Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Kovalainen öt pozíciós rajtbüntetést kapott

 

 

Heikki Kovalainen öt pozíciós rajtbüntetést kap Francia Nagydíjon. A finn pilóta lassabban haladt a levezető körén, mint azt a szabályok előírják, és feltartotta a Red Bullos Mark Webbert. Lewis Hamilton hátrasorolása után az ötödik helyről indult volna, így most a tizedikre csúszott vissza.

 

Nem ez volt az egyetlen panasz az időmérőn. Nick Heidfeld arról árulkodott a csapatának, hogy Kimi Räikkönen négy kerékkel elhagyta a pályát. A finn nem kapott büntetést, mert nem volt előnye az akcióból.

 

Erre azt tudom mondani , hogy Kovát már az ág is húzza .... idén ahány büntetést kapott .... ahány belszerencsés versenye volt ... hát erre má nem lehet mit mondani .... Egyik legjobb pilóta , de egyszerűen semmi sem akar neki összejönnni ..... már ez első futam óta ez megy .... remélem most már majd mellé áll a szerencse

Csak a Finnek!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

buta hiba és megérdemelt büntetés...Kimi meg 5000 euros büntetést kapott mert csütörtökön késett a sajtótájékoztatóról :lol: Remélem kimi rajt-cél győzelmet arat holnap .Alonso meg akár le is rajtolhatja massát holnap.A merciknek jóformán lőttek. Kb 5. ,6. helyet érhetik el,a lényeg nekik a pontszerzés lesz.

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, Mclarennek most nem lesz egy jó hétvégéje. Mindkét kocsija hátul van, mint a megszokott, szal nehéz lesz nekik.

Alonso megha le is rajtolja Massát, semmit sem fog azzal érni, mert vagy leelőzi a pályán, vagy a boxban. Azért remélem meglesz neki a dobogó.

Kovalainen meg egyszerűen peches. Sajnálom.

Link to comment
Share on other sites

Ami idén má Kimivel történik komolyan ... ez valami átok vagy nem tudom :D

Multkor megtorpedózzák ... most ez a kipufogó .... mindig van valami ....

Mindegy a 2. hely talán meglesz .... Massa meg örülhet .... sokat profitál Kimi balszerencséjéből .... de legalább Ferrari 1-2 talán meglesz :)

Link to comment
Share on other sites

Trulli a nap hőse na meg persze Kovaleinen :D

Kovának jobban örültem volna Kovának , de Trullit is kedvelem és ráfért már :)

Kiminek meg balszerencséje volt .... de ezek már Kimi pályái és hát meglesz az a 2. VB , tutira :D

Kis Piquet viszont most megérdemli a gratulációt , mert szépen ment és megverte Alonsot :D

Nagyon durván kiéget a Ferka motorborítása :o

 

Csak a Finnek! :D

Link to comment
Share on other sites

Szépen mentek a ferrarik és massa szerencsével kaparintotta meg az első helyett.Kimi nagyszerűen ment még ezzel a pocsék kocsival is ,szép szép szép szép ! Jarno tényleg jól ment és a Toyota egész hétvégén jól teljesített.Alonsot kicsit sajnálom mert a taktika nagyon pocsék volt...A kis Piquet tényleg lehet dicsérni mert az elején szépen tartotta a merciket és végül pontot szerzett.

Link to comment
Share on other sites

Ezt mondja a Ferrari :

 

A csapatfőnök, Stefano Domenicali elégedett. "Kiminél leszakadt a kipufogó. Örülünk, hogy ennek ellenére be tudta fejezni a versenyt. Ki fogjuk elemezni, hogy milyen kár keletkezett a motornál. Egyelőre örülünk a győzelemnek. Értékes pontokat szereztünk."

 

Kimi :

"Az autó némi erőt veszített és ez volt a fő probléma. Néha kimaradt a motorerő, az utolsó néhány kanyart nagyon nehéz volt teljesíteni. Szerencsétlen helyzet volt. De a verseny elején elég gyorsak voltunk ahhoz, hogy végül megtartsuk az előnyünket. Még néhány kör és talán be sem tudtuk volna fejezni a futamot."

 

Szerencsétlen , de közben nagyon szerencsés volt Kimi :)

Link to comment
Share on other sites

Kis Piquet viszont most megérdemli a gratulációt , mert szépen ment és megverte Alonsot :D

 

Hát az hogy megverte azt nyugodtan idézőjelbe tehetjük. Ebben nagy segítsége volt Fizikónak, mert sztem föltartotta Alonsot.

Kiminek leszakadt a kipufogója. Ilyet még nem hallottam. :o És ez mind a ferrarival történik meg! Ha egy kiscsapattal mint pl a force indiával történik, akkor okés, belefér, kis költsévetésü csapat. De hogy egy Ferrarival?

Alonsot sajnálom, de ez van. Trulli szenzációs volt, Hamilton meg megint nem szerzett pontot.

 

Link to comment
Share on other sites

Hát az hogy megverte azt nyugodtan idézőjelbe tehetjük. Ebben nagy segítsége volt Fizikónak, mert sztem föltartotta Alonsot.

Kiminek leszakadt a kipufogója. Ilyet még nem hallottam. :o És ez mind a ferrarival történik meg! Ha egy kiscsapattal mint pl a force indiával történik, akkor okés, belefér, kis költsévetésü csapat. De hogy egy Ferrarival?

Alonsot sajnálom, de ez van. Trulli szenzációs volt, Hamilton meg megint nem szerzett pontot.

Figyelj az alkatrész nem nézi ,hogy Ferrari v. Force India :D Az más kérdés,hogy egy Ferrarit jobban összeraknak és figyelnek mindenre mert profik ,de hát ilyenek előfordulnak.Sajna Kimi tényleg szerencsétlen.Amikor még a McLarenbe ült akkor is mindig történt a kocsijával valami :(

A történtek ellenére ezért szépen behozta a második helyre.

Link to comment
Share on other sites

Alonsot azért előzte meg Piquet ahogy láttam vmi Force India volt ott, azt akarta leelőzni de vhogy Alonso is meg a Force India is lecsúszott az ivről. Kanadában is, itt is szar taktika , a dobogó simán meglehetett volna :(

Link to comment
Share on other sites

hát nem hittem hogy vha ilyet mondok de massa vezeti a vb-t :S.

amit kimi ma csinált az zseniális volt 6 secet vert a csapattársára és kb csak a race 1/3-adánál voltunk.amúgymeg nemtom, nekem nem tetszik az hogy a ferkánál beszólnak hogy oké kimi most enged el massat mert hibás a kocsid.

pikének megvannak az első pontjai :D

trulli mekkorát ment,és kova le a kalappal elöttük.

hamike meg nemtud forgalomban autókázni

Link to comment
Share on other sites

Tavaly Alonso ugyanígy szenvedett a Mclarennel , ugyanitt .... az más hogy Kimi meg feljött a 2. heylre 2005-ben :D

Hiába volt gyors Hamilton , ez a 2 büntetés megpecsételte a sorsát ... sokat előzött , szal nincs oka szégyenkezni ;)

Link to comment
Share on other sites

a ferkánál beszólnak hogy oké kimi most enged el massat mert hibás a kocsid

A szabályok szerint tiltva van az afféle csapatutasítás hogy "engedd el őt", a versenyzőknek csak az időeredményeket mondják a fülükre ilyenkor és abból már a versenyző (jelen esetben Raikkönen) tudja hogy sokkal jobb az 1. és 2. hely mint ha összetörik egymást és 0 ponttal mennek haza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...