Jump to content
PirateClub.hu

Az évtized 10 legjobb filmje


citromy
 Share

Recommended Posts

Tudom hogy még nincs vége ennek az évtizednek, de 2000-től kezdődően mely 10 film volt az amik a legnagyobb hatással voltak rátok és miért?

 

Számomra, visszafelé haladva:

 

10- A Faun labirintusa: Varázslatos.

9- Haláli hullák hajnala: nem csípem a zombi filmeket, és ez meg kiparodizálja az egészet :D Meg amúgy is szeretem az angol humort.

8- A fülke: Utálom C Farrellt, de ez nem változtat azon, hogy ez egy szuper film.

7- Nem vénnak való vidék: Coen testvérek (szerintem) legjobb filmje.

6- Gladiator: Rég láttam már ilyen jó popcornmozit.

5- A sólyom végveszélyben: Ezt is a Gladiátor rendezője készítette, szórakoztató és ugyanakkor durva háborús dráma.

4- Gyűrűk ura trilógia: Régen olvastam könyvben és nagy élmény volt filmben megnézni. Le a kalappal a készítők előtt, rohadt jól megcsinálták!

3- Bakancslista: Jack Nicholson és Morgan Freeman a főszereplői ennek a minőségi vígjáték/drámának. Sokat nevettem rajta és a vége nagyon megható volt.

2- Crash: Wow! ( ez volt a reakcióm első nézés után ) Egy elgondolkodtató és szórakoztató film, amit többször is meg lehet nézni.

1- Donnie Darko: Fantasztikus, számomra az évtized filmje. Háromszor láttam már és még mindig elkápráztat. :)

Link to comment
Share on other sites

1. Nem Vénnek való vidék-Coen testvérek eddigi legjobb filmje

2. Becstelen Brigantyk - Megtalálaható benne a régi háborús filmek stílusa

3. A Tégla - Hatalmas film, nekem nagyon tetszett

4.A Gyűrűk Ura – A Gyűrű Szövetsége

5.A Gyűrűk ura – A király visszatér

6.A Gyűrűk ura – A két torony-Nagyon jól összehozták.

7. A tökéletes trükk- Lehet nem volt akkora sikere de, nagyon jól lett megcsinálva ez a film is

8. A Faun labirintusa -csodálatos film

9.Oldboy- nagyon jó lett :)

10. 300-jó kis történelmi eposz :)

 

Link to comment
Share on other sites

Én is fordított sorrendben...

 

10. Oldboy egy nagyszerű koreai akció-dráma, a végén akkora csavarral, hogy utána az államat kerestem.

9. Requiem for a dream egy mély és felejthetetlen film - minden téren szuper.

8. Memento mert egy intelligens és egyedi thriller. Chris Nolan legjobbja.

7. Vanilla Sky egy zseniális film a realitásról. Többször láttam már, de mindig felfedezek benne valami újat.

6. No Country for Old Men le a kalappal a Coen testvérek előtt, nem mindennapi alkotás.

5. Inglourious Basterds zseniális, nyers és felejthetetlen - ez a 3 szó jut róla eszembe. Tarantino legjobbja a Pulp Fiction óta, Waltz pedig óriásit alakított.

4. Eternal Sunshine of the Spotless Mind mert egy szép és elgondolkodtató romantikus dráma, nagyszerű színészi játékkal.

 

3. The Pianist

21dmozq.jpg

Polanski rendkívül nyomasztó és felkavaró filmje egy (zsidó) ember túlélésért folytatott harcáról a 2. világháború alatt.

 

2. There will be Blood

2jezg2d.jpg

Még egy ilyen intenzív drámát rég láttam. Tökéletes. DDL pedig zseniális.

 

1. City of God

16hm3nt.jpg

Egy szó: mestermű. ;)

Link to comment
Share on other sites

Azért ez elég nehéz kérdés. Azért leírom, de utólag biztos eszembe fog jutni valami, ami megérdemelné itt a helyét.

Becstelen Brigantyk: Feszült, izgalmas és érdekes. Waltz brillírozik a szerepében és a többi karakter is iszonyat kidolgozott. Ultramaximalista film.

The Dark Knight: Ledger mellett a sztori sem törpül el. Mikor először láttam ,előredőltem izgalmamban a széken. Még mindig ugyanígy tudok rajta izgulni.

A bakancslista: Megható és érdekes. Morgan Freeman és Jack Nicholson fantasztikus páros.

A Tökéletes Trükk: Számtalanszor láttam, de mindig találok benne új dolgot. A sztori nagyon csavaros és oda kell figyelni rendesen.

I'm Not There: A valaha volt legjobb zenés alkotás. Bob Dylan életét rendkívül érdekesen és rendhagyóan mutatja be + Cate Blanchett sem semmi.

Nagy Hal: Tim Burton visszafogta magát kicsit egy filmre és sztem meg is lett az eredménye. Egy gyönyörű mese az életről, de tényleg gyönyörű.

Egy csodálatos elme: Russell Crowe nem pihent a Gladiátor sikere után. Lenyűgözű szereposztása és megható története fogott meg.

Bor, mámor, Provance: Kész látványorgia az egész film, mindig leesett állal nézem. Számomra látványvilágában még az Avatar-t is übereli. A kamerakezelés és a beállítások elviszik a hátukon a filmet, plusz két nagy kedvencem is szerepel benne (Russell Crowe és Marion Cotillard)

Blöff: Guy Ritchie fantasztikus gengszterfilmet hozott össze, nagyon erős karakterekkel.

Gyűrűk Ura 3: A Minas Thirith-i csata mindent, de mindent visz. Feledhetetlen egy filmes esemény, a moziban leesett állal néztem.

Link to comment
Share on other sites

10.Gyűrűk Ura 1. - a Gyűrű Szövetsége

9. A bakancslista

8. Gyűrűk Ura 2. - A két Torony

7. Batman a Sötét Lovag - Heath Ledger valami fenomenális volt benne. Kár hogy meghalt :S

6. Pókember 2. - Nagyon tetszett, nemtudom megmondani miért de nálam 10 pontot ér a 10-ből :D

5. Gyűrűk Ura - A király visszatér

4. 300 - Jó kis történelmi filmet hoztak össze.

3. Becstelen Brigantyk - Szerintem méltán megérdemli a dobogó alsó fokát :)

2. Simpsons - The Movie - Nekem ez egy hatalmas favourit mese. :)

1. Harry Potter és az Azkabani Fogoly - Lehet ezért sokan megköveztek, de számomra ez az utolsó olyan Harry Potter amire még ma is emléxem. Ezután talán csak a Tűz Serlege még említésre méltó, de a többi már a nyomukba sem érhet a könyveknek :S

Link to comment
Share on other sites

nem sorrendben, a teljesség igénye nélkül: City of God, Oldboy, Requiem for a Dream, Donnie Darko, Blöff, Karib tenger kalózai 1, A forrás, A Beautiful Mind, There Will be blood, Fight Club.

A válasz egyszerű: mindegyik zseniális.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

10. Die Hard-ok

9. Amerikai história X

8. V, mint vérbosszú

7. Aliens

6. Ravasz, az agy.....

5. Ponyvaregény - no comment :D

4. Interstate 60 - Úttalan út (mivel én sem hiszek a véletlenekben, az egyik kedvencem)

3. Pillangó hatás - a sztori zseniális, zene zseniális és bár nem szeretem, de Eston Kácsör is

2. Forrest Gump - egyik legnagyobbbbbbb

1. Requiem egy álomért

Link to comment
Share on other sites

10. Nagy hal: Bájos mese nagyszerű és ötletes anekdotákkal: a csodák átitatják életünket, a legendák pedig halálunkkal születnek meg. Minden idők talán legviccesebb és egyben legszomorkásabb kitalált életrajzi története.

 

9. A sötét lovag: A realisztikus Batman univerzum eddigi legjobb darabja, amely feledhetetlen, sötét hangulatot idéz nem a csicsás villódzások és neonfények által.

 

8. Az árva: egy olyan horror film, amely a hihetőség határát súrolja: nem természetfeletti hatalom szállja meg a filmet, nem az ördög gyermeke. Annyira abszurd, hogy már igazi, bár állítólag valós történeten alapul.

 

7. Fűrész: az első darab még eléggé ütős és ötletes, drámai, a többi már csak a minél kegyetlenebb kínzásokról szól.

 

6. King Kong: Peter Jackson filmje igazi epikus látványorgia több akcióval és érzelemmel, mint elődeiben, a nagy majom mellett óriási rovarok és dinoszauruszok is megjelennek a filmben.

 

5. A faun labirintusa: a spanyol polgárháború rémségei ötvöződnek a gyermeki rémmesékkel. Nyomasztóan varázslatos.

 

4. Szilaj, a vad völgy paripája: az Oroszlánkirály után végre egy tisztességes mese, amely nem a felnőttes beszólásokra és szlengekkel dobálódzó gyurmafigurákra épít. Kézzel rajzolt és számítógépes animáció ötvözete, gyönyörű dalok, méltatlanul lett elfelejtve.

 

3. A fantasztikus Mr. Fox: a stop motion technikával készült bábfilm olyan hangulattal van átitatva a zenék és látványvilág által, hogy komolyan kevés rá az a 70 perc, emellett az eredeti hangokat igazi nagyágyúk adják.

 

2. A bukás, Hitler utolsó napjai: egy film, amely a Führert nem földöntúli szörnyetegként mutatja be, illetve kicsinyíti le paródiáival, hanem hitelesen: emberként. Látjuk remegni a kezét a betegségtől, idő előtt megöregedni, kiabálni, sírni, és igazából nem sajnáljuk, de meglepődünk: a pusztulásban benne van egy korszak tragédiája: egyetlen őrült elme ekkora rombolást vitt véghez ebben a világban.

 

1. Avatar: nem túl eredeti ötlet, de erős érzelmek és óriási látványvilág járja át a filmet: modern indiánmese, minden korosztálynak kellemes kikapcsolódást nyújt.

Link to comment
Share on other sites

Evidens, hogy közel sem a legjobbak, de mivel a kérdés a hatásra irányult, ezért íme az én listám, sorrend nélkül.

 

Az álmodozók - a '68-as párizsi forradalomban elhelyezett erotikus dráma. Könyvet szintén ajánlanám.

Alfie - Jude Law angolos geszusait és és eleganciáját szeretem, a Rolling Stones-t szintén.

Tesó - magyar rendezés, afféle békásmegyeri korkép kis intellektuális humorral megspékelve.

Az irányítás határai - Jarmusch-féle feszült dráma/krimi(?) egy kőarcú bérgyilkosról.

Paranoid Park - avagy gördeszkás srác öl vasúti alkalmazottat. Remek bevágások a deszkások életéből.

Lora - még egy magyar film, a történet és a nagyvárosi környezet tetszett, plusz adott kicsit a zenészek életéből is.

Aztán amihez nem fűznék semmit: Tökéletes trükk, Egy makulátlan elme örök ragyogása, A por, Lakótársat keresünk.

Link to comment
Share on other sites

Huh, tizet most nem tudnék írni, de a következő filmek ugrottak be, amiket az évtized legjobbjainak tartok:

 

Tavasz, Nyár, Ősz, Tél... és Tavasz: Gyönyörű koreai dráma tele elgondolkodtató tartalommal.

 

Isten városa: Egy rendkívül megrázó brazil alkotás.

 

Gran Torino: Nekem nagyon tetszett Clint Eastwood 2008-as filmje. Szép kis dráma ez, ami egyszerre szórakoztat és elgondolkodtat.

 

Gyűrűk ura trilógia: Mivel régen olvastam könyvben, így óriási élmény volt megnézni. Nagyszerűen elkészítették, pedig félten tőle, hogy a legtöbb adaptációhoz hasonlóan elrontják. :)

 

A mások élete: Jól átgondolt, precízen megrendezett német dráma.

 

Amélie csodálatos élete: Egy kissé elvont francia film, ami engem nagyon megfogott. Imádom a képi világát és a hangulatát, és ennek a filmnek is van egy fontos üzenete, mégpedig, hogy értékeljük az élet apró örömeit és a jelen pillanatot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...