Jump to content
PirateClub.hu

Tényleg kihalnak a férfiak?


hankock
 Share

Recommended Posts

Újabb kutatások támasztották alá azt az elméletet, amely szerint a férfi tulajdonságokat hordozó Y kromoszóma szép lassan eltűnik. A nagy kérdés, hogy mi lesz ezután az emberiséggel?

Jennifer Graves brit kutató szerint a férfi szexuális kromoszóma 5 millió éven belül teljesen eltűnik.

 

"Ahhoz, hogy valaki férfi legyen, Y kromoszómára van szüksége" - magyarázta a professzor. "300 millió éve az Y kromoszómában még 1400 gén volt, ma már csak 45. Ha a kopás ebben az ütemben folytatódik, mintegy 5 millió év alatt elfogynak a gének az Y kromoszómában."

 

 

"Az Y kromoszóma haldoklik, a nagy kérdés, mi történik akkor." Jennifer Graves szerint valószínűleg egy új emberi faj fog kialakulni.

 

Az állatvilágban van már példa arra, hogy egy fajból eltűnt az Y kromoszóma. A brit kutató szerint az ember nem tudja követni egyes gyíkok példáját, amelyek nem szexuális úton szaporodnak. Inkább azoknak a rágcsálóknak a modellje lehet az emberiség sorsa, ahol az Y kromoszóma nélkül is vannak hímek. A régi szexuális gének szerepét más gének vették át.

 

aqui.la

 

 

Link to comment
Share on other sites

Itt nem arról van a szó, hogy a férfiak kipusztulnak, hanem, hogy a gének. De mint írták feltételezhetően új gének fogják átvenni a szerepet. 5 millió év alatt annyit fogunk még mutálódni, hogy el sem tudod képzelni. Gondold csak el. Majmokból fejlődtünk ki. 5 millió év múlva lehet, hogy nem is lesz már emberiség. Lehetetlen megjósolni.

Link to comment
Share on other sites

Nekm az egyik tanárom mondta hogy a férfiak kezdenek el nőiesedni. Egyre több a homoszexuális, egyre több férfi nemzőképtelen, vagy csak nehezen tud gyereket csinálni, stb. De nekem úgyis moindegy hol lecek én már 5 millió év múlva. :D

Link to comment
Share on other sites

Ki tudja?!

Szerintem ezt nem lehet megjósolni. Lehet ,hogy eltűnik az Y kromoszóma de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a férfi eltűnik, mint a cikk is említi: vannak olyan állatok amiknél nincsen Y kromoszóma illetve eltűnt, és mégis vannak hímek. Tehát ez evolúció sok meglepetést tartogat még.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nekm az egyik tanárom mondta hogy a férfiak kezdenek el nőiesedni. Egyre több a homoszexuális, egyre több férfi nemzőképtelen, vagy csak nehezen tud gyereket csinálni, stb. De nekem úgyis moindegy hol lecek én már 5 millió év múlva. :D

de kajakra... egyre több a srác aki úgy viselkedik mint egy csaj. pölö most ezzel az emo hullámmal jött egy csomó búzakalász, akik nyávognak összevissza :D talán ez már annyira durva, hogy a kromoszómák sem bírják :lol:

én olyasmit hallottam, hogy a klotyóba kerülő női hormonokat nem tudják a szennyvíztisztító telepeken eltüntetni a vízből, szóval az ivóvízzel mi azt szépen megisszuk, így a férfiakba női hormonok kerülnek.elég rossz.

bár a csajok is férfiasodnak, minél idősebbek :D bajszuk nő, szőrösödnek, stb :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Egyébként annyira nem idegen egy faj kihalása. Egy emlős faj átlag élettartalma két és félmillió év, de néhol még kevesebb. Tekintve, ahogy egyre tovább szaporodunk egyre rosszabb és több hiba keletkezik a gén állomány "másolása" kor. Mint amikor kinyomtatunk valamit és azt újra és újra lefénymásoljuk és kinyomtatjuk. 30 fénymásolás és nyomtatás után már eléggé kopott, fakó lesz a kép, pont mint a génünk. A hibák megmaradnak és több keletkezik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Most ezt így kijelentik hogy 5 millió év múlva nem lesznek férfiak... Honnan tudják? Addigra még a nők is kihalhatnak na meg 5millió év...háát ha addig nem pusztítja el a bolygónkat egy atomháború, akkor is hülyeségnek hangzik ez az egész.

Link to comment
Share on other sites

hehe ezt jól kitalálták :D csak két gond van.

1.

Az emberi faj már nem változik, mivel már nem érvényyesül a természet törvénye 1§ hulljon a férgese.

A beteg emberek is túlélik, és nem az inmun rendszerükre, meg a génállományukra van bízva a túlélés, hanem az orvosokra. A faj fejlődése, mutálódása tehát már régen leállt.

 

2. az emberiség már 1000 év múlva sem lesz itt, max a nyomai, hogy volt egyszer egy ilyen faj stb... de 5,000,000 év? röhögnöm kell :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...