Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

http://www.spodesabode.com/content/article/pciexpress/1

 

ATi Radeon X800XT (R423) in PCI Express form

 

nVidia 6800 GT (NV45) also in PCI Express form

http://www.spodesabode.com/content/article/pciexpress/2

http://www.spodesabode.com/content/article/pciexpress/3

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ezek ilyen 30-35E be kerülnek,nem?

amugy MSI sztem is,de láttam egy jobbat:

Gainward 8484-BLISS 8600GT 256 Golden Sample részletes információ:

 

 

* Vezérlőchip típusa: nVidia GeForce 8600 GT

* Órajele: 600 MHz

* Memória: 256MB 1,3ns DDR3

* Órajele: 1600 MHz

* Csatolófelület: PCI-Express x16

* Csatlakozói: 2 DVI, Video Out (TV out)

* Két slot-os aktív hűtő

* SLI-ready

 

ár:37.872 Ft

 

sztem ez jobb... ;)

de ha olcsóbb,akkor én pl inkább egy 7600GT-t vennék:

Galaxy Technology GeForce 7600GT részletes információ:

 

 

* Következő generációs Superscalar GPU architektúra

* NVIDIA CineFX 4.0 motor

* High-speed GDDR3 memória interfész

* NVIDIA Ultra Shadow II technológia

* True high dynamic-range (HDR) lighting támogatás

* NVIDIA Intellisample 4.0 technológia

* NVIDIA ForceWare Unified Driver architektúra (UDA)

* NVIDIA nView multi-display technológia

* NVIDIA PureVideo technológia

* PCI Express támogatás

* NVIDIA SLI technológia

* Microsoft Direct 9.0 támogatás Shader Modell 3.0 támogatás

* OpenGL 2.0 támogatás

* Támogatja a Microsoft Vista opreációs rendszert

* Dual-link DVI támogatás, két 2560 x 1600 felbontású képernyőhöz

* Zalman hűtés

 

ár:25E környéke...

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg azt vedd amelyik olcsóbb, nincs különbség gyártók közt, se Atinál, se nvidianal, az árkülönbség keginkább csak a bundle miatt van, de sokan azthiszik azért mert jobb :)

 

Azoknak akik csak a csomagolást nézik persze hogy így tűnik.

Eltérő gyártó, eltérő alaktrészek. A legfontosabb (és szembetűnőbb) külömbség a memóriák tipusa, illetve időzítése.

Link to comment
Share on other sites

Azoknak akik csak a csomagolást nézik persze hogy így tűnik.

Eltérő gyártó, eltérő alaktrészek. A legfontosabb (és szembetűnőbb) külömbség a memóriák tipusa, illetve időzítése.

 

Valóban, ezért van, hogy az Inno 7600 GST, ami a legolcsóbb a 7600-ak között, azokon vannak csak 1.2-es ramok, meg a tuning Galaxykon, de az már 10k-val drágább :P

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Új videókarit szeretnék venni ehhez kérnék segítséget. A gépem a következő: Asus A8V Deluxe,

AMD Athlon64 3000+, 2*1 Gb Kingmax 400 mhz-es ram, egy 80 Gb-os és egy 120 Gb-os vinyó dvd író 5.1-es hangfalszett és egy Ati 9600 Xt 256 mb-os Vivo-os videókari. Ezt a karit szeretném cserélni. Két kártya közül szeretnék választan. Az egyik:Sapphire Radeon X1950Pro, 512MB, 256-bit, AGP 8x, TV-out, Dual DVI kb 50 ezer. A másik pedig:ATI RADEON™ HD 2400XT kb 90 ezer.

A kérdéseim pedig: Az X1950Pro vajon fogja-e kezelni a DX10-et? Alapból ugye DX9 van rajta. Mert a ATI RADEON™ HD 2400XT alapból DX10 és Shader Model 4.0. De vajon az utóbbit elbírja -e a gépem? Elég-e a 400 W-os táp neki? Légyszi segítsetek mert elég laikus vagyok ebben. Előre is köszi mindenkinek. Sziasztok.

Link to comment
Share on other sites

Mindenképpen az X1950Pro-t vedd!!!!!! A HD 2400 XT egy ratyi fos, kábé egy Geforce 7100-assal egyszintű kártya, eltekintve a néhány plusz funkciótól... (Amúgy megkérdezném hogy honnan vetted hogy majd az szar 2400 90e forint, amikor a 2900XT kerül 95e forintba...) És természetesen az X1950Pro nem kezeli a Dx10-et, de mire odajutunk hogy lesznek Dx10-es játékok, addig bőven futni fogja majd egy PCI-Expresses gépre is....

Link to comment
Share on other sites

a dx 10-es kártya szereti a duplamagos procikat pl core 2 duo vagy athlon x2,de sajnos az ilyen duplamagos procik a pci-e alaplapokba mennek.agps-be nincs .az atihoz nemnagyon értek de a táphoz eléggé.a 400-as elég lenne ha chieftec van,meg attól is függ mennyi vinyót használsz.mert ha van legalább 4 akkor érdemes 500-ast venni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Először anarvin válaszára:Idén azért jönnek ki DX 10-es játékok pl: a Crysis , Far Cry 2. Nem tudom hogy hol olvastam hogy 370 euró az ára a 2400-asnak. Kérdés: miét jobb a PCI-E-s alaplap? Ja és ha kijönnek a DX10-es játékok akkor megint karit kell cserénem. Tudsz jó kártyát DX10-st?

Sam Fisher válaszára:Nos duplamagos proci van AGP-s alaplapba is. AMD Athlon 64 X2 4200+

Socket 939, Dual-Core, OEM 30.420 Ft Mert ha kell akkor a procit is kicserélem.

Itt néztem utánna: depo.hu A gépemben 2 vinyó van akkor ezek szerint bírná a 400-as táp.

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

figy: a jelenlegi lapod AGP-s, ebbe nem megy PCI-E, tehát az x2-es széra felejtős, ha új alapot veszel, akkor nagy eséllyel új proci ill. ram is kell, x1950pro-ból viszont van AGP-s, amihez nem kéne új lap...

 

dx10-es kártya jelenleg nem igen kell, nincs rá játék se, nv kártyái jók, de nincs hozzá megfelelő driver az ati kártyái pedig drágák és nehezen beszerezhetőek

 

az s939 szintén elavult, ráadásul a ddr1-es modulok drágák, tehát ha lapcsere mellett döntesz, akkor csakis am2-t végy, mellesleg a 400-as táp épp csak elég lesz, mivel a vga olyan 180w körül fog fogyizni

Link to comment
Share on other sites

Szerintem semmiért sem jobb a PCI-E csak kitalálták, aztán lett... Vagyis elvileg "gyorsabb" mint az AGP de semmit nem veszel észre belőle... Semmiképp se vegyél 2400XT-t. Inkább várj amíg egy kicsit lejjebb megy a 8800GTS 320 MB ára, és vegyél olyat, jelen pillanatban az rendelkezik a legjobb ár/érték aránnyal.

 

Szerk.: Nem akarok okosnak látszani, de FlashHU hosszálásával csak annyiban értek egyet hogy nem AGP-s lapod van :P

ATI kártyák se nem drágák, se nem nehezen beszerzhetőek. Najó a ramok valóban sokkal olcsóbbak... És nekem bőven elég a 400Wattos táp... A gép nem fogyaszt többet 200 Wattnál összesen... Úgyhogy....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hellosztok!

Szeretnék venni egy GeForce 7300 GT AGP-t, és sztetek megfelel-e a gépem neki?

 

a gép:

Intel Celeron, 2400Mhz (ez az alap még lehetne húzna rajta gondolom,ha kérné a kari)

ASRock P4VX4 alaplap

768 MB ram

a tápom nem tudom pontosan vagy 300 v.350W-os

 

Ha kellene hozzá proci húzás akk írja már le vki légyszi h is kellene pontosan!!! előre is kösz a válaszokat!!! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

nekem 7300GT 256mb 128bit ddr2 AGP-m van(inno3d)...

sztem jó kártya,és alap hűtővel is jól húzható:

alapórajele:400/333(667effektiv)

felhúztam: 510/362-n megy

olvastam,hogy aki vmodolta,persze nem alap hűtéssel a gpu 720at vitt neki...tehát sztem jó kari...

persze ha most vennék vgat,akkor ddr3asat vennék,és galaxyból zalman hűtésest...de ez már novemberi darab...

Link to comment
Share on other sites

nekem 7300GT 256mb 128bit ddr2 AGP-m van(inno3d)...

sztem jó kártya,és alap hűtővel is jól húzható:

alapórajele:400/333(667effektiv)

felhúztam: 510/362-n megy

olvastam,hogy aki vmodolta,persze nem alap hűtéssel a gpu 720at vitt neki...tehát sztem jó kari...

persze ha most vennék vgat,akkor ddr3asat vennék,és galaxyból zalman hűtésest...de ez már novemberi darab...

 

Én is ezt néztem ki magamnak :Galaxy 7300 GT DDR3 AGP 128MB Zalman hűtéssel.

Még azt megkérdezném hogy valószínű h 256MB-osban jobb lenne nem tudtok vmilyen oldalt,ahol van ilyen mert én csak 128MB-ba láttam eddig?

 

plusz nem tudom igazán h ddr2 és ddr3 között nagyon nagy különbség van ,tehát mindenképp ddr3-asat vegyek?

Kösz a válaszokat előre is!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...