Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

mert akkor néztem gitár proban tök magas hangja lesz vagy valami ilyesmi! meg van olyan is amikor oda vissza nyil van és magas meg mély lessz utána kkor vissza kell huzni taljesenvagy csa k a helyére??? MEg ugye általában ilyen ferde nyil van nem csak egyenes felfelé na azt hogy kell?? szoval elindula nyil jobbra és lassan megy felfele!!

 

Link to comment
Share on other sites

string bending - nyújtás:

 

ráteszed az ujjad a húrra ( LENYOMOD ! ) :D

meggpengeted, és ekkor elkezded nyújtani( nem számit hogy melyik irányba , mert ugyanolyan hangja lesz ha fel ha lefele csinálod, csak férj el a fogólapon, a legvékonyabb hurt értelemszerűen nem lefelé akarod nyújtani :D

ilyenkor nyújtásnál magasabb hangja lesz a gitárnak , ha a mellette lévő húr helyére toszod fel a hurt akkor fél hangnyit emelkedik, ha már kettővel arrébbra akkor egy egészet . ennyi az egész, ha nem világos: http://www.gitartanfolyam.hu/nyujtas.php

Link to comment
Share on other sites

Srácok nincs közületek itt olyan emberke aki neadj Isten hevesmegyében lakik?(Ritka ide születni de hátha :D).

Na szóval ha valaki mégis itt lenne valahol és a bandájába keresne szólógitárost akkor jelkezem :D

Stílus tökmind1(kivéve persze EMO)...

 

Más egyéb:

Karácsonyra összegyűlik a pénz egy ilyen kisebb fullcsöves erősítőre(150w :D)...

Marshall lesz a kicsike^^,meg haver tud szerválni egy Jimmy hendrix féle Wah-Wah pedált olcsón :P

Link to comment
Share on other sites

van aki tud nekme vélemény formálni a squier starocasterekről ( bullet, affinity, standard, deluxe ), mert standardot készlök venni 1,5 héten belül első elektromos gityóként, és mivel még kis pöcs vagyok ilyen elektromosság téren jó lenne egykét pro nak a véleménye, és hogy szerintetek milyen erőlködő kéne a kis drágának? ( de nem ám olyan választ várok h , há vegyed nagyon jó oszt kész ) köszike

Link to comment
Share on other sites

Roland Cube 20X

 

20 W-os gitárkombó

JC clean és lead csatorna

a lead csatornán: overdrive, distortion, metal, metal stack effektek

a clean csatornán: chorus, flanger, phaser, tremolo, delay/reverb

effektek

AUX IN mini jack, recording out/phones, Foot kapcsoló, tuner

kapcsoló

1 db 8" /20 cm/ hangszóró

 

 

 

Fogy.ár: 38.000 Ft

 

 

euek a bigyuszok azt jelentik h az erősitő tud modellezni torzitás satöbbi bla bla?

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jónak tűnik... van rajta több féle torzítás.Azt a metalt még nem hallottam gyakorlatban, csak az overdriveot meg a distortiont.

Hát én csak azt tom mondani hogy ezzel az erőlködővel ki lehet bontakozni :D

Link to comment
Share on other sites

Roland Cube 30X

30 W-os gitárkombó

JC clean és lead csatorna

a lead csatornán: acoustic, black panel, brit combo, tweed, classic

stack, metal stack, r-fier stack, dyna amp effektek

a clean csatornán: chorus, flanger, phaser, tremolo, delay/reverb

effektek

AUX IN mini jack, recording out/phones, Foot kapcsoló, tuner

kapcsoló

1 db 10"/25 cm/ hangszóró

 

 

 

Fogy.ár: 53.000 Ft

 

 

owned, ilyent biztos nemtok :D

Link to comment
Share on other sites

Na, ez már erősítő :D

ha van rá pénzed , szerintem vedd meg a 30 W-osat, mert amit tud ez a masina , annál többre nemigen lessz szükséged ( legalábbis még egy darabig biztos nem :) ) ...

 

 

szerintem az utóbbit vedd meg , 20 W-os sem piti cucc B)

 

amúgy hol kaphatók eme ékszerek? :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

A Squier-t sokan leszólják pedig jó a cucc, havernak is ilyen van ;)

nem tartom valószínűnek hogy csalódni fogsz benne, kényemes is ( legalábbis nekem az volt ) ;)

 

erősítőnek kezdetben 10-30 W -os megteszi szerintem :)

 

 

Tudtátok ,h van a Squier nek egy olyan szériája ,amire a fa erezetet rányomtatják ? :D ez szerintem elég ciki ... nemtom hány szériánál csinálják ezt ,de így akartak faragni az áron meg ilyenek ...

Link to comment
Share on other sites

ALAP nem azt kell nézni hogy a fogólap fáján van e erezet , hanem azt kell nézni hogy mennyire masszív maga a szerkezet , és milyen jól szól a cucc... jó , tudom , a fogólap fájának anyaga fontos :)

 

amúgy Squierből is ki tudsz fogni egy olyat hogy "húazanny*tdejólszól ez köll nekem" darabot :lol:

 

Amúgy FeERi , Ha lötyök a nyaka a gitárnak, ás a pick-up is szikszalaggal vannak a koptatóhoz ragasztva menekülj :D

Link to comment
Share on other sites

bam aszondod ehez nekem nemkell pluszba ilyen pedálokat vennem, hanem már ez tud trorzitani? ( bocs, de tleg nem volt még ilyesmivel dolgom ) :D

 

ikszipszilonzézsé: már azis jó h ha erre ösdszrtom kaparni a zsét :D

 

Hát figy a Foot switch az nemtom mien váltó, de vmit vált (és a nevéből következtetve lábbal kell használni) :D Lehet a torzítást.

Általában az erősítőkön van torzítás, a pedál csak annyiból jó hogy ha pl élesben nyomod akkor elég gáz lenne az erősítőhöz rohangálni/hajolgatni hogy megnyomd a kis gombot,ami kikapcsolja a torzítást :D Az összetettebb számoknál nagyon jó, pölö Metallica - To live is to die ... én úgy oldom meg (mivel nincs pedálom) hogy gyorsban letekerem a hangerőt, és akkor vmivel tisztább a hangja :D

Link to comment
Share on other sites

Sztem nem arra a kör alakúra gondol ami felül van.Vagy de?Mert azt írtad hogy repedés.. az vmi szabálytalan forma lehet.Csak most vetted észre vagy mindig is ott volt?Esetleg a gitárt belevágtad egyszer véletlenül a falba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...