Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

maradék idejében meg viszi a monakói szállodáját ... :)

Link to comment
Share on other sites

Brawn: Rubens jobb, mint a Ferrarinál

 

 

A Honda folyamatosan tárgyal a jövő évi összeállítás véglegesítéséről, de ennél sokkal fontosabb a csapat teljesítményének javítása. Így egyáltalán nem dőlt el, hogy 2009-ben is szerepelhet-e a Formula-1-es világbajnokság futamain a Brit Nagydíjon harmadik helyen záró Rubens Barrichello, noha főnöke szerint elsősrangú munkát végez.

 

„Valószínű, hogy jobban dolgozik, mint annak idején a Ferrarinál. Kilépett Michael (Schumacher) árnyékából, így észrevette azt a szélesebb látásmódot, amit Michael vitt a munkájába. Michael kivételes volt, és bárki volt a csapattársa, óriási kihívás elé támasztotta” – mondta Ross Brawn, aki éveket dolgozott együtt a maranellóiaknál a Honda brazil versenyzőjével.

 

A kiváló szakember úgy véli, Barrichello nagyszerűen megbirkózott a hétszeres világbajnok jelenléte miatt ránehezedő nyomással.

 

„Most már nincs ilyen elvárás vele szemben, így felfelé vezet az útja. Szinte bizonyos, hogy most jobb versenyző, mint amilyen a Ferrarinál volt” – dicsérte pilótáját Brawn.

 

Az angol-brazil duó Silverstone-ban tökéletes munkát végzett, hiszen Brawn tanácsolta azt, hogy a rutinos versenyző extraesős abroncsokon hajtson az ítéletidővel sújtott Brit Nagydíjon. Barrichello harmadik helyen ért célba, idei legjobb eredményét érte el Silverstone-ban. Sokan úgy vélték, ezzel meg is váltotta jövő évi szerződését, de ez közel sincs így.

 

„Tárgyalunk, ez a folyamat a nyár végéig is eltarthat. Szerencsére nem kell kapkodnunk. De most sokkal fontosabb, hogy javuljon a csapat teljesítménye és kiváló autót tervezzen a következő szezonra is” – jelentette ki a Honda technikai igazgatója.

 

Ross Brawn annyit azért elárult a következő szezonra tervezett összeállításról, hogy nagy esély kínálkozik Rubens Barrichello és Jenson Button továbbfoglalkoztatására.

 

„Két remek pilótával rendelkezünk, így elsőszámú feladat, hogy jó autót biztosítsunk számukra. Ha ez összejön, akkor esélyt adunk számukra, hogy megmutassák valódi tudásukat” – jegyezte meg Brawn.

 

Rubens Barrichello számára kiemelt jelentőségű futammal folytatódik az 59. Formula-1-es világbajnokság, hiszen 2000-ben éppen a hockenheimi Német Nagydíjon aratta első győzelmét a száguldó cirkuszban.

 

 

Jelenlegi állások:

1. Hamilton 48

2. Massa 48

3. Räikkönen 48

4. Kubica 46

5. Heidfeld 36

6. Kovalainen 24

7. Trulli 20

8. Webber 18

9. Alonso 13

10. Barrichello 11

11. Rosberg 8

12. Nakadzsima 8

13. Coulthard 6

14. Glock 5

15. Vettel 5

16. Button 3

17. Bourdais 2

17. Piquet 2

19. Fisichella 0

20. Szato 0

21. Davidson 0

22. Sutil 0

 

Link to comment
Share on other sites

Immáron hivatalos: Vettel a Red Bull Racingnél folytatja

 

Nem okozott túl nagy meglepetés a Red Bull Racing vezetősége a Német Nagydíj helyszínén, a Hockenheimringen tartott sajtótájékoztatóján, amikor hivatalosan is bejelentették, hogy a szezon végén visszavonuló David Coulthard helyét Sebastian Vettel veszi át.

 

A jelenleg a Red Bull kiscsapatánál, a Toro Rossónál vezető Vettel Mark Webber csapattársa lesz, akivel nemrégiben hosszabbított szerződést az istálló.

Vettel "előléptetése" várható volt, hiszen már azelőtt is erről pletykáltak, mielőtt a jelenlegi mezőny korelnöke, David Coulthard a Brit Nagydíj előtt bejelentette volna, hogy a 2008-as idény végén befejezi Forma-1-es pályafutását.

 

DC bejelentése óta nem is lehetett más verzióról hallani, csak arról, hogy a 21. születésnapját július elején ünneplő Vettel lesz az "utód". Ez a mai napon valósággá vált, a Red Bull Racing ugyanis közhírré tette, Sebastian Vettel lesz 2009-ben a másik pilótájuk.

 

Az ifjú német reménység tavaly az Egyesült Államokban debütált a Forma-1-ben, miután a BMW Sauber tesztpilótájaként beugrott Robert Kubica helyére, aki Kanadában hatalmasat bukott.

 

Néhány futammal később már a Toro Rossónál találta magát, éppen nálunk, a Magyar Nagydíjon mutatkozott be új csapatában. Az olaszoknál a harmatgyenge Scott Speedet váltotta.

 

Vettelnek ez a néhány futam is elég volt ahhoz, hogy megvillantsa tudását, és szerződést kapjon 2008-ra is. Az elmúlt télen már tesztelte a Red Bull Racing autóját is, és egyértelmű volt, hogy ha Dietrich Mateschitz nagycsapatánál pilótára lesz szükség, akkor az ifjú titán lesz az.

 

Most eljött ez a pillanat is, így minden adott ahhoz, hogy a 21 éves pilóta egyre feljebb lépjen. A Red Bull Racing - Vettelhez hasonlóan - egyre magasabbra tör, így tökéletes ugródeszka lehet a tejfelesszájú ifjonc számára, aki merész terveket szövöget.

 

Idén, a hátralévő 9 futamon persze még a Toro Rossóval kell maradandót alkotnia.

 

A szerződés hosszáról egyelőre nem nyilatkoztak a felek.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tökéletes döntés ;) Webber - Vettel páros nagyon jó lesz és ha Vettel megszorongatné Webbert esetleg megverné akkor 2010-re már nagycsapatban versenyezhet ;)

De nehéz dolga lesz Webber gyors és ha a kocsi kibírja akkor majdnem rendszeresen pontszerző , egy körön meg a mezőny egyik legjobbja ;)

Link to comment
Share on other sites

Ma déleltőtti szabadezdés végeredménye


1 L. Hamilton 1:15.537
2 H. Kovalainen 1:15.666
3 F. Massa 1:15.796
4 F. Alonso 1:16.163
5 K. Räikkönen 1:16.327
6 N. Rosberg 1:16.606
7 S. Vettel 1:16.618
8 N. Heidfeld 1:16.719
9 K. Nakajima 1:16.821
10 N. Piquet jr. 1:17.063
11 D. Coulthard 1:17.108
12 J. Button 1:17.131
13 T. Glock 1:17.185
14 M. Webber 1:17.268
15 G. Fisichella 1:17.471
16 R. Barrichello 1:17.500
17 J. Trulli 1:17.556
18 A. Sutil 1:17.784
19 R. Kubica 1:18.779
20 S. Bourdais 1:21.506
Link to comment
Share on other sites

2. szabadedzés végeredménye

 

1 L. Hamilton 1:15.025

2 F. Massa 1:15.722

3 K. Räikkönen 1:15.760

4 H. Kovalainen 1:15.990

5 M. Webber 1:16.017

6 F. Alonso 1:16.230

7 N. Rosberg 1:16.355

8 R. Kubica 1:16.363

9 N. Heidfeld 1:16.377

10 D. Coulthard 1:16.378

11 S. Vettel 1:16.422

12 J. Trulli 1:16.530

13 J. Button 1:16.542

14 R. Barrichello 1:16.677

15 N. Piquet jr. 1:16.734

16 T. Glock 1:16.781

17 K. Nakajima 1:16.829

18 S. Bourdais 1:16.860

19 A. Sutil 1:17.008

20 G. Fisichella 1:17.047

Link to comment
Share on other sites

Német Nagydíj időmérő végeredmény:

 

1. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:15.666 6

2. Felipe Massa Ferrari 1:15.859 +0.193 6

3. Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 1:16.143 +0.477 6

4. Jarno Trulli Toyota 1:16.191 +0.525 8

5. Fernando Alonso Renault 1:16.385 +0.719 6

6. Kimi Räikkönen Ferrari 1:16.389 +0.723 6

7. Robert Kubica BMW Sauber 1:16.521 +0.855 6

8. Mark Webber Red Bull Racing 1:17.014 +1.348 7

9. Sebastian Vettel Toro Rosso 1:17.244 +1.578 6

10. David Coulthard Red Bull Racing 1:17.503 +1.837 7

 

Hamilton szépen ment, Massa is meglepően jól teljesített, Trulli parádézott, Alonso a szokásosat mente, Kimi pedig hibázott a gyorskörén.

Link to comment
Share on other sites

nem volt nagyon izgalmas ez az időmérő. Senkihez nem fűznék kommentárt max annyi hogy kimi nem igazán érezte az autót de nem minden gyorskörén hibázott csak az elsőn . Ez jött ma össze ,de már nyilatkozta is hogy nem dől össze a világ,a pontokat holnap osztják. :D

Link to comment
Share on other sites

Kommentátori munka ismét a béka segge alatt, gratulálok gyuszi meg gabi, két hülye egy pár ahogy a mondás tartja.

 

Hamiltonnal az a baj, hogy élvezi az autóvezetést, míg Alonso végig görcsölt, és se Massán se Raikkönenen nem látszott az, hogy élveznék amit csinálnak. Mert az előzések megvoltak Raikkönennél, nem is akármilyenek, de... Piquet meg lehet hogy lendületet vesz? :D

Link to comment
Share on other sites

Hát elég érdekes verseny volt .

 

Hamilton+ Mercedes: Remek verseny,szép és gyors vezetéssel és a taktika is fasza volt.

 

Massa+Ferrari: Taktika nem volt valami jó de azért én a SC után azt hittem hogy első két hely valamelyike meglesz erre még a Renault-ot sem bírta megelőzni :D

 

Kimi+Ferrari: Taktika itt egy nagy 0. Kimi meg előzgetett de a végén ugyan ott maradt ahonnan indult.

 

Ferrari: Mostanában nincs meg az a mérnöki és csapatvezetői húzás amiket a mercedes az elmúlt versenyeken kíválóan meghozott. Silverston-ban a gumi.Most meg mondjuk ha Kimit küldték volna be Massa elött a baleset után akkor kb Kimi 90% hogy dobogós ha nem első. A merci tudott gondolkozni és kovát hozta be ,és láttuk mi lett az eredmény. Ha kimit hozzák be előbb akkor akár most ferraris is vezethezné a bajnoki tabellát ,massa meg kb 6-7.lett volna. Na nem baj. Tavaly nagyobb hátrányt is dolgoztak már le .

 

Go kimi.

 

A Renault +alonso páros elég gyenge volt most . Piqué-nek szerencséje volt de dícséretes hogy azért tartotta azt a 2. helyet.

Link to comment
Share on other sites

Polip, az elfogultság beszél belőled nem gondolod? Raikkönen nem futott jobb köröket mint Massa és pláne nem jobbat mint Hamilton, az edzésen is hátrébb végzett.

Kimi 90% hogy dobogós ha nem első

Massánál 99% volt a dobogó, azzal az első hellyel meg ugye csak viccelni akartál? :D

Link to comment
Share on other sites

grat. Hamiltonnak megérdemelt győzelem ferrarinak meg össze kell magukat kapni mert így nemlesz meg a vb, mert Mclaren és hamilton most nagyon egybe van.

 

hát most se kimi se a ferrari nemvolt olyan helyzetben hogy megnyerje a futamot de majd itthon megmutatják remélem:\

Link to comment
Share on other sites

Kommentátori munkához annyit füznék hozá hogy inkább nélkülök halgattam volna a futamot akkor még jobb lett volna, mert ennyi baromságot amit összehordtak az már sok volt. Elöször a merciket fikázák, utánna rájöttek hogy nem kellene akkor meg rászáltak a Ferrárira, ez nem közvetités, ez már idegesités.

 

Meg ami ugy fel... az agyam hogy mi a f.... b.... bele REKLÁMOT azthittem hogy az ideg szétvág és ráadásul ketöt is!!!! Ennyire gyökerek nem lehetnek az rtlklubnál, hogy nem birnak ki 2 orát reklám nélkül mikor az egész ország öket nézi. Engem nem érdekel hogy abbol tartják fent magukat, akkor adják visza az m1-nek a közvetitést!!!! Nem???

 

 

"nevetséges a ferrari" tavaly is azok voltak és mégis ök nyertek nem? Mclarenes vagyok de nem fogom egyik csapatot sem éltetni.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Szép volt amit Hamilton csinált! B)

Alonso teljesítményéről nem is beszélek... -.- Piké fiő nagyon ügyes volt, szerencsés is. Idén ha jól tudom ez a 2. hely a legjobb helyezése a Renaultnak! :D

 

Glock balesete eléggé odavágott... (szó szerint) :o

 

,,nevetséges a ferrari" : hm..... az tény hogy ez nem az ő pályájuk, de valahogy mégis Massa 3. lett :D

Link to comment
Share on other sites

ma megnéztem a futamot... nelzinnyó tolta rendesen :D év végére talán még össze is tudják rakni rendesen a renault-t... kimi meg csak 6. lett :(

dani: nem tom mi lehetett Glock kocsijában... elsőre úgy tűnt, mintha a futómű kettétört volna... vagy nem tom...

norbee: nézd külföldin :D nem érted a nagy részét, nem fog zavarni :P

kimice: legalább indokold és akkor elhiszem <_<

 

Link to comment
Share on other sites

Glock nagyot bukott tényleg , bent is fogták kórházba erre az éjszakára és megfigyelik ...

Ferrarinak nagyon nem akar összejönni egy normális futam ... mindig van valami probléma Kimi sokat előzött , boxban elment , pedig Safety Car után bíztam benne hogy mázlija lesz de nem lett ....

Massanak meg a fékjeivel volt gond ....

Hamilton meg gyors volt ... erre mást nem lehet mondani :)

BMW-k lassuak voltak ... mármint magukhoz képest

KisPiquetnek meg több dobogója ugyse lesz idén (legalábbis önerőbő nagyon nem) ... emiatt nem lesz hosszabb a pályafutása és összekell magát szedni ... ;) Még mindig nem biztos a helye!

 

Nem ez volt az év futama .... ennél csak izgibb futamok legyenek :D

Reklámokhoz meg annyit , hogy minden adón ez van már szinte .... német RTL-től kezdve mindenhol majdnem ... ez van ez kell szeretni...

Link to comment
Share on other sites

Gospel én azért mondtam mert akkor ugye kimi lett volna massa helyében ha úgy állnak ki. És azért valahogy többet mutatott a futam alatt mint massa és ezért gondoltam hogy őt annyira könnyen nem előzte volna meg hamilton vagy ha még is akkor a renault-ra rá ment volna ugyan úgy mint azt tette kubicával meg a sc utána visszaelőzgetéseknél.

 

Biztos hogy van bennem elfogultság is de azért massa mit csinált a futamon ? Kb semmit.Ráadásul miatta és a ferrari rossz taktikája miatt csúszott úgy háétra kimi. Ha kimi jött volna előbb ő lett volna massa helyében és ha massa később jött volna akkor ugyan úgy lett volna mint hamilton tehát elég nagy sansza lett volna mondjuk annak hogy a két ferrari az első 3-4-5 ben legyen.

Lehet hogy nem volt olyan gyors mint massa de azért lehetett látni hogy megy és előzget (nem is keveset és nem is akárkiket).

Massának elvileg fékproblémái voltak(mindig van mire fognia)kimit nek viszont nem. Ő csak a tapadással küzdött .Sumi megvédte massát)nem is mondhatja azt hogy azért előzte meg hami mert béna)ezért is gondoltam hogy kimi-t annyira könnyen nem előzte volna meg.

"Massánál 99% volt a dobogó, azzal az első hellyel meg ugye csak viccelni akartál?" Ha kimi jön előbb akkor nem lett volna 99% a dobogó massának. :P Csak a kiállások után vállt konkréttá a helyzet. :)

 

Na mindegy most hiába mondok bármit ,másban is ott az elfogultság de ez nem is baj.

Link to comment
Share on other sites

elöször is

kimi egész hétvégén sz@r volt nincs mit szépíteni ezen.én ettől még neki szurkolok továbra is és szerintem ez volt idén az "olyan" versenye ahol gyengén ment.

másrészt kimi késöbb áltt ki ugyebr mint hamilton nah most ,sztem egy átlagos néző se hívta volna ki eccere a két ferkát a boxba.

idén már ez volt a 3. nagy mellétaktikázásuk.

vhogy úgy érzem hogy mintha motoválatlan lenne a csapat.

az meg hogy schumachert ide hívják,nemtom mért , csak akadályozza a többieket.

azt vettem észre hogy a ferrari keresi schumacher utodját és azt hiszik hogy kimiben meg is találják, csak hogy kimi nem egyenlő schumacherrel .más mentalitás, más vezetési stílus.

 

kiminek nem fekszik a ferrari , se a kocsi se a csapat stílusa.kicsit feltünő hogy másfél év alatt mindig ugyanazon taktikán volt a két ferrari nem?

gyanítom hogy kimi a tavalyi mekivel lazán vb lett volna és az idei vb-t is vezetné a meklárennel.igen, neki az fekszik az a kocsi, lehet ezzel vitatkozni de a tények ezt mutatják.

 

3-d részt massa mit csinált ?nem igaz hogy nem tudja belül tartani a kocsit,kívűlről az életbe nem tudta volna megelőzni hamilton.most lehet jönni azzal hogy hibás a fék, de azért elég rövid féktávot tudott venni mikor hamilton melette volt szóval ez a két dolog ellentmond egymásnak.

viszont pozitívum hogy kimi olyat ment, a végén amit az elmúlt másfél évben nem láttam tőle, lehet kicsit bedurrant az agya, sorra előzött, lehet hogy ez kell hogy feltudják pörgetni, nem elöször hozza a sírból vissza az értékes pontokat.

és ami a leginkább aggaszt hogy gyakorlatilag idény elejétől ferrari uralom volt és mindig mikor hibázott a ferrari akkor nem 1 vagy 2 ,hanem 8-10 pontot szúrtak el.

jó lenne elgondolkozni ezen és kicsit az ebhez kötni a karót

és itt volt az alkalom ugyebár hogy megverjék hamiltont,annyi volt a feladat hogy 9 körön keresztül kellett volna tartani, asszem egy top pilóta tartotta volna főleg úgy hogy a ferrarinak gyorsabb a topspeedje.

és a csapatról átlagban körönként fél seccel volt lassab a kocsi, ami kicsit dúrva .

hungaroringre nem sok jót jósolok a ferrarinak :S.

pedig kiakartam menni, de most nem akarok kimenni egy hamilton parádéra, bár remélem találnak vmit mert különben zakó lesz hungaroringen és jön valencia hát mit ne mondjak utcai pálya.

Link to comment
Share on other sites

Nagyobb végsebesség nem számít ... ha meg bent van szélárnyékban akkor meg aztán bukta van ... itt pár km/h a kölünbség ami nem mérvadó .... egy Mclaren és Ferrari között meg legalábbis nem az ...

Kimivel valóban kicsesztek mikor egyszerre Massa után hívták ki ... de ez van ... semmi sem veszett el , szoros a VB , nagyon szoros aminek csak örülni lehet ;)

Link to comment
Share on other sites

Ó MÁJ GÁD :DDDDDDD

 

"Massának elvileg fékproblémái voltak(mindig van mire fognia)kimit nek viszont nem. Ő csak a tapadással küzdött ."

 

 

Nyehhheehhhheeeeeeeeee :DDDDDDDD

 

Most láttam a használtautón egy hirdetést : sport fényezés, mint a felszereltség része :D Na ez üti azt a szintet :DDDDDDD

 

 

A futamról: ez van. Reméljük, hogy csak gyengélkedés volt és nem elindult valami a meklárennél. Majd talán okosabbak leszünk, ha lesz egy másik pálya (ahol rajkó körbe tudja vinni az autót véletlenül, hupsz ez kicsúszott...bocsi), ami mindkét autónak "fekszik" (Ferka-meki).

 

 

Piké tényleg szánalmas amit művel, minek ül még forma egyes autóban? (lol :DDDD)

Olyan jól be lehet venni a kommentátorok szövegét, hogy XY karrierjének VÉGE, hölgyeim és uraim, jobb lenne ha a babakocsit tolná...

Szép volt tőle (az nem, hogy Felipe elé került, de ezt hozta az élet...). Oszt kész. Mintha (...) megelőzte volna Alonzót (aki meg úgy rángatta az autót, hogy csak na... Mikor a belsőkamerás felvételt néztem, akkor tűnt föl, de nagyon!). Mint az elmúlt futamon is...

 

Szerencse. És? Év elején nem volt szerencséje. Ez egy ilyen játék. Akkor mindenki temette, most meg mindenki azt mondja, hogy csak szerencsés? Kettős mérce? azbizony...

 

Mint annyi más helyen... De nem politizálunk, pfuujj :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...