Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Olyan közel nekem sincs de elmek :D

 

Webber-siker a jerezi teszten

 

Mark Webber, a Red Bull ausztrál pilótája érte el a legjobb időt a jerezi Forma 1-es teszt harmadik napján.

 

A Forma 1-es csapatok nagy része a budapesti futamra tervezett beállításokkal gyakoroltak Jerezben, míg mások már a 2009-es fejlesztésekhez gyűjtöttek információkat. A nap legjobb eredményét Mark Webber érte el, aki Red Bulljával másfél tizeddel előzte meg Nelsinho Piquet-t.

 

A Ferrarival Kimi Räikkönen körözött a nap folyamán, és a harmadik helyet szerezte meg, míg Pedro de la Rosa az ötödik lett a McLarennel.

 

Eredmények:

 

1. WEBBER Red Bull 1m19.176s

2. PIQUET Renault 1m19.334s

3. RAIKKONEN Ferrari 1m19.434s

4. LIUZZI Force India 1m19.544s

5. DE LA ROSA McLaren 1m19.850s

6. BOURDAIS Toro Rosso 1m20.029s

7. NAKAJIMA Williams 1m20.097s

8. GLOCK Toyota 1m20.421s

9. BARRICHELLO Honda 1m20.614s

10. HEIDFELD BMW 1m20.896s

Link to comment
Share on other sites

Jó szar amúgy kinn lenni a forma egyen...

 

Semmit se látsz, sok tetű paraszt, inni nem vihetsz be magadnak, 2000 ft volt 7 éve egy kétliteres üdítő, 1500 egy félliteres sör, dögmeleg (általában)...

 

Egy fos. Na mindegy:D tudom hogy nem is ez volt a téma, de akkor is:D

Link to comment
Share on other sites

Jó szar amúgy kinn lenni a forma egyen...

 

Semmit se látsz, sok tetű paraszt, inni nem vihetsz be magadnak, 2000 ft volt 7 éve egy kétliteres üdítő, 1500 egy félliteres sör, dögmeleg (általában)...

 

Egy fos. Na mindegy:D tudom hogy nem is ez volt a téma, de akkor is:D

Az tuti! Én is így vagyok vele, haverom apja szerzett 2 éve rtl klubtól sima jegyeket, kimentünk, tiszta sár volt minden, az elején nemhogy az autókat de még a kivetítőt se láttuk a tömegtől. :D A legjobb része az volt amikor Alonso a boxkiállás után kiesett mert elgurult az egyik kereke. :)

De egyébként ahhoz képest hogy milyen cudar körülmények vannak mindig nagyon sokan vannak kinn, mondhatni teltház :)

Link to comment
Share on other sites

Räikkönen állítólag szerződést hosszabbít a Ferrarival

 

Az utóbbi időben sok szó esett arról, hogy a Ferrari 2007-es világbajnoka, Kimi Räikkönen nem hosszabbítja meg 2009. végén lejáró szerződését a maranellóiakkal, sőt arról is suttogtak, hogy a finn már az idei szezont követően visszavonulhat. Most azonban egy német lap arról számolt be, hogy a Jégember 2011-ig marad a Ferrarinál és egyúttal a Forma-1-ben is.

 

Az f1-live.com a Bild című újságra hivatkozva számolt be a hírről, bár ezt az értesülést egyelőre sem a pilóta, sem pedig a csapat nem erősítette meg.

 

Räikkönen 2007-ben csatlakozott a Ferrarihoz, amellyel első idényében rögtön felért a csúcsra, ugyanis világbajnoki címet nyert. A finn korábban elmondta, minden bizonnyal az olasz alakulattal kötött szerződés lesz az utolsó életében, és más csapathoz már nem fog leigazolni.

 

A 28 esztendős versenyző azt is leszögezte, hogy nem akar túl sokáig a Forma-1-ben maradni, ezért néhány hónappal ezelőtt megindultak a pletykák arról, hogy a jelenleg a Renault alkalmazásában lévő kétszeres világbajnok, Fernando Alonso érkezhet a helyére 2010-ben.

 

Néhány héttel korábban arról is szó esett, hogy Räikkönen esetleg már az idei szezon végén befejezheti pályafutását, ezt azonban a pilóta határozottan cáfolta, és leszögezte, 2009-re is érvényes kontraktusa van, amit nem fog felbontani.

 

A német Bild szerint pedig a finn olyannyira nem tervezi előzőt, hogy készen áll 2011-ig hosszabbítani a maranellóikkal. Azt nem tudni, hogy a német lap miként ilyen jól informált, ám ha igaznak bizonyul a hír, akkor Alonso 2010-ben sem vezetheti az olasz csapat autóját, a másik ferrarisnak, Felipe Massának ugyanis 2010-ben jár le a kontraktusa: "Úgy látszik, a spanyolnak a Renault-nál kell maradnia"- nyilatkozta Niki Lauda az újságnak a hírre reagálva.

Link to comment
Share on other sites

Na nekem K.O. azt hittem hogy Juninho 2 hozzászólást írt egymás után ezért összevontam, azt most meg látom, hogy felváltva írtatok. Összezavar az egyforma avatar :D Bocsi :blush: :blush:

 

Massát már nem tehetségnek mondanám, szerintem tehetségnek fiatalon és pályakezdőként hívják az embert, Massa pedig nem ma kezdte :) Jó, azt azért nem mondom hogy öreg róka meg ilyenek, de a Sauber Petronasban kezdte az pedig nem ma volt. :) De Vettel jövő utánra már simán beférne a Ferrariba.

Link to comment
Share on other sites

Vettelt beakarják rakni a Ferrariba,de Alonso és Kubica is elvileg odatart, persze ezek csak hülye pletykák. Van még egy két ilyen,hogy Schumni és Todt vesszi meg a Toro Rossot ott lesz Massa és Vettel és akkor Raikkonen-Alonso páros lesz a Ferrarinál. Gondolom ez is csak valamelyik okos újságírónak a gondolataiból származik.

Link to comment
Share on other sites

Alonsot nem látnám szívesen a Ferrariban. Kubica pedig szerintem csak akkor jönne a Ferrariba ha addigra a BMW nem csinál világbajnokesélyes autót (bár most is ott van elöl, de ez inkább a kiegyensúlyozott teljesítménynek köszönhető).

 

Todt és Schumi újra együtt, hmm az jó lenne :D

Link to comment
Share on other sites

Vettelnek valóban kell még 1-2 év . Talán a bmw-be Kubica mellé mehetne. Ott olyan autót kapna amivel folyamatosan ott lehet az első 8ban és sok tapasztalatot gyűjthet a nagy csatákban. Utána már mehet a ferrarihoz ha akar és engedik.

 

Todt és Schumi nem hinném hogy megveszik a TR-t de ki tudja. Massának elég nagy "égés"lenne oda menni. Az már azt jelentené hogy vége.

Link to comment
Share on other sites

Massának elég nagy "égés"lenne oda menni. Az már azt jelentené hogy vége.

Hát ha Schumacher és Todt irányítanák a csapatot, akkor Massával hamar felhozhatnák olyan szintre mint ahol most a Renault vagy a Red Bull van, sőt akár előbbre is.

 

Hát a BMW-nek pedig tényleg ideje lenne hogy Kubicát kinevezze elsőszámú pilótának, Heidfeldben szerintem már nincs benne egy vb cím, Kubicában annál inkább.

Link to comment
Share on other sites

Ezek mind csak találgatások,sok múlik Kimi és Massa-n h mit döntenek! De sztem Kimi még 1 évet biztos de lehet h 2-t marad és akkor télleg jöhet a Vettel-Kubica páros..hát kitudja Alonso is jöhet még sztem..Nemtom,egyenlőre az idei pilóta2ősnek kellene nagyot alkotni és fognak is^^ GO Ferka!

Link to comment
Share on other sites

Massa-ra már sztem sem illő azt modani h tehetség! Ő inkább egy Örök Ígéret!! :)

 

A Schumacher-Todt duó mellé még egy ember kellene a biztos sikerhez aki pedig nem más mint Ross Brawn! Ám ő nagyon úgy tűnik h betonba van öntve a Hondánál! Főleg az utóbbi néhány felvillanás után! Tuti megjött a kedve a sz@rból várat építeni! :lol:!

 

Arról pedig h Alonso megy a Ferrarihoz az a véleményem h esetleg akkor ha majd Kimi és Massa is távozik! Mert sztem minden csapat okult abból amit tavaly látott a McLarennél! Ahol Alonso van ott nem lehet még egy nagyobb kvalitású pilóta mert kitör a hiszti! Kell mögé egy hátvéd! Ilyen szempotból Vettel sem lenne egy jó választás mellé! Kimivel és Massával is nagy harcok lennének az tuti! Az előbbivel a pályán, utóbbival az öltözőben! :D :D

 

A BMW helyében én most megtartanám egy ideig mindkét pilótám az is biztos! Amikor ilyen szinten fut a szekér nem szabad váltani egy úgymond tapasztalan versenyzőre! Heidfeld már annyira ismeri az autót és a csapatot h már szinte a középső neve is lehetne a BMW :D, Kubica pedig megérezte milyen érzés nyerni... ;) 1 de max. 2 éven belül odaérnek az elejébe!

Link to comment
Share on other sites

Schumacher-Todt duó mellé a TR-hez ha odamenne Brawn is akkor újra világbajnok csapatot irányítanának :D De egyébként szerintem Schumacher, Todt, Vettel a Torro Rossonál nagy fejtörést okozna a többi csapatnak :) Mégjobb lenne ha a Ferrarinál lenne ez a 3 ember. :)

Link to comment
Share on other sites

a 3 ból 2 ott van :) igaz a háttérben :P a következő 3-4 futamon sok minden eldőlhet . Az az igazság hogy én nem tudom elképzelni hogy Kimi védi Massát az utolsó néhány futamon mármint ha Massa áll jobban néhány futam mulva de ki tudja :)

Link to comment
Share on other sites

a 3 ból 2 ott van igaz a háttérben

Pont ez a baj, hogy csak a háttérben vannak :D Ezért nem megy úgy a szekér ahogy szeretnénk :D

 

Hát figyelj, ha az utolsó vagy az utolsó előtti futamon úgy alakul hogy Raikkönennek már csak matematikai esélye van de reális nem igazán és Massa viszont harcban van a vb-ért akkor a Ferrari egyértelműen dönteni fog ahogy azt tavaly is tették. A kérdés csak az hogy Raikkönen mennyire lesz partner ebben, mert Massa elég jó partner volt tavaly és rajta is sok múlott.

Link to comment
Share on other sites

Én se túlságosan..de ha télleg oan az előnye Massanak akkor talán..tavaly Massa is segített a Kimi-t szal ha télleg jól megy a Felipe a köv futamokon akkor sztem viszonozza..de hát ott 1 Hamilton is és itt a baj :S Hát Massa télleg nem 1 szupersztár de jó versenyző..

Link to comment
Share on other sites

Nem nagyon bízok a Renaultban .. van rá esély de max a mostani BMW szint ... vagy az se ... de aztán lehet rámcáfolnak.

Azért lettek VB-k mert a Mclaren megbízhatatlan volt , legalábbis 2005-ben igen a Ferrari meg gyenge .... mióta nincs a Michelin azóta sehol sincsenek ...

2 év alatt 2 mázlis dobogó ... semmi több ....

Link to comment
Share on other sites

Hát nem nagyon örülnék egy Alonso-Kimi vagy egy Alonso-Massa párosnak. Egyszóval nem szeretném Alonsot a ferrariban látni. Teljesen megutáltam a tavalyi herce-hurca során amit Hamiltonnal műveltek. Az hogy mi lenne ideigelenes felállás a ferrarinál azt nem tudom. De nagyon remélem hogy Ros Brawn-t visszahívják mert ez így nem mehet már sokáig...

 

A Renaultban én se bízok annyira. Bár lehet, hogy Alonso felhozza őket, valamennyire de nem hiszem hogy Mclaren vagy Ferrari szintre. Ahogy Jaire írta max Bmw de az se biztos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...