Jump to content
PirateClub.hu

Szerinted Mitől Pusztul Majd Ki A Föld Lakossága?


Raziel#666
 Share


Recommended Posts

 

1. A Föld pályálya megváltozik: A Föld egy kisebb meteor becsapódása következtében letér pályájáról. Következmény vagy a Napba csapódunk vagy kihűl a Főld.

 

2. Mutánsok veszik át a hatalmat: A gén manipulációk során egy új emberi faj jön létre, mely felsöbb rendűnek érzi magát. És hatalomra tőr és megölik az embereket.

 

3. Járvány: Egy halálos járvány fog pusztítani: mely lehet földi vagy űrből származó, esetéleg biofegyver.

 

4. Nukleáris háború: Egyértelű.

 

5. Nanorobotok: Olyan kis nano méretű robotok melyek atomokból képesek reprodukálni magukat. Így a Földet beterítenék.

 

6. Újabb jégkorszak: A sarki jegek olvadása miatt a Golf-áramlat megszűnik és a Föld kihűl. És az emberek megfagynak.

 

7. Földönkívüliek: Leigáznak minket.

 

8. Mega vulkán: Egy olyan óriási vulkán kitörés; mely az egész Földet ellepné vulkáni hamuval és örök sötétség lenne és az emberek megfulladnának.

 

9. Robotok: Okosabbak lesznek nálunk így átveszik az uralmat. Terminátor téma.

 

10. Meteor: Egyértelmű

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Az első a járvány.A járványt ráfogják valamelyik fejlödő országra.Kitőr egy háború amit eldurvul és a végső

megoldásképpen bevetik az atomfegyvereket.A legujabb típusú atomfegyverek megváltoztatják a föld ökonómiáját.A bombák sugárzására új fajok mutánsok képződnek, naponta jönnek létre új fajok vagy pusztulnak ki.Azok az emberek kik a sugárzásból a "jobbik" fajtát kapták és nem pusztultak ki és megmarad a gondolkodó képességük bosszúálló hadjáratot szerveznek. Több szervezet is csatlakozik a "lázongáshoz"

és a terrorista szervezetek is felbátorodnak.Az országok nem birnak a mutáns haderővel és a terrorizmussal.

Közös fejlesztésbe kezdenek és fegyvereket ill. megoldást keresnek az új problámára.Az ökonomia megváltozatása magával vonja a környezeti katasztrofákat: vulkánok, földrengések és árvízek formájában.

A közös fejlesztés meghozza gyümölcsét (már ammenyire ennek lehet nevezni) a legújabb fegyvert a harci robotokat. Még emberi irányitás alatt vannak de fejlesztik a jobb már önnáló típusokat. A lázadok nem tudnak mit kezdeni a robotok lemészárólják öket.A robotok elkezdik tanulmányozni a föld történelmét mígnem elérnek a háborúkhoz és legfőkképen a jelenlegi háború okához.A gépek válogatás nélkül ölni kezdenek.

Az emberiség a legrosszabbakra számít és elhatározzák a földi lakosság (ezen belül is csak a legfontosabbak)

kitelepítését új bolygókra. A hold tűnik a legmegfelelőbbnek erre a célra. Az emberek kimenekítése után egy legújabb tipusú bombát hagynak a földön ami megváltozattja a föld keringési pályáját.A föld megsemmisül és a holdon kellő felszerelés nélül ami köszönhető a gyors kitelepítésnek a maradék emberiség a legújabb jégkorszakkal küzd.Jönnek a földönkívüliek és nanorobotjaikkal leigázzák az emberiséget és röhögnek a mrakukban hogy ezt a hülye fajt is kiirtottok és továb állnak új célponot keresve.

 

Na mit hagytam ki? Elég jó ez kb. 5 perc alatt nem? :lol:

A léyneg az hogy az emberiség kipusztulása csakis az emberek hibája lesz és nem külső tényező.

Link to comment
Share on other sites

1. A Föld pályálya megváltozik: A Föld egy kisebb meteor becsapódása következtében letér pályájáról. Következmény vagy a Napba csapódunk vagy kihűl a Főld.

 

2. Mutánsok veszik át a hatalmat: A gén manipulációk során egy új emberi faj jön létre, mely felsöbb rendűnek érzi magát. És hatalomra tőr és megölik az embereket.

 

3. Járvány: Egy halálos járvány fog pusztítani: mely lehet földi vagy űrből származó, esetéleg biofegyver.

 

4. Nukleáris háború: Egyértelű.

 

5. Nanorobotok: Olyan kis nano méretű robotok melyek atomokból képesek reprodukálni magukat. Így a Földet beterítenék.

 

6. Újabb jégkorszak: A sarki jegek olvadása miatt a Golf-áramlat megszűnik és a Föld kihűl. És az emberek megfagynak.

 

7. Földönkívüliek: Leigáznak minket.

 

8. Mega vulkán: Egy olyan óriási vulkán kitörés; mely az egész Földet ellepné vulkáni hamuval és örök sötétség lenne és az emberek megfulladnának.

 

9. Robotok: Okosabbak lesznek nálunk így átveszik az uralmat. Terminátor téma.

 

10. Meteor: Egyértelmű

 

Gondolom a téma a Discovery Chaneltől van, mert ott volt ilyen doksi film ha jól emlékszem.

 

Link to comment
Share on other sites

Igen a téma a Discoveryről van.

 

Kiemelném a közeljövőben és a talán szót!

A közeljövőben nállam ne mfeltétlenül a következő 50 évet jelenti

 

És külön szakág foglalkozik a názánál: a holdon megtalálható ásványok lehetséges felhasználásán. Ja meg asszem már a 2. űrtursta is megvan. És én ezzel nem azt mondtam hogy tömeges kolónizálás lesz. Ha már egy "kis viskót " tudnak építeni, mely nagyrész önellátó lesz már az is eredmény. Nomeg más lehetséges kolóni hely a Mars, de az messzevan. A többi bólygón túl nagy gravitáció van vagy nincs is száraz talaj.

Link to comment
Share on other sites

Az űrhajó nem a legnagyobb gond, azt meg lehet oldani, de mire lakhatóvá lehetne tenni egy bolygót az nem kis idő.Nomeghát lehet élni egy űrbázison is. A holdal meg az a baj hogy nincsen légköre és a meteoritok gond nélkül becsapodnának. És ez egy kellemetlen délutáni esőzés lenne a kolónia lakosainak. :)

 

Ja és Sticky marha jó lett az aláírásod!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem egy új jégkorszak, ezen belül egy glaciális periódus a legvalószínűbb, mivel jelenleg is jégkorszak van a Földön, de most már kb. 15 ezer éve interglaciális időszakban vagyunk. A két időszak kb. 20 ezer évente váltja egymást ezért még van néhány ezer évünk. De nem valószínű, hogy egy jégkorszakban az egész emberiség kihalna, ezért én a Meteorbecsapódásra szavaztam, annak gyorsabb és pusztítóbb hatása lenne.

Link to comment
Share on other sites

A holdal meg az a baj hogy nincsen légköre

Huh, picit lemaradtam.

 

Az nem is kell. A földön is csinálnak ilyen önellátó üvegkupolákat, amiket lezártak több évre és emberek éltek benne. Csak ott meleg volt, a Holdon meg hideg (amikor az árnyékos felén vagyunk főleg). De meg lehet talán oldani. Víz legyen az a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

Igen az önellátó üvegkupolák jó ötletek, de én arról beszélek mivel nincs légkör a meteoritok szabadon repülgetnek. Nem fognak elégni és igy becsapódnak nagy veszélyt jelentve a kolónia lakósaira.

Bár néhány sci-fi könyvben és filmben olvastam/láttam hogy ezt mágneses mezővel oldották meg ürhajokon.

Link to comment
Share on other sites

Az is egy lehetőség a mágnes, akkor beválik ha van fém a meteorba. De annak sincsen nagyobb esélye hogy a Holdba csapódik egy meteor. A hírekben biztos halottunk volna ilyenekről. Meg ha olyan sűrűn csapodna bélé meteor, akkor le is téríthetné a páyájáról. És ki tudja lehet a Főld felé sodródna akkor a Hold. És akkor a Hold kolóniának meg nekünk is annyi lenne. (optimista jövő kép) :D :D :D

 

 

A mega vulkánra hogy-hogy nem szavazott még senki, nekem szimpatikus. :D Szerintem nagyon is lehetséges, gondoljatok bele mennyi forró kőzet van alattatok. Miért ne lehetne egyszer, valamikor egy nagy kitőrés; annyi gyürődési zóna van ráncos Földünkön.

Link to comment
Share on other sites

Erre csak azt tudom mondani hogy... szerinted miért van tele a Hold kréterekkel? :D

Te szerintem ez a leg optimistább topic! Szavazunk már mitől akarnánk kipusztulni :D

Link to comment
Share on other sites

Höhöh.

------------------------------------

Ezen én is gondolkoztam, de azok a kráterek mind régiek. És ha azt nézed a hold kisebb mint a Főld és kisebb a gravítációja. Nomeg néha a Főld takaraja meg fordítva. Szóval lehet kisebb az esélye egy meteor becsapódásának a Holdon, mint a Földön szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Régiek, de sok van belőlük. :blink: Ráadásul a legkisebb is tutira becsappódik.

Maradjunk egy biztonságos atombunkerben, a totál optimisták pedig rohanjanak összevissza és ordíbáljanak "nekem minden mindegyet!". :P

 

Szerintem az ürbázis még mindig egy jó opció amig nem talátunk egy teljesen biztonságos bolygót.

Link to comment
Share on other sites

Hacsak nem jön egy váratlan meteor, akkor atomháború az tuti. Bushék nemrég nyilatkozták, hogy nem zárják ki a lehetőségét egy esetleges katonai csapásnak Irán ellen. Viszont Irán még fanatikusabb mint Irak, így aztán lehet hogy ők válaszolni is fognak egy, az országukat érő bármilyen támadás esetén...

Link to comment
Share on other sites

A mega vulkánra hogy-hogy nem szavazott még senki, nekem szimpatikus. :D Szerintem nagyon is lehetséges, gondoljatok bele mennyi forró kőzet van alattatok. Miért ne lehetne egyszer, valamikor egy nagy kitőrés; annyi gyürődési zóna van ráncos Földünkön.

 

Mondjuk azért mert lehetetlen. Nem szeretném kifejteni, kérdezz meg egy földrajz tanárt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mert miért?

 

Most is törnek ki vulkánok. Csak azok kisebbek. És a kőzetrétegek most is folyamatosan mozognak, ahogy tették eddig is. Gondolom tudod hogy régen a Földön egy darab szuper kontinens volt. Én ezért tartom lehetségesnek.

Link to comment
Share on other sites

A mega vulkánra hogy-hogy nem szavazott még senki, nekem szimpatikus. :D Szerintem nagyon is lehetséges, gondoljatok bele mennyi forró kőzet van alattatok. Miért ne lehetne egyszer, valamikor egy nagy kitőrés; annyi gyürődési zóna van ráncos Földünkön.

szerintem csak akkor lehetne megavulkán, hoigyha a nap tovább nő, mert néhány tudós szerint nő a nap, és így a föld felmelegszik, míg egyszer csak lesz egy nagy vulkánkitörés és nyekk...

másik gondolat: lehet olyan is, hogy becsapódik egy meteor, néhány ezer ember megmenekül búvóhelyeke, de a meteor eltérítette a földet a pályájáról, és közeledik a nap felé, de nem megy bele, hanem néhány százezer km-re, és így felmelegszik a föld, és ...

 

lehet egy pusztító járvány, mint pl. a madárinfluenza, mert egyszer csak megjelent, és sokan meghaltak...

lehet hogy lenne majd egy olyan járvány, mint régen a pestis, és úgyanúgy meghalnánk, mint régen sok ember, és így kihalhat a föld, a majmok immunisak lennének rá, de az emberek nem jönnének rá :P, és így kialakul a Majmok bolygója :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...