Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Szerintem ha gyűjt hozzá még egy kicsit, vehet egy új alaplapot is, és ha még egy kicsit gyűjt hozzá, akkor vehet egy új gépet is, és ha még egy kicsit gyűjt hozzá, elutazhat Újzélandra is, és ha még egy kicsit gyűjt hozzá, már milliárdos is lehet. Akkor meg már minek a számítógép??!

Link to comment
Share on other sites

Kiderült, hogy a gépembe AGPs videokártya megy bele ami elég ritka, mert fektetett alaplapú gépem van, IBM-es. AGPs kártyákból milyen van és mennyiért? van egy gyenge tápom, egy ismerős azt mondta hogy kb 150W-s, milyet lenne érdemed vennem ami nem túl drága de viszonylag jó és a videokártyát is elbírja?

Link to comment
Share on other sites

Ezeket a badarságpkat is a Gamestar-ban olvassátok? :huh:

 

mondjuk néha télleg szoktak hülyeségeket írni a gamestarba,de most az ati tényleg a padló alján van de nagyon,ezek a HD2***-os szériák tényleg nem a legjobbak,és azt hülyeségnek tartom hogy a driver kiforratlanságról lenne szó.mert feltehet az ember akármilyen drivert biztos nem lesz +50 fps növekedés még akár fél év múlva se.aztán lehet hogy megint hülyeséget beszélek.most 100%-ig az nvidia a nyerő,főleg a 8800gts-el,még kicsit drága de ez lesz az igazi a játékokhoz árban is meg teljesítményben is.

Link to comment
Share on other sites

Lassan már 1 éve nem tud kihozni nvidia egy normális DX10-es drivert Vistára (előbb nézz utána, aztán irogass ;) ) A HD szeriá tény, hogy gyengébb, mint a 8-as Geforce-ok, de annyival olcsóbb is, így semmivel sem tud többet az nvidia. A DX10-es driverek megírása közel sem olyan egyszerű, mint ahgy azt eleinte gondolták, szal nem csak a Radeonoknak van driver problémái. Az, hogy a srác megveszi a 8800 GTX-et és nyomja DX9-ben ezerrel, és hogy ilyen gyors meg olyan gyors (közben meg azt sem tudja mi az a DirectX, csak tudja hogy ez drága volt, meg tudja a legújabba dájrektikszet, jah meg nvidia( meg intel), mert az Ati(AMD) az fos, annak nem sok köze van a valósághoz ;) Ne az ilyenekből induljunk ki!!!!

Link to comment
Share on other sites

Bár itt nem erről volt szó...

1., Mindkét videókártya tipuson fut minden PC-s játék. Ergo badarság, h. több játék támogatja az NV kártyákat mint mint az ATI-t. Az NVidia támogatja a játékokat, nem a játékok az NVidia-t... óriási különbség.

 

2., Az R600-as GPU-ban nagyságrendekkel több tartalék van mint a G80-ban. Komplex shader feldolgozás estén elvérzik a G80... kisért a múlt?

 

3., "Középkategóriában" jelenleg az ATI 2600XT nagyon jól teljesít (ettől függetlenül én nem vennék ilyen VGA-t).

 

btw.: sam ne ídézd a közvetlen előted szólót!

Link to comment
Share on other sites

Lassan már 1 éve nem tud kihozni nvidia egy normális DX10-es drivert Vistára (előbb nézz utána, aztán irogass ;) ) A HD szeriá tény, hogy gyengébb, mint a 8-as Geforce-ok, de annyival olcsóbb is, így semmivel sem tud többet az nvidia. A DX10-es driverek megírása közel sem olyan egyszerű, mint ahgy azt eleinte gondolták, szal nem csak a Radeonoknak van driver problémái. Az, hogy a srác megveszi a 8800 GTX-et és nyomja DX9-ben ezerrel, és hogy ilyen gyors meg olyan gyors (közben meg azt sem tudja mi az a DirectX, csak tudja hogy ez drága volt, meg tudja a legújabba dájrektikszet, jah meg nvidia( meg intel), mert az Ati(AMD) az fos, annak nem sok köze van a valósághoz ;) Ne az ilyenekből induljunk ki!!!!

 

vista meg dx 10 még nincs is 1 éve .szerintem az év végére már tökéletesedni fognak a driverek.de az ati kártyái viszont gyengék..ugyhogy a hd 2900-as semiképpen sem ér 100000ft-ot.talán a felét.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg az NV kártyák meg nem tudnak annyival többet,mint amennyivel drágábbak.Tény hogy az Ati(AMD) most gyengélkedik egy kicsit,de egy HD2600XT a legtöbb tesztben elveri a 8600GT-t,sőt néhol még a GTS-t is,és átlagban 5-10ezer forinttal olcsóbb az Ati kártyája.

Link to comment
Share on other sites

vista meg dx 10 még nincs is 1 éve .szerintem az év végére már tökéletesedni fognak a driverek.de az ati kártyái viszont gyengék..ugyhogy a hd 2900-as semiképpen sem ér 100000ft-ot.talán a felét.

Nem tudom hogy lesz-e elég idejük a tökéletesíteni a drivereket, mert már év végén el kéne kezdeniük az új generációs kártyák (9800GTX stb.) drivereit.

 

Szerintem meg az NV kártyák meg nem tudnak annyival többet,mint amennyivel drágábbak.Tény hogy az Ati(AMD) most gyengélkedik egy kicsit,de egy HD2600XT a legtöbb tesztben elveri a 8600GT-t,sőt néhol még a GTS-t is,és átlagban 5-10ezer forinttal olcsóbb az Ati kártyája.

Szerintem az nVidia inkább a felső és csúcskategóriával foglalkozik és ez meglátszik a középkategória eredményein. Csinált egy 8800 Ultra-t, aminek semmi értelme nem volt. Így az Ati tényleg jobban áll a középkategóriában.

Link to comment
Share on other sites

Hát igen.Meg még egy NV hülyeség,hogy abbahagyta az AGP-s kártyák gyártását,pedig szerintem még nagyon sok embernek van AGP-s lapja és inkább vesz egy jó középkategóriás agp-s Atit,minthogy még alaplapot is cseréljen és hozzá egy gyengébb pci-x-es karit vegyen.

Link to comment
Share on other sites

Igazából már nincs olyan AGP-s alaplap amelybe olyan CPU illeszkedne ami kiszolgálja ezeket a videókártyákat. Teljesen felesleges lenne egy Prescot mellé egy 8800-ast vagy egy 2900XT paszírozni. A processzor visszafogná a teljesítményt. Bár nem szívlelem az NVidia-t, de ezt nem tartom rossz húzásnak. Előbb utóbb váltani kell, ez van.

Sokkal érdekesebb lesz a PCI-E 2.0-ra történő átállás... nahh, akkor sok embernek habzik majd a szája (s nem ok nélkül).

Link to comment
Share on other sites

Ne beszélj már te is hülyeségeket... <_<

 

Csak elvi sebesség növekedés lesz, 2,5 Gbit/s-ról 5 Gbit/s-ra növekszik az volanlsebbeség és megdupázódik az átviteli csatornák száma is. Ezt a montitor soha nem fogod tapasztalni. Mint ahogy AGP és PCI-E között is alig mérhető a különbség.

De a lényeg (mint minden grafikus illesztőfelület esetén) a tápellátás lesz. Az új foglalat akár 300W-al is képes ellátni a grafikuskártyát (a PCI-E 70W-t átvitlére képes).

Link to comment
Share on other sites

Igazából már nincs olyan AGP alaplap amibe olyan CPU illeszkedne ami kiszolgálja ezeket a videókártyákat. Teljesen felesleges lenne egy Prescot mellé egy 8800-ast vagy egy 2900XT paszírozni. A processzor visszafogná a teljesítményt. Bár nem szívlelem az NVidia-t, de ezt nem tartom rossz húzásnak, előbb utóbb váltani kell, ez van.

Sokkal érdekesebb lesz a PCI-E 2.0-ra történő átállás... nahh, akkor sok embernek habzik majd a szája (s nem ok nélkül).

 

Hát annak tényleg nem sok értelme van,de pl ha valaki csak 2-3évente tud gépet újítani és akkor se teljesen,akkor annak pl egy 3éves kari után hatalmas előre lépés lesz egy akármilyen most középkategóriás kártya.Előbb-utóbb tényleg váltani kell,de még nem áldozott le az agp-s kártyák kora,szerintem.

 

A pci-x 2.0-nak pedig akkor lényegében csak annyi haszna lesz,hogy nem kell plussz tápcsatlakozó a vga-ra meg esetleg egy nagyon minimális teljesítmény növekedés.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az X1950 jobban megéri mint egy olyan árban lévő NV

http://www.elitebastards.com/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=187&Itemid=27&limit=1&limitstart=2

itt látható a grafikonokon, hogy a 7900-at megelőzi elég gyakran. Az itt lévő tesztekben sem rossz az X1950 Pro, megelőzi a 7900-at, és néhol a 7950 GT-t is

http://prohardver.hu/cikkek/2006-12-21/radeon_x1950_pro_siman_es_crossfire/oldal_5.html

Szóval szerintem tök mind1, hogy dx9-ben melyiket veszi az ember, mert ha neked az NV jön be jobban, akkor pár ezerrel drágábban meg tudod venni a 7950-et, ha az ATI jön be jobban akkor meg a 1950 Pro-t

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1.használt cuccot soha az életbe nem fogok venni a számítógépembe,nem tudhatod hogy bántak vele mennyit kínozták,stb.

2. Én is a 2600xt ajánlom gddr3-as memóriával télleg már 25k körül hozzá lehet jutni.

3.De egyáltalán agp-s vagy pci-e az alaplapod,írd le a gépedet hogy kell-e hozzá egy erős vga kell, mert ki tudja használni, vagy elég lenne neki egy kisebb is.Hiába veszel egy 2600hd-t ga egy p3as proci és 256ramod van.

Link to comment
Share on other sites

a gépem egy core2 duo 2,4 ghz, asus p5b deluxe alap, 2*1 gb memória. 8800 gts -t szeretnék 1x venni, de addig jól jönne egy olcsó jó videókártya. néztem 2 videókártyát:

Sapphire HD2600XT 256MB DDR3 (800Mhz/1400MHz) Full PCI-e VGA 28 120 Ft 2 év

HIS HD2600Pro 512MB DDR2 ICQ Turbo (650MHz/1050MHz) PCI-e VGA 27 971 Ft 2 év

szerintetek melyik jobb?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...