Jump to content
PirateClub.hu

Dual chanel kérdések és válaszok!


Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hi !

 

Nem lapozgattad eléggé alaposan a kézikönyvet. Dualban csak 2 vagy 4 darab, páronként azonos méretű, lehetőleg azonos típusú /azonos paraméterekkel rendelkező/ memória modul működik. Jelen esetben vedd ki a régi modult /add el/ , a két újat pedig a kézikönyv szerint helyezd bele az alaplapba. Nem néztem meg konkrétan az alaplapodat, de vélhetőleg az egyik modult az 1. slotba, a másikat pedig a harmadik slotba kell helyezned.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszi! Szóval akkor kikéne vennem az 1 GBosat és csak a két 2est benne hagyni? De ha nem ismeri fel a 4 GBot az XP akkor nem tök m1? Mert akkor semmiképpen sem fogja dualban látni! Szted?

 

Köszi szépen, igazad lett! Kivettem, áttettem és jó lett Dualba megy! De most akkor ez így jobb mintha még benne

lenne az 1GBos?

Ja és lenne még 1 kérdésem! A memóriánál mi a fontosabb a sávszélesség v a méret? Szal dualba 2 db 2 GBos 667 Mhzes(5300 Mb\s) jobb v dualba 2 db 1GB 800 Mhzes(6400 Mb\s)???

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Jobb így a 2 x 2GB, mivel 32 biten csak 4GB címezhető meg, azaz felesleges a + 1GB. Az utolsó kérdésedre a válaszom: jobb a 2 x 2GB DDR2 667MHz mint a 2 x 1GB DDR2 800MHz, ui. néha már azt látom, hogy nem elég az össz 2GB, valamint a gyakorlatban nagy külömbség nem lesz a kettő között, mivel ha jól emlékszem hasonló időzítésekkel mennek, ezért szerintem a mezei (nem tuning) modulok esetében a DDR2 667-esek szerintem jobban tuningolhatóak.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a válaszaidat! Még azt szeretném kérdezni h annyi szó esik a memóriák tuningolásáról! De hogy

is kell valójában? Az OK h az időzítéseken kell állítani, de hogyan? Kisebb számokat kell neki adni a BIOS-ban v nagyobbakat? Mert olvasgatok de ezt sosem értem! Tudsz ebben segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Általában azt lehet mondani, hogy az időzítéseket kell csökkenteni, ill. a frekvenciát növelni. Én úgy tapasztaltam, hogy egyszerűbb, és működőképesebb az a megoldás, hogy a CPU-val együtt végezzük a memória tuningot is, oly módon, hogy az időzítéseket alapon hagyjuk és a frekvenciát növeljük. Mivel AMD-s lapod van, ezért a következőket kell tenni:

Fixálni kell a PCIE busz sebességét a hivatalos 100MHz-re

Visszább kell venni a HT /LTD/ busz sebességét pl. 1000-ről 800-ra /5x-ről 4x-re/

A memória beállításoknál először válaszd az Auto vagy By SPD-t, utána Manual 667MHz, ne állíts el semmit

Növeld a CPU External Clock-ját /FSB/ 200-ról fokozatosan, mondjuk 3-5 MHz-el, és minden emelés után tesztelj

Amennyiben gond van, vedd vissza a memórát 533MHz-re, ha ekkor OK, akkor a memória nem bírja, tedd vissza 667-re emelj a memóriák feszültségén 0.1Voltot, tesztelj, ill. nézd meg az ujjaddal a memória modulok hőfokát, ha nem állja a kezed, akkor ne emelj feszültséget, ha állja és továbbra sem OK , akkor emelj még 0,1Voltot, és az előbbiek vizsgálata. Összeségében 0,2Voltnál nagyobbat ne emelj, ha csak nem azt tapasztalod, hogy csak langyosak a memóriák, de akkor se vedd 2,1Voltnál magasabbra.

Amennyiben nem a memória a ludas, akkor a CPU feszültségén emelj, természeten figyelj oda, annak hőmérsékletére.

Természetesen lehetne kisérletezni az időzítésekkel is, de az nagyon macerás, időigényes.

BIOS nálad:

AI Tuning > Manual

Overclocking Options > Disabled

Memory Clock Frequency > DDR2 667 /alapjáraton Everestel nézd meg az időzítéseket, és amit be tudsz azonosítani, azt állítsd be fixen, többi Auto, és ezután ne változtasd/

A Sread Spectrum mindenhol legyen Disabled-ben

Sajnos a BIOS-odba nem lehet álltani a HT sebességet

Nagyvonalakban ennyi.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Gondolom a rendszer látja mind a 2GB memóriát. Ebben az esetben tedd a két sárga slotba a memória modulokat. Amennyiben nem megy a Dual chanel, akkor a BIOS-ban állítsd be az alábbiakat:

Advanced alatt a CPU Configuration-ban:

 

Memory Channel Mode > Auto

Flexibility Option > Enabled

DDRII Initialization Mode > Compatible

 

Ha ekkor se OK, akkor hagyd így a BIOS-t, a két memória modult helyezd át a két narancssárga slotba.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

A BIOS-ban az AM2 Boost Disabled-ben van ?

Szerintem már csak azzal lehetne próbálkozni, hogy Everest-el vagy más hasonló progival meg kellene nézni, hogy mi a RAM-ok hivatalos időzítései, ezt egy kicsit rosszabbra állítani manualban a BIOS-ban, és így kipróbálni. Egyébként, a régebbi még DDR-es korszak felmérése szerint, a Dual channel kb. 3-5% teljesítmény javulást hoz, úgyhogy nem muszály összetörnötök magatokat, hogy menjen. Nagy valószínűséggel a 'jó RAM-ok' /Goodram/ okozzák a gondot. Nekem még a KingMax-okkal sem volt bajom ilyen téren, pedig nem voltak párba válogatva.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Van 1 MSI k8n sli alaplapom 4 memória foglalat van benne 2 zöld (dual) 2 lila (sima) összesen 4GB ramot lehet bele tenni slotonként 1GB-ot. az lenne a kérdésem aki jobban ért hozzá hogy vettem 2db DDR 1 GB PC400 Kingmax ramot ezt beletettem és müködik duálba teljesen jó, de nekem van 1 DDR 512 MB PC400 Kingston ramom amit ha beteszek a 2db kingmax mellé nem ismeri fel a kingstont. ezt belehet valahol biosba állítani vagy ezek így nem kompatibilisak egymással?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...