Jump to content
PirateClub.hu

Microsoft Windows 7


megabalance
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Üdv,

 

én is feltettem a 7-et, XP mellé, de külön winchesterre. A kérdés az lenne, ami már felmerült pár oldallal korábban (de ha jól láttam, megoldás nem érkezett rá): hogyan lehetne elővarázsolni a boot manager-t (ill, hogy automatikusan előjöjjön indításkor), hogy ne kelljen mindig az alaplap boot menüjében winchestert választani? Megoldható ez? Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Értem, köszi, erre gondoltam. Csak az a gondom, hogy ez nekem egyáltalán nem jön elő. :( Hogy lehet előhozni? Ráadásul a 7-ben a sajátgép-jobb katt-tulajdonságoknál van olyan, hogy meg lehet nézni, milyen rendszereket érzékel, és ott az xp fel sem tűnik, csak a W7.

(Lehet, hogy azért nem látja a W7, mert úgy telepítettem a másik winyóra, hogy addig lehúztam az xp-s meghajtót?)

Link to comment
Share on other sites

hja? akkor ne is csodálkozz... ez egy fölös művelet volt - és a választómenű szempontjából igen káros. a szaktudásom szerint nem is fogod tudni előcsalogatni, mert nincs mi között választani. de nem én vagyok ám a legokosabb libapásztor, hátha van valakinek ötlete erre.

Link to comment
Share on other sites

OK, akkor ha jól értem, újrarakom a W7-et, úgy, hogy mindkét HDD rajta van a gépen és akkor felkínálja majd a választást. Alig van még valami a 7 mellett, nem lesz nagy veszteség újratelepíteni és ha ez megoldja, akkor a legegyszerűbb is. Köszi. :)

Link to comment
Share on other sites

persze, én is így raktam fel... csak találd el azt a particíót, ahol most is a w7 csücsül. + egy jótanács: okvetlenül töröld azt a bizonyos particiót (alul lesz a lemezkezelésnél ilyen opció) a különböző összemosódások elkerülésére, mert különben a mostanit elteszi puttonyba windows.old-ként és csak pazarolnád a helyet.

Link to comment
Share on other sites

Újratelepítettem a W7-et, de most meg indításnál kiírja, hogy bootmgr is missing (pedig mindkét HDD C: meghajtóján ott van), press ctrl+alt+del to restart. Viszont ha belépek a boot menübe és azt a winyót választom, amin az xp (!) van, akkor bejön és tudok választani. Ezt szerettem volna az elején is elérni, de még most is csak úgy tudom előhozni, ha bemegyek a boot menübe és ezt kéne kiküszöbölni. Gondolom a bootmgr-nek magától kellene indulnia :(

Link to comment
Share on other sites

most viszont nekem lenne kérdésem:

most hivatalos w7 rc1 7100-at használok, amihez az ms-től kaptam is kulcsot. most leszedtem torrentről egy build 7260 rtm-et, amit szívesen feltennék, de se kulcs, se törés, sesemmi. kinek hogy sikerült aktiválnia, vagy megkerülni az aktiválást? vagy ez használható minden faxni nélkül?

Link to comment
Share on other sites

üdv

 

nekem egy ilyen problémám lenne: Ami itt van fent a Pirateclub-on Win 7 Patch azt tettem fel, az irja a windows aktiválva van...Mégis ma este óta ez az ablak ugrál be, hiába lépek ki belőle utána mindjárt bejön...Mit csináljak? Előre is Köszi

Módosította agentzs1
Halott linkek miatt szerkesztve
Link to comment
Share on other sites

Legközelebb lesz annyi eszed, hogy nem mindenféle aktivátor vacakkal kísérletezel azon, amin felesleges mert rc kulccsal free aktiválás van. a nagy windows témában van néhány, sőt, itt "igényelhetsz" saját kulcsot:

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx

a megfelelő verzió és nyelv kiválasztása után a live fiókoddal alapból be lehet lépni, még regelni sem kell. a direkt link pedig tilos.

Link to comment
Share on other sites

ne a bootmanagerbe menj be (ami gondolom, az egyszeri boot-beállítást jelenti), hanem a bios boot menűjében kísérletezd ki a hdd-k boot-sorrendbe állításával ugyanezt a szituációt. lehet, hogy nem fog elsőre sikerülni, de ne keseredj el! :)

 

Köszi szépen, közben rájöttem, hogy tényleg nem jó sorrendben voltak a HDD-k, ezért nem jött a bootmgr, de most már okés. Köszönöm az eddigi segítségeidet is. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Azt próbáltam, pont azaz, hogy kiirtam és nem enged róla bootolni.

 

De a kibontott isot írtam ki... az baj? lehet ha nem bontom ki az isot, csak egy az egybe kiirom akkor enged róla bootolni? Mer igazából kétlem, így tünt logikusnak...

Link to comment
Share on other sites

Kiirtam egy az egybe az isot, így sem enged bootolni róla :unsure::blink:

Pedig a meghajtómmal nincs gond, legalábbis amúgy beolvassa...

Mikor először betettem egy ideig gondolkodott a boot - nál, aztán nem engedte nekem, hogy a cd-ről tegyem azt.

 

Tudja valaki, mér lehet? Vagy hogy máshogy hogy tehetném fel?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...