Jump to content
PirateClub.hu

Rap vs. Rock


LACKA0670
 Share

Rap vs. Rock  

1,638 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket szereted jobban?

    • Rap
      685
    • Rock
      952


Recommended Posts

Pontosan...ezért nem bírja egy normális raper 50centet és Eminemet,de Puffogós Dedi sem kivétel!Azért azt sem szabad feledni,hogy a rockban is van ilyen,mert a Tokio Hotel is az és az Edda,vagyis PAtaki Atilla,mert ugye a cigány zene nagy királya lett... :P

 

Amúgy ezt tudtam,egy jó kis könyvben olvastam...Gánóczi...amúgy az lehet,hogy ő hozta be,de utána már nem rajtuk múlott! :D

Link to comment
Share on other sites

Nah most mindenkinek igaza van :) jólva na végére összejön a peace

azt nem értem hogy van nagyon sok amcsi underground rapper és mint persze ugye magyar is és ők ugye a szívükből rappelnek meg tényleg arról ami meg is történt velük

Nah most van ez a 50 cent és sztem ő nem is annyira már belülről rappel hanem tényleg a megélhetésért de ez miért lesz olyan gazdag és sikeres? hát nem arra néznek föl leginkább hogy most tényleg megtörtént dolgokról szólnak a szövegek meg a szívükből szólnak? szal most arra akartam kilyukadni hogy egy igazi underground-os pl. itt van vegyük pl. MC gőz naggyon tehetségesen nyomja a vakert meg minden de mégse olyan nagy sztár meg mégse annyira híres mint gangxsta vagy sub bass monster de miért nem?

 

Amúgy Flóri bá igaz hogy itt a rock vezet de van egy másik ugyan ilyen topic itt a pirate-n és ott a rap hip hop vezet.

Peace

 

 

Módosította PxE
ne írj percenként új hozzászólást, nem véletlenül van a szerkesztés gomb!
Link to comment
Share on other sites

1. Mc Gőz nem is akar az lenni,ahhoz le kell paktálni sok emberrel,meg a hírnév eléggé elveszi az ember eszét...

2. amúgy ott a szerkeszt gomb,használd azt és akkor nem lesz egymás után 2HSZ!

 

Bocs PxE nem reagáltam időben,de most már hagyom,így ha ketten mondjuk hangsúlyosabb! :D

Link to comment
Share on other sites

Épeszű ember már nem mgy bele újabb vitába, ezért nem is lépnek be abba a topic-ba, talán ezért vezet a rap és a hip-hop :D

Én azt mondom, hogy eltellhet akárhány év, azok az emberek, akik nincsennek rászorulva a rap-re, akkor sem fogják meghallgatni. PL én sem vagyok és leszek rászorulva, amit most hallgatok, az megadja azt, amire szükségem van és ez elég nagy körű ismeretet jelent zene terén, a rap semmi újat nem adna számomra és meggyőződésem, hogy rajtam kívül nem egy embernek sem. Inkább kabarét hallgatok, azon lehet legalább röhögni :D

Link to comment
Share on other sites

Rajtad is lehet öreg...nem is keveset...habár nem is spamelo amit írsz...akkor storno...nem gondolt rád senki sem...inkább azokra akik mindenbe bele-bele hallgatnak,de nincs igazi stílusuk,ők talán ha kapnak ilyet is bejön nekik.

Link to comment
Share on other sites

Horty, azért ez egy nagyon jó mondat:

az megadja azt, amire szükségem van és ez elég nagy körű ismeretet jelent zene terén

Ez itt a lényeg, neked az adja meg, nekünk ez. De szerintem mindenhol utálják a mainstream csakapénzértcsinálom gagyikat vagy tévedek?

Link to comment
Share on other sites

Hú,öreg Te nem vagy semmi!Ez nem fika volt,hanem elismerés Horty-val szemben és igaza is volt...egyáltalán nem fikázott és ha elolvasod rendesen amit írtak inkább a rockos akik nagyon le vannak eresztve ebben a topicban!

Jah és tetszik! :D

Link to comment
Share on other sites

Hát a "pénzértzenélők" engem sem érdekelnek, nem is hallgatok olyat, akinek a "zenéjében" ez lenne a lényeg. Persze, hát ingyen senki sem teszi ki a lelkét egy-egy lemezért, koncertért vagy akár videóklipért, mert ugye vmiből nekik is meg kell élniük, de amikor "kilép a színpadra a koncert előtt, hogy megnézze hányan vannak a nézők és nem tetszik neki a létszám, akkor nem lép fel" (pl: Britney), akkor legszívesebben megütném :D Pofátlan gci, ingyenélő, tehetségtelen senki. És persze akad ilyen sokhelyen, de azokat egyikset sem szeretem :D

Link to comment
Share on other sites

gorilla-unit te úgy látom nem tudsz olvasni, vagy csak a szövegértéssel vannak problémáid?

---

Horty911, én is megütném az olyanokat hidd el... a másik kedvencem amikor odamegy hozzá a riporter hogy csináljanak egy interjút, majd a sztárocska megkérdezi hogy hányan is nézik az adást, mert ő csak egy bizonyos létszám fölött ad interjút.... aáh...

Link to comment
Share on other sites

MC gőz naggyon tehetségesen nyomja a vakert meg minden de mégse olyan nagy sztár meg mégse annyira híres mint gangxsta vagy sub bass monster de miért nem?

Hát kérlekszépen ez nagyon egyszerű.... Itt MO-n csak az lehet nagy sztár akit el lehet adni.. és itt csak azt lehet eladni aki éppen az amcsi divatnak megfelel.Vagyis?Aki arról szövegel hogy sok pénze van és keménylegény.Mondjuk nem ismerem MC gőzt de gondolom nem ilyen zenét nyom.

De pl most divat az emo amerikában, és itt csak az törhet fel aki emo zenét játszik vagy emonak vallja magát.Jó meg még pár más műfaj is működhet, de pl most rock sztem sehogysem, csak ha olyan hihetetlen nagy tehetségük van... de talán még akkor sem.

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy sztár akar lenni, de le sem sz@rják őket. Én sztem az meg már régen rossz, ha vki sztár akar lenni. Kik Magyarországon (külföldön is) a sztárok: Majka, Lala, Lili, Lulu, Győző, Márk, Márió, Anettka...ezzel szemben vannak a színészek, zenészek, előadók: Laár András, Gálvölgyi János, Zorán, Republic... Eme utolsó felsorolás kikéri magának, hogy sztároknak nevezzék őket. Az egyik élő Charlie albumon rajta van az ünnepség, amin kitüntetik Charlie-t egy díjjal nem más, mint Hofi Géza, lehet nincs köze a díjhoz, de sztem bárhova meghívták Hofit, az megtisztelteés volt a díjazottnak és az ottlevők számára és Hofinak is. A lényeg most jön, úgy konferálta fel Hofi Charlie-t, hogy fogadják szeretettel ezt a fantasztikus előadót, zenészt... aztán mondta Hofi, hogy megkérte Charlie az egész elején, hogy ne egy sztárként mutassa be a közönségnek, hanem, mint előadó és ezt Hofi el is mondta a hallgatóknak/nézőknek.

Azért sztem ebből kiderül, hogy sztárok mik is manapság. Ma már mindenki lehet sztár: sztárújságíró, sztárriporter, sztárfodrász, bíró, focista, istenf@sza, közben nem tesznek le semmit az asztalra, csak dőljön a lé. Ez kell ide, "minek a zene én nem zenész vagyok, hanem sztár", ez lehetne mondjuk a VIVA jelmondata.

Ennyi voltam asszem :D

Link to comment
Share on other sites

noskéremszépen. MC Gőz, fankaDeli azért nem olyanok mert nem nyaldkiaseggem zenét nyom meg nem küld el a fszomba mindnekit. gagsta pudvát nézzétek meg mi lett belőle. egyszerűen ezek a srácok a legtehetségesebb repp arcok MO-n de nem akarnak olyan nagy sztárok lenni és meg is értem őket...

Link to comment
Share on other sites

Srow!

Tegyük fel hogy Fankadeli kiba sz ott nagy sztár lesz pár hónapon belül neki megy a bulvársajtó meg minden újság a tv is róla fog szólni .Nah most akkor ez azt jelentené hogy nem is fogod akkor már hallgatni a zenéjét mert sztár lett belőle ?

Link to comment
Share on other sites

Azért a legjobb az volt amikor a Fábry showban Kelemen Annát megkérdezte hogy "te mit dolgozol, mi a foglalkozásod?" miss plasztika válasza: "én médiasztár vagyok"...

Srow, ha a gagsta pudva kifejezéseddel Ganxsta Zoleera gondoltál akkor azért azt vedd figyelembe, hogy az egyik legjobb dobos Magyarországon, jó hangja van, alulról indult el és végigjárta a szamárlétrát, és sose nevezte magát sztárnak. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ganxsta Zolee-t mint stílus nem szeretem, de amikor a Sport 1-en összejönnek 3-an a Zuhanyhíradóban, akkor bírom a fejét. Tudom róla, hogy zenész, ez már egy jó jel, szereti a rock-ot és szereti a focit. Ha ne énekel, akkor nincs vele bajom. :D

Én is pont Annácskára gondoltam a magyarok közül.

Link to comment
Share on other sites

Milyen jó már hogy a sztár is már egy foglalkozás.Valaki h*lyét csinál magából és máris sztár, máris kap sok pénzt.Vagy van aki tényleg hülye és így kap megint csak pénzt.Pölö hirtelen most Győzikére gondoltam :D annyira sokat mondja hogy ő már letett vmit az asztalra és művelt meg okos meg mittomén, még mesét is írt magáról :D :D Az ilyenek már annyira szánalmasok hogy csak röhögni tudok rajtuk.Eldobom az agyam ha Győzike azt hiszi hogy az emberek azért nézik a műsorát mert ő olyan nagy sztár :D

Link to comment
Share on other sites

Miközben olvastam írásod, a hülye szónál egyből Győziket ugrott be... nem szeretem mert azért kapja a pénzt mert hülye és buta, ráadásul senki sem nézi csak mindenki látta a műsort és milliós volt a nézettsége... vele egyidőben ment a Frei Dosszié, na inkább azt néztem, az legalább egy okos ember és elég érdekes témákat szokott feszegetni.

U.I.: nem tértünk el a témától egy picit? :)

Link to comment
Share on other sites

Lenne egy kérdésem: amikor az ilyen hip-hop zenékben rappelnek, akkor az ütem mögött azokat az ilyen szimfonikus darabokat is ők írják? Pl. Hősök - Honfoglalók. Vagy hogy működnek ezek?

 

Én nem rap-et hallgatok, de a múltkor valaki a buszon A profi felgyorsított és kicsit talán átdolgozott zenéjét ordíttatta és ott daráltak valami rapszöveget. Ha ebből indulok ki, akkor szerintem inkább feldolgozások azok amikre szöveget találnak ki.

Link to comment
Share on other sites

Multkor épp a Toto - Africa c. számát hallottam, ahogy éppen elrontották. Elcsalták a szám elejét, berakták vmi fantasztikus hip-hop vagy tudomisén milyen műfajú szám elejére és az adta a dallamot és az ütemet, közben rap-eltek rá. Hát szép...

Ha én nagy zenész lennék :D, akkor tuti nem engedném, hogy feldolgozzák vagyis elrontsák azt a zenét, amit én nagy munkával megcsináltam. Ha ennek ellenére mégis hallanék egy feldolgozást, akkor azt a valakit úgy beperelném, hogy csak zeng. :D Ne más munkájából akarjon megélni, hogy aztán sztárnak nevezzék...

A feldolgozások nem minden esetben rosszak, de erről már elég hosszan írtam vmelyik topicba, talán a DJ-sben.

Link to comment
Share on other sites

Azért a legtöbb alapot maguk csinálják vagy programmal, vagy rendesen lezongorázzák, hegedülik, harmonikázzák stb... nem egy előadó van a magyar és külföldi mezőnyben is akik maguk játszák fel egy-két hangszeres részét a zenének.

Link to comment
Share on other sites

Nem mintha a rock zenében nem lenne 1000feldolgozás és egyéb,de mivel nagyobb múltja van,gondolom oda lehet visszanyúlni,de itt inkább az megy,hogy leszed egy instrut egy az egyben és a saját szövegét nyomja alá,van aki ezzel a tiszteletét fejezi ki az előadó íránt,valaki meg csak béna és nem tud zenét írni! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...