Jump to content
PirateClub.hu

Új konfiguráció vásárlás,vélemények!


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

az ati 3xxxes szériáihoz minimum 3ghzs kétmagos proci kell...

 

Igen,ez az igazság,főleg AMD processzoroknál!

 

 

bocs,de az AMDnek 2olyan 2magos procija van,ami 3ghzes,vagy nagyobb...

És akkor a 4xxx szériához mi kell?atomerőmű?

Sztem 5200+ bőven elég még minden videókártyához.

 

Nem kell erőmü de minimum 3,5 felett lenne a legjobb!Sajnos tévedsz,mert egyáltalán nem elég a mai kártyák kihajtásához!

Ez van,tapasztalatból mondom!

 

A jelenlegi Athlon 6000-em sem tudja megdolgoztatni 3ghz-n ;)

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Azért azt is vedd figyelembe, hogy a négy magos az 2 x 2 magos, és szerintem egy azonos frekin járó négy magos nem fog kétszer annyi FPS-t adni ugyanazon környezetben. Ezekután kérdéses, hogy pénzügyileg megéri-e, ez eldöntendő az eredmények alapján.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

igen az lehetséges hogy nem lesz annyi fps, de ha a processzor meg gyengusz akkor FPS sem lesz :D tuningban nem vagyok otthon egyáltalán és kérdés hogy egy E8400-ból hogyan lehet kipréselni azt a 4GHz-t, mert ha például csak fesz. emeléssel lehetséges az meg úgy tudom hogy élettartam csökkenéssel jár szal hamarabb lesz kukás a proci. most keresgetek teszteket angol oldalakon hátha valamelyikben megemlítik ezt a témát. jó lenne már lassan egy HOC vagy PH! teszt...mindenesetre a gyakorlatban fog kiderülni hogy milyen CPU is kell neki. 2 vagy 4 mag...komoly dilemma! :(

Link to comment
Share on other sites

Szia EDAdmin !

 

Amennyiben csak pár lépcsővel emeled a Vcore-t, és a CPU hőmérséklete sem haladja terhelés alatt az 50 C fokot, akkor nem kell aggódnod a CPU élettartamán, kvázi nem 15 évig fog működni csak mondjuk 12-ig, na és, úgysem fogod 3-4 évnél tovább használni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Zalman CNPS9700 NT LED hűtőt gondoltam venni, azt hiszem kita100 ajánlotta, mivel elég nagy teljesítményű, de ha ezen az áron van jobb teljesítményű az sem lenne rossz. de gondolom egy kis tuning még meg sem kottyanna ennek a hűtőnek és ahogy mondod nem használnám 4 évnél tovább az tuti.

köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nagyából sikerült végre összeválogatni az alkatrészeket az új konfigomhoz és én ezekre gondoltam:

 

Gigabyte GA-EP45-DS5

CSX 4096MB Kit Hűtőbordás (2x2GB, 1066Mhz) OC

Intel Core 2 Quad Q9450 2660/1333 LGA 775 12MB

Cooler Master RC-690-KKN1 690 BLACK

Cooler Master Real Power M700 700W Modular

Cooler Master Hyper 212 AM2/775/754/939/940

Sapphire Radeon HD4870 512MB GDDR5

Western Digital 5000KS 500GB 16MB Cache SATA2

Asus DRW-2014S1T SATA, Black

Sound Blaster1040 X-Fi Xtreme Audio PCIE

 

Várom az észrevételeket és az ajánlásokat főleg a táphoz, RAM-hoz és a CPU hűtőhöz :lol:;)

Link to comment
Share on other sites

ALAPLAP - OK(azt mondtad kell a PCI)

RAM - OK

CPU - ha hosszú távra tervezel OK, ki tudod hajtani a VGA-t, bár Q6600 is elég lenne

TÁP - inkább FSP vagy Super-Flower 600W or 700W(SF "picit" drágább)

CPU Hűtő - inkább Zalman(amit MSN-en ajánlottam/feltéve ha marad ez a processzor/)

VGA - atom szal OK

HDD - WD állítólag jó, my favourite is Samsung

Sound - OK

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Tehát akkor egy

 

Zalman CNPS9700LED és egy

FSP Epsilon FX-700-GLN 700W :lol:

És még veszek egy Samsung SH-D163B/BEBE SATA, Black DVD olvasót és teljes lesz a kép :D

A memória jó lesz vagy jobb lenne egy OCZ 4096MB 1066MHz KIT Reaper HPC Edition? :rolleyes:

 

Köszi előrre is ;)

Link to comment
Share on other sites

2008 végére várható majd az Intel Nehalem nevű platformja amelyben már a memória vezérlő a CPU-ba költözik az északi hídből.Ezzel együtt megszűnik majd az FSB is.Ennek helyét majd az AMD Hyper Threading techjéhez hasonló technológia veszi át.Ez a platform ha hihetünk az ígéreteknek (már pedig hihetünk) akkor 2008végére itt van.Hozzá való alaplappal mindennel.

 

Forrás: kita100 :D

 

valszeg megéri, az áráról semmit sem tudok, lehet hogy az egekben lesz, mindenesetre akinek lesz rá pénze annak megéri, forradalmi újítás lesz.

Link to comment
Share on other sites

A Nahlemek Penrynekhez viszonyított teljesítménynövekedése azonos órajelen tesztektől függően 10-40% között mozog.

A megfizethető árú konstrukciók valószínűleg 2009 első felében várhatóak.

Szeptemberben már kihozza az Intel a procikat, de a legszebb, hogy az alaplapok csak október-november magasságában jönnek ki a procikhoz.

A Nahlem már csak DDR3 memóriákkal működik együtt, amik bár rohamos árcsökkenést mutatnak, az 1066 és 1333 Mhz-es modulok lassabbak, mint egy mezei 800-as DDR2-es memória.

Hogy megéri-e? Kétségtelen, hogy ez a jövő, de ha a komplett rendszert nézzük, érdemesebb 2008-ban egy Penryn alapú gépet megépíteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...