Jump to content
PirateClub.hu

Te egyetértesz-e azzal, hogy minél több helyen betiltják a dohányzást?


Roland18
 Share


Recommended Posts

heibisch: Nagy tévedés, olvasd csak végig pl. ezt. Vagy keress rá googleben.

http://www.hazipatika.com/topics/nikotinstop/articles?aid=20010507120417

Már talán a tudatlanság miatt is tesz magasról a dohányosok nagy része a nem dohányzókra...

Link to comment
Share on other sites

Tudom, hogy mi a helyzet, eleget hallom.

És nem mondok ahhoz hasonló hülyeségeket, mint

"ha berúgok, akkor holnap az lesz másnapos, aki végig mellettem ült".

Károsabb arra, aki nem szívja? Ugyan már.

Legfeljebb hamarabb megérzi, és köhögni kezd.

Ez nem olyasmi, amihez - mivel szívom - már hozzászoktam,

és ezért nekem nem is olyan rossz.

 

Képtelenség olyasvalakit komolyan venni,

aki a bizonygatásban átesik a ló túloldalára.

 

Ne csak azt lássátok a hsz-ben, hogy lehet, hogy holnap épp mellettetek állok majd, és felétek megy a füst, mert valószínűleg nem így lesz. Még a széljárásra is odafigyelek.

A zavaró eseteket (ti. hogy valaki a cigizésével nem vesz tudomást a körülötte levőkről) meg kell beszélni az érintettel, dramatizálni meg általánosítani viszont egy hajítófát sem ér.

Link to comment
Share on other sites

Tudom, hogy mi a helyzet, eleget hallom.

És nem mondok ahhoz hasonló hülyeségeket, mint

"ha berúgok, akkor holnap az lesz másnapos, aki végig mellettem ült".

Károsabb arra, aki nem szívja? Ugyan már.

Legfeljebb hamarabb megérzi, és köhögni kezd.

Ez nem olyasmi, amihez - mivel szívom - már hozzászoktam,

és ezért nekem nem is olyan rossz.

 

Képtelenség olyasvalakit komolyan venni,

aki a bizonygatásban átesik a ló túloldalára.

 

Ne csak azt lássátok a hsz-ben, hogy lehet, hogy holnap épp mellettetek állok majd, és felétek megy a füst, mert valószínűleg nem így lesz. Még a széljárásra is odafigyelek.

A zavaró eseteket (ti. hogy valaki a cigizésével nem vesz tudomást a körülötte levőkről) meg kell beszélni az érintettel, dramatizálni meg általánosítani viszont egy hajítófát sem ér.

 

Tegyük fel,hogy a passzív dohányzás nem káros (persze ez messze nem igaz),de azok az emberek,akik nem cigiznek semmiképp nem szeretnének cigifüstös szívni egy irodában, szórakozóhelyen,vonatban stb. Miért kell kitenni őket ennek? Miért kellene nekem (nekünk),más idegen emberek füstjét belélegezni?

Ezért jó az,ha egyes helyeken betiltják és kijelölt dohányzó helyeket tesznek,ugyanis akkor a cigisek egymást károsíthatják...

Na és az,hogy a zavaró eseteket meg kell beszélni...jó poén. Lehet,hogy te kivételesen olyan ember vagy,aki tolerál másokat,de ez nagyon - nagyon kevés. Hidd el nekem,hogy az esetek 80%-ban nem lehet ezeket az eseteket megbeszélni,és tudom miről beszélek.

Link to comment
Share on other sites

Ezen viszont nem fog segíteni a tilalom. Ki ellenőrzi? Mivel jár?

Ugye a vonaton is tilos, mégis a mi belátásunkra van bízva, hogy "megtartóztatjuk-e" magunkat.

 

 

Amúgy át tudom érezni egy nemdohányos helyzetét: cigifüsttel belenyúlni a másik személyes terébe nagyobb bunkóság, mint kéregetéssel vagy jehovázással. Őt ez sérti, engem meg a "minden dohányos ilyen meg olyan" duma és a keresztes háború.

Link to comment
Share on other sites

szerintem a dohányzást mindenhol bekéne tiltani, mindenki csak a saját portáján dohányozhasson

eddig akármelyik dohányzó ismerősöm megkérdeztem"mért cigizel, mi a jó benne?" nemtudta megmondani, akkor minek szívjátok?? valaki válaszolhatna rá :)

szerk.: egyébként felénk(Kaposváron)tilos közterületen dohányozni, csak a kijelölt helyeken

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek bár a buszmegállót hülyeségnek tartom, ha 1 méterre áll a megálló mellett ugyanúgy rámfog jönni a füst (mondjuk ez a széltől is függ), úgyhogy a 'kakinak' adtunk 1 pofont.

Éttermekben, vonatokon, közintézményekben, kis zárt helyeken stb. viszont szigorúan betartatnám.

Amugy mi, antidohányosok tehetünk a környezetszennyezésről..mi küldtük ki a bagósokat a szabad ég alá cigizni :)

Egy kis elrettentés, ha még valaki nem látta volna:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az összes dohányost kikéne iktatni. Mivel hogy miért cigarettáznak az emberek ha semmi haszna sincs belőle csak káros? Ennek nincs értelme és ne gyertek azzal hogy a kutatások bebizonyították hogy a dohányosoknak jobb a memóriájuk 80 évesen meg hogy megnyugtat ez csak blabla... Ráadásul a dohánycserje termesztő területek értékes földeket vesznek el más mezőgazdasági termékektől amik értelmesebbek (kukorica gabonafélék) szóval mág helypazarlás is. Nagyon nem értem a dohányosokat.

Link to comment
Share on other sites

Természetesen egyetértek, bár kiváncsi leszek a dohányos ismerősök ezt mennyire fogják majd tolerálni...

Főleg játszótéreken kéne betiltani...

Meg én azon háborodok fel a legjobban, amikor jön egy anya a kisbabájával és közben lóg a cigi a szájából és megy a gyerekre a füst... :angry:

Mondjuk az egyátalán nem igaz,h a a passzív dohányzás nem káros...hát innen is látszik,h a dohányosokat általában nem érdekli más egészsége..TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!

Mondjuk nálunk a suliban az ment,h a lány wc-ben cigiztek és hát én teljesen felháborodtam, mert nehogymár azért ne menjek el wc-re, mert ő most ott cigizik...cöhhh :angry:

Amugy meg nem utálom a dohányosokat, mert nekem is van egy csomó olyan ismerösöm, sőt anyám is eléggé keményen cigizik...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Meglepő, hogy még mindig ezen vacilálnak... Itt Londonban már rég be van tiltva a dohányzás nem csak a megállókba, hanem a kávézók éttermek 98%ban. Ahol nincs ott külön ki van írva, hogy lehet dohányozni. És az emberek itt nem hőbölögnek ellene, hanem elfogadják. Kész, ez van. Otthon biztos ebből is "monnnnnyon le" szégyencirkusz lenne.... <_<

Link to comment
Share on other sites

Olyan ez mint a kutyatartás, civilizált országokba plázákba is szabad bevinni nállunk meg arra nem képesek h szart feltakarítsák még parkokból is ki vannak tiltva.

Mindenki úgy rontja el a tüdejét ahogy akarja, de ha megkérem, h ne a pofámba fújd akkor kérjen bocsánatot és menjen el. Étterembe meg aztán kész próbálnék enni és mellettem fél méterre rágyújt ilyen helyekre be sem megyek. Másik kedvenc: van városomban vízpart, ami mindig tele van horgászokkal, futókkal, kutyásokkal, futás közbe nyugodtan pofádba fújja, nemtom mit gondol szabad levegőn nem számít?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Én az igenre szavaztam, még ha az indokom korhely is, de felelőtlennek tartom azokat az embereket, akik annyira rászoknak, hogy nem bírják ki, hogy minden percben egy szál cigi füstöljön a szájában. +Általában ha melletted ülnek a buszmegállóban, vagy akárhol, a legtöbbjük (nem mind) még meg sem kérdezi, hogy rágyújthat-e. Mi van akkor, ha a melletük ülő ember allaergiás a cigifüstre?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...