Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Rolland, az mondjuk télleg gáz :D De nekem egy "diszkós" haverom csinálja ugyanezt Tiestoval, szóval nem hiszem, hogy ez stílustól függő lenne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oh öreg, hát én már nem is haragszom rád :) Neked egy komplexusod van... zavar ha valaki feltűnően viselkedik, zavar ha valaki feltűnően öltözködik, vagy bármilyen feltűnő dolgot csinál! Zavar, mert szerintem te zárkózott vagy! Ezért zavar ha egy rocker kiadja az érzelmeit és a hangját, és kimondja hogy mindhalálig rock&roll... vagy tévednék? :)

 

Nah jó de mind1, tényleg nincs értelme, megyek is lassan aludni... rolland, peace

Link to comment
Share on other sites

Rolland, az mondjuk télleg gáz :D De nekem egy "diszkós" haverom csinálja ugyanezt Tiestoval, szóval nem hiszem, hogy ez stílustól függő lenne.

Én például örülök ha valaki újat mutat, mert ismerem annyira magamat, hogy úgyis tetszeni fog. Majdnem mindig. :P

Link to comment
Share on other sites

Nekem olyanokkal van bajom, mint a Rolland... Elég nagy hülyeségeket állít, olykor-olykor. De mint az kiderült, a rock zenével nincs is semmi baj, itt egyedül saját magával van probléma, hiszen nem tűri el a dallamos zenét, azt hogyha egy szám szól vmiről, igényes szöveggel megírva, lényeg, hogy szóljon vmi a kocsiból vagy az mp3 lejátszóból. Ez szép ;) Ehhez csak gratulálni tudok. Biztos elnyomott területen laksz, ahol olyan körülmények uralkodnak, amiről írtál. Tény, hogy sok rock-er, többnyire divatrock-er úgy néz ki, ahogy leírtad, de ez a többi oldalon is megtalálható és ők általában nem értenek az adott stílushoz. És tudod a rock és metal zene ezért is nagy, mert van téma, amiről szólnak, lehet elsőre némelyik ökörségnek tűnik, de ha belegondolsz tiszta fejjel, akkor van jelentése. Itt nem feltétlen Tankcsapdára gondolok...

 

Az meg elég gáz dolog, hogy az Iron Maiden-t így lehúzod, de ehhez nem is kell többet hozzáfűzzek...

 

Egy személy billentyűmágusként említhetjük Rick Wakeman-t is, no meg Keith Emerson-t ;) Persze csak ha nem sértek meg ezzel senkit :D Azért az sem rossz, amikor egy ilyen arc egyszerre 30-40 billentyűssel lép fel koncertezni, egymaga! Kell hozzá tudás, az már biztos.

 

Jean Michel Jarre hangszerei nem biztos, hogy mai kiadásúak, de ezek kellenek ahhoz a zenének az előállításához, ezeket meg lehetne biztos csinálni 2 szintivel meg egy PC-vel, de akkor hol a beleölt munka, az összhang, látvány, stb?

 

És végül, a Mike Oldfield számnak nem Trees In November a címe, hanem Man In The Rain és nagylelkűen be is linkelem neked :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=IdIb5RPabjw

Link to comment
Share on other sites

Jahj, ilyet én is csinálok mondjuk... egy Rammstein vagy Metallica (csak hogy ismerős legyen) konci és egy faluhelyi DJ Noname buli anyagából :D 100% Szánalom <_<

Link to comment
Share on other sites

Én azért hallgatok elektronikus zenét,mert nincsen benne semmi "meghalsz","halál","halálfej","pokol" és egyéb dolgok.

Az elektronikus zenében,van szeretet jókedv,amitöl mindig jó kedvem lesz,és elfelejtem a mindennapok problémáit.

Ha még nem voltál buliba,akor menny el egy szombat este a legközelebbi disco-ba.Ha iszol épp annyit,hogy jókedved legyen,és semmi sem érdekel,csak a táncolás,és a jókedv,akkor vegyüly el a tömegbe és táncolj velük.Max 5-10 perc után,megfogod érteni az élet értelmét,hogy miröl is van szó,hiszen a zene mozgat ilyenkor.

Most biztosan,megfogtok támadni,hogy nincs értelme,hülyeség az egész.

Aki még nem bulizott egy jót disco-ba,az nem tudja milyen érzés,mert leihatatlan.

Akor tudod meg,ha ott vagy és te tapasztalod.

Link to comment
Share on other sites

Akkor ajánlom, hogy te is menj el egy igényesebb rockkoncertre :) Hidd el, hogy a rockzene nem arról szól, hogy halál, megdöglesz, stb... :) Ugyanúgy van bennünk pozitív érzelem, szeretet, jókedv, mint másokban :) Csak te se ragadj az általánosításokhoz :)

 

Ha érdekel, írj PM-et, és mutatok pár vidám, igazi rockzenét :)

Link to comment
Share on other sites

Én ugyanezt Republic koncerten szoktam érezni, józanul sőt, még innom sem kell hozzá... Ők érdekes módon nem a rossz kedv és a halálgondolat ébresztői, talán akadnak ilyen bandák is, akik vidámságot okoznak. Ha lehet kihagynám a diszkót, nem az én stílusom, minek menjek egy olyan helyre, ahol olyan zene szól, amit nem szeretek? Igenis szóljon vmiről, legyen dallama, hangszereken játszák és ne divat sláger mainstream sz@rlegyen. Nekem sosem kellett pia, hogy jól érezzem magam, mindig megtalálom a hangulatomhoz megfelelő zenét, de sohasem diszkó és társai, ugyanis a rock rengeteg érzést átölel, csak ismerni kellene a stílust. Első Omega koncertemen majdnem sírtam a boldogságtól, hogy láthatom őket élőben és rengeteg kedvencemet eljátszották, boldog voltam előtte, közben, utána, sok értékes dolog elhangzott a számok közben, és soha nem éreztem, hogy befordulnék a zene hallatán, nem kellett igyak, nem kellett partyvitamin, és mégis tudtam mi az élet értelme...

Egy koncerten több ezer (mikor mennyien vannak) ember azért vesz részt, mert szereti a bandát, az érzést, amit nyújt, kikapcsolódik, felfrissül. A közönség ismeri a bandát, a dalokat, szokásokat, együtt éneklik a számokat, tök mind1, milyen volt a napod vagy mi várrád, ezen a 2 és fél órán kikapcsolsz, lehet melletted fideszes áll, te meg mszp-s vagy, de nem érdekel, mert most a zene miatt vagytok itt és együtt énekeltek. Ennél többre nincs szükség, ez kéne mindenhol, egyetértés, összetartás, mint a közönségben vagy a színpadon.

Link to comment
Share on other sites

Akkor ajánlom, hogy te is menj el egy igényesebb rockkoncertre :) Hidd el, hogy a rockzene nem arról szól, hogy halál, megdöglesz, stb... :) Ugyanúgy van bennünk pozitív érzelem, szeretet, jókedv, mint másokban :) Csak te se ragadj az általánosításokhoz :)

 

Ha érdekel, írj PM-et, és mutatok pár vidám, igazi rockzenét :)

 

Elöbb had mutassak én.:)

 

http://www.youtube.com/watch?v=bpMnTr20X4U&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=G3NQ5Tfm3AA

http://www.youtube.com/watch?v=7HMKImKWLfA

http://www.youtube.com/watch?v=qux6PhqbBBU

http://www.youtube.com/watch?v=beGjncfEPt8

http://www.youtube.com/watch?v=f8C1I7NCQYM

http://www.youtube.com/watch?v=K-dZYos24I8

http://www.youtube.com/watch?v=FqDPZ4pZpuE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=AjHSu4wNTyw

http://www.youtube.com/watch?v=QroiXpj5FpU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GqhcIT5JcEU

http://www.youtube.com/watch?v=jul9qgRFaf0

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Én csak aszalok ezen, ilyen úgysincs :P

mármint mi nincs?

 

Ha még nem voltál buliba,akor menny el egy szombat este a legközelebbi disco-ba.

NE! ne menj a legközelebbibe, mert úgysem fog bejönni.. divatemberek, divatzenék.. csak még jobban megutálod a stílust magát. :)

 

feri1993, írásaidból eddig az jött le, hogy te is szereted az igényes zenét, de amiket most itt linkeltél.. hát.. csalódtam na. :)

Link to comment
Share on other sites

http://rockvstechno.uw.hu/rvst.php

 

jaajj de jóóóó :D :D :lol: köszi szépen, ez nagyon jóóó :D:lol: mondjuk annyi hogy az oldal címét kicsit átkéne firkantani, mivel a bemutatott rokkk ez nem rokkk hanem metál zene... ha jól látom :D

 

Rolland: Már bocs, de nem minden playboyos fülbevalós és Armani vagy Dolce öves dizkós nagyképű! ;)

 

számomra az poén, hogy a hungaristák meg a többiek utálják a ferdeszeműeket, de az óssziános pólójára vagy a titkolt ellenállásos pólójára nem gondol, hogy az is full kinai :lol: :lol: tiszta vicc, még a bakancsról is azt hiszi hogy máshol készült, pedig ha jobban megnézné ott van rajta h made in china :lol:

mondjuk utálom azokat is akik csak és kizárólag márkás cuccokat vesznek...pl forjús gatya 15ezerért? hagyad már megkapom 5rugóért, jobb minőségben...

bár én is szeretem a márkás cuccokat, de többnyire kinai ruháim vannak :lol: eltekintve egy két cucctól... öv, gatya,póló

Link to comment
Share on other sites

Eh, egyre inkább úgy látom, hogy azok a discosok akik ide írnak, zombik! Csak szóljon a zene, ne gondoljak semmire... gondolatok nélkül engedd át magad a zenének... hát ezért van köztetek olyan sok drogos, mert az még rásegít arra, hogy ne gondolkozzatok :D

Huh, a rockzene meg tényleg csak a halálról, megdöglesz, stb...-ről szól! A városomban a rockzenekarok a guano apestől, a systemen keresztül a panteráig szinte mindent játszanak, de átlag 20 szám közül csak 2 az ami szomorú...

 

Nah meg én ezt látom: Szombat este elmegyünk a haverokkal rockbuli előtt inni egyet... üldögélünk a kocsmában, bejön pár discos, és elkezdenek kötekedni... "nézd má azt a rokkert e, há hogy néz má ki??"... közben pár ember a társaságukon belül, kimegy hányni, a többi csak röhög rajta, és kötekedik tovább...

Elindulunk hát a rockbuli felé, látunk pár rockert, békésen ballagnak az utcán, talán egy sör meg egy cigi a kezükben... Kicsit távolabb, egy discos sereg vonaglik, üvöltöznek, a pálinkásüveg az úttesten landol, stb... A rockerek érdekes módon vannak annyira erősek, hogy még plusz 5 métert cipeljék az üres sörösdobozt, hogy kidobják a kukába...

 

Buli után hazaérek, kialszom magam... másnap reggel kimegyek az utcára összeszedni a sörösüvegeket az árokból, néhány hányást slaggal lelocsolni, hogy tűnjön el... megyek a haverom felé, mindenhol szemét, haveromnál úgy kell bemásznom a kerítésen, szokás szerint letörték a csengőt...

Persze tudom, hogy ez nem jellemző minden discósra, de nálunk ez van, nagyon tudok örülni neki... persze rockbulikon is előfordul egy hányás, néha akár több is, de mégis aki hányt, képes arra hogy eltakarítsa maga után, többször elnézést kérjen, és nem fog tovább inni... a discós ismerőseimtől meg csak a következőket hallom: "höh de tök jó volt xy-t ittam azt hánytam... aztán megint ittam aztán megint hánytam... hazafele 5x hánytam, meg egy kukába is belekötöttem mert azt hittem egy csöves, hát széttörtem, höhöhö..."

Gratulálok! Biztos, hogy a rockerek az igénytelenek?

Link to comment
Share on other sites

"Biztos, hogy a rockerek az igénytelenek?"

ha a rocker elitet hasonlítod össze a szenny divatemberekkel, akkor nem..

amúgy meg te is ugyanazt csinálod, mint mindenki más.. általánosítasz. de azon persze felháborodsz, ha a másik oldal ezt csinálja.. hogyisvanez?

Link to comment
Share on other sites

Persze tudom, hogy ez nem jellemző minden discósra, de nálunk ez van,

 

Nem általánosítok, nálunk van ez... de nálunk a 99%-a ilyen, és ha már az arány ilyen, szerintem nyugodtan általánosíthatok... de akkor sem az összes discosra írtam, csak azokra akik ebben a városban laknak... más városokban rengeteg discos jóbarátom van különben... de ha jól emlékszem ezt már régebbi hozzászólásaimban is megfogalmaztam... olvass

 

Jah, meg az elejét is úgy kezdtem a hozzászólásomnak, hogy "azok a discosok akik ide írnak"...

Link to comment
Share on other sites

jó én is nagy arányban látom az igénytelen divatmajom rockereket, akik tolják a tabis bort és mindenkivel kötekszenek, de mégsem irogatom ide, mert úgy vettem ide nagyrészt az értelmesebbje jár.. (megtanult olvasni és kezelni a számítógépet)

mi kocsmánkba is jártak egy időben.. (azóta odaálltunk, hogy el lehet innen menni) hangoskodás, hányás, büdös. soroljam még?

 

ezen a drogos felvetésen meg csak röhögök :) mindig ugyanaz a duma.. a fű jobb? :) nem hinném..

Link to comment
Share on other sites

Eh, egyre inkább úgy látom, hogy azok a discosok akik ide írnak, zombik! Csak szóljon a zene, ne gondoljak semmire... gondolatok nélkül engedd át magad a zenének... hát ezért van köztetek olyan sok drogos, mert az még rásegít arra, hogy ne gondolkozzatok :D

 

én nem vagyok ilyen, mivel én szeretem Tiestot, szinte mindig azt hallgatok, és szerintem az ő zenéje szól valamiről. :)

 

asbi: hm.. Fox :D az jó márka

Link to comment
Share on other sites

mármint mi nincs?

 

Hát ennyire nagy szélsőségek... Biztos vannak, mer máskülönben nem készülhettek vna ilyen képek, de elenyésző mértékűek. Szerintem.

Ennek az oldalnak a készítője megérdemli a ránézésre 8 év fegyházat.

 

Csatlakozom asbihoz, miért is? Biztos vagyok benne, hogy egy rocker is tudna ilyen oldalt létrehozni a saját szemszögéből nézve.

 

Eh, egyre inkább úgy látom, hogy azok a discosok akik ide írnak, zombik! Csak szóljon a zene, ne gondoljak semmire... gondolatok nélkül engedd át magad a zenének... hát ezért van köztetek olyan sok drogos, mert az még rásegít arra, hogy ne gondolkozzatok :D

Huh, a rockzene meg tényleg csak a halálról, megdöglesz, stb...-ről szól! A városomban a rockzenekarok a guano apestől, a systemen keresztül a panteráig szinte mindent játszanak, de átlag 20 szám közül csak 2 az ami szomorú...

 

Nah meg én ezt látom: Szombat este elmegyünk a haverokkal rockbuli előtt inni egyet... üldögélünk a kocsmában, bejön pár discos, és elkezdenek kötekedni... "nézd má azt a rokkert e, há hogy néz má ki??"... közben pár ember a társaságukon belül, kimegy hányni, a többi csak röhög rajta, és kötekedik tovább...

Elindulunk hát a rockbuli felé, látunk pár rockert, békésen ballagnak az utcán, talán egy sör meg egy cigi a kezükben... Kicsit távolabb, egy discos sereg vonaglik, üvöltöznek, a pálinkásüveg az úttesten landol, stb... A rockerek érdekes módon vannak annyira erősek, hogy még plusz 5 métert cipeljék az üres sörösdobozt, hogy kidobják a kukába...

 

Buli után hazaérek, kialszom magam... másnap reggel kimegyek az utcára összeszedni a sörösüvegeket az árokból, néhány hányást slaggal lelocsolni, hogy tűnjön el... megyek a haverom felé, mindenhol szemét, haveromnál úgy kell bemásznom a kerítésen, szokás szerint letörték a csengőt...

Persze tudom, hogy ez nem jellemző minden discósra, de nálunk ez van, nagyon tudok örülni neki... persze rockbulikon is előfordul egy hányás, néha akár több is, de mégis aki hányt, képes arra hogy eltakarítsa maga után, többször elnézést kérjen, és nem fog tovább inni... a discós ismerőseimtől meg csak a következőket hallom: "höh de tök jó volt xy-t ittam azt hánytam... aztán megint ittam aztán megint hánytam... hazafele 5x hánytam, meg egy kukába is belekötöttem mert azt hittem egy csöves, hát széttörtem, höhöhö..."

Gratulálok! Biztos, hogy a rockerek az igénytelenek?

 

Ne vedd sértésnek, de akkor elég érdekes városban lakhatsz. Mifelénk sem ritka az hogy valaki rosszul lesz, mert nem tudja hol határ (sajnos már én is hánytam egyszer egy igen forgalmas téren itthon...), de ez azért enyhe túlzás hogy csak a diszkósok hánynának meg szemetelnének össze mindent... Oké, értem, hogy a te városodban bizonyára ez zajlik, de ezt mondjuk kicsit nehezemre esik elhinni. Ja és zombinak se tartom magam, me képes vagyok elengedni magamat pár jobbfajta zenére.... És meglepő módon, nem is drogozok, és még gondolkodni is tudok....... Egyébként attól hogy nálatok ez zajlik ez ugyanúgy nem jogosít fel az általánosításra, mert szerintem a világ többezer másik városában meg nem az megy, amit te leírtál.

Link to comment
Share on other sites

Eh, egyre inkább úgy látom, hogy azok a discosok akik ide írnak, zombik! Csak szóljon a zene, ne gondoljak semmire... gondolatok nélkül engedd át magad a zenének... hát ezért van köztetek olyan sok drogos, mert az még rásegít arra, hogy ne gondolkozzatok :D

Huh, a rockzene meg tényleg csak a halálról, megdöglesz, stb...-ről szól! A városomban a rockzenekarok a guano apestől, a systemen keresztül a panteráig szinte mindent játszanak, de átlag 20 szám közül csak 2 az ami szomorú...

 

Nah meg én ezt látom: Szombat este elmegyünk a haverokkal rockbuli előtt inni egyet... üldögélünk a kocsmában, bejön pár discos, és elkezdenek kötekedni... "nézd má azt a rokkert e, há hogy néz má ki??"... közben pár ember a társaságukon belül, kimegy hányni, a többi csak röhög rajta, és kötekedik tovább...

Elindulunk hát a rockbuli felé, látunk pár rockert, békésen ballagnak az utcán, talán egy sör meg egy cigi a kezükben... Kicsit távolabb, egy discos sereg vonaglik, üvöltöznek, a pálinkásüveg az úttesten landol, stb... A rockerek érdekes módon vannak annyira erősek, hogy még plusz 5 métert cipeljék az üres sörösdobozt, hogy kidobják a kukába...

 

Buli után hazaérek, kialszom magam... másnap reggel kimegyek az utcára összeszedni a sörösüvegeket az árokból, néhány hányást slaggal lelocsolni, hogy tűnjön el... megyek a haverom felé, mindenhol szemét, haveromnál úgy kell bemásznom a kerítésen, szokás szerint letörték a csengőt...

Persze tudom, hogy ez nem jellemző minden discósra, de nálunk ez van, nagyon tudok örülni neki... persze rockbulikon is előfordul egy hányás, néha akár több is, de mégis aki hányt, képes arra hogy eltakarítsa maga után, többször elnézést kérjen, és nem fog tovább inni... a discós ismerőseimtől meg csak a következőket hallom: "höh de tök jó volt xy-t ittam azt hánytam... aztán megint ittam aztán megint hánytam... hazafele 5x hánytam, meg egy kukába is belekötöttem mert azt hittem egy csöves, hát széttörtem, höhöhö..."

Gratulálok! Biztos, hogy a rockerek az igénytelenek?

 

Szép mese.Ezt melyik filmben láttad,ha szabad tudni ?

 

Mi az,hogy a discosok drogoznak ?

 

Arról ne is beszéljünk a sok b**i rocker alkoholistáról.Most gondolj bele.Nyáron a kánikulában,bakkancs,zsiros haj,bőrdzseki,bőrnadrág,földig érő szakáll.Szerinted így néz ki egy normális épp elmélyű ember?Készz röhely.Hátturol úgy néznek ki mint egy szakállas nő.Arról ne is beszéljünk,hogy szét füvezitek magatokat,és 20-30 év múlva olyan lesz a hangotok és az arcotok,hogy nem is ismernek rátok.

Engem az zavar az egészben,hogy ilyen emberek rontják le ezt a társadalmat.

 

Link to comment
Share on other sites

Ez megintcsak erős részrehajlás, mint mondtam az én rocker barátom teljesen normális ember, öltözködésében sincs semmi extra (értsd: fekete ugyan minden,meg vállig ér a haja, de ennyi, ad magára ettől függetlenül...).

 

Most már értem, hogy miért az a topik alcíme hogy az "örökös vita"... :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...