Jump to content
PirateClub.hu

Dual chanel kérdések és válaszok!


Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ha nincs a biosba memory settings, akkor még mindig érdemes a foglalatokkal játszani, ha sehogy nem megy, akkor vagy mégse támogatja a lap, vagy a két ram nem megy dualban, vagy a lap fogalalatai nem teljesen 100-asok és csak single-ben hajlandó vinni őket

Link to comment
Share on other sites

Hy

Megoldódot a probléma!

Az egyik ramot áttraktam a másikba ami eddig üres volt és jó

furcsa hogy a két különböző szinűben mennek duálba. Na mindegy. kösz a segitségeket.

Amúgy sokat számít ez a dual ? Igy jobb lesz a ramok teljesítménye?

köszi

igen, háromslotos alaplapon a különállóba kell az egyik :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

HI!

 

A problémám a következő lenne: Adva van egy ABIT KN9 SLI alaplap, amihez annó lett véve 1GB noname (ZEPPELIN) 800Mhz-es DDR2-es ram. Ez igy tökéletesen működött is, minden stabil, BIOS-ban alapbeállítások mellett. Emellé vettem most egy ugyan ilyen (ZEPPELIN, 1GB 800Mhz DDR2-es) memót, időzítések ugyan azok (CPU-Z szerint). Az alaplapon színesek a memória slotok, igy beraktam a két egyforma színűbe egymás mellé a RAM-ot (a manual szerint vagy a DIMM1-2-be rakjam vagy a DIMM3-4-be a dual üzemmódhoz). POST-olt a gép, ki is írta hogy "DUAL CHANNEL mittom én mi 128bit meg hogy 2T" Ment is egy darabig, amikor kaptam egy BSOD-ot, "IRQ_LESS_OR_EQUAL" vagy "PAGE_FAULT" címmel (vista). Mivel csak a RAM lett változtatva, átcseréltem a helyüket (tehát a régi ram ment az uj helyére, az uj meg a régi helyre, maradtak a DIMM1-2-n.). Boot, igy is ment egy darabig, megint BSOD. Átraktam őket a DIMM3-4-be. Ujra BSOD. Utánna felcseréltem ott is őket. Ujra BSOD. Kipróbáltam csak az uj RAM-ot, a régit kivettem, tökéletesen működik a gép. Beraktam az egyiket a DIMM1-be a másikat a DIMM3-ba (single channel, 64bit), megint csak tökéletes. Csak akkor kapok kékhalált, ha DUAL CHANNEL-ben akarom őket használni. Windows Memóriadiagnosztikával is csak dual módban ír ki hardverhibát. Olvasgattam a neten hogy nem biztos hogy a ramoknak elég az 1.8V. Feljebbvettem a RAM feszt 1.85-re, egy darabig jónak tűnt (hosszabb ideig mint alanatur 1.8-on), de egyszer csak kék képernyő nélkül ujraindult a gép és ezután tök sötét is maradt. Kitöröltem a CMOS-t, így beindult ujra.

 

Most Single Channelben megy, és az lenne a kérdés, hogy hogy a fenébe tudnám működésre bírni ezt a cuccot Dual üzemmódban? Adjak neki 2.0V-ot? A RAM-ról sokat nem tudok, az időzítéseket a CPU-Z kiirja, de semmi mást (ezeket nem is állítottam, és a 2 ramnak ugyan olyan az időzítése).

 

Attól függetlenül is rossz lehet valamelyik RAM, hogy single channel-ben jól működnek? A két ram külsőre kb. annyiban különbözik hogy a sárga matricára, ami rájuk van ragasztva, az egyiken kb. ez áll hogy "1GB/DDR2/667/800 MHz", a másikon meg "1GB/DDR2/667/800 MHz UL". Tudom párba kellet volna vennem őket, de a régi gépem is megy dualba, ugy hogy az egyik ram Samsung a másik meg Hynix.

 

Ja, az alaplap a legujabb (20-as) BIOS-al rendelkezik (alapból a 15-ös volt benne, ugy is jó volt 1 memóriával, de nem ismerte a procit, igy beleflasheltem a legujabbat). A BSOD-ok véletlenszerűen, de inkább játékok alatt jön elő. Előtte (tehát 1 RAMMAL, és 2 rammal, de single channelban) nincs ilyen probléma.

 

Tehát a fő kérdés: mi lehet a baj? :) Jó lenne ha nem kéne visszacipelnem a gépet az üzletbe, főleg meg kicserétetni a ramokat egy dual KIT-re (pénz miatt természetesen, de ha más megoldás nincs, gyűjteni kell...)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Igen tudom, hogy válogatott, arany árával vetekedő, ébenfából készült, belül piros bársonnyal bélelt dobozban érkező gyémántberakásos csúcsmemóriát kellett volna vennem, de hát istenem, nem volt már annyi pénz, hogy minden a legmárkásabb legyen. És ez 5 év gar. tetszett benne. Majd valahogy elcseréltetem valami KingMAX-ra vagy PQI-ra (sztem GEIL-re sokat kéne ráfizetni). Azért kössz, hogy próbáltatok segíteni!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Sehol, ez autómatikusan történik a legtöbb alaplapnál (sőt amit eddig én láttam mindnél). Letiltani, vagy engedélyezni sem lehetett.

Hogy mitől függ dual-channel módban megy vagy sem? Nehezen meghatározható...

Az minden esetre badarság, h. válogatott RAM kell hozzá. Szimplán azonos típusú (nem azonos márkájú) modul kell hozzá és kész. Válogatott ram akkor szükséges, ha extrém (tényleg extrém) órajelet akarsz, alacsony időzítések mellett elérni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Heló az alaplapomon van 4 db memória bement ezek közül 2 zöld, 2 sárga na most az lenne a kérdésem hogy a 2 zöldbe beleraktam 2*1GB-os Kingmax memóriakártyát. Na és azt szeretném kérdezni hogy a sárga bementbe még bele lehet-e rakni 1 db 512MB memóriakártyát?

 

 

Ja és már akkor azt is megkérdem ,hogy szerintetek jó procim van vagy elég ragyi?

 

CPU típusa Intel Pentium 4 519K, 3066 MHz (23 x 133)

CPU alias Prescott

CPU stepping G1

Utasításkészlet x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3

Eredeti órajel 3066 MHz

Min / Max CPU szorzó 14x / 23x

Engineering Sample Nem

L1 trace gyorsítótár 12K Instructions

L1 adat gyorsítótár 16 KB

L2 gyorsítótár 1 MB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Link to comment
Share on other sites

És az én alaplapom hány magos processzort támogat?

 

 

Mező Érték

Alaplap tulajdonságai

Alaplap azonosítója 63-0100-000001-00101111-122905-GrantsD$0AAAA000_915P NEO2 V2.0 A7028IMS V5.3 122905

Alaplap neve MSI 915P Neo2 v2.0 (MS-7028)

 

Front Side Bus tulajdonságai

Busz típusa Intel GTL+

Busz szélessége 64 bit

Valódi órajel 133 MHz (QDR)

Effektív órajel 533 MHz

Sávszélesség 4266 MB/mp

 

Memóriabusz tulajdonságai

Busz típusa DDR2 SDRAM

Busz szélessége 64 bit

DRAM:FSB arány 8:4

Valódi órajel 267 MHz (DDR)

Effektív órajel 533 MHz

Sávszélesség 4266 MB/mp

 

Lapkakészlet busz tulajdonságai

Busz típusa Intel Direct Media Interface

 

Alaplap fizikai információk

CPU foglalatok 1 LGA775

Bővítőhelyek 4 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16

RAM foglalatok 4 DDR2 DIMM

Integrált eszközök Audio, Gigabit LAN

Fizikai formátum ATX

Alaplap mérete 220 mm x 300 mm

Alaplapi lapkakészlet i915P

Egyebek Dynamic Overclocking Technology

Link to comment
Share on other sites

Most csak beleböfögnék a dologba.

 

Meg lehetne-e csinálni azt, hogy a szorzót 15-re venni és az FSB-t 200-ra állítani? Így a ram tudna 800-on futni és gyorsabb lehetne a gép.

 

Lehet, hogy baromságot írtam most, de érdekelne a dolog, hogy ezt meg lehetne-e csinálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy vettem ma két db 2 GB-os Kingmax RAMot amit betettem a két fekete modulomba h dualba

menjenek! Mellé még beletettem az 1ik sárgába a régebbi 1 GB-osomat(Samsung)! Megnéztem CPU-Z be és azt írja h

Single channel! Nem pedig dual! Ez mitől lehet? Ja és az Everestbe pedig csak 3514 MBot ír! CPU-Z be kiírja h 5120 MB! Szerintetek mi lehet a probléma?

Alaplapom támogatja a dual channelt mert megnéztem a könyvét amúgy meg: ASUS M2NPV-MX alaplap!

Nagyon fontos lenne h segítsetek mert nem örülnék ha most fölöslegesen adtam ki értük ennyi pénzt!:S

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...