetőtöl talpig feketében. Nem tulajdonítottam jelentőséget annak, hogy nem látom az arcát, mivel már sötét volt. Pórázon ment előtte egy benganagy kutya, a szőre annak is fekete volt. Ami fura volt, hogy kb semmilyen hanggal nem járt a mozgása, pedig a szél fújta a kabátját, és a lépteinek sem volt zaja. Elment mellettem és mitagadás kicsit megijedtem. Mikor úgy kb 10-20 méterre távolodtunk egymástól hátranéztem de nem vol ott. Semmilyen hely nem volt ahol lefordulhatott, elbúlyhatott volna ilyen rövid idő alatt...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

furcsa...velem is történt ilyen

nyári este...szokás szerint lefeküdtem...de vmien lépés hangokat hallottam.felnéztem,és ott volt vmi nő...hozzám is szólt...megkérdezte hogy kijönnék 1 percre.anyámnak azt mondtam nem tok aludni és kimek levegőzni,tehát felöltöztem és indultam ki.kimentem,és a nő elkezdett valamiről beszélni,valamien szellem dologról.utána elköszöntem elment.de amikor kb. 10-et lépett,egyszerűen eltünt mint a hologram a filmekben :mellow: ,piszkálom a szemem de semmi.visszamentem aludni,de kb. hajnal háromkor kimentem hugyálni,lefeküdtem,és éreztem hogy valami simogatta az arcomat.a nő volt az!eléggé magamnál voltam,azt tudom,de nem értettem h ki ez a nő :mellow: . utána 2 hónapon keresztül láttam azt a nőt néha,utána elmúlt,de valamiért tegnap előtt este megint feltűnt :mellow: . még most is csodálkozom,hogy haluztam e vagy nem haluztam... :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Angol órán tanár ad lapokat amiket ki kell töltenünk. A multkor olvasmány volt rajt az álmokról.Azt irta hogy valóra válnak az álmok pl: egy nő azt álmondta hogy a gyeremek lila és mintha szét akarna robbanni a feje

erre felébredt rohant a szobájába és látta hogy a gyerek alig kap levegőt lila és sír tehát az anyának köszönhetően élte túl a gyerek.

Ha nem hiszitek elolvasom a lapon a nő nevét és megnézem googleba

Link to comment
Share on other sites

Meg olyat is érzek, hogy állandóan lebegek és zuhanok. Volt olyan, hogy annyira betojtam, hogy felborult az egész emeletes ágy én meg fönn voltam tesóm meg lenn

 

:lol::lol::lol: Ezen behaltam :lol::lol:

 

Meg a tag mondja hogy ú így hajnali 3kor nagyon félelmetes nézni azt a hozzászólás ideje fél 7 :lol:

 

 

 

Amúgy vannak dúrva történetek...

Link to comment
Share on other sites

velem még nem nagyon történtek ilyenek, de nagyon fosok a sötétben este mikor lefekszem(igen tom h gáz, de ez van,bevallom :o).csak olyan apróságok szoktak történni, h jövök fel este a pincéből és mikor lekapcsolódik a villany persze rögtön meglódul a fantáziám és mindig úgy érzem, mintha vki felkergetne.és fel is futok gyorsan. :(

Link to comment
Share on other sites

Angol órán tanár ad lapokat amiket ki kell töltenünk. A multkor olvasmány volt rajt az álmokról.Azt irta hogy valóra válnak az álmok pl: egy nő azt álmondta hogy a gyeremek lila és mintha szét akarna robbanni a feje

erre felébredt rohant a szobájába és látta hogy a gyerek alig kap levegőt lila és sír tehát az anyának köszönhetően élte túl a gyerek.

Ha nem hiszitek elolvasom a lapon a nő nevét és megnézem googleba

 

Látszik hogy terjed a családon belüli eröszak :D

Link to comment
Share on other sites

Én 8-10 éves korom között minden éjszaka felriadtam az álmomból, olyan érzettel hogy zuhanok...

Emlékszem, hogy álmomban mindig valami felhőkarcoló tetején voltam és ezt minden nap ismétlődően álmodtam.

Aztán később már nem álmodtam ugyanezt. Nem tudom hogy miért volt, manapság szerencsére már nem álmodok ilyen baromságokat...:D

Link to comment
Share on other sites

 

Ez elég sokkoló volt. Nézzetek bele a stoppos csaj szemébe... Egy biztos: Mai nappal megfogadom, hogy stoppost nem veszek fel SOHA!

 

Ui.: Ha valaki tudna valami értelmes magyarázatot adni, azt megköszönném, mert felfogja az agyam amit látott, csak nem hiszi el! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Csáó én már láttam szellemet. a haverommal szilveszterkor kb.3-4 óra között gyújtottam egy gyertyát és dumáltunk.A haverom a koponyafejes gyűrűjét a gyertya lángjába rakta és egyszer csak egy árny suhant el elöttünk nem kitaláció igaz és szellemek márpedig vannak.... :) :)

Link to comment
Share on other sites

Csáó én már láttam szellemet. a haverommal szilveszterkor kb.3-4 óra között gyújtottam egy gyertyát és dumáltunk.A haverom a koponyafejes gyűrűjét a gyertya lángjába rakta és egyszer csak egy árny suhant el elöttünk nem kitaláció igaz és szellemek márpedig vannak.... :) :)

 

Mivel a műanyag feketén füstöl mikor tűzbe teszed :D

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...