Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Hogy van képed elvárni,hogy utánanézzenek a dolgoknak? :o:D Szeressük a hárdteknót oszt kész.

 

Vazz, ha lenne ezen a fórumon karmarendszer, ezért a mondatodért egy hatalmas K+-t adnék! :D Így kell ezt csinálni :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jézusom. az igénytelenség felsőfoka kb az a buli

 

Nem voltam még egy ilyen bulin sem, de nem is akarok elmenni, de egy két mixe meg volt, de 10 percnél tovább nem bírtam, főleg mikor elkezdik énekelni a számokat! :S

 

Nem tudom mi ez a tömeghouse láz mostanság az elmúlt években!

Emlékszem annak idelyén még Náksi vs. Brunner Club Sandwich 3-4 lemezeire, na azon jó számok vannak, régen azok voltak a jók, sőt nekem most is, nem ez a Fedde Le Grand, David Guetta meg mittomén mi.

 

Ott van Rocco, Pulsedriver a Groove Coverage vagy a Blank & Jones. Ők tudtak és még most is tudnak (bár a legútóbbi utolsó albuma elég érdekes lett) igényes zenét csinálni!

 

Ezért is hallgatom a Future Trance albumokat, mert ez a hands up, commercial trance, dancecore vonal jön be nekem.

 

meg persze Armin van Buuren (a régi kedvenc ugye :D)!

 

Tiesto-t ki nem állhatom! Szerintem inkább pop-trance :D

 

Link to comment
Share on other sites

És ezt pont olyan írja aki soha nem hallgatott meg egy Ossian lemezt se. Nevetséges a tudatlanságod! Ha nem tudod mit írsz akkor ne pattogj itt. Ja és lemezeladás alapján az Ossian a 10. Magyarországon! Ugyhogy mielőt beszélsz gondolkozz!

 

Ui: Ja és MAHASZ lista 1. hely!!!

tudom, hogy ez már le lett tárgyalva, de azért én is hozzátenném, hogy a népszerűség nem feltétlenül jár együtt a tehetséggel, millió példa van erre, pl. győzike, britney spears, stb...

 

Nekem az a véleményem hogy aki rockernek vallja magát az tudja.

azért ezt nem mondanám...elég sokan vallják magukat rockernek, és fogalmuk nincs az igazi rockzenéről!

Link to comment
Share on other sites

Bocs hogy beleszólok a vitába, de én is rock-metál zenét hallgattam anno 5-6 évig és az Ossian szerintem sem érdemli meg azt, hogy ott vannak a listán.

 

Miért veszik a CD-jüket? Azért mert az van ráirva hogy Ossian!!

 

Azzal nem foglalkoznak, hogy milyen a zene, vagy a szöveg, az egés, csak fanatikus rajongók.

 

De sokan pedig azért, mert megtisztelik őket, hogy veszik a kiadványaikat, és szeretik is.

 

Sokan pedig divatból szeretik, veszik a CD-jüket.

 

Nagyon kevés magyar zenekar van aki jó zenét tud manapság csinálni.

 

Tisztelem például a Republicot, ők nem nagyon alkottak még rosszat.

 

Link to comment
Share on other sites

Amíg a föld kerek

Mindig lesznek rockerek

De mivel a föld ovális

Jó nekünk a metál is

 

 

A modern Techno zenészek NEM tudnak olyan marandókat alkotni, mint pl. az AC/DC, The Beatles vagy Queen. Ráadásul 3 másodpercenként ismétlődő "ritmusa" van.

 

Nyíltan felvállalom hogy utálom a rap-t és a techno-t. Szerintem se a rap, se a techno... egyik sem zene. A jó kis 70's és 80's Rocknál nincs is jobb!

 

Szerintem egyetlenegy DJ, Rapper vagy Disco zenész sem tud elérni olyan teljesítményt mint pl. a Guns N' Roses-től a November Rain, Queen-től a Bohemian Rhapsody, Led Zeppelintől a Starway to Heaven, stb.

 

Az utolsó mondatomra válaszoljatok ahogy csak tudtok!

Link to comment
Share on other sites

A Rock és a Metál lehet Vidám, Elgondolkodtató, Epikus, Romantikus, Sötét, Agresszív, Zúzós, Érzelems (nem emós!), stb.

 

És a Rockzene szépsége pl. a Led Zeppelintől a Stairway to Heaven, Queen-től a Bohemian Rhapsody, Judas Priest-től a Touch of Evil és a Nightiwsh-től a Ghost Love Score. Ezeket a számoknak a minőségét egyetlenegy Rap vagy Disco zenész sem tudja utánozni.

Link to comment
Share on other sites

A modern Techno zenészek NEM tudnak olyan marandókat alkotni, mint pl. az AC/DC, The Beatles vagy Queen. Ráadásul 3 másodpercenként ismétlődő "ritmusa" van.

azért figyelitek: a srác élesen elhatárolódik mindentől, ami nem rock zene, de azért a techno semmit nem ér, a ritmusa is 3 mp-ént ismétlődik, hiszen ő már csak tudja...csak én érzek enyhe ellentmondást? :)

 

Szerintem egyetlenegy DJ, Rapper vagy Disco zenész sem tud elérni olyan teljesítményt mint pl. a Guns N' Roses-től a November Rain, Queen-től a Bohemian Rhapsody, Led Zeppelintől a Starway to Heaven, stb.

 

Az utolsó mondatomra válaszoljatok ahogy csak tudtok!

nekem az utolsó(előtti) mondatodból csak annyi jön le, hogy ezektől az előadóktól csak a legismertebb számokat hallottad...

 

Szerintem a rock az örök. A disco nem ér semmit szerintem.

Szerintem Tankcsapda a legjobb.

te is tudod milyen az igazi rock zene, ha Lordi és Tankcsapda fan vagy ;)

 

"Hát nem tudom... Nekem minden ismerősöm a Techno-t "diszkó"-nak és "diszkózenének" nevezi..."

 

akkor az ismerőseid is nagyon értenek hozzá...mondjuk ott kéne kezdeni, hogy van az elektronikus zene, és nem kéne rögtön mindent letechnozni ;)

Link to comment
Share on other sites

Sztem meg killer_queen (és idesorolom azokat is, akik a techno szó alatt a diszkóban dübörgő, "táncra" ugrálásra hívó hangok egymásutánjára gondol, ahol tényleg nem számít érzelem, előremutatás, elgondolkodtatás, meg minden, amit még felsorolt) gondolt, és ahhoz képest sorolta fel a régi nagy zenéket, amik tényleg azok, és nem sokan képesek hozzájuk hasonlóan maradandót alkotni, na jó van még pl Pink Floyd vagy Eric Clapton :D De ilyen szintetn azért lehet neki is iagaz, más kérdés, hogy az elektronikus zenéket nem mind ismeri és arra is úgy gondol, mint az általam kifejtett TECHNO műfajra, de mivel Jean Michel Jarre, Mike Oldfield és pl Vangelis is nagyban elektronikus zenét csinál, így a hsz-ének minden mozzanata nekem sem tetszik, de tegyük hozzá, azért az utóbbi 3 zenész is olyan, hogy nem könnyű a nyomukba érni, már csak azért sem, mert sok, a stílusra jellemző dolog tőlük származik, tehát azokban már nem tudják őket megelőzni, de egyébként semmiben.

Remélem ezzel a hsz-szel mind2 oldalon találtam egyetértő felet ;)

 

Ja, a TCS-ről inkább ne is szóljunk, muszáj mindig a rock topic-okban megemlíteni? :D:P

Link to comment
Share on other sites

Én mostanában nagyon sok elektronikus zenét hallgatok. JMJ, Oldfield, Vangelis, underground nuJazz előadókat, meg ilyesmiket... Ezek után mondja valaki, hogy az elektronikus zene nem képes érzelmeket átadni, vagy hatalmas művészi értékeket képviselni. Az elektronikus zene nem csak hardtechno és társai.

 

Röviden: Egyetértek, Horty :D

Link to comment
Share on other sites

Sztem meg killer_queen (és idesorolom azokat is, akik a techno szó alatt a diszkóban dübörgő, "táncra" ugrálásra hívó hangok egymásutánjára gondol, ahol tényleg nem számít érzelem, előremutatás, elgondolkodtatás, meg minden, amit még felsorolt) gondolt, és ahhoz képest sorolta fel a régi nagy zenéket, amik tényleg azok, és nem sokan képesek hozzájuk hasonlóan maradandót alkotni, na jó van még pl Pink Floyd vagy Eric Clapton :D De ilyen szintetn azért lehet neki is iagaz, más kérdés, hogy az elektronikus zenéket nem mind ismeri és arra is úgy gondol, mint az általam kifejtett TECHNO műfajra, de mivel Jean Michel Jarre, Mike Oldfield és pl Vangelis is nagyban elektronikus zenét csinál, így a hsz-ének minden mozzanata nekem sem tetszik, de tegyük hozzá, azért az utóbbi 3 zenész is olyan, hogy nem könnyű a nyomukba érni, már csak azért sem, mert sok, a stílusra jellemző dolog tőlük származik, tehát azokban már nem tudják őket megelőzni, de egyébként semmiben.

Remélem ezzel a hsz-szel mind2 oldalon találtam egyetértő felet ;)

 

Ja, a TCS-ről inkább ne is szóljunk, muszáj mindig a rock topic-okban megemlíteni? :D:P

nagyjából egyetértek, maximum a techno meghatározásával nem.. és ezért mondom még mindig azt, hogy mivel valószínűleg csak a rádió1-en hallott mindenképpen nagyon igényes tömeghouse-t hallotta ne alkosson olyanról véleményt amiről fogalma sincs. ugye én sem szerelek reaktorokat, mert NEM értek hozzá..

Link to comment
Share on other sites

Asbi, megmondom őszintén, hogy én tudom hány éves vagy, mert ott vagy iwiwen ismerősömként, de ez a felfogásod k***ára tetszik :) Én biztos nem lennék képes ilyen mélyen alámerülni a gondolatoknak, és értelmezni, hogy ki mit akar mondani.

 

Amúgy a hc sem rossz, csak a rockrajongók igen nagy százaléka nem szereti. Ezt figyelembe kéne venni, és nem egyből lesemmizni....

(A rádió1 meg jó rádió..... :blush:)

Link to comment
Share on other sites

Attól függ, hogy melyik hc-ről beszélsz...

 

Mivel ugye abból is 2 nagy fajta van, és ezek még lebomlanak több alfajokra... Azt a hc-t és alfajait én pl szeretem, amit anno hardcore punk-nak neveztek. Viszont a hardcore techno-t nem.

 

Aztán, ha az elektronikus zenéről van szó, szerintem se érdemes egyből lekorlátozni arra, hogy "diszkó" meg "teknó" zene. Mert én is sokféle elektrót hallgatok, pl a gothic-electro, industrial, ebm, stb.... Ezekbe a kategóriákba tartozó előadók meg tényleg nagyon tudnak.

Link to comment
Share on other sites

szerintem meg ne ragadjunk le ott, hogy ebbe és ebbe a kategóriába tartozó előadók tudnak.. 16. században lehet volt értelme, most nincs.

van jó és rossz zene. stílustól függetlenül. van jó techno, house stb. zene is, ugyanúgy ahogy rock is. ezt kéne megérteni és mindjárt nem lenne ennyi konfliktus..

 

Panki, köszönöm a kedves szavakat! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...