Jump to content
PirateClub.hu

A legtehetségtelenebb és legtúlértékeltebb színészek


citromy
 Share


Recommended Posts

Az ismertebb színészek közül, ki az a 3 aki a legtehetségtelenebb, illetve aki nem rossz, de túlértékelt. És miért?

 

 

túlsztárolt

Adam Sandler: nekem nem jön be a humora és színészkedni se nagyon tud. Mindig ugyanúgy játssza a szerepeit.

George Clooney: szerintem nem nagy szám. Elég felszínesen játszik, mindig ugyanúgy alakítja a karaktereit.

Colin Farrell: nem tudom mit esznek rajta sokan. Van 1-2 film amiben jó volt, de ennyi.

 

legrosszabb

Steven Seagal: gondolom nem kell kifejteni.

Zac Efron: semmi tehetsége a színészethez... szerintem

James Pattinson: az alkonyatban láttam, azóta se tudom felejteni "színészkedését".

Link to comment
Share on other sites

Legtúlértékeltebb sztem Kevin Costner. Szerintem egyszerűen nincs tehetsége. Legrosszabb meg Zac Effron. Tehetségtelen :) Ja és az nem James Pattinson, hanem Robert Pattinson. Bár ki nem szarja le, ő se színész.... Al Pacino-n azért megakadt a szemem. Túlértékelt? Nem hinném. Tett le már eleget az asztalra, hogy ne nevezzük túlértékeltnek. Nem egy klasszikusban játszott, úgyhogy szerintem le is kéne venni a szavazásról, már bocs. De neki tényleg nincs itt helye.

A listádból egyet se tudok mondani, akit ne szeretnék valamilyen filmért (a túlértékeltekből), kivéve Kevin Costner-t. Sőt eszembe se jut, olyan akit nem szeretnék valamiért :)

 

De egy túlértékelt rendezők szavazáshoz lenne mit hozzászólni. Van egy pár.... (Spielberg, Bay, Cameron...)

Link to comment
Share on other sites

túlértékelt:

a felsoroltak közül mindegyikkel egyetértek*, de mivel 3ról volt szó: Brad Pitt, Keanu Reeves és George Clooney.

 

*Na jó nem mindegyikkel: Al Pacino igaz, hogy már csak árnyéka egykori önmagának, de régen tényleg jó volt: Kánikulai délután, Keresztapa, Serpico, stb. - idősebb korára lazábban veszi a munkáját, megbocsátható: bizonyított már eleget.

 

legrosszabb: Zac Efron.

Link to comment
Share on other sites

Brad Pitt túlértékelt? Miért lenne az? Mondok címeket: Harcosok klubja, Hetedik, 12 majom, Babel, Jesse James..., Égető bizonyíték, kell még? Nem, Pitt nem túlértékelt, hanem zseniális színész ;)

Link to comment
Share on other sites

kicsit furán van összeállítva ez a szavazós lista.

a túlértékelt színészek fele csak simán béna és mehetne a tehetségtelenek közé (Cage, Sandler, Stiller), a többi meg szerintem alakított már nemegyszer fantasztikusan, más kérdés, hogy tényleg agyon vannak sztárolva, de erről csak a média tehet...

Link to comment
Share on other sites

Tény, hogy Pittnek van tehetsége, de ez a világméretű hype ami körüllengi nevetséges - annyira azért nem jó.

 

edit: igen ebben igaza van sbxslade-nek: erről a média tehet elsősorban.

Link to comment
Share on other sites

én úgy vettem észre, hogy Brad Pittet az Angelina Jolie-s korszaka óta emlegetik ennyire, amúgy szerintem egész jó színész, Joe Black-ként imádtam.

Tom Cruise meg... szintén a Nicole Kidman-es válása óta sztárolják ennyit, pedig azért láthattunk tőle példás alakításokat.

Link to comment
Share on other sites

Igen ez jogos, ettől függetlenül szerintem tett le már annyit az asztalra, hogy ne nevezzük túlértékeltnek. Persze kinek mi.

Link to comment
Share on other sites

Tény, hogy Pittnek van tehetsége, de ez a világméretű hype ami körüllengi nevetséges - annyira azért nem jó.

Ha Brando vagy Pacino ebben a korszakban lenne fiatal, akkor ő is nemegy helyen emlegetve lenne, mert egyszóval nagyon jók, és ezt meg kell fizetni! Gondolom akkor őket sem szeretnéd. Nem nézi reálisan az a színészi alakításokat, aki az szerint ítél, hogy mennyit és mit ír róla a média.

Módosította Jaire
Káromkodást mellőzd (Jaire)
Link to comment
Share on other sites

Keanu Reeves nekem egyik kedvencem.

Brad Pittet se tudom miért fikázzátok, őt is csipázom. Pl ott van az egyik kedvenc filmem a Harcosok klubja.

 

Amibe viszont egyetértek h Zac Efron az télleg a legratyibb.. kifejezni nem tudom h mennyire utálom +o(

Link to comment
Share on other sites

Ha Brando vagy Pacino ebben a korszakban lenne fiatal, akkor ő is nemegy helyen emlegetve lenne, mert egyszóval kurvajók, és ezt meg kell fizetni! Gondolom akkor őket sem szeretnéd. Nem nézi reálisan az a színészi alakításokat, aki az szerint ítél, hogy mennyit és mit ír róla a média.

Brad Pittet se tudom miért fikázzátok, őt is csipázom.

 

Grrr! Először is, tisztázzuk a túlsztárolt jelentését:

NEM azt jelenti, hogy valaki rossz. Ez alatt azt értjük, hogy valakinek jóval nagyobb a hírneve, mint amekkorát a tehetsége indokolna. Brad Pittet pedig olyan szinten felkapta a média, hogy az már nevetséges - és ebben ne mond, hogy nincs igazam, mert aki nem remeteként él az ezt nem vitatja.

lzprince: ki mondta, hogy nem szeretem Pittet? Ki mondta, hogy a média miatt szólom le? A top10 középkorú amerikai színész közé betenném és tisztelem is (a Bábelben tetszett a legjobban, illetve a 12 majomban), de objektívan nézve be kell vallanom, hogy túlsztárolt.

Figyelj: Philip Seymour Hoffman, Kevin Spacey, DDL, Jeff Bridges, Edward Norton, stb. - elég sok színész van akik legalább olyan tehetségesek mint Pitt, mégis fele akkora hírnevük sincs. Edward Norton pl. szinte mindenkit lemos a képernyőről: a Harcosok klubjában nem Pitt dominált a közös jelenetekben (aki ezt nem veszi észre az vak), a Legbenső félelemben Richard Gere eltörpült mellette. A többi 4ről ne is beszéljünk, még annyira sem ismertek mint Norton.

Szóval nem leszólni akartam, én is kedvelem és nagyra tartom, de azért nézzük már picit objektívabban a dolgokat. Részemről a téma lezárva.

Link to comment
Share on other sites

Elég szoros verseny alakult ki a legtúlértékeltebb színész titulusért. Kíváncsian várom, hogy néhány nap múlva, amikor a fórumozók nagy része leadta voksát ki lesz a befutó. B)

 

A legrosszabbak közül láthatóan Zac Efron vagy Steven Seagal lesznek a "nyertesek". Mindketten megérdemlik az nem vitás.

 

Ami pedig a Brad Pitt vitát illeti, szerintem fejezzétek be, fölösleges. Persze szerintem is túlértékelt, azért is tettem be a szavazásba, de másoknak meg a kedvenc színésze szóval fölösleges ezért egymás torkának esni.

Link to comment
Share on other sites

Grrr! Először is, tisztázzuk a túlsztárolt jelentését:

NEM azt jelenti, hogy valaki rossz. Ez alatt azt értjük, hogy valakinek jóval nagyobb a hírneve, mint amekkorát a tehetsége indokolna. Brad Pittet pedig olyan szinten felkapta a média, hogy az már nevetséges - és ebben ne mond, hogy nincs igazam, mert aki nem remeteként él az ezt nem vitatja.

lzprince: ki mondta, hogy nem szeretem Pittet? Ki mondta, hogy a média miatt szólom le? A top10 középkorú amerikai színész közé betenném és tisztelem is (a Bábelben tetszett a legjobban, illetve a 12 majomban), de objektívan nézve be kell vallanom, hogy túlsztárolt.

Figyelj: Philip Seymour Hoffman, Kevin Spacey, DDL, Jeff Bridges, Edward Norton, stb. - elég sok színész van akik legalább olyan tehetségesek mint Pitt, mégis fele akkora hírnevük sincs. Edward Norton pl. szinte mindenkit lemos a képernyőről: a Harcosok klubjában nem Pitt dominált a közös jelenetekben (aki ezt nem veszi észre az vak), a Legbenső félelemben Richard Gere eltörpült mellette. A többi 4ről ne is beszéljünk, még annyira sem ismertek mint Norton.

Szóval nem leszólni akartam, én is kedvelem és nagyra tartom, de azért nézzük már picit objektívabban a dolgokat. Részemről a téma lezárva.

 

Ha nem veszed észre a hibát az elméletedben, akkor arról te tehetsz. Tehetségük mindegyiküknek közös (sőt Brdigest még jobban is szeretem, de nekem ő már öreg kategória, úgy ahogy Sapcey), de Pitt (így férfi szemmel nézve is) jóképűbb, mint négyen együtt, és ezt szereti a média, mert ettől lesz lucskos a lányok bugyija.

És ezt szeretném megértetni veled, hogy mért tehet egy színész arról, hogy túlsztárolt? Nemigazán tudom kinézni Pittből, hogy Hajdú Péterként (fúúj!) viselkedve elmegy a lapokhoz és stúdiókhoz és könyörög, hogy címlapra kerülhessen. Erről nem tehet, ezért nem is kell mondani, hogy: igen, mert ő kurvára nem ilyen jó, mégis foglalkoznak vele a lapok.

A média az szemét dög, de van érzéke hozzá, hogy kiválassza a azt a személyt, akit kiszúrunk az ezres tömegből is. Uff.

Link to comment
Share on other sites

nálam a "túlértékelt" kifejezés azt jelenti, hogy nagyobb tehetségnek tartanak valakit, mint amekkora, és szerintem Brad Pitt nem ez a kategória.

úgy értem soha nem úgy mutatják, mint az X meg az Y filmek haaaaatalmas sztárját, hanem mint A. Jolie férjét és egyéb.

Link to comment
Share on other sites

Ízlések és pofonok. Én pl nem találom Pittet jó színésznek.

Mindig ugyanúgy alakít. Láttam én a Harcosok klubját, Sevent, 12 majmot, Jesse Jamest és még néhányat. Játszott már őrülttől kezdve mindent, de alapjaiban mindig ugyanaz a színészi stílus, ugyanazok a gesztusok, az egész olyan felületes egy idő után. Szóval nem csoda, hogy sose nyert még egy rangosabb díjat sem. Azért többé kevésbé tűrhetően játszik egy kivétellel:

Joe Black: amikor néztem a filmet leestem a székből többször is. Ilyen alakítást rég láttam. Annyira felszínes és röhejes volt, hogy már fizikai fájdalmat éreztem.

Link to comment
Share on other sites

Vendetta:

Semmi szükség erre a kioktató, gúnyos stílusra.

Mindenkinek van joga elmondani a személyes véleményét.

És miért kéne filmkritikusnak lenni ahhoz, hogy megítélj egy színészt? Megnézed a filmjeit eredeti nyelven és kialakul benned egy vélemény...

Módosította Jaire
Ne idézd a közvetlen előtted szólót! (Jaire)
Link to comment
Share on other sites

Azt meg kell hagyni, ügyesen kibújtál a kérdésem megválaszolása alól. :)

Nem volt mit magamra venni, mivelhogy az állításod nonszensz.

 

Ugyanis azt állítottad, hogy csakis a filmkritikusok képesek megítélni egy színészt/filmet. Ez számomra olyan, mintha valaki azt mondaná: "csakis egy ételkritikus képes megítélni egy étel ízét" - ami ugyebár szintén butaság.

A filmkritikusok egyébként újságírói vagy bölcsészdiplomával rendelkező filmrajongók - és noha próbálnak tárgyilagosan ítélni, mivel objektív vélemény nincs, így végezetül ők is csak egy szubjektív értékelést készítenek. Nézd csak meg mennyire eltérő "szakvéleményeket" olvashatsz ugyanazon filmekről. Tehát amit ők mondanak, az sem szentírás. :)

Csak azt szeretném megértetni veled, hogy nem kell bölcsészdiploma ahhoz, hogy észrevedd: Zac Efron színészi tehetsége egy majoméval vetekszik.

Link to comment
Share on other sites

Joe Black: amikor néztem a filmet leestem a székből többször is. Ilyen alakítást rég láttam. Annyira felszínes és röhejes volt, hogy már fizikai fájdalmat éreztem.

nekem pont ezért tűnt zseniálisnak, végig nulla érzelem, pókerarc, mégis annyira kifejező.. de hát ezt nem lehet objektíven ítélni.

meg én elég elfogult vagyok az egész filmmel kapcsolatban, mivel nagy kedvencem.

Link to comment
Share on other sites

Legtúlértékeltebb : Leondardo Di Caprio (Nem tom miért mondják rá sokan hogy olyan jó színész...)

Ben Affleck

Kevin Costner

 

legtehetségtelenebb : Zac Efron (Valami borzalmas egy ''színész'')

Robert Pattinson (A hányinger kerülget a buzee-s ''színészi'' játékától, mondjuk még a Harry Potter 4-ben elviselhető volt.)

Justin Timberlake (Fingja nincs a színészledéshez)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem, ha valaki Justin nevét hallja, az nem színészi alakításaira fog asszociálni, más kérdés, hogy zenei tehetsége mekkora, ez nem ide tartozik. Azonban azt elmondanám, hogy aki látta a Black Snake Moan-t, az Alpha Dog-ot, vagy a Southland Tales-t (főleg ezt), az mindent mondhat, csak azt nem, hogy tehetségtelen. Jó színész sosem lesz belőle, de ezzel a három filmmel már kiemelkedik a Segal-Pattinson-Efron trióból.

Link to comment
Share on other sites

Magyarázat Johnterrynek:

 

Két részre osztottam a hozzászólásomat mint láthatod, kezdtem a legtúlértékeltebbel, ott megemlítettem a szavazásban szereplő színészek közül hármat.

 

Utána jött a legtehetségesebb kategória, oda azt írtam, hogy "mindegyik bűnrossz", mondván, hogy nehéz hármat választani a tizen valahány közül. De ezt a 2. szavazásban szereplő színészekre értettem, ember! Tehát nem Tom Cruisera meg a többiekre, ők a másik szavazáshoz tartoznak. Remélem most már érthető.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Tom Cruise mit keres ott?Több filmben is bizonyította már, hogy tehetséges..!Magnólia,Jerry Maguire,Utolsó szamuráj...

Ahhoz képest elég sok szavazatot kapott :D

Szerintem elég sok szavazat gyűlt már össze, hogy kihirdessük a nyerteseket:

 

 

 

Legtúlértékeltebb színész: Tom Cruise

 

2007-06-26TomCruise.jpg

 

 

Legrosszabb színész: Zac Efron

 

photo-of-zac-efron.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...