Jump to content
PirateClub.hu

Windows Vista or Windows XP


sachiko90v2
 Share

Vista or XP?  

162 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Vista or XP?

    • Windows Vista
      42
    • Windows XP
      102
    • egyéb: ha netán van, írd le :)
      18


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nekem Windows Vista Ultimate 64 bit-es service pack 1-em van és semmi bajom nincs vele.

Minden klasszul müxik.

 

(ui.: ez most nem keménykedésnek mondom :) )

 

ugyanígyvagyok vele.

4giga memoria felett 1értelmüen vista

hiába van itt ennyi maradi az Xp eltnik...

Link to comment
Share on other sites

Én az XP-t részesítem előnyben, mivel már szinte megjelenése óta használom, persze mindig vmi frissebb változatot és eddig nem voltak megoldhatatlan problémáim vagy esetleg olyan nagyon zavaró dolgok, ami miatt váltanom kellett volna. Megfelelő a gépigénye is. A Vista még talán azért bizonytalan számomra, mert lehet nem fut el minden rajta, rengeteg olyan grafikai és egyéb dolog van benne, ami számomra felesleges. Most tervezem, hogy rendelek egy csomagot, amiben egy XP, Vista és egy új Office van, majd lehet teszek egy próbát a Vista-ra.

Link to comment
Share on other sites

Én egyenlőre XPt használok, de már tervezem az átállást Ubuntu 8.10-re :) Nem igazán tetszik, hogy kb 2havonta újra kell telepítenem az XPt, mert vagy hihetetlenül lelassul, vagy csak jó szokásához híven elfelejt működni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Windows XP-t használok, meg vagyok vele elégedve, és mivel a konfigom sem egy "erőmű", márcsak emiatt sem akarok Vistára váltani. De úgy általánosságban nincs különösebben nagy bajom az XP-vel.
Link to comment
Share on other sites

Jelenleg Windows 7-em van, ennél is maradok, XP-ből volt 32bites abból SP0-tól SP3-ig, illetve Vista SP1 és XP x64 SP2.

 

Ezek alapján: A Vista/7 a legjobb, Vista nem zabálja a gépet, csak több kell neki mint az előtte 6 évvel megjelent XP-nek, és aki játékra/videószerkesztésre használja a gépét, annak úgyis át kell majd térnie a Vista/7 valamelyikére, hisz DX10,10.1,11-es játékokat nem fogsz futtatni XP-n sohasem, illetve a DXVA és GPGPU technológiák is csak ezeken fognak teljes fényükben működni.

XP x64 talán ezeknél is jobb, DE alig van rá program, így használhatatlan hosszútávon, viszont szerencsére köze nincs a 32bites XP-hez, csak nevében és sokkal gyorsabb, stabilabb "elődjénél".

Ha csak feleannyi támogatást kap mint 32 bites társa, már rég nem 32 bitet használnánk...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Windows 7.

Hát ha xp vs vista akkor:

Játékra(újak miatt) Vista.

Dolgozni, netezni xp(+régebbi gémek gyorsabbak).

 

Vista:

Pro:

Szép megjelenés, erősebb gép alatt gyorsabb mint elődje.

Állítható minden rajta.

Stabil rendszer.

 

Kontra:

Kérdezősködik,indexel,zabálja a memóriát(bár az UAC-ot és az indexelést is ki lehet kapcsolni, de akkor sem lesz sokkal gyorsabb)

Nem gyenge gépekre van tervezve.

Kompatibilitási hibák.

 

 

Windows 7:

Pro:

Optimizáltabb mint a vista

Nincs felesleges szolgáltatás(Bár kinek a pap kinek a paplan).

DX 11(már ha valakinek dx 11-es kártyája van, pl nekem :P)

Kevesebb ramot zabál.

 

Kontra:

Még lehetne kicsit kiforrottabb, de majd idővel elmúlik ez is.

Link to comment
Share on other sites

"Dolgozni, netezni xp(+régebbi gémek gyorsabbak)."

Ugyanúgy fut minden mint xp-n, semmi sem lassabb alatta ( játékok).

 

"Kérdezősködik,indexel,zabálja a memóriát(bár az UAC-ot és az indexelést is ki lehet kapcsolni, de akkor sem lesz sokkal gyorsabb)

Nem gyenge gépekre van tervezve."

 

Nem az uac és az indexelés miatt visz annyi memóriát, és aki ezt negatívumnak rója fel, annak lövése nincs mi ennek az oka ( leginkább a superfetch egyébként). Ha fizettem azt a nyamvadt ramot, használja már, legyen szíves. Ha nagy memóriaigényű művelet jön, akkor úgyis üríti, csak ezt sem tudja senki. A gyenge gép relatív. Azt mondanám inkább hogy modern gépekre van tervezve, hisz egy mai átlag gépen gond nélkül fut ( ez az átlag már megjelenéskor is adott volt egyébként...). Kompatibilitási hibák sajnos tényleg vannak, de ez sem a saját hibája, leginkább régebbi hardverek ( nyomtatók meg scannerek) szoktak prüszkölni miatta.

 

"Nincs felesleges szolgáltatás(Bár kinek a pap kinek a paplan).

DX 11(már ha valakinek dx 11-es kártyája van, pl nekem)"

 

Hidd el, van ott felesleges szervíz is. Bőven. Sokra mész a dx11-es kariddal is szoftverek nélkül.. És mindenkinek van dx11, nem csak annak aki az új atikat veszi, az egy másik dolog hogy a "régiek" csak 10.1-en futnak.

 

"Még lehetne kicsit kiforrottabb, de majd idővel elmúlik ez is. "

Ezt magad sem érted mi akar lenni..

 

 

Szó mi szó: A win7 minden tekintetben jobb mint eddig bármelyik windows ( ebben gondolom egyetértünk).

Link to comment
Share on other sites

Gratulálunk!ön kocka!

Dx 11-et még nem sok minden használja, de már van ami.és?

Régen dx 10-el is ezvolt a helyzet....

Indexelés winchestert eszik, uac meg semmit én ezt nem is állítottam.

Külön írtam azt, hogy zabálja a ramot.

Kiforrottság ergo, később több frissítés lesz rá ami javít pár dolgot majd(Lásd:Service Pack!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...