Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

a prog-rock metálos dologhoz annyit fűznék hozzá, hogy szerintem (és én mindig így tekintem) a metál a rock egyik alműfaja, és még a metálon belül is vannak műfajok ( death,heavy,folk,doom stb).Mert ugye hogy rock nem lett volna, valószínűleg metál sem lenne.

Azthiszem Hendrixnek nagy szerepe van a heavy metal alapjainak megteremtésében (ez nem azt jelenti hogy metált játszott). De ezt most nemtom mér írtam le :D na mind1

 

srácok az meg már rég nem téma hogy mitől lesz vki rocker :D Aki azt hiszi hogyha feketébe öltözik, bandás pólót vesz fel, meg acélbetkóst és ettől rocker lesz azt pózernek hívják nem rockernek :D

 

Az meg megint más hogy ki érzi át a rockot.Mert van aki csak az éneket szereti, és a hangszerek számára csak azért jók hogy az ének ne legyen olyan "üres" magában.Persze ezzel nincs is gond... de sztem az a legjobb amikor vki érzi az összes hangszert és nem csak az éneket, vagy csak a gitárt.Sztem annál aki rockot játszik vagy akar játszani ez nagyon fontos, mert így tud csak igazán jó zenét összehozni.

 

ezért olyan ****** jó a rock, és ezért jobb minden nem hangszeres zenénél, mert azokban ilyen érzés, meg összefüggések soha nem lesznek.

Link to comment
Share on other sites

"ezért olyan ****** jó a rock, és ezért jobb minden nem hangszeres zenénél, mert azokban ilyen érzés, meg összefüggések soha nem lesznek."

 

Igen pontosan,de minden nem hangszeres zene az nem is zene mert ha nincs benne hangszer mitől lesz zene?

 

Csakis a rock volt és lesz is az igazi ZENE ismétlem ZENE...

Meg am.is a rap egy életsílus nem pedig zenei stílus(más kérdés hogy sok tizenéves gyerek beöltözik úgy ahogy azt ajaxthomas mondta).

 

Én nem ítélem el a rappet mert van pár jó szám( de annak is csak a szövege és nem a "zenei" aláfestése )

Link to comment
Share on other sites

Én meg csak a DT-hez szóok hozzá, mivel egyértelműen metal, ezért sztem nincs mit rajta vitázni. Van benne zúzás, de én ezért mondom, hogy a metal-t sem kell lenézni, mert amíg vannak olyan együttesek, mint a DT vagy Ayreon, Megadeth..., addig a metal sem gyöngébb, mint a rock vagyis vannak nagyon jó és tehetséges, legendás metal bandák, akiket az választ el a rock-tól, hogy keményebb, zúzósabb zenét nyomnak, emellett úgyanúgy megtalálható a líraibb, balladisztikusabb zene a számaik között, nem is akármilyenek.

Lehet most nem volt annyira érthető, amit írtam, de asszem érthető :D

Igazából a Dream Theater-t lemezei méginkább számai alapján lehetne besorolni vmelyik stílusba, mert annyira változó.

 

Itt van egymástól két eltérű stílusú szám a bandától:

 

Take Away My Pain:

http://youtube.com/watch?v=UbiNJRjZRtg

 

Panic Attack

http://youtube.com/watch?v=D-Kfcq5KM9o

 

 

Az első nem metal az 1000%

A második pedig nem rock az 1000%

 

:D

Módosította PxE
a CODE tagok használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

nah igen Mka írta le azt ami a fejemben kavargott már 1-2napja csak nem bírtam értelmesen megfogalmazni....

a rappet én se ítélem el, elismerem még hallgatok 1-2 rap számot is (technoval ugyanígy), de tény h. az NEM zene, hanem 1 stílus....

meg hát bírom mikor mondja haver h. ő milyen király zenét hallgat, meg AZ zene, mert van mondanivalója.

na itt megint amit Mka írt: a zene a sok hangszertől lesz zene ELSŐSORBAN és nem a szövegtől. tehát ha úgyvesszük akkor a rock-hoz hasonlító 1etlen értelmes zenei "stílus" a komolyzene...

Link to comment
Share on other sites

hát nemtom nekem ezek a dream theater videok amikt betoltatok nem fogott meg ( megjegyzem nem ismerem a bandát) , nekem amugysem jön be a progressziv dolog :D ja meg hogy ne ffoljátok már szét a topicot a Dt vel már egy hete mástse látok :) köszi

Link to comment
Share on other sites

Annyi buta ember van! Akinek nem inge ne vegye magára, senkit sem akarok megsérteni. De ha valaki esetleg belátja hogy buta, akkor változtathat rajta. Olvastam az írásokat és kb a 4. oldalnál tovább nem bírtam, úgyhogy a végére urgottam, szerintem elég sok marhaságot láttam és a többire nem voltam kíváncsi. Sokra írnék szívesen, bár nem hiszem hogy lenne értelme, úgyhogy csak pár gondolat és a véleményem.

 

Ha valaki nem rendelkezik megfelelő információval valamiről, akkor ne formáljon nyilvánosan véleményt róla, mert lehet hogy hülyeséget ír (sőt). Például volt valaki aki olyasmit mondott, hogy a rock már 30 éve van és ha a rap is lesz ennyi ideje, akkor pattogjanak a többiek, vagy valami ilyesmi. Ajánlom mindenki figyelmébe a wikipediát (nem csak ebben az esetben, hanem bármikor, információszerzéshez nagyon jó oldal).

 

Konkrétan itt a rock története és a stílusainak a jellemzői:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rock_music

a hasonló, csak kevésbé részletes magyar változat:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Rock

 

A rap története:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rapping#Roots

és egy nagyon sovány magyar verzió:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Hip-hop

 

Az az egyik legszánalmasabb dolog, mikor olyanokat írnak be, hogy "a rap szar" vagy "a rock szar", de azt már nem tudják megmondani hogy miért, vagy ha mégis, akkor is valami ostoba érveléssel tud előállni. Szerintem a rock zenét nem kellen így lesz..ozni, mert ha valaki megnézi amit linkeltem, akkor be lehet látni, hogy a rock egy nagy gyűjtőszónak felel meg kb. Rengeteg stílus tartozik bele, van ami jobb, van ami már kevésbé, bár ez ízlés kérdése. Úgy gondoom aki lesz..ozza a rockot, rendkívül primítív, mert ha azt vesszük, beletartozik a rock zenébe a Beatles, Bob Dylan, Pink Floyd, Electric Light Orchestra, Cream, Led Zeppelin, Sex Pistols, Joe Satriani, Soundgarden, Red Hot Chili Peppers, Sepultura, Graveworm, Mike Oldfield, Sonata Arctica, Linkin Park, Nightwish és még sorolhatnám. Nem a rockot kellene szapulni, maximum egyes stílusait, de ehhez már ismerni kellene azokat. De még ha nem is tetszik, akkor sem kellene lefikázni, mert attól még lesz rock zene holnap is, meg azután is.

Rap témában nem vagyok otthon, ezért nem is nagyon akarnék belemenni, legyen annyi elég, megvan róla a véleményem, ami nem túl pozitív. Ennek az az oka, hogy én a hangszeres zenét szeretem. Gyűjtőszóval a rockot, azon belül pedig a progressive rockot főleg, de nyitott vagyok más stílusaira és egyéb hangszeres zenékre is, a rap viszont túlságosan szövegorientált és nem igazán hangszeres zene. Ha néha bekapcsolom a tv-t és látom a rap-et, elborzadok, mert tv-ben szinte mindennek a legalja van, a rocknak és a rap-nek is egyaránt. Elhiszem, hogy régen a rapperek is alkottak értékelhető lemezeket, de ha most megnézem, akkor azt látom hogy drága kocsikkal, meg sok műanyag csajjal menőznek és eltűntek a zenei értékek. Ez már csak a pénzről szól, persze nyilván nem minden rap előadóra igaz ez a mai világban sem, de a többségre talán igen.

Sajnos a "rockpiacon" is megjelent jópár zenekar, amiknek csak a pénztárcák kiürítése a célja, legalábbis én így gondolom, ilyen pl a tokio hotel és a többi ilyen tinizenekar. Gusztustalan de másrészről brilliáns ötlet is. A kisgyerekeket, akiknek még nem alakult ki az ízlésük és fogalmuk sincs a zenéről, ilyen semmitmondó, szánalmas és értéktelen "zenével" bombázzák. Az ő korosztályukból összeállítanak egy együttest akikre "felnézhetnek", a kiskölykök meg ráharapnak és már mennek is koncertre, meg az első boltba megvenni a cd-ket, az együtteses pólókat, sapkákat stb. Idővel az értelmesebbek rájönnek majd, hogy a ZENE, egészen más, mint amit az mtv-n meg a viva-n nyomatnak. Uhhh, nem akartam ennyire eltérni a tárgytól.

Visszatérve, Rap vs. Rock, melyik a jobb és miért?

Ezt igazából csak azok tudják megmondani, akik mindkettőről sok háttérinformáció birtokában vannak és rengeteg előadót ismernek is. Amúgy aki amelyiket szereti, azt tartja jobbnak. Attól függetlenül hogy a rap "zenéről" nincsenek beható ismereteim, kimerem jelenteni, hogy a rock JOBB! Mégpedig azért, mert sokkal szélesebb a palettája, rengeteg stílus tartozik bele, régebben alakult ki és az igényesebb stílusok művelői képzett zenészekből állnak, ami annyit tesz, hogy értenek ahhoz amit csinálnak, ha pedig valaki ért ahhoz amit csinál, sokkal jobb és hatékonyabb, mintha nem értene hozzá! A képzett zenészek véleményem szerint alkotnak, ha viszont egy rappert nézek, általában nincsenek normálisan kidolgozott hangszeres kíséretek és a szövegeik sem hinném hogy olyan kifinomult szerzemények, mint egyes rock együttesek szövegei.

Na meguntam a gépelést. Remélem hogy szolgáltam hasznos információkkal és lesz olyan, aki tanul valami értelmeset az írásomból vagy a linekekből amiket adtam.

Módosította PxE
a CODE tagok használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

"hát nemtom nekem ezek a dream theater videok amikt betoltatok nem fogott meg ( megjegyzem nem ismerem a bandát) , nekem amugysem jön be a progressziv dolog ja meg hogy ne ffoljátok már szét a topicot a Dt vel már egy hete mástse látok köszi"

 

Ehhez még hozzászólnék :D

Nekem sem a két legkedvencebb számom, az iménet belinkelt 2 klip, de abban te is egyet értessz, hogy egyik sem hasonlítható a másikhoz és én csak erre akartam rávilágítani.

 

De akkor nézzük pl a Red Hot Chili Peppers-t:

 

My Friends:

http://youtube.com/watch?v=H70hhJaFHu4

 

és pl Around The World

http://youtube.com/watch?v=bCocAHXsZdc

 

Arra szeretnék rámutatni, hogy egy banda, akik igazán tudnak zenélni, nagyon sokoldalúak, lehet ez Iron Maiden, Opeth, Deep Purple..., de nem is kell soroljam, hiszen mindenki (átlagban) ismeri az igazi zenészeket. De sztem ezt a kis összehasonlítást, sem kellett volna csináljam, mert ezt is mindenki fel tudja fogni, ha meg nem, akkor itt a megfelelő alkalom :D:P Ez szól a rappereknek főként, hogy kis változatosságot lássanak számok között egy előadótól.

Módosította PxE
A code tagok folyamatos elhagyása miatt ment a warn!
Link to comment
Share on other sites

Így a 14. oldalnál elfilóztam azon hogy lehet e ide még újat írni?Mert már dejavue érzésem van... először jönnek a primitív emberkék akik fikáznak összevissza alaptalanul, és eltűnnek (vagy bannolják őket :D ) Aztán jönnek az értelmes, gondolkodásra képes emberek akik leírják a frankót csak kb már 20adjára :D Aztán két ember elkezd vitázni és egyre keményebb a helyzet, amíg az egyik megunja és vissza sem néz a topikba.

 

Vmi ilyesmi itt a helyzet :lol:

Link to comment
Share on other sites

steve 23 hsz bekéne arannyal kereteztetni tökjó volt.... respect

 

szerintem azért még lehet ujat mondani.. és itt nemcsak oltani lehet egymást hanem beszélgetni a repről a rokrol és vagy egymás zenei izléséről :D

 

mka: milyen zenét fogtok csapatni?

 

b4m : az a dio-s csávo aki mindig a diót nyomatta meg a Dt-t miért bannolták?:D

Link to comment
Share on other sites

Bannolták Ihar-t? (Dio és Dream Theater állandóanmelegető :D)

Ha bannolták is, tuti nem azért, mert a Dio-t és a Dream Theater-t emlegette. Nagyon szép lenne a világ, ha mindenki legalább ezt a két nevet emlegetné :D Más kérdés, hogy tán 13 vagy 14 éves a gyerek és már ilyen bandákat ismer és a koncertjeikre jár, sztem ezért sem bannolhatták, ha tényleg ez történt. Az is előfordulhat, hogy más topic-ban voltak szép hozzászólásai :D

Lehet, hogy 20-adjára jön elő a téma (bár konkrétan ez nem volt még), de legalább nem vitatkozunk és egymást szídjuk. Nem? De... :D

Link to comment
Share on other sites

Steve23! Most ezzel azt akarod nekem mondani hogy a rapperek nem értik azt amit csinálnak?

Nekem nem úgy néz ki tesó.

Mivel a rock sokkal régebben búrjánzott mint a rap ez természeres hogy több dolog van a rock szócska alatt de Yo! Azért a hip hop alatt is már megannyi művészeti ág fejlődött ki...

Link to comment
Share on other sites

Erről a témáról vmi. süket-némát kéne megkérdezni, aki nem híve 1ik zenei stílusnak sem, mert aki nem rokker v. repper az aszongya h szar mind a 2ő, de aki rokker az az reppet sziggya és fordítva :P:D:P:D:P:D (am. én is a rockra szavazok, de a szkétpánkot nagyobb előnyben részesítem ;):P )

Link to comment
Share on other sites

Uhh..észre sem vettem hogy bannolták a srácot :huh: Nem lehet vhonnan megtudni hogy miért?Mondjuk az igaz hogy kicsit makacs volt :D dehát 14évesen.

 

Azért a hip hop alatt is már megannyi művészeti ág fejlődött ki...

Például? (most ezt nem provokálásból kérdezem, csak beszéljünk már vmi újról is :D ne haljon meg a topik, annyira a szívemhez nőtt :lol: )

Link to comment
Share on other sites

A következő üzenetem főleg bransi-nak írom, de a konklúzió a többieknek is szól(hat)!

 

Az első üzenetem után továbbhaladtam az írások közt. A 8. oldalon írtál először és már azon kiakadtam, aztán ahogy haladtam újra és újra írtál. Nem tudom pszichológiailag mi lenne célravezetőbb, ha direkt kritizálnálak, provolkálnálak téged, hátha akkor elgondolkozol (amennyiben képes vagy ilyesmire), vagy ha csak megpróbálnék rád hatni hogy szállj már egy kicsit magadba. Inkább a sértegetést próbálom most meg, hátha bejön, bár ahogy észrevettem te annyira nagyon laza vagy, hogy semmi sem ha meg. Amiket írsz, annak a 90%-a legalább ostobaság! Nem akarok részletesen belemenni minden hsz-edbe, mert túl sok időbe telne és nem akarok ennyi időt elvesztegetni rád. Mert mindig mikor reagáltak az írásodra, előálltál egy újabb primitív hsz-el. Ezért nem is érdemes veled vitatkozni!

 

Ha egy kalapácsnak elmagyaráznék valamit, akkor nem értené meg, mert egy élettelen tárgy, de legalább nem beszélne vissza marhaságokat, te viszont folyamatosan ezt csinálod (peidg elvileg értelmes emberi lény vagy). Két lehetőséget tudok elképzelni, az egyik hogy vagy tényleg ennyire sötét vagy és bárki bármit mond, csak az az igaz amit te mondasz, vagy a másik, hogy igazából te csak szeretsz kötekedni, szivatni másokat és azért írsz be ennyi sületlenséget.

Összefoglalva, mivel az én, szerintem érthetően megfogalmazott hsz-em sem értetted meg, úgy gondolom hogy egy élettelen tárggyal is inkább lenne érdemes vitatkozni, mint veled, mert csak a saját ostobaságaid hajtogatod és a válaszaidból tisztán látszik, hogy mások értelmes gondolatai nem hatnak rád! Persze mindenkinek megvan a saját igaza, csak vannak olyan emberek (mint te), akiknek az igaza szánalmas hülyeség!

 

Most pedig egyetlen kísérletet teszek rá, hogy megmagyarázzak neked valamit.

" Steve23! Most ezzel azt akarod nekem mondani hogy a rapperek nem értik azt amit csinálnak?

Nekem nem úgy néz ki tesó.

Mivel a rock sokkal régebben búrjánzott mint a rap ez természeres hogy több dolog van a rock szócska alatt de Yo! Azért a hip hop alatt is már megannyi művészeti ág fejlődött ki..."

Nem azt mondtam, hogy a rapperek nem értik amit csinálnak, hanem azt, hogy a rengeteg rock együttes közül, sokan tartalmasabb és mélyebb mondanivalójú dalokat írnak, mint a rapperek. Szent meggyőződésem (annak fényében hogy nem ismerek régebbi, esetleg tényleg tartalmas rap zenét), hogy bizonyos rock muzsikusok, akik a pozitív és negatív érzéseiket, tapasztalaikat dalszöveg formába öntik és meg is zenésítik, sokkal mélyebb mondanivalóval rendelkeznek, mint ahogy az egy rap számnál ez lehetséges, mert a rap-nél a szöveg a lényeg, a rocknál viszont (persze stílusfüggő, meg vannak instrumentális zenészek is) a hangszerek és a szöveg összjátéka adja általában a számok tartalmát. Ha pedig nincs zene-szöveg összhatás, akkor a szövegnek kell annyira zseniálisnak lennie, de akik ilyen szövegeket tudnak írni, azokból nem találsz minden bokorban. Megjegyezném, aki ilyet tud írni, az sem tud mindig ilyet írni. Ismét egy rövid összefoglalás neked: véleményem szerint (behatóbb rap "zenei" ismeretek nélkül) a rock zene képviselői közt klasszisokkal jobb alkotások vannak, mert ott egy kiváló szövegen még a hangszerek játéka is rengeteget dob. Olykor pedig néhány hangszer is többet tud mondani bármely szónál, gondolok itt olyan előadókra, mint Joe Satriani, vagy akit megint inkább csak kritizálni tudtál, Steve Vai és még sorolhatnék jópár művészt, akik tényleg alkotnak, de nem akarok. Mondjuk a hangszeres zene amit ők játszanak olyan, hogy valaki vagy egyből rákap és érti szöveg nélkül is a mondanivalót, vagy mutogathatok én órákig is hangszeres zenét, akkor sem érzi át annak a művészetnek a szépségét. Ez persze nem is baj, nem szeretheti mindenki ugyanazt, de attól hogy nem értesz valamit, még nem kell feltétlenül lesz..ozni! Azt hiszem abban pedig megegyezhetünk, hogy nincs olyan, hogyha valaki valamit csinál, az mindenkinek tetszen, legyen az alkotás bármilyen jó is. Olyat pedig, hogy legjobb dalszerző, nem lehet választani, mert ez megint csak ízlés kérdése és mindekinek más az ízlése (akinek van egyáltalán). Ezért nem hiszem hogy lenne legjobb gitáros, énekes, vagy dalszerző, maximum valaki kiemelkedik a többiek közül. De ha a rap és rock legkiemelkedőbb dalszerzőit egymás mellé teszed és tegyük fel, hogy mindkét fél kiemelkedő tehetség, a rock szám akkor is jobb, mert a hangszerek és a szöveg összhatása miatt messze felül fogja múlni az akármilyen jó rapszöveget ami alatt egy jóval fejletlenebb kíséret megy. Ez alatt pedig nem azt értem, hogy ha valami egyszerű, akkor már nem is lehet jó, hanem azt, hogy a rap számok kíséretét kevésbé képzett hangszeren játszó egyének csinálják (gondolom én).

A másik amit írtál, hogy "Azért a hip hop alatt is már megannyi művészeti ág fejlődött ki...", az igaz, csak az nem kimondottan a zenével van összefüggésben. Ha jól sejtem, akkor te a break-re, a graffiti-re és a beatbox-ra gondolsz. Az első az egy "tánc" féle valami, ami elismerem látványos, de a zenéhez annyi köze van, hogy mikor valaki breakel, közben zene szól. A graffitizés, a civlizált formája annak is látványos, de amit többnyire az utcán látni, az inkább visszataszító. A beatbox meg nem zene, hanem inkább a szórakoztatás egyik formája, beatbox-olókat talán egy humoristához lehetne hasonlítani, nem zenészekhez. Tehát megint nincs értelme annak amit mondtál, mert a kérdés amit fejtegettem már az előző hozzászólásomban is, az a rap vs. rock, ez pedig arra vonatkozik, hogy melyik zene a jobb, nem a hozzátartozó egyéb dolgokra.

 

Most pedig ami inkább a többieknek szól, ha valaki esetleg még vitázni akarna bransi-val, először talán olvassa el a 8. oldaltól kezdve amiket írt és utána döntse el a válaszai alapján, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

Ha reagálsz az írásomra bransi, azért tudnod kell, hogy én nem óhajtok többet válaszolni neked, a miértjét ennek már kifejtettem.

Mellesleg egyke vagyok!

Link to comment
Share on other sites

Én már konkrétan szenvedetm a bransi gyerekkel eleget, de téleg nem lehet beszélni a fejével... Akinek a G'N'R - Sweet Child O'Mine klipjéről annyi véleménye van, hogy tök ari a kutya a klip elején és elég gáz annak a gitárosnak a haja (mert milyen égő ilyen hajjal létezni) és hogy egy jót ugrálnak a tagok a klipben, akkor azzal sztem sincs értelme tovább társalogni, ha egyáltalán társalgásnak lehetne nevezni. Vaknak hibáa próbálod elmagyarázni a rózsaszínt...

Sztem nem Ihar-t kellett volna bannolni... Vagy nem csak őt. :P

Link to comment
Share on other sites

horty ami késik, nem múlik :D

 

Steve elképesztő mennyit tudsz írni, és hogy minden mondatodnak tartalma van :D

Nem csodálkoznék hogy ezek után vissza sem nézne a topikba, bár azért én kiváncsi vagyok azokra az alműfajokra, mert talán nem a graffitire, breakre, és a bboxra gondolt.Mondjuk én más alműfajról nem hallottam, sőt az sem tudtam hogy van a hiphopnak alműfaja :D De végülis ezek sem mondhatók alműfajnak.Legalábbis zeneinek nem.

Link to comment
Share on other sites

horty911 és b4m! Ez a topic a korrekt véleménycserére, érvelésekre és az indokok leírására van nem arra, hogy szét flémeljétek az egészet és minden második hozzászólásotok az legyen, hogy a rockon kívül nincs más zenei műfaj ami értelmes, a Hip-Hop/Rap pedig nem is zene. Amennyiben így folytatjátok nem kizárt, hogy Ihar sorsára fogtok jutni.

Link to comment
Share on other sites

Én nem mondtam, hogy a rock-onkívül nincs más zene és amit eltűrök, csak egyet emeltem ki, ami sztem nem az és azt viszont nem tűröm. Én személyszerint senkit nem sértek és sértettem meg. De bár bransi gyerek meg ér egy misét...

A másik pedig az, hogy én szerintem rajtunk kívül akadna más olyan user, aki eléégé táj jellegű hozzászólásokat írogat és őket mégsem fenyegetik, hogy kizárják, nem is egy olyat láttam ebben a topic-ban, aki csak azért jött be, hogy szép magyarosan lehányja a rock-ot, de indokolni nem tudott. Ez a véleményem, lehet másnak nem tetszik, de azért akadt sok olyan ember, aki többször is egyetértett velem sőt egymással, tehát akkor őket is bannolni kell? Nem akarlak bátorítani, de ez a topic egy vitafórumként indult, tehát amíg nem sértegetek mást konkrétan, addig sztem nincs értelme kizárásról dumálni. Egy Audi - Mercedes topic-ban is vannak olyanok, akik csak azért is az Audi-t részesítik előnyben, mégha indokot nem is tudnak mondani, de azért ővéké legyen az utolsó szó és mégse kell őket bannolni, mert ez a lényege annak a topic-nak. Nem? De. Lényegébe az van. Ezek után meg sem lepődök, ha ki leszek szárva pár perc múlva :D

Link to comment
Share on other sites

OFF:

 

Nem arról van szó, hogy nem írhatod le a véleményed, azokra a fikázásokra gondoltam amit néha eszközöltök csak azért, hogy a rockot mindenekfelettinek állítsátok be. Azzal sincs bajom, ha leírod, hogy neked nem tetszik a rap és indoklod is. Viszont néha-néha már átestetek a ló túloldalára és csak "oltogatni" jártatok ide. Ahhoz, hogy eddig mi ment itt nekem nem volt sok közöm, azt majlimate-nek kellett volna szabályoznia. Nem véletlenül lett ő ViP én pedig a Zene új házigazdája, visszamenőleg nem fogok senkit büntetni. Mostantól viszont aki nem tartja be a szabályokat és nem tudja kultúrált formába önteni a véleményét az komoly szankciókra számíthat. Ez nem csak neked és b4m-nak szól, hanem mindenkinek. Ihar-ról még annyit, hogy már voltak kisebb szabálysértései, 75%-on volt, amikor én politikai hozzászólásai és offolás miatt WARN-t adtam neki. Teljesen jogosan kapta meg a betevő 25%-ot ami miatt ki lett zárva. Ezzel le is szeretném zárni ezt témát.

ON:

Rap vs. Rock

Link to comment
Share on other sites

Most azért mert azt írtam hogy "ami késik nem múlik"?Oké, kicsit gonosz volt, de ezért bant kapni :huh:

Amúgy a kettőnk hsz eiben lehet több értelem, érv, és kultúra volt (még külön is) mint a sok keményarc (akinek nem inge ne vegye magára) 1-2 soros hozzászólásaiban együttvéve.

Most nem provokálásból, de mivel te írogattál ide, kicsivel régebben, és ellenünk érveltél, nem lehet hogy e mögött van egy kis személyeskedés is?

 

Mindegy, lehet mellőzöm egy kicsit a topikot, ha továbbra is ugyan az a forma fog menni amit régebben leírtam.De azért az első 10 oldalt élveztem :D

Link to comment
Share on other sites

ennyi erővel pocsik a rock zene se tőlünk származik szal mi is csak koppintottuk nah mindegy

minden szart az amcsiktól veszünk át vegyétek már észre emberek!

de rég voltam itt hehehe :)

most elvagyok látva pár rímmel szal sztem nézzetek be a freestyle topicba mint rapperek mint rockerek :)

és igen a tesók nem szeretik ha leniggerezed őket csak akkor ha te is néger vagy :) amit kétlek

Peace

Link to comment
Share on other sites

gonoldtam,hogy a rock nyer,mert alapban több alfaja van és aki metálos,meg punk,vagy kopasz az is ide nyom,Rap a meg rap,max. azt lehet nézni,hogy aki nyomja éppen hol székel...a témához ennyit,mert nem állok le veszekedni,mert úgyis az lenne a vége,mivel látom,hogy mindenki ért hozzá nagyon! :D

Link to comment
Share on other sites

bransi!

EGY - lehet hogy koppintottuk a rock zenét is, de jobban, mint a rap-et, az biztos, az Omega is elég jól csinálta mi? Asszem 45 évesek idén és a Rolling Stones mellett ez a világon az a 2 banda, amely legrégebben, együtt működik, mármint a tagok nem léptek ki.

KETTŐ - azt nem tudom miből veszed, hogy minden az amcsiktól veszünk át, ebből is látszik, hogy nem ismered a rock-ot vagyis a rap-en kívül mást, tudtommal a rock és metal legjava európai: Anglia, Svédország, Finnország, Magyarország... kétségtelen, hogy vannak amcsi zenék is amik jók, de ha tőlük vennénk át mindent, akkor nem lennénk ott, ahol most tartunk...

 

Nagyon sok jó néger zenész van! ezt csak így ideírtam :P

 

 

Látod, én írtam KETTŐT is... :D

Link to comment
Share on other sites

Inkább azon van a hangsúly,hogy a szomszédból jött a zene és nem a tengerentúlról,meg,hogy nagyobb múltja is van,de majd ha eltellik mondjuk 10év és aki most a föld alatt nyomja és kikerülnek a lemezei,nem csak a rapos arcok hallgatják meg,hanem egy átlag ember is,akkor rájöttök,hogy ez is lehet igazán magyar és szólhat nekünk,hiába amerikai stílus,vagyunk annyira tehetségesek,hogy magunkévá tegyük...csak Gengszter Zoli ezt nem tudja megadni ,ehhez egy olyan ember kell akinek a hobbyja és nem a megélhetése és akkor is szereti ha nincs benne lé!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...