Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Nem akarok magyarázkodni, de úgy volt segítségére egyik a másiknak, hogy ő volt a tanárja, magyarul mintha te vagyis valaki járnl zenesuliba és ott lenne egy tanár, aki megtanít egy hangszeren játszani. Bár ezt mások érdekesmódon elsőre megértették. Ugyan kéne a rapereknek segítség, azt egy hülye is ki tudja találni, hogy hogy kell egy leírt szöveget elhadoválni...talán. Én inkább egy Ford Mustang-ot választanék... :D

Link to comment
Share on other sites

A rapper előadók nem tanulnak egymástól mert a saját lábukon akarnak megállni nem kell nekik segítség ahhoz hogy milliomosok legyenek.. Peace....

csak ugy lesznek hiresek hogy egy producer kiemeli őket ugyanugy ahogy a többi 2 tucatot előtte, pumpál pénz a reklámba meg ezekbe ahülyeségekbe, elintézi h napi 10x mennyen le az MTV n a klipp és visszaszedi a nagy lóvét. ezek az önerőből feljött bálványaid életuja :D

Link to comment
Share on other sites

Nem vagyok nagy rap szakértő, de ha nem kell segítség, akkor 50Cent-nek miért kellett Eminem, hogy megismerjék?

Lehet, hogy nem ő fedezte fel, de én így tudom. Nagyon nem is izgat...

Link to comment
Share on other sites

emberek, asszem ez mondható offnak, de:

most jövök Black Sabbath (Heaven and Hell) koncertről és elképesztően jó volt!

60 körül járnak mind a 4en és remekül nyomják (nem is beszélve Ronnie James DIO eszméletlen hangjáról)

----

az előzenekar a Wisdom volt, az is marha jó volt (sztem a mai magyar bandák legjobbja)

Link to comment
Share on other sites

Dio hangja és stílusa semmihez sem fogható :D Már akkor rájöttem amikor meghallgattam a Neon Knights ot.

 

Ma is vannak tehetséges rockzenészek, meg rockbandák csak a mai média annyira kaka (inkább az SZ betűs szót írtam volna, mind1) hogy nagyon nehéz dolguk van hogy felérjenek egy olyan szintre amit megérdemelnek.

 

Nem mondtam hogy el fog tűnni a rap, de ki fog menni a divatból, mert az emberek megunják azt is, és akkor a média átáll egy másik stílusra.Sőt már kezd is nagyon átállni az emora meg más hasonlókra és a rap egyre inkább háttérbe szorul... csak idő kérdése.

A mai média már rég nem a tehetségről meg a zenéről szól.Ha nem így lenne akkor 50cent és haverjai nevét senki sem ismerné.

Link to comment
Share on other sites

DIO-tól meg van a Holy Driver LIVE DVD, azt múltkor parkettázás közben hallgattam itt nagy Black Sabbath DIO-val (Heaven And Hell) újáéledése alkalmával és igen tetszett. Mit tudnál ajánlani nekem Ihar, melyik albumot vegyem kézbe, amin DIO énekel, mind1, hogy Sabbath, Rainbow vagy szólólemez, csak segíts, most végre nekem is ajánlhatnának zenét :D Bár meg van sztem minden, csak lusta vagyok utánakutatni :D

Azért ha lehet, ne árassz el egyből mindennel, de ha meg kéne mondd a kedvencedet vagy úgy a nép által leginkább kedvelt lemezt, akkor melyik lenne az?

Az imént említett DVD-n eléggé öreges volt a hangja, asszem, hogy a koncert 2004-05 környéki, mostanival összehasonlítva milyen változás van? Ja, hát igazából azt vettem észre, hogy inkább a koncert elején volt gázosabb, de aztán bemelegedett az öreg vagy csak megszoktam, mert ugye a jót könnyű megszokni.

Egyébként ajánlom bransi-nak is, jó lenne, ha megpróbálna végighallgatni egy számot úgy, hogy ne egyből a kritikákat keresse meg benne, sőt hát nem is lemezkritikus, tehát nem is ez a dolga, bár azt gondolom ezekben a zenékben csak nagyítóval lehetne hibát találni :D

Link to comment
Share on other sites

Különben is autóból jobban szól a 2pac mint a guns N roses.... Főleg a hummerből ..... Lásd Ronnie Coleman bodybulider-t.....

 

hát ennyi erővel én is tudok ilyeneket írni :D Pl egy autóversenyhez, gyorsuláshoz, sokkal jobban passzol egy pörgős rock szám mint egy lassú rap szám.Ha már a verdákról van szó.De sztem szánalmas ha vki úgy próbál meg menőzni hogy izomból bömbölteti a zenét a kocsiból hogy mindenki hallja, és tudja hogy ő egy nagyon menő gyerek XD Nevetséges.Pont mint aza csákesz aki rakosgatja azt a sok zsetont a járdára.Fogadok apuci nélkül nem lenne ilyen nagy arca.Egyedül semmire sem menne.

Link to comment
Share on other sites

Bransi spanotok újra itt van !

 

Egy kis beat time ééééééj: Fehér k*csögök a gettó szélén újabb seggek a mozgalom élén magamutogató majmok a tv-n közhelyeket dobálnak a rapsor végén......

 

Nézted a tv-den a niggakat és tetszett mert mindenhonnan dobálnak vagy 50 centet csak nem igazi rappet ami régóta nem megy de én jobb vagyok fifty mielőtt kokszolni kezdett :) :) :)

 

 

Sztem igazat mondtam..... Peace.....

 

Amúgy ez Tribe szövege nem én írtam :(

Link to comment
Share on other sites

Látszik hogy ő is mennyire rapper ha ilyeneket hallgat :D Ezt már én is meg tom állapítani hogy ki divatból és ki nem abból hallgatja.Hát ez a sípos dobos srác le van írva :D inkább megyek gitározni, mert már sírok a nevetéstől.

Link to comment
Share on other sites

Látszik hogy ő is mennyire rapper ha ilyeneket hallgat :D Ezt már én is meg tom állapítani hogy ki divatból és ki nem abból hallgatja.Hát ez a sípos dobos srác le van írva :D inkább megyek gitározni, mert már sírok a nevetéstől.

nem vok divatrapper , hanem mindent meghallgatok ami rap. az egyetlen rockszám amit szeretek az a morning runner - gone up in flames száma de az is csak azért mert benne vena a fifa 07-ben és megtetszett. amugy meg vannak olyan együttesek is akik magukat rockernek nevezik de közük nincs a rockhoz (green day, rhcp...) amugy nem kell fikázni emet, 50-t meg 2pac-et!!! rajtuk kívül hallgatok még sokmindent de ők a kedvenceim. a sokminden közé tartozik még akon, will smith, kamikaze, subb bass, connections, d12, the game, dmx. sean paul stb...

Link to comment
Share on other sites

A Red Hot Chili Peppers-et kikérem magamnak, aki arra azt mondja, hogy nincs köze a rock-hoz, az abszolut nem is ismeri a műfajt, talán azért mert csak az ún ugrálósabb számait ismeri a bandának, holott több zene van egy albumán, mint a világ összes rap "zenéjében"... Csak ezt ugye nem tudják felfogni az emberek. Tudod, képzett zenészek játszanak az RHCP-ben és nyugodtan sorolhatóak a rock műfajba (azon kívül persze másba is, mert nem tisztán rock, hanem a műfajok ügyes egymásbaillesztése), ugyanis zenélnek és a 2 simán összeköthető, mert a rock az zene, ahol a tagok együtt tudnak értelmes felfogható dalokat, számokat, zenéket komponálni, írni, előadni és játszani. De sok minden tudnak, mi? Az, hogy a Green Day nem rock, azzal egyetértek, mert az tényleg nem rock, hanem punk.

Link to comment
Share on other sites

Én soha nem hallgattam gengszter reppet és hasolnó nigger,sittes dolgokat.Nagyon régóta magyar underground hip-hop-ot és reppet hallgatok és AZ ÉN VÉLEMÉNYEM SZERINT ennél nincs jobb.Itt is vannak jók,rosszak,de ez minden műfajban megvan.Szerintem a magyar ug. önkifejező,őszinte és olykor szókimondó.(ez utóbbi előadófüggő)

Soha nem érdekelt az amerikai zene,de nem is fog.

Hallgattam rockot is,de csak azért mert a környezetemben élők között volt,aki azt szerette.Nekem bajom nem volt vele,persze ez nem ezt jelenti hogy tetszett,mert egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet.Mára már többnyire megegyező stílusú barátaim és haverjaim vannak.

Valakinek az tetszik,valiknek ez.Én tiszteletben tartom a másik oldalt és szerintem felesleges az ellenségeskedés...

hassan

Link to comment
Share on other sites

Én nem vetem el a rappet csak azt a fajtát amit pl az ogli g is képvisel...Hát az olyan fajta ritka szar....akit még én is hallgatok az eminem az uccsó pár száma azok yok lettek pl:mikor bushról rappel az naon bejön...na ott van x-zibit X-je az is naon üt a pimp my ride-ba meg mindig meg tud nevettetni a tuningbandájával.....

 

klasszikusok közül amit haverral szoktam hallgatni az 2pac meg az oldschool rappek...

 

De nállam a rock az örök na meg a dnb. :)

Link to comment
Share on other sites

Ogli G tényleg egy veszedelem!Számomra undorító,magyar mainstream...Ez nem zene,nem repp,nem hip-hop,hanem valami kattogásra történő ordibálás.De ha valaki azt szereti,akkor még lehet jó ember,jófej és nem lesz kevesebb a többiektől!!

Link to comment
Share on other sites

Ebben egyetértek Iharral, ez már felfest egy körvonalat az emberről. Valószínűleg mindenki a saját intelligenciájának megfelelő zenét hallgat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...