Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Hát figy a Foot switch az nemtom mien váltó, de vmit vált (és a nevéből következtetve lábbal kell használni) :D Lehet a torzítást.

Általában az erősítőkön van torzítás, a pedál csak annyiból jó hogy ha pl élesben nyomod akkor elég gáz lenne az erősítőhöz rohangálni/hajolgatni hogy megnyomd a kis gombot,ami kikapcsolja a torzítást :D Az összetettebb számoknál nagyon jó, pölö Metallica - To live is to die ... én úgy oldom meg (mivel nincs pedálom) hogy gyorsban letekerem a hangerőt, és akkor vmivel tisztább a hangja :D

 

A foot switch ,avagy láb kapcsoló arra szolgál ,h azokat az effekteket amiket beállítassz az adott kombón ,tudd váltani illetve ki és be kapcsolni ...

persze ettől még nem fog kiváltani egy jó kis Distorsion ,vagy METAL ZONE pedált :D ,de tényleg hasznos cucc...

 

A körömnyi lyuk ,meg nem normális dolog ... Szerintem nem a nyak pálcára (arra a belső fém pálcára amit a gitár fején lévő (általában csavarozott műanyag lappal letakart ) kis résben imbusz kulccsal lehet átállítani ) gondolsz ,mert azt szerintem könnyű megkülönböztetni egy repedéstől ...

 

mindenesetre ha befényképezed webcammal vagy valami és megmutatod itt nekünk ,akkor megmondjuk a frankót :D ,de látatlanban nem igen tudok semmit mondani ...

 

Pl én is befényképeztem valamit ,kíváncsi vagyok ki tudja mi ez ...

ITT

Link to comment
Share on other sites

A Rolandokon nincs lábkapcsoló!!! Csak jack bemenet a kapcsolópedál csatlakoztatásához! Pedált sajna venni kell, ha ugra-bugrálni akarsz közben... ( azért 1 kráj bébi, , vagy waú-waú pedál nem árthat, hamár a pedálokról szó esett...) Nyak állító csavar: nyílása nem hasonlít a repedéshez...Elo gityo: fejen (eltakarva, ha nem esett le a burkolat...) Aku gityo:a testben a nyak alatt lelhető meg...

Az Alap által készített kép számomra felismerhetetlen...

Link to comment
Share on other sites

Én játszottam egy olyanon nem túl régen.Bár nemtom hogy standard volt e... de tök ugyanez volt, csak fehér fogólappal.. mármint nem fehérrel hanem olyan fa színűvel, mint amilyen a fej meg a nyak.

Link to comment
Share on other sites

Milyen volt?Hát könnyű vele játszani, puhák a húrok, olyan laza cucc :D De én nem szeretem a fendereket.És régebben említettem hogy a hangerőt játék közben mindig letekertem mert olyan közel van a húrokhoz.Valamint még az nem tetszett hogy nincs 22. bund :D Van hogy a 22 is kevés, és akkor ezen még annyi sincs, háát zavart egy kicsit.Nem szeretem ha korlátozva vannak a lehetőségek egy gityón.

Én jobban szeretek fix húrlábas gitárokon játszani.Amúgy nagyon könnyű gitár, egyszer olvastam hogy egy zenész azért váltott gibsonokról fenderre mert a gibson olyan nehéz volt hogy már fájt a háta.Meg ha Maidenék is stratokkal nyomják sokszor akkor csak nem lehet rossz gitár :D

Úgy gondolom hogy akkordozni tökéletes, így kísérni is jó vele, de sztem szólózásra sem rossz, csak mint mondtam jobban passzol hozzám egy gibson/gibson másolat aminek mondjuk keményebb húrjai vannak és fix húrlábas meg nemtom...más a fogása.

De mivel te nem én vagy, azt javaslom hogy próbálj ki több fajtát és úgy döntsd el.Gondolom megengedik a hangszerboltban hogy kipróbáld.

Link to comment
Share on other sites

Hmm...törölték a hsz-eket?akkor azért volt olyan érzésem hogy én írtam mást is :D

 

OFF: végre valaki észrevette... nagyon sok hsz-t töröltek :o smsweb topicban is mindenki nézett hogy hova tűntek a kódok :lol:

ON: sztem én egy gitárt se tudnék felismerni, max hogy strato vagy tele-e :D

Link to comment
Share on other sites

Nekem sem a szivem csücske, csak megjegyeztem hogy nem rossz , bár lehetne jobb is.

nekem nem jönnek be ezek a death metal stílusú gitárok ... szóval olyanok, amik ilyen kis semmitmondó, egyszerű fekete színű darabok :P

 

jobban szeretem a "hagyományos" elektro-gityókat pl. Fender Strato , Jaguar , Jazz Master, ;) Gibson bácsitól pedig az Explo-t és az SG-t kedvelem a legjobban, de ott a LP ( nem a linkin park :lol: ) az örök favorit :D

 

figyelem , kicsi off következik : GP5-höz az RSE gityó+basszus feat. dob hány MB ?

 

( Rock ) On ! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...